dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 267
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 5324
  1. #2961
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ...


    Nad zgłaszanym przez Ciebie postem się zastanawiam, ale swoją decyzję podejmę jak zapoznam się z kontekstem (nie wiem czy ingerować w całość, czy część).. Chociaż myślę w tej chwili, by się odsunąć od Twojego zgłoszenia, bo ewidentnie idziesz na konflikt a nie chcę by moje działanie było interpretowane jako uleganie szantażowi.
    ...
    .
    finlandia - w wątku o najtańszym ogrzewaniu domu (link z postu budowlanego laika) śmiało możesz usunąć ze 3 strony - tyle trwa tam bezsensowna dyskusja nad wyższością kuchenki gazowej nad elektryczną i odwrotnie - nie będziesz miał dylematów moralnych nad poszczególnym postem, a wątek stanie się czytelniejszy dla poszukujących najtańszego ogrzewania - o co zresztą już prosił jeden użytkownik (bez zrozumienia u zaciekle tam się przepychających)
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 02-02-2017 o 08:13
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  2. #2962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie idę na konflikt, tylko zawsze liczę na RÓWNE traktowanie wszystkich.
    Posty klona Arturo72 jednak skasowałeś? Dlaczego? Dotknęły Cię?
    Dotyka mnie każde uporczywe łamanie regulaminu(regulamin 5.2.3), troling i chamskie zachowania.
    Dlatego Arturo ma bana, jego nowe wcielenia nie wnoszą nic nowego (a miał ich już kilkanaście - w tym kilka na których miał dłuższe szanse istnienia i pokazania, że jest tu dla wymiany doświadczeń a nie konfliktu) i zawsze kończy się tym samym i wcale nie chodzi o cytowany przez niego wpis:
    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja się zdecydowałem na simple pol-skone u Finlandii. Jak się sprawują dam znać za 10 tygodni
    Nie jest tajemnicą że zawodowo występuję w roli wykonawcy i zapewne nie u jednego forumowicza coś robiłem. Niestety - w zapytaniach przysyłanych do mojego biura nie każdy chwali się że jest z forum.


    Równe traktowanie nie oznacza że każde zgłoszenie musi być uznane jako zasadne. Każdy moderator Twoje zgoszenie ocenia wg własnego sumienia, bo przypadek "puszczenie bąka" mimo iż mało elegancki nie jest uwzględniony w regulaminie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #2963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Finlandia, dziękuję za zrozumienie. Ja ze swojej strony postaram się nie prowokować do przepychanek słownych.
    Długo nie wytrzymałeś...

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Muchenz, no i to jest Twój łabędzi śpiew. Bezsilność innych czasem mnie nawet bawi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #2964

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Długo nie wytrzymałeś...
    coś mi to przypomina...mój syn zachowuje się tak samo - tyle że on ma dopiero 10 lat
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #2965

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Każdy moderator Twoje zgoszenie ocenia wg własnego sumienia, bo przypadek "puszczenie bąka" mimo iż mało elegancki nie jest uwzględniony w regulaminie.
    Ale czuję się tym określeniem 'bardzo poruszony'. Przecież po drugiej stronie jest człowiek - tak tu pisano.

    A określenie 'durszlak' jest w regulaminie? Litości...

  6. #2966
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Szybko zniknęły posty Arturo72
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  7. #2967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Widzę, że ktoś pozamiatał.

    Całkiem poważnie pytam;
    czy wygumkowanie wpisu skierowanego do mnie, było w związku z naruszeniem przez piszącego Regulaminu?

    Usunięty wpis w żadnym razie nie naruszał moich "dóbr osobistych", ani mojego "wizerunku" - nie raportowałem tego wpisu.

    No chyba, że "zamiatający" z litości przed samodestrukcją (autora wpisu) dokonał tej czystki, traktując swoją "gumkę" jak mizerykordię.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #2968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Nie ma nic w złego w autonomicznym działaniu moderatorów. Od dawna pisałem, że niektóre posty powinny znikać z automatu aby nie robić niepotrzebnych przepychanek i OT, zamiast polegać tylko na zgłoszeniach.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #2969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #2970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Widzę, że ktoś pozamiatał.

    Całkiem poważnie pytam;
    czy wygumkowanie wpisu skierowanego do mnie, było w związku z naruszeniem przez piszącego Regulaminu?

    Usunięty wpis w żadnym razie nie naruszał moich "dóbr osobistych", ani mojego "wizerunku" - nie raportowałem tego wpisu.

    No chyba, że "zamiatający" z litości przed samodestrukcją (autora wpisu) dokonał tej czystki, traktując swoją "gumkę" jak mizerykordię.
    Wszystko zależy od tego kto usiłuje Cię obrazić
    Niektórzy, choćby wylewali na Ciebie wiadro pomyj, obrazić nie są w stanie
    unde venis et quo tendis

  11. #2971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A co redakcja i forumowicze sądzą o tym wpisie?

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie musisz szukac, obliczenia ozc wykonane przez wiekszosc architektów to nieprawda, nie tyle co nieprawda to oszustwo.

  12. #2972
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Gdzie postawić granicę błędu? Od kiedy zaczyna się oszustwo... 5%? 50%? 150%?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  13. #2973
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Gdzie postawić granicę błędu? Od kiedy zaczyna się oszustwo... 5%? 50%? 150%?
    No skoro asolt twierdzi, że architekci to oszuści a on nie, to musi znać tą granicę. Trzeba go o to zapytać.

  14. #2974
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oszustwo to może za mocno, ale ja bym się tymi obliczeniami nie sugerował.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #2975

    Domyślnie

    Liwko - to chyba lepszy cytat
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No i co z tego ze dzisiejsze normy są tak wysrubowane, skoro architekci chcąc sprostac wymaganiom WT2017 zaczynają nagminnie oszukiwac obliczenia ozc co powoduje ze jest zanizane zapotrzebowanie na ciepło w projekcie. Zauwazałem juz kilka takich przypadków, niektóre to zanizenie dwukrotne w stosunku do dokładnych obliczen ozc. Cel jest jeden przepchniecie PNB i nic wiecej Zadnego zaufania do wyników ozc w projekcie. Jest przepis jest i jego obejscie, w starostwie nikt tego nie sprawdzi bo i jak i tak sie to kręci.
    jakbyś to ocenił Link2jack ??
    jest czy nie jest??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #2976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Oszustwo to może za mocno, ale ja bym się tymi obliczeniami nie sugerował.
    Jak to nie, przecież za nie płacisz! Płacisz raz, później płacisz drugi raz (np. u asolta) i wychodzą zupełnie inne wartości. A skoro ktoś policzył źle i za to zainkasował pieniądze, to powinien pieniądze zwrócić z nawiązką. Dla mnie to logiczne.

  17. #2977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Liwko - to chyba lepszy cytat


    jakbyś to ocenił Link2jack ??
    jest czy nie jest??
    Przecież to naprawdę nadaje się do prokuratury. Rzuca oskarżenia na lewo i prawo (mniejsza o to czy słusznie), ale żadnych dowodów na forum nie chce ujawnić. Przecież to ewidentne zniesławienie.
    Chyba ktoś go powinien mocno przytemperować.

  18. #2978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przecież to naprawdę nadaje się do prokuratury. Rzuca oskarżenia na lewo i prawo (mniejsza o to czy słusznie),.......
    Problem w tym, że w projekcie budowlanym nie ma OZC i nie jest w nim wymagany.
    Myli pojęcia - może celowo ?

    Ps. szerzej opisałem w cytowanym tu wątku.post #4999
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 07-02-2017 o 14:01
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #2979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ktoś pytał o cyfry - padły:

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Chcesz zawalic sądy milionem nowych spraw? Nie masz litosci nad innymi petentami sadów.......
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #2980
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak to nie, przecież za nie płacisz! Płacisz raz, później płacisz drugi raz (np. u asolta) i wychodzą zupełnie inne wartości. A skoro ktoś policzył źle i za to zainkasował pieniądze, to powinien pieniądze zwrócić z nawiązką. Dla mnie to logiczne.
    Ja nie otrzymałem żadnych OZC od architekta, wiec zapłaciłem tylko raz. Jakby tak licząc.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 149 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony