dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Nie znam się na instalacjach, powiem Ci tylko jak to było u mnie. Dom podobnej wielkości. Pierwsze rozpalenie było 26.10.2013 wówczas średnia za 5,5 dnia czyli do 31.10.2013 wyniosła 10,9 kg/doba.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Nie znam się na instalacjach, powiem Ci tylko jak to było u mnie. Dom podobnej wielkości. Pierwsze rozpalenie było 26.10.2013 wówczas średnia za 5,5 dnia czyli do 31.10.2013 wyniosła 10,9 kg/doba.
    I to rozumiem. Z podłogówką? Na PID czy ustawiany ręcznie? Wszystkie czujniki podpięte? Mieszanie automatem czy ręcznie? Pokojowy regulator?

  3. #23

    Domyślnie

    Całość podłogówka + jeden grzejnik w łazience. Sterownik ecoal był wtedy puszczony w automacie. Czujniki wszystkie podpięte. Sterowanie- każdy pokój z osobna (siłowniki+regulatory pokojowe). Instalacja w układzie zamkniętym.

    Spalanie, które podałem było bez rozbioru CWU.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 06-10-2014 o 19:40
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Nie znam się na instalacjach, powiem Ci tylko jak to było u mnie. Dom podobnej wielkości. Pierwsze rozpalenie było 26.10.2013 wówczas średnia za 5,5 dnia czyli do 31.10.2013 wyniosła 10,9 kg/doba.
    Na to wpływ ma dużo czynników, np. kiedy były robione wylewki i tynki i czy zdążyły podeschnąć przez lato, czy instalacja jest na kaloryferach czy podłogówce, jaka była temperatura na zewnątrz , jak w środku i do jakiej było grzane, jak szybko chcemy uzyskać temperaturę zadaną, jaki węgiel był ładowany (u mnie w tym samym czasie po rozgrzaniu potrafił spalić 12kg/24h innego 18kg/24h) itd.
    U mnie szkoda że nie uruchomiłem wcześniej statystyk, ale wiem że kupiłem przy rozpalaniu dwa worki i rano musiałem jechać po następne.

  5. #25

    Domyślnie

    Tynki maj 2014, suszone cały czas. Instalacja na podłogówce (wiatrołap, hol do schodów, kuchnia i łazienki (góra, dół), reszta tradycyjnie. Temperatura na zewnątrz jakieś 14-16 w nocy nie wiem (5-7??). W środku RTLe na podłodze ustawione na 20, a na grzejnikach nie wiem, bo jeszcze nie mam głowic. A może olać automat i ustawić ręcznie?

  6. #26

    Domyślnie

    Jeśli masz na to czas i umiejętności to czemu nie. Warto spróbować. Kilometr ode mnie jest fabryka Defro (nawet mój wujek spawa te kociołki), ale w pełni świadomie zrezygnowałem z tej kolumbryny.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Jeśli masz na to czas i umiejętności to czemu nie.
    Nie przesadzałbym z tymi umiejętnościami. Po prostu w necie można znaleźć ustawienia innych użytkowników i od nich wyjść modyfikując co jakiś czas w wypadku, gdyby się nie sprawdzały

  8. #28

    Domyślnie

    Przeczekam ten ciepły weekend i rozpalam. Będę donosił z pola bitwy Mam nadzieję, że planowany zakup 4 ton eko pozwoli przetrwać zimę

  9. #29

    Domyślnie

    Chyba na dwie zimy.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Chyba na dwie zimy.
    Daj Boże Biorę też CWU przez resztę roku pod uwagę

  11. #31

    Domyślnie

    Pytania dodatkowe czy dołożenie sterownika Defro MZ sprawi, że ręczną regulację zaworu mieszającego przejmie automat? Czy dodatkowo potrzeba siłownika elektrycznego? Jak macie ustawione (u mnie na afriso jest skala 1-10) położenie na regulatorze tegoż zaworu? Na razie tyle, pewnie niedługo znów będę dopytywał
    EDIT: Sterownik DEFRO K1P posiada wbudowany moduł sterujący do zaworu mieszającego. Przyznaję, pogubiłem się w tych pompach, sterownikach i zaworach. Jak to humanista
    Ostatnio edytowane przez Bazyl3 ; 16-10-2014 o 10:45

  12. #32

    Domyślnie

    Czemu w sterowniku K1P nie ma opcji wygaszacza ekranu? Znajomy przy swoim Eko ma jakieś v2 i ta opcja jest. Wkurza mnie ta poświata i niepotrzebne marnowanie prądu

  13. #33

    Domyślnie

    Ja z konkretnym pytaniem, czy jak podłączę czujnik temp. do sterownika w miejscu opisanym na schemacie jako "temperatura zewn." i wyrzucę na zewnątrz a na zawór trójdrożny założę toto: http://www.ceneo.pl/15693772?se=koaQ...FWL4wgodbnQAlw to będę mógł korzystać z tzw. pogodówki??

  14. #34

    Domyślnie

    Podpowie ktoś, żebym nie rzucił 4 setek w błoto
    EDIT: Czy jest jakiś moduł ethernet, który komunikuje się z siecią przez wifi, a nie jak ST 500 przez RJ45?
    Ostatnio edytowane przez Bazyl3 ; 19-11-2014 o 14:25

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    To znowu ja. Co może być powodem różnicy temperatury na sterowniku i na analogowym termometrze na obudowie pieca? Manualny termometr pokazuje temperaturę o 10C wyższą niż elektronika. Której wartości wierzyć, żeby pieca nie przegrzać, bądź nie dogrzać??

  17. #37

    Domyślnie

    Poda ktoś ręczne nastawy, od których można by wyjść przy takim piecu? Co powiecie na: podawanie - 9s, przerwa pod. 42 s, wentyl 30%, podtrzymanie 16 s, przerwa podtrz. 20 min, wentyl w podtrzymaniu: praca 30 s., przerwa 4 min. ?? Na PIDzie szaleje, trzeba zacząć eksperymenty

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Nastawy zależą od węgla - jeśli wysokokaloryczny to daj :

    podawanie - 5s, przerwa pod. 35 s, wentyl tyle% żeby kopiec żaru był wypukły na 1-3 cm nad płaszczyznę palnika, podtrzymanie 10 s, przerwa podtrz. 40 min, wentyl w podtrzymaniu: praca 30 s., przerwa 40 min.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    (...) wentyl w podtrzymaniu: praca 30 s., przerwa 40 min.
    Dobrze widzę, tę ostatnią wartość? Przerwa wentylatora w podtrzymaniu - 40(sic!) minut??

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    dobrze widzisz
    to nic dziwnego jeśli tylko opał odpowiedni
    wszystko zalezy od węgla- jeden musi byc zasilony powietrzem częściej inny rzadziej. czasem wystarcza delikatne 30 sekundowe pobudzenie co 30-40 minut a czasem trzeba dmuchać co 15-20 bo wygasnie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony