dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia z salonem, jakie kolory...

    Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli zamieściłam go w złym dziale to proszę o przesunięcie...
    Z mężem urządzamy mieszkanie, teraz "walczymy" z kuchnią i z salonem, mamy już pomalowane ściany, zakupione panele i wybrane meble do kuchni,
    nad resztą myślimy dlatego prosiłabym o radę...Ściany mamy w takim kolorze i tak pomalowane jak na poniżej załączonych zdjęciach, pierwsze zdjęcie robione jest w ciągu dnia, pozostałe przy oświetleniu sztucznym, więc prawdziwe kolory są na zdj. pierwszym...panele kupiliśmy w tonacji coś pomiędzy brązem a szarościami, meble w kuchni będą czekoladowo-waniliowe, będą znajdowały się w wnęce widocznej na zdjęciu...dodatki do mebli będą srebrne...
    po przeciwnej stronie chcemy zrobić część salonową, dać kanapę, stolik kawowy, tv, etc...kanapę wybraliśmy szarą z czarnymi poduchami, czy to dobry wybór? Jeśli pozostaniemy przy szarej kanapie, jakim kolorze powinien być stolik kawowy, co zrobić z tak pomalowanymi oknami, jakie wybrać firanki?
    W jakich kolorach dodać dodatki do tego salonu, aby wszystko ze sobą ładnie współgrało...
    Dodam jeszcze, że gadżety kuchenne są w kolorze zielone jabłuszko, piszę o tym, ponieważ na blacie kuchennym będą stały np noże w tym kolorze...
    zakupiłam już wazoniki, doniczki i inne drobiazgi w kolorze ciemny fiolet/śliwka...
    Proszę o pomoc w uporządkowaniu tego wszystkiego...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00390.jpg
Wyświetleń:	759
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	281990
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00392.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	281986Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00394.jpg
Wyświetleń:	732
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	281987Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00395.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	281988Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00396.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	281989

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ja nie ograniam... Jak uporządkować totalny chaos? Nie macie przewodniego koloru, każdy element jest innego koloru...
    Błagam, przemalujcie to coś różowe na biało

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie mogę przemalować tych ścian, koloru też nie wybierałam, a mieszkać tam będę musiała dlatego też proszę o pomoc w uporządkowaniu tego wszystkiego...Jeśli chodzi o kolory to na pierwszy zdjęciu są koloru rzeczywiste, pozostałe zdjęcia były robione przy sztucznym oświetleniu, może dlatego wyglądać to jak róż to jest pomarańcz tutti frutti i jakaś szarość...

  4. #4

    Domyślnie

    Z Twojego opisu wynika, że będziesz miała w tym pomieszczeniu chyba wszystkie możliwe kolory Pomarańcz i szary na ścianach, do tego waniliowo czekoladowe meble a jeszcze piszesz, że chcesz szarą kanapę z czarnymi poduchami a do tego wszystkiego zielone i fioletowe dodatki?!? Wyjdzie koszmarny bałagan!

    Jak już te ściany muszą zostać (naprawdę nie możecie przemalować???) a meble do kuchni już są (bardzo szkoda, że dwukolorowe) to już z cała reszta bym się trzymała tej bazy... żadnego czarnego, żadnych zielonych jabłuszek i już absolutnie żadnego fioletu...

    Poszłabym w krem żeby to wszystko uspokoić i maksymalnie rozjaśnić.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak pisałam ścian przemalować nie możemy a kolor farb został wybrany nie przeze mnie...
    Kompletując akcesoria do kuchni trzymam się kolorystyki ciemny fiolet/śliwka i zieleń, coś jak zielone jabłuszko, to mi ze sobą ładnie współgra...
    osoba, która wybierała kolor farb wiedziała, że już wszystko mam kupione w takiej kolorystyce, ale uparła się na pomarańczowy kolor...
    To co radzicie zamiast szarej kanapy dać jasną? Hmmm nie bardzo mogę, bo mamy psa...a jakbym została przy tej szarej kanapie i dała stolik i resztę mebli w kolorze naturalnego drewna nielakierowanego? Czy jeszcze bardziej namieszam? I jaką dać firankę/rolety do tak pomalowanych okien?
    Dodam jeszcze, że akcesoria kuchenne będą schowane w szafkach, więc na wierzchu nie będzie za dużo tych dodatkowych kolorów...
    Ostatnio edytowane przez margueri3 ; 29-09-2014 o 15:19

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Fiolet i zieleń jabłkowa mogą dobrze wyglądać, ale w czarnym, białym lub szarym - monochromatycznym - wnętrzu.

    Moim zdaniem z tym, co jest, nie da się nic zrobić

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wyrzucę rzeczy, które już kupiłam, ale mogę pochować z widoku Zapomnijmy o fiolecie i odcieniu zieleni...
    Mamy więc szaro-pomarańczowe wnętrze, stosunkowo jasną podłogę i czekoladowo-waniliowe meble w kuchni...Jaki wybrać kolor kanapy, stolika kawowego i innych mebli...jakie firanki do takich okien?

  8. #8

    Domyślnie

    Kurcze...chociaż te okna przemalują na kolor ściany.Z czekoladowymi meblami będzie dość ciemno.Jedyne dodatki które nasuwają mi sie na myśl to transparentne.Sorki wiem ze nie pomogłam.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja byłam i jestem przeciwnikiem tak pomalowanych okien, jak to zobaczyłam to przeraziłam się ale komuś bardzo się to podoba...
    Meble są dwukolorowe, dół jest ciemny a górne szafki będą jasne, mam nadzieje, że to trochę rozświetli wnętrze...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał margueri3 Zobacz post
    Ja byłam i jestem przeciwnikiem tak pomalowanych okien, jak to zobaczyłam to przeraziłam się ale komuś bardzo się to podoba...
    Meble są dwukolorowe, dół jest ciemny a górne szafki będą jasne, mam nadzieje, że to trochę rozświetli wnętrze...
    Margueri, wybacz, ale ten kolor jest straszny. I jeszcze to podkreślenie okien. Może jednak przekonasz drugiego mieszkańca? Bo nijak tego nie da się obronić. I jeszcze zielone jabłuszko...nie....
    "dziwny jest ten świat..."

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    no trudne to......farby na ścianach uniemożliwiają jakikolwiek ruch. jeżeli mnie "ktoś" by tak urządził, wynajęłabym pokój na mieście na czas, dopóki nie przemaluje.
    pytałaś o firanki do tak pomalowanych okien.......mogę ci poradzić karnisze na całą ścianę z oknami, od rogu do rogu, i zawieszenie bardzo gęsto i równo namarszczonego gładkiego woalu absolutnie bez żadnych ozdób, oczywiście długiego do podłogi. to rozświetli pomieszczenie i chociaż trochę zasłoni fantazje malarza.
    kolorowe gadżety radziłabym schować.
    szkoda, że w sumie tania i łatwa do zmiany sprawa (czyli kolor ścian) przysparza ci najwięcej problemów i blokuje całą resztę. może zaproś "malarza" do wspólnego oglądania inspiracji np. na www.houzz.com? może sam jest nie jest zadowolony z efektu, tylko teraz nie chce się do tego przyznać? często tak bywa, wtedy może jakoś dyplomatycznie......jeśli lubi pomarańczowy i szary, to są przecież takie kolory, ale łagodniejsze...

  12. #12

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zielony Ogródku,
    a czytałaś o czekoladowo-waniliowych meblach? Twoje propzycje są bardzo dobre, ale obawiam się, ze do zrealizowania tylko we wnętrzu od razu planowanym całościowo... No i ściana obok okna moim zdaniem jest granatowa, a nie szara

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    raczej nie ma tu miejsca na jabłuszko i śliwkę....... moglibyście zostać chyba przy tym pomarańczowym, ale szary musiałby być inny (ten jest przygnebiający), i kolory powinny wystąpić w zupełnie innych proporcjach i w innym układzie.






  15. #15

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    myślę, że powrót gorących kolorów to tylko kwestia czasu, ale musi mieć to jakieś ręce i nogi


    ta czekolada z wanilią i z pomarańczem nie jest taka najgorsza, ale wtedy wywaliłabym szary.


  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Zielony Ogródku,
    a czytałaś o czekoladowo-waniliowych meblach? Twoje propzycje są bardzo dobre, ale obawiam się, ze do zrealizowania tylko we wnętrzu od razu planowanym całościowo... No i ściana obok okna moim zdaniem jest granatowa, a nie szara
    dopiero zauważyłam twój wpis

    czytałam.......wiem, że to nie będzie nigdy dobre, ale może chociaż nie będzie tragiczne. np. cała kuchnia z tymi waniliami i czekoladami jasno szara, reszta też, tylko jakaś jedna ściana w salonie zaakcentowana na oranż. prawdopodobnie ktoś kocha ten kolor i trzeba to uwzględnić. mebli też już nie zmienią....kasa....

    na moim monitorze ta ściana wygląda jak betonowo-szara, faktycznie to granat? może ktoś coś poczytał o duecie coral and navy...?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie wiadomo, jakie duże jest to pomieszczenie, które ściany są jakiego koloru, jakiego koloru są drzwi, czy na panelach jest jakiś wzór, czy meble kuchenne będą lakierowane czy z widoczną strukturą drewna... I co łączy właścicieli z osobą, która im TO zrobiła

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    myślisz, że to mogła być teściowa? (ja od niedawna stałam się teściową)


    fakt, niewiele wiemy, ale garść inspiracji nie zaszkodzi......nie sądzę, by takie szczegóły typu faktura mebli miały w tym przypadku dla każdego znaczenie. ja walczyłabym tutaj tylko o to, aby nie wpaść w depresję - margueri, nie poddawaj się

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    margueri

    na pierwszej fotce ten pomarańczowy wygląda ładnie




    na kolejnych już strasznie, jak wściekle ostry łososiowy i błyszczy się jak olejna.

    Powiem szczerze, że w pierwszym i drugim podejściu się poddałam. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić, mimo że osobiście kocham kolory.

    To nie będzie wnętrze dobre, ale trzeba zrobić wszystko, by nie było tragiczne.
    Na pewno pochować wszelkie kolorowe dodatki. Zieleń i fiolet byłyby ładne do jasnej szarości, ale już nie do takiej ciemnej , a na pewno nie do pomarańczowego.


    Sofę bym proponowała w szarości, taka pieprz z solą, np. tkaniny z Fargotexu Mustang czy Hugo..







    Na okna np. szare rolety, tak by zakryć ten pomarańczowy we wnękach...




    Gdyby Ci się udało przeforsować przemalowanie wnęk okiennych na szary, byłoby wiele lepiej.




    Może argumentuj to tym, że okna mają różny kształt oraz różną wysokość i pomarańczowa wnęka jeszcze bardziej to uwidacznia Pracy przy tym nie byłoby dużo
    Ostatnio edytowane przez piu ; 01-10-2014 o 09:39

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony