dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1058

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To się Panu nie uda. I będzie znacznie drożej. Kanały na dom 200m2 to koszt do 1500zł

    http://forum.muratordom.pl/redirecto...l-max%2C0.html
    Pan napisze jak to jest możliwe?
    Dom izolowany zużywa do 30kWh.m2 dom pasywny ( jak w tym temacie) do połowy tego.
    200m2 x 30kWh = 6000kWh - jak można 3000zł na tym oszczędzić
    czemu będzie drożej? skoro klimatyzatory(pompy) działają na osobnych kanałach to dlaczego nie będą działać na kanałach wentylacyjnych?
    nie chcę się sprzeczać i próbować coś udowodnić tylko po kolei dojść do tego. na razie pytałem o rozmieszczenie kanałów nawiewnych i wywiewnych na podstawie mojego projektu. najbardziej mam wątpliwość w kuchni jak ogarnąć, holu i wiatrołapie. proszę na razie o pomoc w tej sprawie

  2. #2
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    czemu będzie drożej? skoro klimatyzatory(pompy) działają na osobnych kanałach to dlaczego nie będą działać na kanałach wentylacyjnych?
    nie chcę się sprzeczać i próbować coś udowodnić tylko po kolei dojść do tego. na razie pytałem o rozmieszczenie kanałów nawiewnych i wywiewnych na podstawie mojego projektu. najbardziej mam wątpliwość w kuchni jak ogarnąć, holu i wiatrołapie. proszę na razie o pomoc w tej sprawie
    1 nie mogą na tych samych kanałach, bo strumień powietrza jest inny., wentylacja chodzi 20-30m3/h na osobę a ogrzewanie czy chłodzenie jest modulowane temperaturą
    2 nie da się na tych samych kanałach, bo powietrze do ogrzewania pobiera się z głównego przedpokoju nie z łazienek czy kuchni - to powietrze w 100% recyrkulacyjne, tak jak przy splicie czy grzejniku.
    3 nie da się połączyć, bo nie ma jak sterować, nie wszystkie pomieszczenia muszą być grzane/chłodzone, ale muszą być wentylowane,
    4 nie można połączyć, bo wentylacja jest id góry a ciepłe powietrze pod sufitem , po co?
    5 do klimatyzacji stosuje się kanały antybakteryjne
    Teraz policzmy...
    Pana dom do wentylacji potrzebuje opisane wyżej kanały PE i skrzynki - to koszt przy dobrym materiale 3500zł brutto. Pompa ciepa to kanały IZOLOWANE i przekroje w Pana przypadku fi 100mm jak dom będzie izolowany (zużycie do 30kWh/m2) koszy 900zł + rozdzielacz 600.
    Dołożenie 150 m kanału PE większe skrzynki i izolacja do tych kanałów to 3500zł
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 02-10-2014 o 02:39

  3. #3

    Domyślnie

    2 nie da się na tych samych kanałach, bo powietrze do ogrzewania pobiera się z głównego przedpokoju nie z łazienek czy kuchni - to powietrze w 100% recyrkulacyjne, tak jak przy splicie czy grzejniku.
    Jeśli zasilanie to powietrze recyrkulacyjne to co za problem, zasilanie może być z przedpokoju, łazienki niech idą do reku ważne aby nawiewy były wspólne.

  4. #4
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Jeśli zasilanie to powietrze recyrkulacyjne to co za problem, zasilanie może być z przedpokoju, łazienki niech idą do reku ważne aby nawiewy były wspólne.
    Tak się zasilanie kanałówki robi, ale nawiew... trzy problemy
    - za mało kanałów
    - anemostaty na suficie
    -przepustnice na kanałach do ogrzewania chłodzenia i ich brak na wentylacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony