dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Apollo250

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    13

    Domyślnie okna 3 szybowe drutex

    Temat okien wałkowany wielokrotnie, ja ma jedno szybkie pytanie do was (nie znam sie całkowicie na oknach)
    Jutro idę zamawiać okna i niestety mam niewielki budżet i tu moje pytanie bo dostałem dwie oferty a że się nie znam to Was pytam żebyście mi doradzili
    okna 2 szybowe z tzw ciepłą ramką oraz pełnym wzmocnieniem czy 3 szybowe bez tej ramki również z pełnym wzmocnieniem ( tak mam w ofercie)
    Okna będą wstawiane w bloku świeżo ocieplonym zaś mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze jeżeli ma to jakieś znaczenie.

    Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apollo250 Zobacz post
    Temat okien wałkowany wielokrotnie, ja ma jedno szybkie pytanie do was (nie znam sie całkowicie na oknach)
    Jutro idę zamawiać okna i niestety mam niewielki budżet i tu moje pytanie bo dostałem dwie oferty a że się nie znam to Was pytam żebyście mi doradzili
    okna 2 szybowe z tzw ciepłą ramką oraz pełnym wzmocnieniem czy 3 szybowe bez tej ramki również z pełnym wzmocnieniem ( tak mam w ofercie)
    Okna będą wstawiane w bloku świeżo ocieplonym zaś mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze jeżeli ma to jakieś znaczenie.

    Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź
    Na początek ważniejsze od pełnego wzmocnienia jest ustalenie, jaki współczynnik przenikania ciepła będzie miał ten pakiet 3-szybowy!
    Na określeniu "pakiet 3-szybowy", który może mieć Ug w przedziale 0,5 do pewnie 0,9 (z jednym termoflotem) jest ostatnio najwięcej spotykanych manipulacji i wałków.
    Zapytaj o ten współczynnik, jeżeli masz wydruk z programu to sprawdź, przy ilu szybach masz dopisek TMP.

  3. #3

    Domyślnie

    a co oznacza skrót CRU przy opisie szklenia: Szklenie: 4T/18 Ar/4/18 Ar/4T;CRU; 70/49; Ug=0,5 (EN673)

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Apollo250

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam to chyba wszedzie było te TMP

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    a co oznacza skrót CRU przy opisie szklenia: Szklenie: 4T/18 Ar/4/18 Ar/4T;CRU; 70/49; Ug=0,5 (EN673)
    Trzeba było zapytać sprzedawcę, bowiem często można spotkać określenia czy nazwy własne danego producenta.
    Ja obstawiam, że CRU oznacza ciepła ramka Ultimate, Lt=70%, g=49%. ale któż to wie?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    To sprawdź to! Jak inaczej mamy pomóc?
    Potwierdza się to co pisałem poprzednio: omamiamy klienta trzema szybami, i to wystarcza.
    Ale jakimi trzema?
    Co za różnica, przecież o to już nie zapytają

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Apollo250

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    ok sprawdzałem i jest tak dwuszybowe : 1-sza szyba TMP 2-a float
    w opcji z trzema szybami 1- TMP 2 - float 3- TMP
    Gość który wstawia szyby powiedział mi żebym wziął 2 szyby z ciepła ramka i bedzie dobrze.
    Sam juz nie wiem jak to wszystko się przekłada

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony