dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie cyrkulacją cwu

    Odkrycie ostatnio jak bardzo energożerna jest cyrkulacja cwu skłoniło mnie do szukania rozwazania problemu. Nie chcę zaśmiecać innego watku, dlatego zakładam nowy. Z dyskusji w innym wątku wynika, że stosujecie:
    - programatory czasowa
    - wyłączniki na pilota.
    Czy coś jeszcze czego nie wymieniłem?

  2. #2

    Domyślnie

    Czujnik ruchu?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #3

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego:

    http://www.cyrkulacjacwu.pl/sterownik-csc-eko/

    Ma to sens? Sprawdzi się?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Takie co jest ok

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Znalazłem coś takiego:

    http://www.cyrkulacjacwu.pl/sterownik-csc-eko/

    Ma to sens? Sprawdzi się?
    To coś takiego jak Pyxisa pilot - odkręcasz , zakręcasz, czekasz. A jak masz typowa pomkę do cwu a nie potwora jak Pyxis to możesz sobie usiąść bo to trochę potrwa. To już lepiej czujka ruchu . Jak ktoś się kreci po domu to ciepła woda w kranie zawsze potrzebna.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  6. #6

    Domyślnie

    mam grudfossa , moc 25W. Potwór czy nie?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    mam grudfossa , moc 25W. Potwór czy nie?
    Sprawdź jak długo musisz czekać na ciepłą wodę najlepiej rano i czy jest we wszystkich kranach. Ja mam wilo 4,5W i kilka minut to trwa. Tu o mojej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6622927
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Odkrycie ostatnio jak bardzo energożerna jest cyrkulacja cwu skłoniło mnie do szukania rozwazania problemu. Nie chcę zaśmiecać innego watku, dlatego zakładam nowy. Z dyskusji w innym wątku wynika, że stosujecie:
    - programatory czasowa
    - wyłączniki na pilota.
    Czy coś jeszcze czego nie wymieniłem?
    to ile wychodzi Ci ta cyrkluacja w skali miesiaca?

  9. #9

    Domyślnie

    W skali miesiąca dużo. Generalnie koszt przygotowania cwu z cyrkulacja jest 3x droższy niż bez cyrkulacji.

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie odległości do odbiorników 5m i 6m umywalki, 7m kabina , 9m kuchnia, rurki pex do cyrkulacji mam w piance i zalane w płycie podwieszane pod górne zbrojenie i cały czas zastanawiam się czy robić cyrkulację a może w kuchni podłączyć ogrzewacz przepływowy. Co byście poradzili jest sens robić instalację na rozdzielaczu przy takim rozmieszczeniu pomieszczeń ?
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 06-10-2014 o 22:38
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    U mnie odległości do odbiorników 5m i 6m umywalki, 7m kabina , 9m kuchnia, rurki pex do cyrkulacji mam w piance i zalane w płycie podwieszane pod górne zbrojenie i cały czas zastanawiam się czy robić cyrkulację a może w kuchni podłączyć ogrzewacz przepływowy. Co byście poradzili jest sens robić instalację na rozdzielaczu przy takim rozmieszczeniu pomieszczeń ?
    Jasne że rób, zakręcić zawór zawsze się da, a obiegu później już nie dorobisz

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    W skali miesiąca dużo. Generalnie koszt przygotowania cwu z cyrkulacja jest 3x droższy niż bez cyrkulacji.
    jakiego rzedu sa to kwoty ??

  13. #13

    Domyślnie

    Bez cyrkulacji 50-60zł. Z cyrkulacją włączoną przez cały dzień (od 6 rano do 24 w nocy) 150-160zł.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Bez cyrkulacji 50-60zł. Z cyrkulacją włączoną przez cały dzień (od 6 rano do 24 w nocy) 150-160zł.
    Nie przesadzaj u mnie przy zużyciu ok. 8m3 CWU wyszło średnio ok. 40zł/mies. oczywiście z cyrkulacją. Dla ciekawych dodam że np w styczniu było ok. 60 zł a we wrześniu niecałe 20zł przy podobnym zużyciu i tak samo pracującej cyrkulacji.
    Edycja.
    Kiedyś robiłem pomiary i wychodziło mi że bez cyrkulacji było o ok 25 % taniej, tylko nie pamiętam jaki to był miesiąc bo to również bardzo ważne.
    Ostatnio edytowane przez mar1173 ; 09-10-2014 o 07:53
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  15. #15
    tymczasowy19
    Guest
    tymczasowy19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Nie przesadzaj u mnie przy zużyciu ok. 8m3 CWU wyszło średnio ok. 40zł/mies. oczywiście z cyrkulacją. Dla ciekawych dodam że np w styczniu było ok. 60 zł a we wrześniu niecałe 20zł przy podobnym zużyciu i tak samo pracującej cyrkulacji.
    Edycja.
    Kiedyś robiłem pomiary i wychodziło mi że bez cyrkulacji było o ok 25 % taniej, tylko nie pamiętam jaki to był miesiąc bo to również bardzo ważne.
    przy bardzo podobnym zuzyciu CWU koszty miesięczne trochę wyższe, cyrkulacja okresowa.

  16. #16

    Domyślnie

    Pomiar robiony w sierpniu, więc teoretycznie pompa grzała tylko cwu. Cyrkulacja włączona od 6 rani do 24 wieczorem. Grzanie cwu z histerez z histerezą 6 stopni. Zużycie dobowe prądu przez pompę bez cyrkulacji 3,7kwh, z cyrkulacją 9,6kwh. Może pompa dogrzewała nocą dom? Może to kwestia ustawienia pompy, histerezy, czasu grzania? Nie wiem. Ale tak to u mnie wygląda.

  17. #17

    Domyślnie

    wiem ze stary wątek ale zajeło mi pół roku aby to ogarnąć sensownie. Używałem najpierw cyrkulacji cały czas , potem ze względu na koszty włącznika czasowego (który mnie irytował - bo jak funkcjonowałem codziennie w takich samych porach to było ok , ale lekka zmiana i musiałem czekać na wodę). I znalazłem sterownik bazujący na temperaturze rury tuż przy zbiorniku wody (model INSEL CWU-01) . Mechanizm jest banalnie prosty , spuszczenie wody powoduje ogrzewanie rury tuż za i to steruje włączeniem pompy. Sterowanie jest mikropocesorowe i można je ustawiać, ja u siebie mam ustawione aby po stwierdzeniu użycia wody sterownik włączal się na 30 min i włącza wodę na 3 minuty co każde 9 min. Te parametry można zmieniac ale dla mnie póki co to jest wystarczające. NIestety sterownik jest droższy od sterownika czasowego ale nie żałuje wydanych złotowek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony