dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abw.mswia

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    18

    Domyślnie Gdzie się podział wodociąg? Zagadka co z Panami z ZK...

    Witam serdecznie

    sprawa wygląda następująco, dziś zapukali do mnie panowie z ZK, iż chcą odkopać na mojej działce wodociąg w celu likwidacji za moim przyłączem poprzez wstawienie zasuwy, gdyż woda z niego do działek za mną nie będzie już dostarczana gdyż tydzień temu wykonano wraz z remontem ulicy nowe przyłącza na koszt gminy.

    Co ciekawe ja nic nie wiem aby na dł. 40m mojej działki istniał takowy wodociąg. W księgach wieczystych brak wpisu, oraz brak ustalonej jakiejkolwiek służebnośći!

    Pan pokazał mi mapkę na której to owy wodociag "biegnie" wzdłuż granicy działki lecz po stronie sasiada!!!!!!
    Przyszli do mnie gdyż sąsiad nie wiem czy z swojej złości czy mądrości twierdzi, iż wodocąg budowany 30-40lat temu biegnie po mojej stronie.

    Oczywiście moja odpowiedź to NIE na jakiekolwiek prace. Tym bardziej, iż mapa wskazuje na inne miejsce przebiegu na działce sąsiada.

    I teraz jeśli sąsiad odmówi wykopu bądź zgodzi się na to a wodociągu nie będzie i został źle oznaczony na mapach, co mogę w tej sprawie zrobić na moją korzyść???

    Gdyż miejsce na mojej działce, które wskazał sąsiad jest to pas 25letnich drzew 2 czersenie, 3 wisnie, pas tuji, oraz trawnik, praktycznie nie ma miejsca na wykonanie wykopu bez uszkodzenia 25 letnich drzew.

    Jeśli jest opcja że nielegalnie przebiega on na mojej działce będe domagał się odszkodowania za 10lat wstecz zgodnie z orzeczeniem sądu najwyższego, jednak co z ta likwidacja??

    Zakładając, że się nie znajdzie u sąsiada to nie widze opcji rozkopania mi ogrodu wzdłuż i szerz. Jedyna opcja dla mnie niech kopią na chodniku gminnym szukając odejscia wodociagu i niech tam tna i nowe przyłącza odcietym przyłączają.

    Co Wy na to??

    Jakie rady by przygotować się na najgorsze?
    Dodam, że w gminie nie liczą się z mieszkańcami także wole być podparty jakimiś radami.

    Dziekuje za odp.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abw.mswia

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nie ma studzienek. Opcja to tylko koapnie i znalezienie wodociagu. Rury nie chca wyciagac. Po prostu odciac za moim przylaczem rure glowna, ktora aktualnie jest ślepa. Wg mapy wygląda to takKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	280357


    A wg sąsiada ten wodociąg biegnie po mojej stronie płotu 1.5m od granicy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał abw.mswia Zobacz post
    Nie ma studzienek. Opcja to tylko koapnie i znalezienie wodociagu. Rury nie chca wyciagac. Po prostu odciac za moim przylaczem rure glowna, ktora aktualnie jest ślepa. Wg mapy wygląda to takKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	280357


    A wg sąsiada ten wodociąg biegnie po mojej stronie płotu 1.5m od granicy.
    Mogą znaleźć bez kopania, szpilkowanie gruntu. Oczywiście pod warunkiem że na mapach nie ma tam kabli energetyczych. Bardziej zaawansowana opcja to georadar. Ale to raczej na Konstancin pod WW.
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony