dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Lightbulb Wymiary legarów pod taras

    Witam szanownych forumowiczów,

    Mam pytanie odnośnie legarów pod taras zewnętrzny, mianowicie jakie mają mieć wymiar legary biorąc pod uwagę kilka warunków.
    Legar będzie miał podparcie na szerokości 230 cm, wiem, ze to sporo ale tylko taka jest możliwość, dodatkowo wymuszona wysokość legara to 19 cm.
    Czy legar szeroki na 4 cm i wysokości 19 cm wytrzyma obciążenie na długości 230 cm, jakie drewno wybrać?, dodam, że konstrukcja jest z modrzewia syberyjskiego,
    Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro1972 Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów,

    Mam pytanie odnośnie legarów pod taras zewnętrzny, mianowicie jakie mają mieć wymiar legary biorąc pod uwagę kilka warunków.
    Legar będzie miał podparcie na szerokości 230 cm, wiem, ze to sporo ale tylko taka jest możliwość, dodatkowo wymuszona wysokość legara to 19 cm.
    Czy legar szeroki na 4 cm i wysokości 19 cm wytrzyma obciążenie na długości 230 cm, jakie drewno wybrać?, dodam, że konstrukcja jest z modrzewia syberyjskiego,
    Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

    Pozdrawiam
    Posiadam książkę odnośnie budowy altanek oraz tarasów (dość stara książka) i w niej mowa jest o tym iż szerokość legara ma być połową jego wysokości. Czyli w Twoim przypadku powinno być to 8.5cm. Samem u siebie zastosowałem właśnie takie wymiarowanie i od kilku lat wszystko jest okey, niestety nie wiem czy takie wymiarowanie jest nadal aktualne.

  3. #3

    Domyślnie

    Setox,
    dzięki za wskazówkę, od czegoś trzeba zacząć, a jakie drewno zastosowałeś?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro1972 Zobacz post
    Setox,
    dzięki za wskazówkę, od czegoś trzeba zacząć, a jakie drewno zastosowałeś?
    Sosnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony