dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie pompa ciepła do domu pasywnego

    witam,
    planuje budowę domu pasywnego i w nim chyba najbardziej interesujący jest sposób ogrzewania. TB daje ciekawą opcję kabli w domu ale to jest czysty prąd więc rachunki za prąd mogę mieć na ogrzewanie na poziomie do 600zł a budując dom pasywny chciałoby się mieć do 300zł lub jeszcze mniej. TB też mnie natchnął opcją ogrzewania klimatyzatorem więc też pompą bo to jest normalna pompa ciepła. problem w tym widzę taki że trzeba do tego prowadzić dodatkowe przewody instalacyjne i TB chce dmuchać jakby powietrzem o temperaturze 22st a komfort utrzymywać kablami i to nie byłoby złe gdyby nie skromny fakt że trzeba robić kolejna instalację więc koszta rosną i uważam że się to nie opłaca. na podstawie tego pomysłu pomyślałem że ciekawym rozwiązaniem byłaby pompa ciepła do cwu, trochę mocniejsza aby mogła ogrzać powietrze od wentylacji z rekuperacja. coś na tej zasadzie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	279932 że przewodem 1 będzie się podgrzewało powietrze nawiewne z reku do takiej temperatury aby w pomieszczeniach nawiewało te 22st czyli pewnie będzie musiał dawać przewodem1 jakieś 25st aby licząc wszystkie rozgałęźniki że będą spadki a przewodem2 ma przy minusowych temperaturach jakoś zastąpić grzałkę do podgrzania temperatury aby ujemnej reku nie brał. może jakoś da się to zrobić. najbardziej chodzi mi o to aby to ogrzewanie szło COPem bo cwu chyba też COPem podgrzewa. a w lato chciałbym aby ta pompa chłodziła i nie wiem czy tym samym przewodem to będzie robić czy jakiś musi iść przewód nr3 który będzie chłodził powietrze pobierane przez reku. mam nadzieję że rozumiećie co mam na myśli i pytanie czy da się to jakoś tak zrobić czy nie. będę wdzięczny za fachową pomoc.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A to?

    http://www.biawar.com.pl/pl/pompy-ci...yjne/nibe-f470

    Ogrzewanie powietrzem to raczej w cyrkulacjii a nie przy wymianie.
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasza w spraju
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dodatkowo mając rekuperator odzyskujesz ciepło i masz wciąż świeże powietrze, co przy cyrkulacji jest niemożliwe.
    Podłogówka + PC + wentylacja z rekuperatorem. Odpada Ci cała klimatyzacja, dukty nawiewne itp.
    A że podłogówka się sprawdza - to po co brnąć w dodatkową instalację nawiewową?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał B-tomek Zobacz post
    A to?

    http://www.biawar.com.pl/pl/pompy-ci...yjne/nibe-f470

    Ogrzewanie powietrzem to raczej w cyrkulacjii a nie przy wymianie.
    z tego co piszą to te urządzenie jest bardziej rekuperatorem ale ma też pompę ciepła i dzięki temu może ogrzewać cwu ale też powietrze wentylujące. nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chyba podłogówkę też możne zasilać. tylko z tego co piszą to wykorzystują do tego powietrze usuwane z domu i czy ono będzie wystarczające? cena tego jest pewnie za samo urządzenie bez przewodów więc nie mała. ale jak zda egzamin to może być.
    ktoś ma jakieś zastrzeżenia do tego urządzenia?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasza w spraju Zobacz post
    Dodatkowo mając rekuperator odzyskujesz ciepło i masz wciąż świeże powietrze, co przy cyrkulacji jest niemożliwe.
    Podłogówka + PC + wentylacja z rekuperatorem. Odpada Ci cała klimatyzacja, dukty nawiewne itp.
    A że podłogówka się sprawdza - to po co brnąć w dodatkową instalację nawiewową?
    nie chce dodatkowej instalacji nawiewnej tylko do tego wykorzystać kanały od reku. inaczej to nie ma sensu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    z tego co piszą to te urządzenie jest bardziej rekuperatorem ale ma też pompę ciepła i dzięki temu może ogrzewać cwu ale też powietrze wentylujące. nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chyba podłogówkę też możne zasilać. tylko z tego co piszą to wykorzystują do tego powietrze usuwane z domu i czy ono będzie wystarczające? cena tego jest pewnie za samo urządzenie bez przewodów więc nie mała. ale jak zda egzamin to może być.
    ktoś ma jakieś zastrzeżenia do tego urządzenia?
    Super rzecz.
    Zamknac w jednej obudowie trzy urzadzenia i sprzedac to dwa razy drożej, niż gdzyby kupowac je oddzielnie

    Przecież wydajac 15 tyś masz lepsza pompę, lepszy reku (swoja droga, to jaka sprawność rekuperacji ma ta Nibe ?) i większy zbiornik CWU
    ta Nibe to tylko grzalke ma imponująca (10kW) ciekawe po co ?

    EDIT:
    No i ten COP - 3.24 przy temperaturze 20C
    Re-we-la-cja
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-09-2014 o 14:26
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Super rzecz.
    Zamknac w jednej obudowie trzy urzadzenia i sprzedac to dwa razy drożej, niż gdzyby kupowac je oddzielnie
    i jeszcze dokupić do tego kable
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasza w spraju
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i ten COP - 3.24 przy temperaturze 20C
    Re-we-la-cja
    Z ciekawości - co ty byś proponował?
    Vitocall 200S (10.6kW) ma COP 3.4 przy +2° przy cenie 21k+VAT, ale tylko pracuje do -15°C...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Obok jest temao o Juli 6kW, qubic testuje, po zimie będą wiarygodne wyniki, bo ma ją opomiarowaną.
    Jeśli już niałbym wydać na to pieniadze prównywalne z tą dziwna hybrydą Nibe, to Panasonic Aquarea 7kW za jakieś 18 tyś.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Obok jest temao o Juli 6kW, qubic testuje, po zimie będą wiarygodne wyniki, bo ma ją opomiarowaną.
    Jeśli już niałbym wydać na to pieniadze prównywalne z tą dziwna hybrydą Nibe, to Panasonic Aquarea 7kW za jakieś 18 tyś.
    a tak 3,2kW http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl.../air-to-water/ do domu pasywnego nada się?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasza w spraju
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli już niałbym wydać na to pieniadze prównywalne z tą dziwna hybrydą Nibe (...)
    Dlaczego dziwną? Dane techniczne są rewelacyjne a cena nie jest zabójcza...
    Ale pewnie jest coś co mi umyka...


    W każdym razie dzięki za info.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co jest tam rewelacyjnego ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony