dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Dolot powietrze Spartherm Varia 2rrh

    Witam wszystkich.
    Mam kominek Spartherm Varia 2rrh i wydaje mi się że dopływ powietrza który zamykam i otwieram nie działa w pełnym zakresie. Dokładniej chodzi mi o to że ta "wajcha" którą go zamykam ma luzy i pod koniec "idzie" już gładko bez oporu jakby nie domykała do końca dolotu powietrza. Wie może ktoś jak się tam "dostać" od środka wkładu aby to sprawdzić? Może są gdzieś rysunki techniczne tego wkładu? Ja niestety nie znalazłem odpowiedzi i jak widzę jest mało użytkowników tych kominków. Zaraz mi ktoś napisze że jak mnie stać na wkład tej klasy to mam wezwać serwis ale nie o to mi chodzi.
    Z góry dziękuję za wszystkie porady.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Tak z ciekawości - dlaczego szukasz pomocy w internecie a nie tam gdzie wkład kupiłeś ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Tak z ciekawości - dlaczego szukasz pomocy w internecie a nie tam gdzie wkład kupiłeś ?
    Pozdrawiam.
    Gdyby kupił od ciebie było by po kłopocie a tak bez potrzeby wymądrzasz się forest miast udzielić fachowej odpowiedzi.Jeśli nie wiesz nie wypowiadaj się w ten sposób.Myślisz ,że to nowo zakupiony wkład???.Jest jakaś emotka p.t. "ręce opadają"
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-10-2014 o 14:56

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Widzę, że steki chwilowo wszystkie wysmażone...Czas na debilizm w KOMINKACH

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Widzę, że steki chwilowo wszystkie wysmażone...Czas na debilizm w KOMINKACH
    Wiem ,że to boli.Kitu ludziom nie wciśniesz Batura vel eniek.Nie odpowiadaj jeśli nie masz argumentu w rękawie.Nie nazywaj siebie deb.......ile......m bo wszak sam tu odpowiadasz i prawisz a to co złe z twych ust, uwłacza czyjejś godności.Nie zapominaj o tym bo to nie twój folwark i twoi klienci.

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Widzę, że steki chwilowo wszystkie wysmażone...Czas na debilizm w KOMINKACH
    Zajrzyj za chwilę do mojego topiku, coś ci wkleję.Bo ........zaczynasz się panoszyć a to nie ładnie.Reklama płatna nie usprawiedliwia cie z tych nieeleganckich wejść.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A co mi tam. Jeszcze raz podpadnę. Wybaczcie forumowicze (Ci normalni), ale mam chwile słabości widząc palanta, któremu kompozycja leków przestała działać No...To by było na tyle.

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A co mi tam. Jeszcze raz podpadnę. Wybaczcie forumowicze (Ci normalni), ale mam chwile słabości widząc palanta, któremu kompozycja leków przestała działać No...To by było na tyle.
    Twoja era przemija ,kończysz się nie dając nic w zamian.Zaczynasz obrażać a tobie to nie przystoi.Moderatora proszę by pohamował to niegrzeczne zachowanie batury. Batura zaczynasz być nikim a to przeczy twym zasadom.Nazywając mnie palantem sam stajesz się nim w oczach tych u których nie jesteś rentowny-wiarygodny.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechuuu Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Mam kominek Spartherm Varia 2rrh i wydaje mi się że dopływ powietrza który zamykam i otwieram nie działa w pełnym zakresie. Dokładniej chodzi mi o to że ta "wajcha" którą go zamykam ma luzy i pod koniec "idzie" już gładko bez oporu jakby nie domykała do końca dolotu powietrza. Wie może ktoś jak się tam "dostać" od środka wkładu aby to sprawdzić? Może są gdzieś rysunki techniczne tego wkładu? Ja niestety nie znalazłem odpowiedzi i jak widzę jest mało użytkowników tych kominków. Zaraz mi ktoś napisze że jak mnie stać na wkład tej klasy to mam wezwać serwis ale nie o to mi chodzi.
    Z góry dziękuję za wszystkie porady.
    Pozdrawiam

    Czasem trzeba zrobić coś irracjonalnego. Po tym przerywniku, wracamy do kominków.

    Grzechu. To czego chcesz dokonać jest dość skomplikowane. Nie wiem który wariant wkładu masz u siebie, ale wszystkie modele Spartherma są zbudowane na tej samej zasadzie. Po wyjęciu szamotów, powinien być dostęp do elementów sterowania. Zwykle lepiej takie zadanie zlecić serwisantowi, bo nawet jak się tam dostaniesz, nie zawsze jest to do wyregulowania bez odpowiedniej praktyki, narzędzi czy części zamiennych...

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za wpisy choć większość to kłótnia.
    Zaspokajając ciekawość "Forest Natura" nie zawsze jest tak że kominek się kupuje. Otóż kupiłem dom w którym ten kominek był już zainstalowany 10 lat temu.
    Co do reszty to to dolot powietrza faktycznie u mnie dziwnie chodzi tak jak opisałem powyżej ale powietrze domyka, po wyjęciu popielnika widać te "klapki" co zamykają dopływ i widać że zamykają je szczelnie.
    U mnie dziwne jest to że jakoś szybko spala całe drewno. Drewno suche, jeszcze z poprzedniego sezonu. Ciąg kominowy mam super, chyba aż za dobry, ustawione mam tak że jak zamykam szybę to szyber zamyka się prawie cały potem ograniczam dopływ powietrza do kominka a płomienie i tak spore, dlatego myślałem że powietrza za dużo łapie. Jak załadują dosyć grube "szczapy" na żar np. ze 3 sztuki to po 1-1,5 godzinie muszę dokładać. Czy ja robie coś źle, czy nie umiem palić w kominku, jak palić aby było ekonomicznie i rzadko dokładać drewno no i jak duży ogień powinien być po zamknięciu dopływu tlenu? Kominek mam 2 sezon w poprzednim poszło jakieś 10m3 drewna przez jakieś 4 miesiące, paliłem prawie codziennie.
    Z góry dzięki z odpowiedź

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wkład kominkowy który masz zaliczam do serii "świecących", a nie grzejących. Myślę, że wszystko jest ok. Wymiana pomęczonych uszczelek, może by coś poprawiła, ale niewiele. Grzejesz świat, puszczając połowę kominem...

  12. #12
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Spartherm z przed 10 lat to jeszcze spalarka , fajna i niezawodna ale na dzisiejsze czasy mało ekonomiczna .

    Sprawdź uszczelki pod klapkami , ustaw automatyczny szyber na niższą nastawę [ ta czynność radzę wykonać gdy nie palisz w kominku ] w starych modelach były trzy pozycje do wyboru .
    Darek B

  13. #13

    Domyślnie

    Gdzie te uszczelki są i jak je wymienić ???

  14. #14

    Domyślnie

    Jak duży powinien być ogień ?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    sprawdź uszczelki przy drzwiach i pod szybą, jak ich nie widzisz znaczy że się skończyły i to może być głównym powodem zbyt szybkiego spalania opału.
    Sprawdź uszczelki pod klapkami
    - gdzie są te o których pisze Darek nie wiem, o ile występowały to pewnie przy tej rzeczowej klapce pod popielnikiem.
    Powodzenia przy wymianie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Grzechu może coś ja CI pomogę. Jeśli jest to bardzo stary Spartherm to niestety z poziomu Paleniska do klap regulujących powietrze się nie dostaniesz (wszystko zaspawane). Fakt jest taki że między klapką domykającą powietrze, a konstrukcją wkładu jest uszczelka, a raczej powinna być (w nowszych modelach pod szamotem jest możliwość odkręcenia osłon). Często zdarzało się że one się odklejały i odpadały, najlepsze co można zrobić to w dolnej części zabudowy kominka należy wyciąć dziurę (niestety nie wskażę dokładnego miejsca bo nie wiem jaki to wkład) i wkleić nowe uszczelki na klapę. Kolejną sprawą jest wymiana uszczelek pod szybą oraz na korpusie wkładu pod drzwiczkami. Na samym końcu powinieneś przestawić szyber (jeśli jest tam taka możliwość), będziesz miał tam trzy nastawy - ustaw na najdalszą od siebie. tak od siebie dodam, że ostatnio wymyśliłem taki patent że można jeszcze dołożyć do takiego kominka deflektor wermikulitowy, który to bardzo poprawia jego sprawność.

  17. #17

    Domyślnie

    Sprawdziłem te uszczelki na klapce o których pisze Myśliciel i wszystko z nimi OK. Wczoraj przestawiłem automatyczny szyber na ostatnią pozycję i jest lepiej. Mam tylko wrażenie że jak już przymknę dolot powietrza to ogień nie pali się pionowo do góry tylko lekko znosi go na bok. Czo to oznacza że łapie gdzieś lewe powietrze?

  18. #18

    Domyślnie

    Brakuje mi jeszcze informacji: skąd idzie powietrze do spalania w kominku? Czy poprzedni właściciel nie wstawił jakiegoś własnego patentu, a Ty go nie potrafisz przestawić?

    A jeżeli kominek jest świecący, to czy nie warto zamiast hamować spalania dołożyć akumulację (patrz: piecyk 1 na blogu Enia) ? Ciepło pozdrawiam
    Ciągle w poprawkach

  19. #19

    Domyślnie

    Piecyk nie ma przeróbki "A la Adam Słodowy". Tak całkiem tylko świecący to on nie jest, wylotów powietrza z kratek czopuchu nie dotknę bo gorące. Salon połączony z kuchnią w którym stoi ok. 37m2 spokojnie nagrzeje a w pomieszczeniach obok temp. podnosi się o około 1 stopień nie używając innego źródła ciepła. A co z tym piecykiem? Mam wywalić swój kominek i zbudować piec z bloga ?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Stefmat napisał: "dołożyć akumulację."

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony