dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    camelouge

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-931
    Posty
    11

    Domyślnie Mały dom w stylu kanadyjskim

    Witam serdecznie,

    Kamil z tej strony. Jestem tutaj nowy, więc witam szanownych użytkowników i proszę o wyrozumiałość. Oprócz tego,że jestem nowy,to jestem też "zielony" w temacie budownictwa. Ale do rzeczy. Z żoną planujemy podstawić mały domek w stylu kanadyjskim o powierzchni zabudowy 85,46 m2 oraz powierzchni użytkowej 67,59 m2. Nie jest to kolos czy willa,ale na nasze warunki w pełni wystarczający. Myślimy o takich 2 projektach - http://www.ebenista.boo.pl/strony_ph...ojekt_z-15.php oraz http://extradom.pl/projekt-domu-gaja-drewniana-BSE1052 . Teraz pytanie. Czy lepiej taki domek postawić w stanie surowo zamkniętym i dobierać ekipy co może wyjdzie taniej, czy podstawić w stanie developerskim co jednak jest droższe. Dodam,że 1 projekt rozliczony został na 177 tys zł bez fundamentu z jednej z firm,nie wiem czy to dużo,czy mało jak za taki domek. Oczywiście dostałem spis szczegółowy wykonywanych prac. Może też ktoś z szanownych użytkowników może polecić solidną i tanią firmę która buduje takie domy.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    zbuduj gaję, jest prostsza w budowie. Jak kupisz elementy prefabrykowane(np. belki steico) i do tego płyty osb to postawisz na płycie fundamentowej z kolegą/bratem przez urlop.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    camelouge

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-931
    Posty
    11

    Domyślnie

    dzięki firewall za odpowiedź.W sumie to ta gaja lepiej nam podeszła.Jak pisałem to w temacie jestem zielony dlatego szukam taniej i solidnej firmy,która by się podjęła budowy/

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    177 000zł to moim zdaniem za dużo jak na taki domek bez fundamentów.

    Ja proponuję nie brać jednego wykonawcy od wszystkiego. Sam tak zrobiłem budując dom i strasznie tego żałuję.
    Wykonawca miał pojęcie na temat stawiania szkieletu, natomiast instalacje i pokrycie dachowe to poprostu jedno wielkie nieszczęście. Od 2 lat poprawiam jego partactwo.

    No chyba, że będzie to na prawdę duża firma, która ma do każdego etapu odpowiednio przeszkolone ekipy....jednak wtedy na pewno tanio nie będzie
    Ostatnio edytowane przez escone ; 15-09-2014 o 06:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony