dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 94
  1. #1

    Domyślnie czy wybuduje domek jednorodzinny za 100000zł

    potrzebuje rady,czy jest szansa że za 100000zł wybuduje domek w stanie surowym zamkniętym,ale bez wszelkich instalacji9bez elektryki,sanitarki) bo to zrobi nam teściu.poradzcie cos.

  2. #2

    Domyślnie

    W zależności od wielkości domku wybierz sobie odpowiedź:

    1. oczywiście, że tak!
    2. absolutnie nie!
    3. być może Ci się to uda przy sporym wkładzie własnej pracy...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Pierwek - uprzedziłeś mnie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: czy wybuduje domek jednorodzinny za 100000zł

    Cytat Napisał katarzynapitlok
    potrzebuje rady,czy jest szansa że za 100000zł wybuduje domek w stanie surowym zamkniętym,ale bez wszelkich instalacji9bez elektryki,sanitarki) bo to zrobi nam teściu.poradzcie cos.
    Piszesz o robociźnie czy również materiałach. Bo do instalacji, też będziesz musiał mieć trochę kasy, coby teściu miał czym robić? Czy ma uprawnienia do odbioru elektryki?

  5. #5

    Domyślnie

    jak wszystko zrobicie sami to moze starczy chciaż wątpie
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  6. #6

    Domyślnie

    Będzie ciężko. Ale przy dużym wkładzie własnym domek o wielkości poniżej 100 metrów powierzchni użytkowej pewnie na styk się da.

    Pozdrawiam,

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wliczając kosztów papierologii, stan surowy zamknięty, pewnie max 100 m, da się.
    Przy odrobinie szczęścia i z papierami się da, ale dużo trzeba pracować samemu, nawet bardzo dużo.

  8. #8

    Domyślnie

    Ludzie co wy piszecie

    chyba że mowa o euro a nie PLN

    to ja mam pytanie - chcę brykę, żeby była duża, dużo elektroniki, zabezpieczeń, najlepiej nowa (max 1 rok) no i z przebiegiem 10 000 km, podoba mi się Audi albo BMW - ale mam tylko 5 tysięcy PLN - damy radę??? Tak, hura, damy radę, na pewno, dużo pracy własnej i damy radę!

  9. #9

    Domyślnie

    Pewnie że się da , na mój domek 105 m2 -prosty jak stodoła do tej chwili wydaliśmy 98 tyś a mamy już całą elektrykę i rozprowadzoną wodę z kanalizacją, za chwile weźmiemy się za ogrzewanie. Do stanu zamkniętego nie ruszyliśmy palcem, dopiero teraz prace wewnątrz należą do nas.

  10. #10
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Pewnie się da, ale po co Ci stan surowy zamknięty ? Żeby zamieszkać dodaj jeszcze ze 100 nawet na super najmniejszy domek.

    Przechwałki mitomanów, że ktoś zbudował za 100 tys włóż między bajki. Po podrążeniu okaże się, że to bez dachu (albo innych elementów), wszystko robi brat z teściem, zaczął w 1997, itp drobiazgi.

    Przykład z autem świetny. Oczywiście, że kupisz BMW z 2008 poniżej 5 tys

    http://www.autotrader.pl/details,131,107282691.asp

    jednak trudno to uważać za normę.

    pozdro

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    ależ nie dołujcie koleżanki
    zresztą, zaraz pewnie przyjdzie tu jeden forumowicz, który będzie usilnie przekonywał, ze się da, darujmy więc sobie
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    Ludzie co wy piszecie

    chyba że mowa o euro a nie PLN

    ...
    130k PLN - to mój dom na zdjęciu w chwili obecnej. Dodajmy 10k PLN bo drewno na dach miałem darmo, dodajmy jeszcze 10k PLN bo miałem ok 30% potrzebnych pustaków i trochę żelaza, i sporo narzędzi.

    to daje 150k PLN - tyle, że stan jest o wiele bardziej zaawansowany niż surowy zamknięty, bo mam tylki, inst. el, prawie zrobioną zabudowę poddasza z ociepleniem, styropian zaciągnięty siatką i ma ponad 200 m a nie około 100 mkw. - okolice W-wy

    Tak więc to o co pyta autorka jest do zrobienia - stan surowy zamknięty, ok 100 mkw. prosta błyła, prosty, tani dach.

  13. #13

    Domyślnie

    da się nie da się ???
    Połowę roku 2007 i pierwszy kwartał 2008 spędziłam na czytaniu tego forum , co impreza to gadka " nie stać nas , Oni piszą o 400 tyś skąd my to weźmiemy ..." Nagle dostałam w ucho od starszej siostry -przestań czytać i ględzić i weź się za robotę (wprowadziła się w czerwcu do swojego domu), masz mnie za przykład.
    Dziś już wiem że miała racje , domek stoi ... , napewno nie ma w nim cudów techniki ale Nasz własny ...

  14. #14

    Domyślnie

    Podszedłem do budowy podobnie jak krab32. Gdybym liczył pewnie bym nie zaczął. Miałem 70k PLN i zaczęliśmy budować. Ale nie o tym.

    Sęk tkwi w tym, że na pytanie postawione w temacie, nawet gdyby podany był konkretny projekt, można odpowiedzieć zarówno "Tak" jak i "Nie". I niezależnie od opcji argumenty będą logiczne i racjonalne. Koszt jest kwestią wyborów i wielu innych czynników pobocznych.

  15. #15

    Domyślnie

    o rany!!!
    ale kolega pisze tu o stanie surowym nawet i zamkniętym bez instalacji!!! (bo te kable i rurki, to o dziwo trochę kasy idzie)
    Skoro wie, że ma ograniczone fundusze, to pewnie wybierze prosty projekt, bez wykuszów, lukarn i pięciu kolumienek, z dachem dwuspadowym, nie mieszka w w-wie czy w innym dużym mieście, robocizna jest znośna np do 30 tyś z dachem(?)
    a ssz będzie jego wkładem własnym przy kredycie
    (jestem, a raczej byłam, bo już mieszkam w podobnej sytuacji jak Radziej i Krab )

  16. #16

    Domyślnie

    katarzynopitlok przecież Ty nawet nie podałaś wielkości tego domu, nie mówiąc już o projekcie.
    A tak właściwie nawet gdy to podasz, to i tak odp. będą b. różne. Najlepiej sama wybierz najpierw projekt, zorientuj się w cenach materiałów i robocizny w swoim regionie, policz wszystko, a potem wszystko zależy od tego jak bardzo Ci zależy na budowie. Bo według niektórych jak nie dodasz do tej kwoty, która Ci wyszła xx-tys., to nie masz szansy, a wg innych trzeba liczyć na szczęście i samozaparcie.

  17. #17
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Nie chcę nikogo dołować. Namawiam do szerszego spojrzenia na budowę aby nie obudzić się z ręką w naczyniu, po ukończeniu SSZ.

    Jeśli SSZ ma być wkładem własnym, to coś mi się wydaje że banki nie znają pojęcia "SSZ". Przyjeżdża biegły ogląda i wycenia, SSZ bez rurek będzie mniejszym wkładem niż SSZ z rurkami.

    Co do wykończenia potwierdzam zdanie poprzedników: rurki i śrubki kosztują potwornie dużo, minimum drugie tyle co przeciętne wanny i płytki. Wannę kupisz taniej ale instalacji, ocieplenia itp już nie.

    pozdrawiam, życzę przemyślanych decyzji

  18. #18

    Domyślnie

    [przeniesiony błędny wpis]

    Cytat Napisał katarzynapitlok
    Dokładnie to chcemy sie dobudowac około 100m/k z tym ze do stanu surowego zamkniętego,fakt elektryke musi podłączyc fachowiec ale całe podłączenie kanalizacji,centralne(w domu bo główne podłączenie robi chyba gmina) zrobi teściu,no i załatwic wszelkie papiery też musimy sami,jak myslicie starczy 100000zł czy musimy miec wiecej,poradzcie cos,
    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik84703.htm

  19. #19

    Domyślnie

    W czasach kryzysu, no i ograniczonych funduszy, jeśli chce się zamieszkać we własnym domu, rozsądnie szacując środki i nie narażając rodziny na bankructwo i stres, warto pomyśleć o domku 90 - 100 m2, bez garażu (z miejscem na wiatę w przyszłości) - garaż nie jest niezbędny do życia, z mniejszym salonem, bez kolumienek i lukarn, i generalnie bez szaleństw.

    Ale nie wierzę w tanie budowanie - chyba że ktoś jak niektórzy forumowicze, zajmują sie tym zawodowo, mają różne gratisy i okazje, koneksje rodzinne (brat dekarz etc.) i mnóstwo wolnego czasu, a do tego po prostu znają się na tym. Czas jest potrzebny na szukanie okazji, negocjowanie, planowanie - wierzcie mi, pracując na etacie trudno się wyrwać na budowę czy do hurtowni codziennie o 10.00 na przykład. Więc większość z nas buduje zlecając znakomitą część roboty znającym się na tym (teoretycznie) fachowcom. CO nie znaczy że nie trzeba pilnować ...

    Ale może przekonamy się do skandynawskiego modelu mieszkania i budowy - tam przeważają skromne, bardzo, bardzo proste domy, bez szaleństw, bez ogromnych przestrzeni, wiele z nich to po prostu małe domy. A na 100 metrach też można wygodnie mieszkać.

  20. #20

    Domyślnie

    W czasach kryzysu bardzo przydają się dwie prawe ręce, dzięki którym wiele (naprawdę nieskomplikowanych) prac możemy wykonać samodzielnie.
    Jeżeli ktoś nie chce dotknąć się do czegokolwiek (czy to na budowie, czy w życiu) to będzie płacił za wszystko bardzo dużo. Prawda jest taka, że wiele rzeczy nie wymaga napisania doktoratu z fizyki kwantowej. W dobie internetu wiele można się dowiedzieć za darmo i w miarę łatwo. Dzięki takim osobom z forum jak Rom-Kon na przykład, można zdobyć bardzo cenną wiedzę. Mógłbym powiedzieć, że dzięki forum oszczędziłem 8000 zł. Tylko na zabudowie poddasza. Robiłem to z ojcem. Żaden z nas nie jest budowlańcem, robimy po raz pierwszy, dlatego zabiera to sporo czasu. I nie jest tak, że ktoś powie, że w tym czasie on woli pracować i robić to co robi najlepiej a fachowcom zapłacić. Ja pracuję i jestem w domu o 17.20. Pracujemy do 21 czasem dłużej, czasem krócej. W tym czasie dodatkowych pieniędzy nie zarobię. Więc pracuję wyłącznie kosztem swojego wolnego czasu. Ok 4 dni w tyg. Hurtowni nie odwiedzam (dzwonię), chyba, że po drodze z pracy i supermarkety w późnych godzinach. Okazji szukam w necie.

    Dlatego ja wierzę w tanie budowanie i fajnie by było gdyby więcej osób wierzyło. Bo ten kryzys jest między innymi dlatego, że wszyscy wierzyli w wiecznie rosnące ceny mieszkań, brali kredyty na styk możliwości i wierzyli w raj na rynku pracy. Przecież ceny cegieł w 2007 roku osiągnęły absurdalne poziomy. I co? i już wróciły do normalności. Jeżeli my-inwestorzy będziemy godzić się na wysokie ceny to te ceny i koszty budowy będą wysokie.

    P.S. Mam świadomość, że ze swoim podejściem jestem w mniejszości

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony