dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Defro Akm II - smoła w środku pieca i woda gotuje się na rusztach dlaczego?

    Witam,
    Mam dom o powierzchni użytkowej 160m. Piec mam Defro Akm 2 17KW. Problem polega na tym, że:

    1) Mam problem z zapowietrzaniem się instalacji. Hydraulik stwierdził, że na rusztach musi mi się gotować woda i dlatego tak się dzieje.

    2) W środku pieca zbiera mi się smoła na ściankach i cofa mi się dym do kotłowni. Smoły jest dużo, już czyszczenie mnie wkurza. Na piecu mam ustawione 60 stopni, cały czas, zimą nieraz nawet 65. Jeśli chodzi o dym, który się cofa do kotłowni to komin mam wyczyszczony, wkład w kominie wykonany z rury kwasówki. Nie mam np. przedłużki, czyli czopucha na kominie, ale nie wiem czy to może mieć wpływ?

    Bardzo Was proszę o porady

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć.
    Podaj więcej szczegółów: ustawienia kotła, rodzaj opału itd.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał muny1982 Zobacz post
    Witam,
    2) W środku pieca zbiera mi się smoła na ściankach i cofa mi się dym do kotłowni. Smoły jest dużo, już czyszczenie mnie wkurza. Na piecu mam ustawione 60 stopni, cały czas, zimą nieraz nawet 65. Jeśli chodzi o dym, który się cofa do kotłowni to komin mam wyczyszczony, wkład w kominie wykonany z rury kwasówki. Nie mam np. przedłużki, czyli czopucha na kominie, ale nie wiem czy to może mieć wpływ?
    W jaki sposób sprawdziłeś drożność komina i kotła?
    Jaki masz rodzaj instalacji grzewczej; zamknięty z przeponowym naczyniem wzbiorczym czy otwarty ze zbiornikiem wyrównawczym pod stropem?
    MArSTER

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony