dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie Czym ocieplić strop poddasza nieużytkowego na wiązarach ?

    Dylematy dylematy dylematy - na każdym etapie mnie nachodzą. Może ktoś pomoże mi rozwiać wątpliwości na temat materiału, który wybrać do ocieplenia stropu powstałego z dolnego pasa wiązarów.
    Plan był taki aby zrobić porządny stelaż na to regipsy i zasypać celulozą 30 - 40 cm ale już się znowu nasłuchałem i dywaguję nad innym rozwiązaniem.
    Może wełna z 40 cm albo więcej, nie wiem naprawdę nie wiem pomocy.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    zrób jak lobo
    płyty osb na to granulat jakić
    i rigips -ale taki który spełnia ochr. p-poz
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    muszę miedzy regipsami a pasem dolnym zmieścić rury od wentylacji
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja tak właśnie mam
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    halo halo jak tu zadałem pytanie przecież, tylko Malux ma coś do powiedzenia ?
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 17-09-2014 o 13:28
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  6. #6

    Domyślnie

    Temat czytam, ale broń Boże nie namawiam, zrobisz jak chcesz. Mam wysypane na płytę gipsową 17-32cm regranulatu styropianu,a miedzy wiązarami 15cm (docelowo 20cm) wełny na sznurkowaniu. Pamiętam że wybór ocieplenia stropu sprawił mi najwięcej problemów decyzyjnych. Czemu mam tak? Nie wiem. Tak wyszło Dziennik Lobo_M był chyba główną inspiracją.

    Stelaż nie musi być super solidny (chociaż stałem na nim), bo obciążenia konstrukcji i samych płyt są bardzo małe. Granulat tani, lekki, a samodzielna aplikacja to sama przyjemność. Pozostaje w głowie obawa o palność, ale próbowałem to podpalać (oczywiście nie po wsypaniu na strop) i się nie chciało zająć. Mierzyłem temperaturę na granicy materiałów i dzieliłem się niedawno w wątku kszhu o tanim małym.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    dzięki gorbag, a jak Ci się to rozwiązanie sprawdza?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem jak się sprawdza, bo jeszcze nie mieszkam. Grzałem w zimie bodajże od listopada do wiosny, zwykle do temperatury 15-18 stopni. Na 100m2 poszło mi poniżej 350m3 gazu, w tym sporo na początku na wygrzewanie podłogówki i troszkę na ciepłą wodę. Poza tym to pierwszy sezon po budowie. Dopiero na wiosnę będę mógł powiedzieć więcej.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  9. #9

    Domyślnie

    Możesz jeszcze porównać obciążenia na m3, jeśli sypiesz na regipsy to ważne kryterium.
    Celuloza - 30kg, styropian nawet 25kg, jak sypniesz grubą warstwę to trochę to będzie ważyć.
    Za miedzą sypią supafil, masz blisko, sprawdź może ceny będą akceptowalne, on jest leciutki - 13kg/m3.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    halo halo jak tu zadałem pytanie przecież, tylko Malux ma coś do powiedzenia ?
    A czego sie nasłuchałeś, jeśli chodzi o celulozę ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fofo Zobacz post
    styropian nawet 25kg, jak sypniesz grubą warstwę to trochę to będzie ważyć.
    Chyba nawet nie połowę tego. Nie ważyłem swojego, wiem że jest bardzo lekki. W Internecie znajduję regranulat na 10-12 kg/m3.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Chyba nawet nie połowę tego. Nie ważyłem swojego, wiem że jest bardzo lekki. W Internecie znajduję regranulat na 10-12 kg/m3.
    regranulat to zmielony odpad z budowy, opakowań itp.
    granulat jest robiony jak zwykłe styro tylko nie trafia do "szafy" i im jest cięższy tym lepszy - jak to styropian

    zerknij to;
    http://www.ekobud.com.pl/s/101/granu...t_styropianowy

  13. #13

    Domyślnie

    Z opakowań podobno się nie nadaje, chyba że do mieszania z betonem. Producent styropianu informował mnie, że opakowaniowy szybciej się utlenia i nie ma dodatków zmniejszających palność. W regranulacie kuleczki połączone są po kilka-kilkanaście, w związku z czym na pewno jest między nimi więcej luzu, bo się tak dokładnie nie dopasują jak same kulki. Problem w tym, że regranulat jest tani, a granulat oferowano mi w cenie za m3 prawie takiej samej jak w formie płyt, chociaż tak sp(r)asowany jak płyta na pewno nie był.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miron2

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, ja właśnie rozsypuję regranulat piany zamknięto-komorowej, za tira 44 big bagi z kaucją za worki i transport zapłaciłem 5500, ale u mnie trasport to 2200, regranulat z okolic Poznania
    W moim przypadku regranulat z rozebranych płyt blacha - piana - blacha, całe płyty zajebiście drogie, ale regranulat z popękanych już w miarę ok

    Zapomniałem dodać około 43-45 kg/m3
    Ostatnio edytowane przez miron2 ; 24-09-2014 o 11:46

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Dylematy dylematy dylematy - na każdym etapie mnie nachodzą. Może ktoś pomoże mi rozwiać wątpliwości na temat materiału, który wybrać do ocieplenia stropu powstałego z dolnego pasa wiązarów.
    Plan był taki aby zrobić porządny stelaż na to regipsy i zasypać celulozą 30 - 40 cm ale już się znowu nasłuchałem i dywaguję nad innym rozwiązaniem.
    Może wełna z 40 cm albo więcej, nie wiem naprawdę nie wiem pomocy.
    Wełna to bardzo dobre rozwiązanie i nawet z grubością trafiłeś. Możesz się zdecydować na 4 warstwy po 10 cm albo 2 warstwy po 20 cm.
    Ważne jest aby pierwsza warstwa była miedzy wiązarami a druga nachodziła na pas wiązara tak aby dolny pas wiązara był otulony z trzech stron. Wełnę od spodu możesz zasznurować i w zasadzie zostaje tylko wykonanie sufitu na ruszcie stalowym.
    W tym rozwiązaniu najlepiej będą się sprawdzać płyty np.
    http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...ukty/superrock albo najlepszy stosunek jakości do ceny http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...y/rockmin-plus
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie ta sama sytuacja. Nieużytkowe poddasze, dach dwuspadowy wiązarowy.
    Między wiązary dałem wełnę 20cm na sznurowaniu. Stelaż dwupoziomowy. Pomiędzy stelaż i dół wiązara - prostopadle do wiązarów dałem kolejne 20cm wełny. Następnie 5cm wełny znowu pod kątem prostym do dolnej warstwy wełny ( niestety nigdzie w lokalnych hurtowniach nie mieli 25cm ).
    Na dzień dzisiejszy mam 45 cm. Czy to wystarczy - nie wiem - dopiero na tą zimę będzie pierwsze grzanie ( czekam na zakończenie montażu kotłowni ).
    Planuję jeszcze ( jeżeli będzie za mało ), gdy będę układał na wiosnę podłogę na strychu - położyć kolejne 5 cm wełny pomiędzy legarami podłogi od góry ( oczywiście prostopadle do dolnego pasa wiązarów ).
    Pozdrawiam.
    Piotrek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony