dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem z doborem koloru dachu i elewacji

    Muszę na prędce zdecydować się na kolor dachu i co za tym idzie elewacji. I tu zaczeły się problemy, dylematy. Jak zobaczycie na załączonym projekcie, kamienica ma być w starym stylu (wnętrze też tak bedzie wykończone). Na początku myśleliśmy o oknach białych, ale żadne nam się nie podobały. I 3 tygodnie temu zamówiliśmy okna 3 szybowe (plastikowe) w kolorze drewna dokładnie nazwa winchester a dokładnie wyglądają tak jak niżej. I przez kolor okna całą moją koncepcję kolorystyczną szlag trafił. Po prostu nie wiem jaki kolor dachu, elewacji, podbitki, rynien, parapetów
    Może ktoś mi pomoże, cos zasugeruje co połaczyć. Dach ma być z blachodachówki. Licze na was, bo czytajać forum potraficie na prawdę człowiekowi sensownie doradzić.

    Parter będzie na całości boniowany, z tym że troszke bedzie się różnił przy otworach okiennych i drzwiach. Wokół okien na I i II piętrze chcę białe listwy, gzymsy (podokienniki).

    Kto mi doradzi z kolorami?

    Nie mam widoku elewacji polnocnej, ale chyba mniej wiecej widac jak ma wygladac budynek.

    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Budujesz kamienicę i projekt poszedł bez kolorystyki? Dla mnie dość zaskakujące.

    Jak okna już z jakimś drewnem, to bezpieczne wydają mi się szarości i biele.
    Jak tu:

    Przy zamiłowaniu do bardziej "zaawansowanych" zestawień kolorow, sugerowałabym jednak pomoc profesjonalisty - plastyka, bo żółć żółci a piasek piaskowi nierówne.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Budujesz kamienicę i projekt poszedł bez kolorystyki? Dla mnie dość zaskakujące.

    Jak okna już z jakimś drewnem, to bezpieczne wydają mi się szarości i biele.
    Jak tu:

    Przy zamiłowaniu do bardziej "zaawansowanych" zestawień kolorow, sugerowałabym jednak pomoc profesjonalisty - plastyka, bo żółć żółci a piasek piaskowi nierówne.
    Projektanci mieli zrobić wszystko bez kolorów, tego nie było w umowie. Zresztą mieliśmy z nimi sporo przejśc dokładnie z jednym architektem. Więc już wole nie myśleć co on by wymyślił.
    Właśnie takie połączenie jak pokazałeś nie jest w moim guście Mysłałam o blacho dachówce ciemnej czerwieni(ceglany kolor) a reszta .??????????????
    Nie wiem komu mogłabym zaufać w tej kwestii jeśli chodzi o pomoc profesjonalisty, nikt z naszych znajomych nie budował kamienicy. I my też nie budowalibyśmy, gdyby nie to że działka jest w centrum miasta i w przyszłości chcemy żeby wynajęcie parteru zarabiało na spłatę kredytu. Po prostu życie

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Przy tej wysokości budynku i ulicy typowej szerokości dach nie będzie widoczny dla przechodniów, więc nie będzie decydujący w kompozycji kolorów. No ale warto, aby pasował do całości.
    Dąb winchester na wzornikach wydaje się mieć chłodny odcień, ale już na zdjęciach z realizacji kolor wygląda często na ciepły i dość intensywny, dlatego wydaje mi się dość trudny do skomponowania.

    Jeżeli masz ochotę poprzeglądać realizacje, to bardzo dużo zdjęć elewacji znajdziesz na tej stronie. W menu po lewej można wybrać zestawienie kolorystyczne. Ponieważ autorka strony komentuje wedle własnego, specyficznego gustu, w opisy proponuję nie wnikać. Zdjęć zgromadziła jednak już całkiem sporo i warto popatrzeć.
    Napisz, jaka paleta jest miła dla Twojego oka, a może uda mi się wyszukać jakieś przyklady.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za link. Jeśli chodzi o kolory to skłaniam się ku ciepłym barwom, zwłaszcza że wokół domu (jako alejki i przy ścianie) bedą ułożone płyty z piaskowca świętokrzyskiego (mam go z odzysku, więc darowanemu koniowi ...). Kolor typowy ciemnej cegły klinkierowej. Więc nie wyobrażam sobie tego połączenia np z szarością(chyba że się mylę). Chciałabym aby kamienica miała klasyczny, stary wygląd.
    Dach chyba będzie ceglany kolor (chodź jak sam słusznie przyznałeś będzie go widać tyle co ...., ale coś tam będzie). Bardziej wydaje mi się że będzie widoczna podbitka a w jakim kolorze to ja już nie wiem?kolorze dachu?
    Jak pisałam wcześniej wokół okna listwy białe i myślę że też boniowanie na I i II piętrze te poprzeczne też białe..
    Na pewno na parterze chcę ciut odcień ciemniejszy niż na wyższych kondygnacjach. Wiadomo od głównej ulicy (która na dodatek jest brukowana)będzie się bardziej brudzić.
    Okucia balustrad chciałabym z kutego ciemnego żelaza.
    Kiedy miały być białe okna, chcieliśmy aby zrobic go w podobnym kolorze https://www.google.pl/search?q=Pa%C5...-%3B1024%3B768

  6. #6

    Domyślnie

    Wstępnie wyszło nam u architekta coś takiego. Co o tym sądzicie? Na razie zrobiliśmy projekt jednej elewacji na więcej nie mieliśmy czasu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolory elewacji.JPG
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	285723

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja wariant II.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	285724

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony