dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Styl shabby chic

    Witam,
    od pewnego czasu bardzo podoba mi się umeblowanie oraz aranżacja wnętrz w stylu shabby chic.
    Marzy mi się choćby jedno pomieszczenie w tym stylu. Zauważyłam że reszta pomieszczeń może być w podobnych stylach: retro,vintage, wiktoriański, francuski i będą do siebie pasować.
    Problem leży głównie w zakupie mebli w tym stylu, w Polsce wg mnie jest mało takich sklepów, a jeśli już są to ceny są bardzo wysokie.
    Opłaca się natomiast kupować stare meble i je samemu odrestaurować na dowolny kolor.


    Ktoś także ma takie marzenie jak ja? Może ktoś posiada ciekawe inspiracje wnętrzarskie?
    A może ktoś już posiada pomieszczenia w tym stylu i chciałby się pochwalić zdjęciami oraz napisać jak skompletował umeblowanie?


    Kilka przykładowych inspiracji:

    Kuchnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	shabby3.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	280462

    Łazienka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Shabby-Chic-Bathroom-Ideas-Shabby-Chic-Bathroom-Design-Ideas-with-Mirror.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	280463

    salon
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ssh.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	280464

    sypialnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elegant-Shabby-Chic-Bedroom-Ideas-Double-Lamps-White-Curtain.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	280465

    pokój dziecięcy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	shabby-chic-vintage-decor-furniture-nursery.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	280466


    i miliony innych przykładów. Wiadomo niektóre powyższe inspiracje są na bogato i zbyt cukierkowe, ale chodzi o koncepcję stylu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kasiu,
    sklepów z wyposażeniem shabby jest mnóstwo - to trend utrzymujący się już od dobrych kilku lat... Google na pytanie o meble shabby dają ponad pół miliona wyników - kilka pierwszych stron to wyłącznie sklepy meblowe działające w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 18-09-2014 o 17:56

  3. #3

    Domyślnie

    tak są, ale ceny powalają
    jak czytam te zagraniczne blogi gdzie dziewczyny cudowne starocie kupują na giełdach za "grosze", to aż smutno że u nas w cenie jest wszystko. Niestety nie widziałam giełdy staroci i stosunkowo niskich cen.

    chyba warto jednak poświecić trochę czasu i coś samemu przerobić

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia234 Zobacz post
    tak są, ale ceny powalają
    jak czytam te zagraniczne blogi gdzie dziewczyny cudowne starocie kupują na giełdach za "grosze", to aż smutno że u nas w cenie jest wszystko. Niestety nie widziałam giełdy staroci i stosunkowo niskich cen.

    chyba warto jednak poświecić trochę czasu i coś samemu przerobić
    Kasiu, ja podobnie jak Ty marzę o wnętrzach ciepłych, rodzinnych, trochę shabby, ale przede wszystkim ja łączę Francję z Anglią, bo w takim połączeniu najlepiej się czuję Ceny rzeczywiście są wysokie, począwszy od tapet (3x drożej niż za granicą) skończywszy na meblach...
    Zdenerwowana ciągłym wzdychaniem do mebli z fabryki wnętrz czy innych drogich, ale niezwykle pięknych... postanowiłam zakasać rękawy i zrobić sobie takie Nie okazało się to aż tak trudne jak początkowo myślałam. Przejrzałam internet (to zagłębie wiedzy) i rozebrałam pierwszy fotel. Potem już poszło szybciutko Teraz już wiem, że wszystko meble w moim domu będą właśnie własnoręcznie odrestaurowane. Kilka moich prac:













    A tu blog z moimi meblami Teraz pracuję nad metamorfozą stołu w jadalni
    http://bajkowydworekwlesie.blogspot.com/

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kwintesencją tego stylu jest wyszukiwanie starych, zniszczonych mebli i ich odrestaurowywanie takie "nieporadne", niedokładne, z przecierkami - bo to nie mają być celowe przecierki, tylko ozdwzorowanie niedokładnego pomalowania lub "zniszczenia".

  6. #6

    Domyślnie

    mnie się ten styl z Wielką Brytanią kojarzy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka Zobacz post
    Kasiu, ja podobnie jak Ty marzę o wnętrzach ciepłych, rodzinnych, trochę shabby, ale przede wszystkim ja łączę Francję z Anglią, bo w takim połączeniu najlepiej się czuję Ceny rzeczywiście są wysokie, począwszy od tapet (3x drożej niż za granicą) skończywszy na meblach...
    Zdenerwowana ciągłym wzdychaniem do mebli z fabryki wnętrz czy innych drogich, ale niezwykle pięknych... postanowiłam zakasać rękawy i zrobić sobie takie Nie okazało się to aż tak trudne jak początkowo myślałam. Przejrzałam internet (to zagłębie wiedzy) i rozebrałam pierwszy fotel. Potem już poszło szybciutko Teraz już wiem, że wszystko meble w moim domu będą właśnie własnoręcznie odrestaurowane. Kilka moich prac:













    A tu blog z moimi meblami Teraz pracuję nad metamorfozą stołu w jadalni
    http://bajkowydworekwlesie.blogspot.com/


    Wow, cudowne te krzesełka! To jednak trzeba mieć talent
    Może i mi będzie dane odrestaurować chociaż jeden taki

  8. #8

    Domyślnie

    Ten styl jest bardzo fajny a najfajniejsze jest to że możemy wrócić wspomnieniami do dawny lat. A kolejnym plusem jest, że w stylizacjach shabby chic wykorzystuje się jasne, pastelowe kolory – biel, róż, błękit oraz odcienie kolorów żółtego i beżowego, ktore strasznie lubie.
    reklamy, linki reklamowe tylko w płatnym profilu!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał belcia Zobacz post
    Ten styl jest bardzo fajny a najfajniejsze jest to że możemy wrócić wspomnieniami do dawny lat. A kolejnym plusem jest, że w stylizacjach shabby chic wykorzystuje się jasne, pastelowe kolory – biel, róż, błękit oraz odcienie kolorów żółtego i beżowego, ktore strasznie lubie.
    Dokładnie, kombinacji i połączeń jest mnóstwo a wszystko wygląda cudownie. Tak naprawdę każdy zwolennik starego klimatu znalazł by coś dla siebie.


    Zachęcam do wrzucania swoich ciekawych inspiracji na wnętrza!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Shabby-Chic-Kitchen-Decor1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	281646
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06d190f53f61875a73a4702976cfd8e2.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	281648

    Myślę też że super wyglądałby ślub w takim stylu!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	shabby-chic-wedding-centerpieces-ideas-500x750.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	281645
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	600x600_1305561711999-TeaInspiredShabbyChicWeddings.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	281647

    Widziałam także, że można zrobić sobie takie meble na zamówienie, jeśli ktoś nie ma talentu i środków
    Wybieramy własne kolory i styl w jakim mebel ma być odnowiony. Usługodawcę szukamy po interesującym nas mieście.
    [moderowano - zbyteczny link]
    Ja najprawdopodobniej skorzystam z usług jeśli tylko uda mi się dorwać niedrogo stary mebelek
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 26-09-2014 o 11:54

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asiunia87

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kopanina
    Kod pocztowy
    64-530
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja również uwielbiam ten styl. Rok temu skończyliśmy z meżęm budowę domu. Cały dom jest w stylu shabby chic, prowansalskim, retro.

    Dużo bieli, kremu, różu, pasteli Mąż był na początku przeciwny, ale dzisiaj mówi ze dobrze się tu czuję i nasz dom jest oaza spokoju.

    Dużo szukałam w internecie mebli, nieprawda ze meble są aż tak drogie.

    Jak się szuka to sie znajduję

    Dużo rzeczy kupiłam tym sklepie teraz mam już rabaty ))

    [moderowano]

    Polecam wszystkim miłośnikom staroci
    Asia
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-09-2015 o 15:08

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Majowa Alicja

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-325
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mi również bardzo podobają się wnętrza w tym stylu, takie klimatyczne Marzy mi się duży salon w stylu shabby i vintage.
    Ale na razie mam nieduże mieszkanko, które które sukcesywnie staram się zmieniać, dodając tam akcesoria i sama robiąc ozdoby na ściany. Można to robić naprawdę małym kosztem, jest tyle blogów na których dziewczyny sprzedają swoje dzieła, albo pokazują jak coś zrobić. Nie trzeba wydawać wydawać bardzo dużo

  12. #12

    Domyślnie

    Ciekawie sie to prezentuje ale wymaga to konsekwencji.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karolina156

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Sopot
    Kod pocztowy
    81-811
    Posty
    5

    Domyślnie

    IMHO to wymaga raczej cierpliwości i pary w nogach - na jarmarkach, wyprzedażach garażowych, pchlich targach i innych takich da się teraz kupić dużo taki "gratów", które przy odrobinie dobrej woli możnasamemu pomalować czy oszlifować. Shabby chic może mieć bardziej rustykalną, prostą wymowę i nie musi nawiązywać do epoki wiktoriańskiej. Mam znajomą artystkę, która za grosze zrobiła sobie super wnętrze w stylu "shabby"...

    Mnie podobają się np. dwa pierwsze zdjęcia w poniższym wpisie - a to nie może być drogie..
    http://kuchnia-trendy.pl/kuchnia-w-stylu-shabby-chic/

  14. #14
    Banned
    Jatamen

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kowary
    Kod pocztowy
    58-530
    Posty
    58

    Domyślnie

    Podoba mi się styl shabby chic - ładne meble w takim stylu widziałem kiedyś w niemieckim sklepie kare design

  15. #15
    Banned
    Ljane

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-362
    Posty
    15

    Domyślnie

    Lubię ten styl, ale jako inspiracja, dodatek a nie główny styl wnętrza. Shabby chic jest takie słodkie, pudrowe, kobiece, ogółem urocze, ale na dłuższa metę zbyt dominujące i duszne.

  16. #16

    Domyślnie

    U nas też można kupić takie meble na targach staroci - ale odnowienie ich też swoje kosztuje. Trzeba po prostu dobrze poszukać.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jolanta.kulakiewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo lubię ten styl, ale trzeba ostrożnie aranżować wnętrze tak, żeby nie otrzeć się o kicz. Dodatki w stylu shabby chic są czasami bardzo drogie, ale wystarczy trochę poczytać o tym, czym charakteryzuje się ten styl (tu na przykład fajny artykuł) i spróbować stworzyć coś samemu ze starych mebli. Pomalować białą farbą, zrobić charakterystyczne przetarcia, wyciągnąć ze strychu stary babciny serwis do kawy lub poszukać czegoś na targu staroci, w antykwariacie... Pomysłów jest sporo i według mnie kupowanie gotowych mebli za ciężką kasę to trochę pójście na łatwiznę. Osobiście wolę sama coś stworzyć, bo wtedy wkładam w to serce i mam większą satysfakcję.
    Reklama jest płatna....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony