dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 53
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1057
  1. #941
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewaimariusz

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    krzepice
    Kod pocztowy
    42-160
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dziekuje

  2. #942

    Domyślnie

    A o jakiej lambdzie dajecie welne bo szczerze to myslalem dac dwa razy 15 cm lambda 35 ale nie wiem juz sam...

  3. #943
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    My dajemy 2x 32 wełny

  4. #944
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wadrian1

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Cewice
    Kod pocztowy
    84-312
    Posty
    52

    Domyślnie

    64 cm ocieplenia to ci się metraż domu zmniejszy

  5. #945

    Domyślnie

    Podejrzewam że pisąc 2x32 chodzi o opor przenikliwości 2x lambda 0,032

  6. #946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was znalazł rozwiązanie i zdecydował się na usunięcie słupów drewnianych do podtrzymywania dachu na poddaszu?
    Ci co je mają czy bardzo rzucają się w oczy?

  7. #947
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukaszk07

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Nowy Wiśnicz
    Kod pocztowy
    32-720
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Czy ktoś z Was znalazł rozwiązanie i zdecydował się na usunięcie słupów drewnianych do podtrzymywania dachu na poddaszu?
    Ci co je mają czy bardzo rzucają się w oczy?
    Ja u siebie zamiast drewnianych słupów w ściankach działowych robię żelbetowe słupy od samego stropu. Są one grubości ściany (12 cm x 12 cm) więc po otynkowaniu nie będzie ich wcale widać. Z drewnianymi słupami jest taki problem, że co by się z nimi nie zrobiło to zawsze będzie pękać w miejscu styku ze ścianą.

  8. #948
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Ha ha ha

  9. #949
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał wadrian1 Zobacz post
    64 cm ocieplenia to ci się metraż domu zmniejszy
    Ha ha ha

  10. #950

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Dwa miesiące temu zaczełem budowe alabastra 21 Fundamenty zrobiła mi znajoma firma w miare szybko i dobrze. Kanalize rozprowadziłem samemu z pomocą szwagra wylałem chudziaka i od dwóch tygodni muruje troche mi się zchodzi bo robie to sam.

  11. #951

    Domyślnie

    Oczywiscie szwagier mi pomaga w wolnych chwilach bo bez niego ciężko by było.

  12. #952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukaszk07 Zobacz post
    Ja u siebie zamiast drewnianych słupów w ściankach działowych robię żelbetowe słupy od samego stropu. Są one grubości ściany (12 cm x 12 cm) więc po otynkowaniu nie będzie ich wcale widać. Z drewnianymi słupami jest taki problem, że co by się z nimi nie zrobiło to zawsze będzie pękać w miejscu styku ze ścianą.
    O to właśnie chodzi - jest to rzecz, która mi spędza sen z powiek
    W projekcie jest 16cmx16cm - pomysł z żelbetowymi słupami bardzo ciekawy.

    Czy ktoś mógłby wstawić zdjęcia poddasza? W miejscu łączenia ściana/słup. Zdjęca przed wykończeniem i po nim by się przydały

    Ogólnie rzecz biorąc na razie jestem przekonany do drewnianych słupów (więźba już zamówiona) i ścianek z karton gipsu (podwójna ściana na stelażu a pomiędzy piana PUR lub wełna). Słupy z obłożony ramą metalową i również obudowany karton-gipsem (koniecznie pozostawiona pomiędzy ramą, a słupem dylatacja). Plus takiego rozwiązania to bardziej dźwiękoszczelne pomieszczenia, ale trwałość takiej ściany jest niższa,
    Niestety przy słupach drewnianych duża szansa na popękanie styku słupa i sciany murowanej,

  13. #953

    Domyślnie

    Część, za kazdym razem zapomianm o zdjeciach dla cb ale ja mam zrobione slupy z żelbetu zatynkpwane i szczerze polecam. Kolega ma slupy drewniane i cały czas mu pekaja impregnuje i itak widac... Mysli je teraz zabudowac jakimis listwami ale i tak wedlug mnie za 2-3 lata bedzie to widac... Belka sie skreci i listwa z nimi. Doradzili mi murarze zeby zalać i zapomnialem o temacie... No chyba ze błazerie bedziess na górze robił albo coś w stylu góralskim to możesz coś pomyśleć o belkach...

  14. #954
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukaszk07

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Nowy Wiśnicz
    Kod pocztowy
    32-720
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    O to właśnie chodzi - jest to rzecz, która mi spędza sen z powiek
    W projekcie jest 16cmx16cm - pomysł z żelbetowymi słupami bardzo ciekawy.

    Czy ktoś mógłby wstawić zdjęcia poddasza? W miejscu łączenia ściana/słup. Zdjęca przed wykończeniem i po nim by się przydały

    Ogólnie rzecz biorąc na razie jestem przekonany do drewnianych słupów (więźba już zamówiona) i ścianek z karton gipsu (podwójna ściana na stelażu a pomiędzy piana PUR lub wełna). Słupy z obłożony ramą metalową i również obudowany karton-gipsem (koniecznie pozostawiona pomiędzy ramą, a słupem dylatacja). Plus takiego rozwiązania to bardziej dźwiękoszczelne pomieszczenia, ale trwałość takiej ściany jest niższa,
    Niestety przy słupach drewnianych duża szansa na popękanie styku słupa i sciany murowanej,
    Przy zachowaniu dylatacji podczas zabudowy płytami regipsowymi może nie będzie pękać, ale będzie kilka, kilkanaście centymetrów wystawać ze ściany (chyba że będziesz robił bardzo grube ściany. W przyszłości może to przeszkadzać bo nie dosunie się nic do ściany. A słupy wychodzą nie w rogach, a praktycznie na środku ścian. W przypadku ściany do garderoby słup stanowi krawędz otworu drzwiowego.
    W przypadku ścian z karton gipsu też można zaszalować i zalać same słupy i reszte zrobić na stelażu. Jak robiłem dach to też nie miałem jeszcze ścianek działowych, więc dach podparli na słupach tymczasowych przestawionych o jakieś 50cm, a później zrobiłem ścianki, zalałem słupy żelbetowe, podbiłem dach i usunąłem tymczasowe słupy.

  15. #955
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Panowie dziękuję za opinię.
    Co do słupów lanych to jakim cudem robiliście to po wykonaniu stropu? Przecież wylewając strop należy pozostawić druty zbrojeniowe w miejscu, gdzie ma być słup, czy mylę się? Kolejna sprawa to jak wylać słup jak cała konstrukcja dachu się opiera na tym słupie po jego wykoaniu. Teoretycznie taki słup drewniany jest nie do wyciągnięcia, a jak póżniej zaszalować i wylać słup betonowy dodatkowo?

    Lolek - bardzo proszę o zdjęcia.

  16. #956

    Domyślnie

    Widzę wszyscy zajęci mocno i coraz mniej się dzieje

    Proszę pochwalcie się swoimi wnętrzami szukam inspiracji

  17. #957
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukaszk07

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Nowy Wiśnicz
    Kod pocztowy
    32-720
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Panowie dziękuję za opinię.
    Co do słupów lanych to jakim cudem robiliście to po wykonaniu stropu? Przecież wylewając strop należy pozostawić druty zbrojeniowe w miejscu, gdzie ma być słup, czy mylę się? Kolejna sprawa to jak wylać słup jak cała konstrukcja dachu się opiera na tym słupie po jego wykoaniu. Teoretycznie taki słup drewniany jest nie do wyciągnięcia, a jak póżniej zaszalować i wylać słup betonowy dodatkowo?

    Lolek - bardzo proszę o zdjęcia.
    Optymalnie byłoby wystawić zbrojenie ze stropu przed jego zalaniem. Ale z drugiej strony drewniany słup tez nie jest w żaden sposób związany ze stropem.
    Jak pomiędzy betonowe słupy a płotew podbijesz klinami to te drewniane się odciążą i można je wyciągnąć bez problemu.Zz jednym miałem problem bo był przybity gwoździem do płotwy, ale wystarczyło go podciąć piłą i wyszedł.

  18. #958

    Domyślnie

    Witam wszystkich jakiś czas temu zacząłem budowę alabastra 21 stawiam go praktycznie samemu więc trochę mi się z chodzi. Trochę w nim pozmieniałem od wysokości budynku po wielkość i układ drzwi czy okien a tak wgląda. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170916_175531.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	396922Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170916_175550.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	396923Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170916_175750.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	396924Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170916_175609.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	396925
    Ostatnio edytowane przez dawid3p ; 17-09-2017 o 07:22

  19. #959
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Skończony etap stanu surowego otwartego z dachem

    Poniżej kilka fotek - jeszcze okna i koniec budowy na ten rok - ufff....







  20. #960
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    A u nas tak. Macie jakiś inny układ na górze. My mamy Alabastra 34.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170829_194540.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	398516Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170829_194452.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	398517

Strona 48 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony