dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariosol

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-091
    Posty
    1

    Domyślnie ogrodzenie dzialki rekraacyjnej z przemieszczaniem sie zwierzat?

    witam, przeszukałem pól netu i nic nie znalazłem w związku z tym mam pytanie? Posiadam działkę rekreacyjną w pierwszej linii od jeziora(10m od granicy działki jezioro) wedle planu zagospodarowania "ogrodzenie nie wyższe niż 1,5m wykonane tylko i wyłącznie z elementów drewnianych-zabrania się stosowania ogrodzeń pełnych uniemożliwiających przemieszczania się zwierząt".
    Jak zinterpretować przemieszczanie się zwierząt?
    1)Czy mogę zrobić podmurówkę pod słupki drewniane?
    2)czy mogę nagiąć i zrobić konstrukcje płotu metalową(przęsła+słupek) i obłożyć ja drewnem?
    3)Czy mogę zamontować bramę metalową przesuwana i obłożyć ja drewnem?
    4)Co oznacza przemieszczanie się zwierząt wedle prawa i jakie powinny być zachowane szczeliny w ogrodzeniu ?
    5)czy mogę zrobić płot ze sztachetami ze szczelinami od 3,5cm do 5cm?
    6)czy mogę zrobić ogrodzenie w postaci np.3 desek zamontowanych poziomo o szczelinach 5cm?
    Dodam ze bramy będę 2 jedna od wjazdu druga do jeziora. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.

  2. #2

    Domyślnie

    1) Nie, podmurówka uniemożliwi przemieszczanie się zwierząt
    2) Jest to ryzykowne, de facto całe powinno być wykonane całe z elementów drewnianych
    3) Nie, nie chodzi o robienie metalowych ogrodzeń/bram i okładanie ich drewnem, ale o drewniane
    4) to nie jest jasno sprecyzowane, ale elementy muszą być takie, aby mogły przemieszczać się małe zwierzęta (płazy, gady, drobne ssaki, raczej nie chodzi o jelenie) - bo wtedy zapis byłby bardziej precyzyjny
    5) myślę, że to wystarczy
    6) j.w.

    Większość odpowiedzi na podstawie doświadczenia i subiektywnej oceny. Najlepiej zapytać na piśmie o tę sprawę urząd wydający plan/warunki zabudowy, bo zapis jest bardzo ogólny i można mieć wątpliwości.
    Życzę miłego dnia !
    *********************

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony