dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 238
  1. #1

    Domyślnie Beiti po naszemu

    Witam serdecznie,

    grasuje na forum juz od jakiegos czasu. Udalo mi sie juz skorzystac z niezastapionej pomocy kilku osob-za co szczerze dziekuje. Im blizej rozpoczecia pracy tym zaczynamy zdawac sobie sprawe ile jeszcze przed nami.
    Postanowilam (z poparciem meza) zalozyc wlasny watek. Wydaje nam sie, ze ulatwi to podejmowanie decyzji, zapamietywanie pomyslow i rozwiazywanie ewentualnych dylematow oraz problemow. Po cichu licze rowniez na wsparcie forumowiczow

    Przechodzac do rzeczy, dom juz stoi i trzeba go wykonczyc. Mamy jakis zarys jak chcemy zeby wygladal, ale zdalam juz sobie sprawe z tego, ze cos co podobalo mi sie kilka miesiecy temu teraz ni mnie ziembi ni grzeje. albo zdecydowalismy sie na styl lazienki i myslala, ze nic nie ruszy tej decyzji a teraz juz nie jestem jej pewna. itd, itp.

    Pomysl jest, zeby dom byl nowoczesny, prosty, ''elegancki''(glupie slowo w stosunku do domu ale nie potrafie znalezc innego) i oczywiscie praktyczny

    Mam nadzieje, ze pomozeci. Jestesmy otwarci na wszelkie uwagi i dobre rady. Zachecamy do komentowania i dzielenia sie waszym zdaniem

  2. #2

    Domyślnie

    Zaczynamy

    Rzut parteru i pietra:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkielet dol.jpg
Wyświetleń:	334
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	277550Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkielet gora.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	277551

    Poczatkowa wersja byla troszke inna ale zdecydowalismy sie na male korekty-przesuniecie scianki przy kuchni oraz drzwi w sypialni. Kuchnia stala sie bardziej ustawna, a sypialnia zyskala przestronna garderobe(czyli kobieca czesc domu zostala usatysfakcjonowana trzeba bedzie sie mezowi tez podlizac ).
    Ostatnio edytowane przez kamilaa ; 31-08-2014 o 11:01

  3. #3

    Domyślnie

    KUCHNIA

    DONE:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okapk.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	45,5 KB
ID:	277560Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wisząceprzyoknie-A.jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	277561Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wisząceprzyoknie-B.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	277562
    zalozenie bylo, ze ma byc funkcjonalnie z duza iloscia miejsca do magazynowania. Moj pierwszy samodzielny projekt zostal totalnie zjechany na FM teraz patrze na to z humorem, wtedy sie z lekka podlamalam. Ale do akcji wkroczyly dziewczyny z watku o projektowaniu kuchien i w mig stworzylismy fajna kuchnie.
    Zostala ona skrocona, przez co stala sie latwiejsza w obsludze. Do wszystkich sprzetow blisko. Szafek do magazynowania mam sporo.
    Jestesmy z mezem strasznie zadowoleni z efektu koncowego

    Niestety nie posiadamy ostatecznych wizualizacji wiec przedstawione zdjecia pokazuja rozne etapy projektowania.
    W skrocie, szafki beda biegly pod oknem. Ma sie w tym cioagu zmiescic zlew, zmywarka. Zdecydowalismy, ze zlew jednak nie bedzie pod oknem tylko na scianie obok okna. Nadal nierozstrzygnieta jest kwestia szafek wiszacych nad zlewem.
    Na przeciwko zlewu polwysep z plyta indukcyjna i podwieszanym okapem wyspowym. Polwysep bedzie mial szerokosc okolo 100-110cm. Z jednej strony standardowe szafki, z drugiej o glebokosci 40 lub 50 cm.
    Po lewej stronie na calej scianie szafki o glebokosci 35cm. do nich dostawione na jednej lini szafka z piekarnikiem i lodowka. Wolelibysmy lodowke niezabudowana w zwiazku z czym raczej zamienie piekarnik z lodowka miejscami. Wrzucam wizualizacj z jakiegos etapu projektowania bo dobrze na niej widac jaki trik zastosowalismy z szafkami po lewej stronie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10A.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	277563

    TO DO:
    -porozkladac dokladnie sprzety i szafki
    -zdecydowac sie czy szafki wiszace nad zlewem to dobry pomysl czy lepiej z nich zrezygnowac. Ewentualnie jak zagospodarowac ta pusta sciane za zlewem?
    -wybrac sprzet AGD, zlew i baterie
    -wybrac fronty, blaty i plytki na podloge
    -zaprojektowac oswietlenie i rozmiescic gniazdka elektryczne
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Apartment-in-Nowe-Powisle-Design3 (1).jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	277572  

  4. #4

    Domyślnie

    Chcialabym, zeby kuchnia byla w kolorze bardzo gorzkiej czekolady albo takiego siwego ciemnego brazu. fronty proste w formie. Cos jak na zdjeciach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Apartment-in-Nowe-Powisle-Design3 (1).jpg
Wyświetleń:	1074
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	277576Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaaaa.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	277574Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bbbb.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	277575

    Plyta, zlew, piekarnik w kolorze czarnym. Lodowka, jesli nie bedzie zabudowana rowniez czarna. Do takiego kompletu pewnie dobrze wygladalby i czarny okap. Ale malo ich na rynku, a te co znalazlam, kosztuja gore pieniedzy. Ktos widzial fajny czarny okap wyspowy?
    Blat najchetniej tez czarny (w jakies mazaje?) lub grafitowy. Nie wiem co z podloga i ze scianami. Pewnie jakis jasniejszy kolor, zeby calkiem ciemnej nory z tej kuchni nie zrobic.

  5. #5

    Domyślnie

    LAZIENKA

    Z lazienka sprawa sie rypla.Zupelnie nie wiedzialam jak ja ugryzc. Znow watek projektowania lazienek przybiegl z pomoca. Projekt byl i to fajny. Az tu nagle niemila niespodzianka. Okazalo sie, ze pan hydraulik po paru miesiacach zmienil zdanie co do mozliwosci umiejscowienia poszczegolnych elementow. Tym samym zniszczyl caly projekt
    Mialo byc tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laz 3-001wc.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	277577
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K_07.jpg
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	277578Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K_012.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	277579Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K_13.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	277580

    Niestety, po rozmowie z nowym hydraulikiem trzeba zmienic koncepcje. Umywalka zostaje tam gdzie byla. Na miejsce wc+bidet wkracza prysznic. Wanna na przeciwko. Wc+bided zaraz przy wejsciu po lewej stronie. Grzejnik po prawo od drzwi. Tyle z zamyslu. Niestety mam powazne obawy czy to sie wszystko zmiesci i jak bedzie z ergonomia.
    Po pierwsze to jak dlugi zrobic prysznic? Zakladam, ze w tej 15cm wnece, ktora tworzy sie w miejscu prysznica zrobimy poleczke na szampon i mydlo.
    Przy umywalce chce, zeby zmiescil sie kosz na pranie wyjezdzajacy badz uchylny, waskie cargo, szuflada na kosmetyki i chemie. Poczatkowo miala byc rowniez pralka, ale znalezlismy jej przytulniejsze miejsce Myslalam, zeby te szafki konczyly sie wraz z oknem.
    Sporo klopotu jest z wanna i wc+bidet. Wanna moze byc 150cm. zostaje malo miejsca na bidet i wc. A poniewaz wypadlo, ze musza byc od razu przy drzwiach chcialam je jakos odgrodzic/zaslonic troszke. Alicyja zaproponowala bambusowe deseczki lub cos w tym stylu. I rzeczywiscie jak poszperalam troszke w necie to jest kilka fajnych propozycji. Ale nadal sie martwie czy tam starczy miejsca na wc i bidet? Na roznych stronach znalazlam informacje ze potrzeba 120cm, na innych ze 140cm.
    Glowa boli...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001b.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	277581  

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Fajna kuchnia będzie!!! Trochę ustawiona względem wejścia jak moja ale szersza. A Ty skąd jesteś dziewczynko? ;p

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    Fajna kuchnia będzie!!! Trochę ustawiona względem wejścia jak moja ale szersza. A Ty skąd jesteś dziewczynko? ;p
    Witamy pierwszego goscia

    Mam nadzieje, ze fajnie wyjdzie. Czasem mam zaawansowane fazy kury domowej jak np wczoraj...15 sloikow dzemu wyprodukowalam

    Cos mam wrazenie, ze jestem gdzies niedaleko ciebie, a przynajmniej wojewodztwo sie zgadza.

  8. #8

    Domyślnie

    LAZIENKA cd..
    Projekt rozmieszczenia sie posypal ale ogolny pomysl co do koloru i stylu pozostal. Lazienke chcemy w tonacji jasnej szarej i najchetniej jakims mocnym akcentem kolorystycznym. Miala byc fototapeta.... Teraz okazalo sie, ze na scianei z fototapeta bedzie musial znajdowac sie grzejnik. Alicyja podopwiada, zeby grzejnik puscic dlugi a niski i tym samym fototapeta moglaby byc nad grzejnikiem.
    Ja myslalam czy z fototapeta nie odsunac sie symetrycznie od obu krawedzi w ten sposob, ze z jednej str bedzie sie zaczynala od umywalki a z drugiej od grzejnika. Sie zobaczy
    inspiracja sa te lazienki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14 (2).jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	277621Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10523278_1444483849146889_415629395_n.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	277622Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ostateczna 2.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	277623

    Jak juz wspomnialam szafka z umywalka ma byc duza i pojemna. Obowiazkowo kosz na pranie. Pytanie do was jaki jest praktyczniejszy? Wyjezdzajacy czy taki spadowy? Szuflady na wszystkie kosmetyki oraz szafka na chemie. Chce tez takie cos bo wydaje mi sie szalenie praktyczne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oooo.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	277627
    Nad geberitem nie chcemy poleczek ani innych dobroci. Albo pociagniemy sciane do sufitu alo wykorzystamy to miejsce na szafke.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10356268_682868098416707_9020881007234751135_n.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	277624  
    Ostatnio edytowane przez kamilaa ; 31-08-2014 o 19:16

  9. #9

    Domyślnie

    TOALETA

    Z toaleta sprawa jest duzo prostsza. Jest tak mala, ze nie pozostawia pola manewru. W zwiazku z tym nie ma z nia problemu
    Przez bardzo dlugi czas bylam pewna, ze bedzie ona wygladala wlasnie tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27_768.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	277628
    Bylam wprost zachwycona ta czarna toaleta. Teraz zaczyna mi chodzic po glowie, czy bedzie pasowala do reszty domu i czy nie lepiej zrobic dwoch lazienek w tych samych klimatach i plytkach??? Jak myslicie?
    W kazdym badz razie ta prostokatna umywaleczka bardzo mi sie podoba i szafka z lustrem nad geberitem tez i okragle lustro rowniez

    W zwiazku z czym:
    TO DO:
    -zdecydowac sie na kolor plytek
    -wybrac umywalke prostokatna i wc

  10. #10

    Domyślnie

    SCHODY

    Poki co wygladaja tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sch.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	277650

    Schody maja byc drewniane. Tak jak podloga w calym domu. Po dlugich rozwazaniach wykluczylismy szklana barierke..to nie dla nas. Mam wrazenie, ze jakos malo jest tej barierki wiec nie ma jak jej eksponowac . Pomysly sa dwa. Jeden bardzo prosty i latwy w wykonaniu-brak barierki Drugi zas to linki. Naszym absolutnym faworytem jest cos takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37a1ee6ce2fc1bbfb33ae4dca23c9a15.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	277651
    Bardzo podobja mi sie te delikatne nierzucajace sie w oczy linki oraz barierka i jej podswietlenie.To co lubie-prosto, elegancko i praktycznie. Cudenko
    Dwie dodatkowe inspiracje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	599b946abe7811e2afd022000aaa0950_7.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	277652Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana schody szara.JPG
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	277653

    Jest jedna rzecz do obmyslenia. Gdzies czytalam , ze uzywajac stalowych linek do takiego celu trzeba liczyc sie z tym ze sie luzuja i musza byc co jakis czas dokrecane oraz ze z czasem moga pekac pojedyncze nitki. Beda one odstawiac i wygladac nieladnie, ale przede wszystkim mozna sie o nie zadrapac gdyz sa dosc twarde. Nie wiem czy to prawda ale brzmi wiarygodnie. Chyba trzeba bedzie poszukac zamiennika, np jakies cienkie rurki stalowe? Kto ma jakis pomysl?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    A planujesz robić te fantastyczne schowki pod schodami? Czy dziurę chcesz?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    A planujesz robić te fantastyczne schowki pod schodami? Czy dziurę chcesz?
    Z moim bzikiem na punkcie miejsca do magazynowania to ja bym caly dom w szafe zamienila
    Pod schodami albo schowek albo sie to zamuruje. Dziury nie zostawie. Wydaje mi sie, ze zalozenie architekta bylo, zeby tam trzymac rozpalke do kominka. Kominek w rogu kolo schodow jest przewidziany.
    Jak wymysle kominek to sie zobaczy co z ta dziura

  13. #13

    Domyślnie

    KOMINEK

    Zgodnie z tendencja prosta forma. Inspiracje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10432048_1428954997388432_846785067_n.jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	279687Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10520164_1455847094664513_535548325_n.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	62,8 KB
ID:	279688

    Jestesmy zauroczeni tym kominkiem z plytkami w jodelke ale chyba minimalnie traci on przy tym drugim.
    Natrafilam na forum tez na taki kominek. Strasznie podoba nam sie ta struktura. Jak dobrze pamietam to beton architektoniczny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moorele-001.JPG
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	279696
    Niestety nie zapisalam skad jest to zdjecie

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    o kurcze, chyba Ci ukradnę pomysł... a przynajmniej pokażę mojemu Michałowi ;p

  15. #15

    Domyślnie



    ten kominek z betonem to ma w posiadaniu Moorela

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak myślałam, że już tu byłam Nawet mam subskrypcję
    Kominek drugi i betonowy rządzi
    .

  17. #17

    Domyślnie

    Witam wszystkie Panie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    o kurcze, chyba Ci ukradnę pomysł... a przynajmniej pokażę mojemu Michałowi ;p
    Nie kradnij, dziele sie Ja sie na niego napatrzec nie moglam. To jest dokladnie nasz styl

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post


    ten kominek z betonem to ma w posiadaniu Moorela
    Dzieki! Zawsze sobie notuje jak cos mi sie podoba ale akurat przy tym zdjeciu to przeoczylam.

    Cytat Napisał mi_mała Zobacz post
    Tak myślałam, że już tu byłam Nawet mam subskrypcję
    Kominek drugi i betonowy rządzi
    Widze, ze zapanowala dyktatura czarnego kominka. Myslimy jak to wykonac. Maz mowi, ze mozna taki efekt uzyskac malujac sciane na grafitowo-czarno i przecierajac papierem sciernym. Ale cos mi sie zdaje, ze to nie bedzie dokladnie to. Chyba beton architektoniczny jest zdecydowanie lepszym pomyslem.

  18. #18

    Domyślnie

    Przyszłam się przywitać

    Ciekawie się zapowiada, będę podglądać

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Zakochalam sie w tym pierwszym z kafelkami ukladanymi w jodelke. Cudowny pomysl, wyglada wspaniale.!

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniiita89 Zobacz post
    Przyszłam się przywitać

    Ciekawie się zapowiada, będę podglądać
    Witam Mam nadzieje, ze sie tez ciekawie zakonczy

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    Zakochalam sie w tym pierwszym z kafelkami ukladanymi w jodelke. Cudowny pomysl, wyglada wspaniale.!
    wiem wiem. Ale ten drugi tez za mna ''chodzi'' Wydaje mi sie, ze maz bedzie musial zadecydowac

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony