dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie pompy ciepła (tańsze) - marka, model i specyfikacja domu oraz uwagi użytkowników

    Wiem że jest kilka podobnych wątków ale jest w nich taki bajzel że ciężko wychwycić konkretne informacje a nie każdy ma czas aby przeczytać kilka wątków po kilkadziesiąt stron
    Proponuję aby w tym wątku tylko i wyłącznie sprawa wyglądała tak:
    Podajemy markę (model, moc) pompy ciepła oraz wielkość ogrzewanego domu (mile widziane to jak jest ocieplony i czy jest reku) - i koniecznie uwagi odnośnie pompy - czy spełniła oczekiwania,(ewentualna cena PC) czy w ciągu kilku lat użytkowania były problemy itp.
    Żadnych zbędnych dyskusji aby temat był czytelny i można było znaleźć w nim to co opisuje temat wątku O konkrety można zapytać na priv
    Nie ukrywam że najbardziej ciekawią mnie pompy Ecopower, Ecopol i Ekontech
    Ostatnio edytowane przez drapek ; 14-09-2014 o 08:01

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    http://www.abatronic.pl/pompy-ciepla...rter-woda-woda

    nie używam jej co prawda, ale jest to pompa atrakcyjna cenowo - w granicach 5 tysięcy...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    http://www.abatronic.pl/pompy-ciepla...rter-woda-woda

    nie używam jej co prawda, ale jest to pompa atrakcyjna cenowo - w granicach 5 tysięcy...
    Zwykła, tania chińska pompa

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    cóż za trafność i spostrzeżenie. Miały być tanie? Znajdź mi więc tanią pompę ciepła - np. niemiecką...

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    z całym szacunkiem Panowie - ale czy nie umiecie czytać że zrozumieniem?! Nie róbcie kolejnego wątku z setkami odpowiedzi, które niczego nie wnoszą. Wiadomym jest że nie można kupić "markowej" pompy w cenie chińskiej więc po co takie kłótnie i szukanie zaczepki...
    Pisać tylko konkrety w odpowiedzi na temat albo nic nie pisać

  6. #6

    Domyślnie

    A jakie to mają być pompy - gruntowe, powietrzne ? Ta podana w linku to woda-woda, dobra chyba jak się ma własny staw lub rzekę.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Fakt, tego nie sprecyzowałem w pierwszym poście - najbardziej chodzi o gruntówki Oczywiście użytkownicy pomp innych marek też mogą napisać swoje "spostrzeżenia" - będzie można porównać wszystko w jednym wątku co byłoby bardzo pomocne.
    Mam nadzieję że wątek rozwinie się o cenne informacje w tym temacie
    Proszę jednak trzymać się tematu - tak będzie po prostu łatwiej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ciężko będzie. Tanie pompy to produkcja wschodnia, a o nich już jest wątek. Moim zdaniem zdublowałeś temat bo tanich pomp zachodniej produkcji nie znajdziesz.
    A o "chinkach" masz tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post6538784

    ale kto wie. Osobiście chciałbym aby ten temat się rozwinął, bo to by świadczyło o tym, że są na rynku dobre i tanie pompy ciepła.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Wiem że są podobne wątki - o ecopowerz'e jakieś 70 stron, o ecopolu podobnie. Panasonic liczy sobie ponad 40 stron wątku. Tyle że konkretnych informacji na temat jest jakieś 5% jak nie mniej W tym wątku również zaczyna robić się bajzel... a miały być konkrety od użytkowników.
    Za duży pier*olnik jest na tym forum po prostu - mam wrażenie że nikt nad tym nie "czuwa".
    Bywam na forach motoryzacyjnych i tam jeśli w wątku są posty nie na temat to admin robi z tym porządek - USUWA. W ten sposób wątki są krótkie i można znaleźć potrzebne informacje po kilkunastu/ kilkudziesięciu minutach a nie kilkudziesięciu godzinach...

    vega1 - w którym momencie napisałem o tanich zachodnich produkcjach? Sorryy - ale widzę że naprawdę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem...

  10. #10

    Domyślnie

    Nawet gdyby było takie forum to by się na nim niewiele działo, a tych paru posiadaczy PC, którzy tu są by go nie utrzymało. Nie oszukujmy się, PC są średnio popularną metodą ogrzewania i taką pozostaną o ile nie zacznie się prawnie na wielką skalę ograniczać węgla/gazu lub nie stanieje sprzęt do ceny - koszt produkcji + 100% a nie + 300, 400 albo i więcej %.

    A co do pompy gruntowej - jak bym taka planował to brał bym bez zastanowienia meetinga np 12kW za 6900 z COP niby 4.0, nawet gdyby był 3,5, a pompa wytrzymała 1/3 markowych to i tak taniocha a bebechy markowe.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 17-09-2014 o 12:52

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi że jest tu sporo ludzi mających PC. Jest wiele wątków gdzie można znaleźć interesujące nas opinie, ale ciężko do tego dotrzeć. Przegarnąłem 30 stron o pompach ecopower'a i znalazłem jedynie może z 5-7 wiadomości które faktycznie coś wniosły do wątku - PARANOJA
    a spędziłem nad tym kilka godzin.
    Podobnie z wątkami o reku - ponad miesiąc przeglądałem wolnym czasem kilka wątków po kilkadziesiąt stron aby "wyłapać" 20-25 konkretnych postów odnośnie budowy, regulacji i doboru tej instalacji.
    Więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i spędzić kolejny miesiąc albo dwa nad wątkami o PC. Bo widzę że w tym wątku inaczej nie będzie - więc możemy porozmawiać tu np o pogodzie

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał drapek Zobacz post
    Wiem że są podobne wątki - o ecopowerz'e jakieś 70 stron, o ecopolu podobnie. Panasonic liczy sobie ponad 40 stron wątku. Tyle że konkretnych informacji na temat jest jakieś 5% jak nie mniej W tym wątku również zaczyna robić się bajzel... a miały być konkrety od użytkowników.
    Za duży pier*olnik jest na tym forum po prostu - mam wrażenie że nikt nad tym nie "czuwa".
    Bywam na forach motoryzacyjnych i tam jeśli w wątku są posty nie na temat to admin robi z tym porządek - USUWA. W ten sposób wątki są krótkie i można znaleźć potrzebne informacje po kilkunastu/ kilkudziesięciu minutach a nie kilkudziesięciu godzinach...

    vega1 - w którym momencie napisałem o tanich zachodnich produkcjach? Sorryy - ale widzę że naprawdę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem...
    nie pierdolnik (jak piszesz) na forum jest, tylko nie umiesz lub nie chce Ci się czytać. To że wątek o ecopowerze ma około 70 stron, nie znaczy że nie ma tam informacji o które pytasz. Ba, powiem więcej - tam jest więcej informacji niż oczekujesz bo nawet zdjęcia tej pompy od środka. Każdy parametr jest tam rozłożony na czynniki pierwsze.
    A Ty zakładasz (dublujesz) wątek, i oczekujesz nie wiem czego. Najpierw wypada przeczytać te wątki które już są. Tam wszystko jest napisane o tanich pompach.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    Najpierw wypada przeczytać te wątki które już są. Tam wszystko jest napisane o tanich pompach.
    Niektórych tanich pompach, niewielu.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Spotkales sie z fm np. Samochodowym...
    Piszcie, tylko konkrety, cena, spalanie, zadowolenie... O wszystkich samochodach....
    Ale interesuja mnie glownie diesle do 1.6L.

    Jak myslisz.... Co z takiego watku wyjdzie ?

    A tu slonko swieci
    Ja i wielu użytkowników forów na których "jestem obecny" na pewno odpisało by Ci na temat albo wcale - tam naprawdę praktycznie nie ma dyskusji nie na temat. "Samochodowa" branża jest bardziej rozwinięta i zapewne byłbyś poproszony o jakieś uściślenie.

    vega1 - nie spinaj się tak bo Ci coś pęknie Tak jak już pisałem przeczytałem około 30 stron o PC ecopower i znalazłem jedynie kilka konkretnych opinii. Jeżeli uważasz że to nie jest pie*olnik to brawo - widocznie nie rozumiesz co oznacza to słowo. Żadnych zdjęć PC w środku nie widziałem. Pewnie jest na jakiejś 50 stronie więc za jakieś 2 tygodnie może dotrę do tych informacji

    Nie mam tyle czasu żeby przejrzeć w krótkim czasie te wszystkie wątki bo dużo pracuję - miałem nadzieję że z upływem czasu zajrzy tu użytkownik PC o których napisałem w pierwszym poście i wyrazi swoją opinię. Widocznie takie rzeczy "tylko w erze"

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Hm.... Na 100% nie jest.... Ale wiem ze jest inaczej... Bo tez kozystam z fm JSM jak i PC.
    Gdzie struktura fm jest inna, ale tez ton uzytkownikow

    A tu... Jest jak jest, ale tez nie mozna powiedziec ze nic nie ma
    Tylko moze trzeba troszke czasu aby to znalesc
    Jasne że samochody to bardziej rozwinięty temat - układy wtryskowe, silniki wolnossące, doładowane, turbina, kompresor, skrzynie biegów, multitronic, tiptronic, DSG itp itd. Chyba nie ma osoby która ogarnia "całą branżę" ...a pompa ciepła to pompa ciepła - sprężarka, parownik, skraplacz, zawór dławiący, pompy obiegowe, sterownik i jakieś tam czujniki. Każda z technicznego pkt widzenia wygląda bardzo podobnie (żeby nie powiedzieć tak samo) - różnią się tylko markami użytych podzespołów.

    Zgadzam się z Tobą, nie można powiedzieć że tu nic nie ma - jest zapewne masa przydatnych informacji, ale naprawdę ciężko do nich dotrzeć i nie robi się nic żeby to się zmieniło na lepsze - ten "chaos" jedynie się rozrasta.

    Wątek nie przyniósł oczekiwanych efektów więc nie ma sensu go ciągnąc dalej. Napisałem prośbę o jego zamknięcie/usunięcie. Pozostaje jedynie przerzucać setki stron istniejących wątków z nadzieją że znajdę potrzebne info.
    Ostatnio edytowane przez drapek ; 17-09-2014 o 22:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony