dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 266
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 5314
  1. #2001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    O widzę że Artka z karceru wypuścili już snuje teorie spiskowe, hehe
    Nie Artek, nie zgłaszałem postu gmaja żeby nie stracić klientów, jak widzisz bardzo rzadko zaglądam na forum bo nie mam nawet czasu a i ochotę powoli tracę.
    Życie bez forum jest chyba nawet lepsze, a widzę że już na Twoim liczniku znowu ponad 10 tysięcy postów, produkujesz je jak opętany, odpocznij trochę i Ty od forum bo w końcu zbzikujesz chłopie.
    Dobrej nocki i mniej burzliwych obrad życzę.
    Panowie forum to garstka ludzi, gdzie jedna i druga strona barykady chce udowadniać swoje racje a życie w realu całkiem inaczej wygląda.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #2002

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z pełną świadomością wchodzę na linię ostrzału, w dodatku "wrogowie" są różni, walą seriami z najróżniejszych stron, często do siebie, ale gdy pojawia się ktoś z flagą "moderator" to staje się głównym celem. To nie jest przyjemna dyskusja i nie możecie oczekiwać, że wszyscy będą w tym zakresie masochistami. W dodatku odpowiedzi na Wasze uwagi wywołują kolejne i dyskusja się podgrzewa zamiast studzić.
    z drugiej strony wygląda to trochę inaczej
    a historia pokazuje, że zachowanie moderatorów też bywało różne, jeśli chodzi o drażliwe kwestie, pewnie pamiętasz...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #2003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No i gdzie masz poparcie swojego wielce odkrywczego wpisu?, komu, kiedy i co zle doradziłem? Gdzie twój ekspert od projektowania podłogówek? czy stac cie tylko na szczerstwa i zakładanie durnych wątków.
    Bingo! Złapałeś się na wędkę niczym głupia ryba. Napisałem słowo "asolt" a zjawiłeś się niczym pies na zawołanie. Śledzisz to forum w jednym jedynym celu i ten cel wszyscy starzy użytkownicy znają. Jesteś zwyczajną pijawką bez płatnego profilu i zwyczajnie szukasz tu klientów ale nie masz zamiaru za to komuś płacić. Ja bym cię na miejscu redakcji pogonił stąd na zbity pysk, ale redakcja rządzi się swoimi prawami, których nikt tu nie ogarnia. Regulamin jest tu tylko po to, aby był.
    Planuję przy każdym swoim wpisie napisać, asolt", będziesz wtedy łaził za mną niczym ta łajza
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 29-11-2015 o 12:31

  4. #2004

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    niczym głupia ryba.
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    niczym pies na zawołanie.
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja bym cię na miejscu redakcji pogonił stąd na zbity pyska,
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    będziesz wtedy łaził za mną niczym ta łajza
    Liwko, Ty to jesteś erudyta....

    Bez odbioru, nic mi nie tłumacz.

  5. #2005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A do meritum?

  6. #2006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A do meritum?
    Nie mam zamiaru wchodzić w dyskusję. Ja odbieram asolta pozytywnie. Nie zgadzam się z jego niektórymi tezami (jak choćby powtarzane jak mantra twierdzenie o nieopłacalności powietrznych PC do CWU), ale cenię go za wiedzę, kulturę wypowiedzi, udzielane rady i podpowiedzi.

    Nie siedzę dniami i nocami na FM, ale nie zauważyłem nigdy postu pt. zleć mi OZC i projekt OP. To raczej zadowoleni forumowicze sami podpowiadają zainteresowanym ten adres. Kilka (naście, dziesiąt?) takich wpisów i asolt został wykreowany na speca. Nie widzę w tym nic złego.

    Na FM jest masę zadowolonych budujących we współpracy z różnymi użytkownikami (i to z płatnymi profilami i bez) jak choćby ROM-KON, Wihajster, Cinek, Coulignon, t*mann etc.

    I należy cieszyć się, że są tacy ludzie, bo dzięki nim budowanie może stać się łatwiejsze.
    Ja sam, jeśli zajdzie taka potrzeba, poproszę asolta o stosowne obliczenia. Bo mu ufam.

  7. #2007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ja sam, jeśli zajdzie taka potrzeba, poproszę asolta o stosowne obliczenia. Bo mu ufam.
    W tym zakresie - podzielam zaufanie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #2008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Również nic do asolta nie mam. Zawsze jest kulturalny, trzyma poziom, nie leje wody i wody ludziom z mózgów nie robi (jak to w zwyczaju ma paru "sprzedawców" z PP). Nie spotkałem się nagabywaniem na usługę ani na forum ani na PW (a ogłaszałem się, że poszukuję audytora). SAM się do asolta zgłosiłem w celu wykonania audytu -- oczywiście czytając opinie zadowolonych użytkowników na forum. Waham się nadal czy skorzystać z oferty, bo cena jest wysoka w stosunku do innych oferentów -- no ale to już jakby mój prywatny wybór i zapewne asolt podając swoją cenę, również się z tym liczy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #2009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami, asolt jest w porządku. Wielokrotnie mogłem liczyć na jego pomoc, czy to na FM, czy telefoniczną.
    Oburza mnie niestety stanowisko liwka, nie zmienne od kilkunastu miesięcy...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #2010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    .... Nie zgadzam się z jego niektórymi tezami (jak choćby powtarzane jak mantra twierdzenie o nieopłacalności powietrznych PC do CWU), .......
    Wiem ze to nie ten wątek, ale wszelkie obliczenia i praktyka wskazują ze pompy do cwu są wyłacznie opłacalne dla producenta i instalatora, inwestor niestety nie miesci sie w tej kategorii.

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    praktyka .
    Ja też wiem, że to nie ten wątek.

    Muszę iść powiedzieć, swojej 68 miesięcznej praktyce jako inwestor, że się myli i płacę więcej aniżeli w rzeczywistości.
    Zmykam.

  12. #2012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ja też wiem, że to nie ten wątek.

    Muszę iść powiedzieć, swojej 68 miesięcznej praktyce jako inwestor, że się myli i płacę więcej aniżeli w rzeczywistości.
    Zmykam.
    Nie chodzi o to ze płacisz tyle ile płacisz, chodzi o porównanie od innych rowiązan. Masz takie porównanie z praktyki to podaj. Oczywiscie chodzi mi ogrzanie cwu w II tar taryfy g12w. Pokaz dane to zmienie zdanie z tym nawet jedenk przypadek nie jest regułą.

  13. #2013

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6681088

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6913501

    I przykro mi, że mój przypadek wyłamuje się z poukładanego świata obliczeń OZC. Zabieram ciepełko chałupie, cześć wykorzystuję na CWU, część na grzanie garażu (co zmniejsza mi straty do tego pomieszczenia). Rocznie na prąd (no przez 5 lat, bo teraz dostałem rachunek za ekipę montażową....) idzie mi 3800-3900 zł. Do tego drewno do kominka ok. 3 m3 (ale wtedy temp. skacze do 25-26*C w przynajmniej w połowie domu).

    Z mojej strony EOT. Możesz dowodzić na różne sposoby, że się mylę. Nie zmieni mi to rachunków, ani samopoczucia.

    pzdr

  14. #2014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Oburza mnie niestety stanowisko liwka, nie zmienne od kilkunastu miesięcy...
    Mam to w czterech literach. Nie zarabiam na forum, ale gdybym miał założyłbym PP. asolt to według mnie pijawka i tyle.

  15. #2015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    asolt

  16. #2016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Liwko uważam, że przesadzasz żeby nie powiedzieć przeginasz- oczywiście jesteś innego zdania, twoje prawo.
    Znakomicie zdajesz sobie sprawę z tego, że jest mnóstwo osób na FM które naginają regulamin do swoich potrzeb.
    Wśród nich jest jeden rodzynek, posiadacz dwóch kont, bohater już tylko jednego wątku bo poprzedni został zablokowany.
    Osoba ta dwa lata temu przekręciła wielu formowiczów na gruba kasę, a ostatnio okazało się, że weszło jej to w krew.
    Poczytaj zanim watek zginie. Może zrozumiesz, ze są inni na FM bardziej szkodliwi dla nas forumowiczów?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga!
    Jak go faktycznie przeczytasz to podziel się z nami wrażeniami?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #2017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam na to autentycznie wyrąbane. Jeżeli ktoś łamie regulamin, powinien zostać zbanowany. W przeciwieństwie do mnie, asolt regulamin łamie ciągle. Zwyczajna pijawka i tyle.
    asolt
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 29-11-2015 o 21:52

  18. #2018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    No tak szkoda ci czasu na jakieś pierdoły bo pochłonięty jesteś szukaniem problemu tam gdzie go nie ma...
    Bez odbioru.

    Edit
    Chciałem tylko dodać, bo zapomiałem o tym wspomnieć w poprzednim poście- owa osoba nie posiada PP i tak nie przeszkadza jej to w zbieraniu ofert na FM. Na dodatek są Inwestorzy którzy po wpłaceniu nie małej kasy maja problemy z realizacja owych zamówień....
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-11-2015 o 22:10
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #2019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    W tym zakresie - podzielam zaufanie.
    Ja też.
    Gdyby tak jeszcze odpowiadał na maile to by było już całkiem dobrze
    A płatny profil? Mają ci, co potrzebują.

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ja sam, jeśli zajdzie taka potrzeba, poproszę asolta o stosowne obliczenia. Bo mu ufam.
    i tu może być problem

    możesz się nie doczekać na odpowiedź
    po miesiącu zniecierpliwiony wyślesz maila i dowiesz się (po jakimś czasie! ), że to twoja wina, bo nie dosłałeś jakichś danych niezbędnych (o których wcześniej nie było mowy )
    wkurzysz się i policzysz w końcu sam - zły tylko będziesz na siebie, że nie zrobiłeś tak od samego początku
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 101 z 266

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony