dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1

    Domyślnie Defro Duo 15kW - ustawienia.

    No i zaczęło się. Kocioł jak w temacie, do ogrzania 137 m2 docieplonego budynku. Podłoga + tradycja. Wczoraj zasypałem ok 90 kg eko i na automacie żre jak smok, nie wiem czy do południa wystarczy . Przejść z PID na ręczne nastawy, a jeśli tak, to na jakie? NA PIDzie wentyl zasuwa na 80-90% co jest chyba delikatna przesadą? Wszystkie sugestie pozwalające zejść do realnych 14-16 kg na dobę mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    No i zaczęło się. Kocioł jak w temacie, do ogrzania 137 m2 docieplonego budynku. Podłoga + tradycja. Wczoraj zasypałem ok 90 kg eko i na automacie żre jak smok, nie wiem czy do południa wystarczy . Przejść z PID na ręczne nastawy, a jeśli tak, to na jakie? NA PIDzie wentyl zasuwa na 80-90% co jest chyba delikatna przesadą? Wszystkie sugestie pozwalające zejść do realnych 14-16 kg na dobę mile widziane
    Poczekaj przynajmniej z 3 dni, trochę musi potrwać aż piec dogrzeje te masy betonu i ustabilizuje temperaturę w pomieszczeniach.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Poczekaj przynajmniej z 3 dni, trochę musi potrwać aż piec dogrzeje te masy betonu i ustabilizuje temperaturę w pomieszczeniach.
    Mam nadzieję, że masz rację, bo 90 kg/doba to nie na moją kieszeń Zastanawiam się też czy jest sens ustawiania pieca przy temperaturze na zewnątrz +15 na 60C? Co prawda producent nie zaleca mniejszej temp. ale ...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Mam nadzieję, że masz rację, bo 90 kg/doba to nie na moją kieszeń Zastanawiam się też czy jest sens ustawiania pieca przy temperaturze na zewnątrz +15 na 60C? Co prawda producent nie zaleca mniejszej temp. ale ...
    Po to są zawory 3 i 4-ro drożne.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Po to są zawory 3 i 4-ro drożne.
    Jestem zielonym ludzikiem w temacie technik grzewczych i wiem tylko, że mam wstawiony zawór trójdrożny.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Zawór ten jest na powrocie czy zasilaniu? Wstaw fotkę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Zawór ten jest na powrocie czy zasilaniu? Wstaw fotkę.
    Po południu obfotografuję całość instalacji w kotłowni i będę wdzięczny za sugestie i uwagi Dzięki za poświęcony czas

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Mam nadzieję, że masz rację, bo 90 kg/doba to nie na moją kieszeń Zastanawiam się też czy jest sens ustawiania pieca przy temperaturze na zewnątrz +15 na 60C? Co prawda producent nie zaleca mniejszej temp. ale ...
    Nie mam u siebie statystyk spalania z uruchomienia kotła, ale pamiętam że były podobne ilości i dopiero po 3 dniach zaczęło spalanie spadać.
    Może ktoś z forum ma statystyki spalania z uruchomienia kotła to mógłby podać, aby cie uspokoić.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie mam u siebie statystyk spalania z uruchomienia kotła, ale pamiętam że były podobne ilości i dopiero po 3 dniach zaczęło spalanie spadać. Może ktoś z forum ma statystyki spalania z uruchomienia kotła to mógłby podać, aby cie uspokoić.
    Przyznam szczerze, że dawka jakiegoś uspokajacza by mi się przydała. Z pewnych powodów muszę wygasić piec na mniej więcej tydzień. Czy to znaczy, że przy ponownym rozruchu znów będę musiał sypać i sypać?
    PS. W samym domu jest już b. ciepło, a i podłogówka daje sympatyczne ciepło, rozumiem jednak, że kocioł widzi to inaczej?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Kocioł żeby to widział musi mieć podłączony regulator pokojowy. Czy jest?

  11. #11

    Domyślnie

    jeśli to budynek nowy...to nie ma co się dziwić....ale 90kg/doba to raczej złeustwienia...powinno być w granicach 35-45 kg....bo u mnie tyle bywało na początku...potem z biegiem coraz wiekszej ilości dni grzania ilość powolutku spadała....

  12. #12

    Domyślnie

    Pewnie jeszcze nie minęło 24h od uruchomienia kotła, wylewka też nie była wygrzewana i musi cała wilgoć z betonu zniknąć. Druga doba będzie lepsza itd. powoli będzie zmniejszać się spalanie. Dobrze aby wilgoć z podłogi nie weszła ci w ściany, także dobrze wietrz, a to znowu pociągnie większe zużycie węgla, ale to i tak lepsze niż wyhodowanie sobie grzyba w nowym domu (może masz jakąś stacje pogodową z pomiarem wilgotności i staraj się nie dopuścić aby przekraczała 70%).

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Kocioł żeby to widział musi mieć podłączony regulator pokojowy. Czy jest?
    Nie ma

  14. #14

    Domyślnie

    @bigrw @Maher Dzięki za zainteresowanie tematem i uspokajanie przerażonego newbie Na razie wyłączyłem maszynę, zajmę się zabawą w weekend, a w międzyczasie wrzucę foty i posłucham co fachman spsuł

  15. #15

    Domyślnie

    Trochę spóźnione, ale są. Kiepska jakość, ale może coś wyjaśnią
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01070.jpg
Wyświetleń:	1093
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	283048Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01069.jpg
Wyświetleń:	1680
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	283049Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01068.jpg
Wyświetleń:	1357
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	283050

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Oj dużo popsuł. Źle podpięte naczynie wyrównawcze, brak ochrony powrotu ( powrót minimum 55oC), rury PP co najmniej 2m od kotła. Czytałeś instrukcje kotła?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Oj dużo popsuł. Źle podpięte naczynie wyrównawcze, brak ochrony powrotu ( powrót minimum 55oC), rury PP co najmniej 2m od kotła. Czytałeś instrukcje kotła?
    No to już się cieszę. Czytałem przelotnie, powiedzmy że dostałem przyspieszoną instrukcję obsługi Z rurami nie było gdzie uciekać bo kotłownia ma ok. 8 m2
    Ostatnio edytowane przez Bazyl3 ; 06-10-2014 o 10:39

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Oj dużo popsuł. Źle podpięte naczynie wyrównawcze, brak ochrony powrotu ( powrót minimum 55oC), rury PP co najmniej 2m od kotła. Czytałeś instrukcje kotła?
    No i najważniejsze, co to oznacza dla mnie, tylko tak językiem dla nietechnicznego

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Przeczytaj w instrukcji warunki gwarancji. Kocioł podpięty nie zgodnie z PN i brak zabezpieczenia temp. minimum 55oC na powrocie może skutkować brakiem gwarancji. Pewnie "Defro" ma jakąś infolinię, zadzwoń i się dowiedz.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Przeczytaj w instrukcji warunki gwarancji. Kocioł podpięty nie zgodnie z PN i brak zabezpieczenia temp. minimum 55oC na powrocie może skutkować brakiem gwarancji. Pewnie "Defro" ma jakąś infolinię, zadzwoń i się dowiedz.
    Ok, to gwarancja, a teraz pytanie, jak się to ma do jego węglożerności?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony