dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 53
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1057
  1. #881

    Domyślnie Schody

    Cytat Napisał buczki Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie kosztu barierki- ile wychodzi oraz schody - co to są za płytki na podstopnicach?
    Witam mąż barierki robił sam wiec trudno mi powiedzieć ile to wszystko wyniosło gdyż płacił za sam materiał. Natomiast na podstopniach jest drewno pomalowane na pół mat.

  2. #882
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    machulecky

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-186
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dla osób zainteresowanych, w ramach uzupełnienia dyskusji sprzed kilku miesięcy. Z informacji uzyskanych w Urzędzie Skarbowym, osoby spełniające warunki określone w Ustawie z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz.U. 2013 poz. 1304), budujące dom systemem gospodarczym, tzn. samemu kupując materiały, mogą się ubiegać o zwrot części podatku za materiały budowlane. Zwrot nie jest uzależniony od puli funduszy przeznaczonych na program MdM, to znaczy wyczerpanie funduszy przeznaczonych w danym roku na dopłaty do kredytów na zakup mieszkania, nie ma wpływu na ewentualny zwrot.

    Pozdrawiam

  3. #883

  4. #884
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewaimariusz

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    krzepice
    Kod pocztowy
    42-160
    Posty
    13

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170318_160914.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	384613 nasz domek juz rośnie

  5. #885
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anna.cze

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    114

    Domyślnie

    Urośnie szybko
    Tylko potem powoli się wydaje, gdy wszystko do wykończenia pozostaje
    Budujecie odrazu tak, by jeszcze w tym roku się wprowadzić?

    Ja czekam z niecierpliwością na okna

  6. #886
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewaimariusz

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    krzepice
    Kod pocztowy
    42-160
    Posty
    13

    Domyślnie

    Chcielibysmy w tym roku ale chyba nie zdazymy dopiero na pazdziernik mamy tynki umówione, a jakie okna zamawialiscie my ostatecznie zdecydowalismy sie na veka 3-szyby ciepla ramka chociaz ile ludzi tyle opini...

  7. #887
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anna.cze

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    114

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na okna aluplast, w sumie z powodu wyłącznie koloru, bo parametry veka czy aluplast istotnie się nie różnią pewnie.
    Na jaki kolor stolarki wy się zdecydowaliście?

  8. #888
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewaimariusz

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    krzepice
    Kod pocztowy
    42-160
    Posty
    13

    Domyślnie

    My wybralismy kolor antracyt z zewnatrz a wewnatrz bialy. A co na dach wybraliscie?

  9. #889
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anna.cze

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    114

    Domyślnie

    Skoro masz jednostronnie antracyt w zasadzie będą mniejsze koszta okien

    Dach u nas z dachówki betonowej Brass, grafitowa.

  10. #890
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    edytamariusz

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Czy jest tu ktoś z okolic Krosna woj. podkarpackigo kto buduje dom przy Alabstrowej 21? Ile mniej więcej kosztowało wybudowanie tego domu w SSO luc SSZ? I jaki koszt fundamentów? Pytam bo na razie jesteśmy na etapie poczatkowym tzn. w maju maja nam wylać dopiero fundamenty

  11. #891
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    edytamariusz

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia m Zobacz post
    Witam czy ktoś ma albo buduje ten domek w okolicach rzeszowa? Pozdrawiam
    My rownież z podkarpacia okolice Krosna. Też budujemy domek przy Alabastrowej 21

  12. #892
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Zaczęliśmy budowę alabastra 34 z małymi zmianami. Pozdrawiam

  13. #893
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budowa-domu Zobacz post
    Czy możecie napisać jaki jest ptzyblizony koszt wentylacji mechanicznej z.... w domu przy alabsterowej 21. Jestem w trakcie zmian w projekcie i trochę przeraża mnie cena bo słyszałam że akurat taka opcja drogo wychodzi ale nie mam pojęcia jak tą wentylację ''rozwiązać''inaczej-taniej???
    Mąż mówi 17tys

  14. #894
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Czy ktoś z Was zastosował wentylację mechaniczną zgodnie z projektem budowlanym? U mnie będzie mechaniczna, ale widzę, że do łazienek np prowadzą przewody wentylacji grawitacyjnej? Mam rację? W jaki sposób wykonaliście swoją wentylację?
    W projekcie są zaprojektowane oba rozwiązania. Trzeba się na jedno zdecydować i pominąć drugie

  15. #895
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    Tak, ja wiem, że projekt przewiduje, ale koledzy architekci u nas na forum piszą, że żeby w tym domu zamontować WM to trzeba podwyższyć stropy w adaptacji, bo 255 i te wysokości okien, nie pozwalają na montaż WM. Inny kolega przy Głogowej 3 czyli domu z parterem 260 cm, też musiał podwyższyć strop o 8 cm. Stąd pytanie, jak jest w praktyce?
    Nawet jeżeli jest projekt WM to każdy wykonawca będzie chciał sobie zrobić własny. Rur nie trzeba ciągnąć sufitem, a podłogą i ślepą podłogą i wypuścić atensometry przez strop.

  16. #896
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruda maruda Zobacz post
    Mąż mówi 17tys
    Taki mały domek to w porywach 12 tys. zł., a raczej bliżej 9-10...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #897
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Na nasz domek wychodzi 21tys a mamy troche wiekszy

  18. #898
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ja mam 180m2 mieszkalnej i wykonawca policzył 14-16 w zsleżności od jednostki, ale nadal z nie najtańszym, bo i mocniejszym, rekuperatorem. Także proponuję zrewidować wykonawcę, bo to nie powinno tyle kosztować.

  19. #899
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    U mnie też rekuperacja do tego domu to 16 tys około. Robiłem około 5 wycen i cena od 15-22 tys. Taniej nigdzie wyceny nie dostałem - wykonawcy polecani na forum.

    Mój wątek na temat rekuperacji. Dokonałem jeszcze dwóch kolejnych wycen - jedna tańsza niewiele, druga droższa. Takie są ceny.
    Jakim cudem ma ktoś zrobić za 10 tys jak to kosz materiałów średniej jakości po cenach alegrowych to już przekracza tę kwotę, a gdzie robota, wiedza za którą się płaci i gwarancja wykonania usługi?
    ttp://forum.muratordom.pl/showthread.php?335121-Wyb%C3%B3r-oferty-rekuperacji-po-wycenie
    Ostatnio edytowane przez Wybuduję czy nie? :) ; 26-03-2017 o 16:05

  20. #900
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Powtarzam, skoro u mnie WM wykonana całkowicie przez instalatora wychodzi 14-16 tys. (w zależności od jednostki), a takich wycen dostałem 3 (oczywiście droższych dostałem więcej) a mam 180m2 (+70m2 pomieszczeń technicznych typu garaż, kotłownia, pom. gospodarcze), do tego mam dwa pełne piętra, a wiec droga kanałów na piętro dłuższa) który siłą rzeczy wymaga lepszego a więc droższego rekuperatora gdy tutaj rozmawiamy o domu o powierzchni 100m2, który wymaga nie tylko mniej rury, mniej skrzynek, ale i mniejszego, a więc tańszego rekuperatora, to cena powinna być niższa. 100mb rury pe-flex 50mm (z powłoką antybakteryjną) kosztuje 700 zł z VAT 23%, do tego parę skrzynek rozprężnych (70 zł/szt.), anemostaty i materiał się zamyka w 3 tys. zł a poniżej tej kwoty z VAT 8%, do tego rekuperator za 5 tys. (ja mam tyle zamiar zapłacić do mojego domu) i jest 8 tys. zł za sprzęt. Nie wiem jakim cudem Ci wychodzi więcej niż 14 tys. za sam sprzęt. No chyba że ktoś musi mieć koniecznie Mercedesa, i taką samą obsługę i gwarancję na rzecz, która jest stosunkowo prosta (większość parametrów wyznaczają normy i producenci central) -- to już nic nie poradzę. Radzę tylko jeszcze trochę poszukać i nie przepłacać, bo to nie jest aż tyle warte w takim małym domu. Zresztą nie raz zostało to napisane w wątku który założyłeś. Nie warto przepłacać za "papier" i jakieś wymyślne konstrukcje (w tym za sprawności). Jedyne co ma mieć dobre, to wydajne i ciche wentylatory.

    Ps. ja też dostałem stos ofert np. na instalację pompy ciepła w kwotach powyżej 50 tys. zł. Tylko jakoś mi to nie pasowało licząc koszty materiałów. Nie zrezygnowałem i w końcu znalazło się paru wykonawców, którzy potrafili zejść poniżej 35 tys. zł. Naturalnie nie na pompach vieśmana czy buderusa, tylko na polskich konstrukcjach -- ale ja takie właśnie chcę. Polskie, tanie i proste. Do tego samego dążę przy WM.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 26-03-2017 o 19:23
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 45 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony