dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie hoxter haka proszę o opinie

    Witam. Stoimy obecnie przed wyborem kominka do domu. Ma być z płaszczem wodnym i w poziomie. wybór padł wstępnie na kominek czeskiej firmy HOXTER model HAKA. Wchodzi teraz nowy model poziomy wymiar 65x38. Porsze o opinie na temat koników z tej firmy. Ponoć są porządne profesjonalne.

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo trudno o opinie na temat tej firmy, ponieważ jest bardzo młoda, podobnie jak jej właściciel. Widziałem te wkłady na kilku targach i powiem, że wyglądają solidnie, choć o ile pamiętam, to ceny przytłaczają. W tej półce cenowej jest już chyba Spartherm. Pozdrawiam.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Produkty Hoxtera są robione z pasji właścicieli tej marki, nie tylko dla zarobienia grosza. Każdy wyrób jest poukładany i zrobiony z głową. Nie są też tanie - ale warte swojej ceny.
    No ale żeby nie słodzić za bardzo - model paleniska o którym piszesz jest wg mnie za drogi w porównaniu do możliwości, osiągów i techniki jaką oferują ich paleniska z serii Watertech, które są wcale niewiele droższe.
    Byłby wart swojej ceny kosztując około 300 - 400 E (netto) mniej. Ale za dizajn (ach ta "podługowata" szybka ...) można czasem zapłacić ...
    Pozdrawiam.
    P.S. Firma wcale nie jest nowicjuszem ... młoda jest marka, którą firma Banador wprowadziła na rynek.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 23-02-2011 o 20:22
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za te opinie-bardzo cenne zresztą. Foreście czy zatem kwota 9 tys. za ten model w układzie zamkniętym to za dużo? Nie warto? Jak tak MILA z kratek stoi coś koło 7tys ?
    Jeśli chodzi o kominki Spartherm to tam niestety nie ma nic w tym kształcie podługowatym z płaszczem wodnym. No i w swoich poszukiwaniach (oczywiście poaza MILĄ z kratki.pl-bo to chyba tatalna beznadzieja???) na nic nie natrafiliśmy.
    Mam zatem gorącą prośbę czy ktoś mógłby mi coś polecić w dobrej cenie max 10.tys. w takim podługowatym design i dobrej jakości z płaszczem wodnym.

  5. #5

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Jaki wymiar fasady jest dla ciebie odpowiedni ?? 660X560 ?? Na ogól mało jest chętnych na fasady niskie . Jaka moc 6-8-10-14 kw ?? Czy 920 euro + Vat za wkład do układu zamkniętego to dużo ?? Hoxter zrobił sporo szumu w Czechach , ciekawa konstrukcja i oczywiście czyste spalanie , jedyny mankament to wysoka cena i fakt że produkuje go firma która do tej pory jedynie handlowała wkładami. Szum wokół tej marki powstał z tego że jako pierwsi postarali się o atesty do specjalnej rządowej dotacji dla palenisk na paliwa bioodnawialne w połączeniu z solarami . Efekt był taki że wszyscy chcieli je sprzedawać , sprzedać choć jeden aby to sprawdzić , ale były problemy z nabywcami . Teraz druga firma ma także odpowiednie atesty i co ważniejsze realnie sprzedaje swoje wkłady wodne w tym programie .

  7. #7

    Domyślnie

    Zapytam wprost- czy masz cos konkretnego na myśli firma? model? Jeśli chodzi o wymiar to niestety nie jst zadowalający ma byc wąski a długi. Ale czekam na propozycje

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Wąski i długi w poziomie ?? My mamy tylko KV.6.6.2 TV w poziomie lub szyba w pionie Kv 075 W . Ten drugi do domów zdecydowanie energooszczędnych na poziomie 3-10 kW . Obydwa paleniska są nowe konstrukcyjnie , do układu zamkniętego , z chłodnica , powietrze zewnętrzne do spalania , bez szybra , z kurtyna powietrzna itp. Szczegóły zobacz na stronie .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Widzę Eniu, że tym razem zamierzasz społecznie zająć się moderowaniem. Zwolnij, na na wszystko nie starczy Ci czasu
    Mistrzu Zduński w przeciwieństwie do innych zapłacił za reklamę Muratorowi i dlatego ma prawą ją zamieszczać. Jeżeli założycielowi wątku zacznie to przeszkadzać to na pewno nie zapomni o tym napisać

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14 Zobacz post
    Widzę Eniu, że tym razem zamierzasz społecznie zająć się moderowaniem. Zwolnij, na na wszystko nie starczy Ci czasu
    Mistrzu Zduński w przeciwieństwie do innych zapłacił za reklamę Muratorowi i dlatego ma prawą ją zamieszczać. Jeżeli założycielowi wątku zacznie to przeszkadzać to na pewno nie zapomni o tym napisać
    Ok mam to gdzieś ,wycofam posta : . Niech będzie ładnie....

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Po napisaniu ponad 1000 postów oraz wielu fachowych opinii , wypadało by się ujawnić . Rozumiem że jak ktoś opisuje budowę swojego domu i związane z tym doświadczenia może pisać jako xyz 2011 , ale opinie w temacie tak ważnym jak urządzenia grzewcze z tak wysokimi temperaturami spalania powinny być , moim skromnym zdaniem , podpisywane . Forum czytają tysiące ludzi budujących lub modernizujących domy , często jest to bardzo ważny składnik dorobku ich życia, jeśli ktoś radzi im jako fachowiec z danej branży to powinien się pod tymi radami podpisać . Co do reklamy to niektórzy "nie płacący" umieszczają ja tak samo jak ci co robią to "na legalu" . Na forum jest także pełno kryptoreklamy , podawanej niby tak przypadkiem a to fotka a to link do strony sklepu ....

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Ja 14 ,Ty sie pierwszy ujawniasz , ja mam mniej postów !

  13. #13

    Domyślnie

    Proszę przestać się kłócić i to natychmiast!!! Liczyłam na porady a nie na kłótnie. Proszę o opienie czy 9 tysięcy juz z chłodnica powietzra to dużo za ten kominek czy to odpowiednia cena , czekam równiez na inne propozycje kominka spelniający moje oczekiwania.

  14. #14

    Domyślnie

    Myślę, że Pan Bielawski ma rację, iz fachowcy powinni się podpisywać pod poradami. Brawo za słuszne i trafne spostrzeżenie, ale do rzeczy. Proponuję następujące wkłady kominkowe z płaszczem wodnym (szerokie i niskie):
    - Brunner Kamin Kessel 38/86 - link: http://www.kominkiikominy.pl/brunner...886,d3275.html
    - Arysto A10 WW 91/51 - link: http://www.kominkiwodne24.pl/arysto-...-ww,d2498.html
    - Arysto A10 WW 98/51H - link: http://www.kominkiwodne24.pl/arysto-...-ww,d2499.html
    Od każdego z powyższych wkładów - spore rabaty. Serdecznie zapraszam i sugeruję spotkanie na budowie.

  15. #15

    Domyślnie

    Ciekawe zestawienie Brunner kontra Arysto

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Margod ... cokolwiek ... byle sprzedać ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #17

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy jednak czy nie zrezygnować z tego dizajnu na rzecz jakości, rozpatruję zatem jeszcze dwa modele: LAZAR WESTA albo SPARTHERM VARIA 1v H2O . Czy mogłabym znów prosić o wyrażenie opini??

  18. #18

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkul Zobacz post
    I zapadła cisza
    Duży rozrzut cenowy ,prawie dwukrotny !

  20. #20

    Smile

    Witam,

    Czas ożywić dyskusje na temat haka hoxter,,,

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony