dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 267
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 5324
  1. #3001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No to temperujcie łobuza. A ten post o architektach oszustach dalej wisi.

  2. #3002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie wiem, może mi się zdaje ale dalej pchasz, dla mnie nie potrzebnie spór dla samego istnienia.
    Dobrze zdajesz sobie sprawę, że poddanie się Twoim sugestiom nie będzie miało nic wspólnego z obiektywizmem.
    Jeśli ktoś miałby się poczuć dotknięty asolt-a postami to na pewno sam architekt posądzony o jego celowe wprowadzanie w błąd.
    Może taki zgłosi się na Forum, a w tedy sytuacja będzie zgoła odmienna.
    Liwko pomogłeś wielu osobom na FM, wliczając w to moją osobę (dobór DZ do pompy), pozwól nam forumowiczom rozpoznawać Twoją osobę jako fachowca od tematów związanych z energooszczędnością domów i nie tylko. Dajmy spokój zaszłościami, zwadom i nieporozumieniom.
    Zdaję sobie sprawę, że to trudne. Może jednak?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Zastanów się co piszesz. Jeżeli ktoś na otwartym forum rzuca takie oszczerstwa, nie poparte dowodami, to znaczy, że albo ma w tym własny cel (naprawdę nie wiesz jaki?), albo jest zwyczajną forumową mendą. Przecież oczywistym jest, że tak robić nie wolno. No chyba, że wolno? Gdybym nazwał wszystkich audytorów OZC oszustami, to jaka była by wartość tej wypowiedzi? Żadna. Natomiast miałbym już na karku asolta, bana, i być może proces. Teraz rozumiesz?

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie musisz szukac, obliczenia ozc wykonane przez wiekszosc architektów to nieprawda, nie tyle co nieprawda to oszustwo.
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No i co z tego ze dzisiejsze normy są tak wysrubowane, skoro architekci chcąc sprostac wymaganiom WT2017 zaczynają nagminnie oszukiwac obliczenia ozc co powoduje ze jest zanizane zapotrzebowanie na ciepło w projekcie. Zauwazałem juz kilka takich przypadków, niektóre to zanizenie dwukrotne w stosunku do dokładnych obliczen ozc. Cel jest jeden przepchniecie PNB i nic wiecej Zadnego zaufania do wyników ozc w projekcie. Jest przepis jest i jego obejscie, w starostwie nikt tego nie sprawdzi bo i jak i tak sie to kręci.
    A dyskusja potoczyła się w dobrym kierunku, bo wynikło z niej, że ktoś nas robi w bambuko. Okazuje się, że sprzedawany jest nam nagminnie wadliwy towar, który powinniśmy reklamować. Zgadzasz się teraz ze mną?

  4. #3004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja doskonale rozumiem, że chcesz mieć porządek na forum, ale jak prowadzić dyskusje? Mamy się godzić na takie nas wszystkich traktowanie? Tak asolt, masz rację, wszyscy architekci to oszuści? No chyba nie, co?

    Pozdrawiam.

  5. #3005

    Domyślnie

    Zgadzam się z Liwko - takie słowa które napisał a, nie powinny mieć miejsca
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #3006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolega asolt po prostu był szczery, a kolega Liwko ma fobie. I tyle.

  7. #3007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Kolega asolt po prostu był szczery, a kolega Liwko ma fobie. I tyle.
    aha

  8. #3008

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Kolega asolt po prostu był szczery, a kolega Liwko ma fobie. I tyle.
    wiesz tak mi się skojarzyło, odnośnie szczerości i fobii

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jak PiS (PC i tym podobne "prawicowe") szuka to jest Walka o Wolność i Prawdę.
    Jak szukają na PiS to jest to podły zamach stanu i niedopuszczalne grzebanie w prywatnym życiu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #3009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Celna riposta

  10. #3010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Liwko i asolt - odpuśćcie dla dobra ogółu. Asolt widzę się wycofał ale Liwko nie odpuszcza. Może trzymajcie się z daleka od siebie, nie komentujcie i nie prowokujcie się nawzajem

  11. #3011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł

  12. #3012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    O nie nie panowie. Możecie mnie z tego powodu lubić lub nie, ale jeżeli będę widział patologię, będę zawsze reagował. Taki już jestem.

  13. #3013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    O nie nie panowie. Możecie mnie z tego powodu lubić lub nie, ale jeżeli będę widział patologię, będę zawsze reagował. Taki już jestem.
    Musisz w takim razie zajrzeć w tematy elektryczne (pewnie nie tylko) - tam regularnie jeden z forumowiczów (nawiasem mówiąc - bardzo doświadczony i z dużą wiedzą) określa "inwektywami" Kierownika budowy, murarzy, tynkarzy oraz instalatorów innych niż elektryk - na pewno w stopniu większym, niż przytaczany przez Ciebie Asolt. Czasem jest to uogólnienie, czasem dotyczy przykładu w danym wątku, można się z tym, tak jak ja, nie zgadzać, ale nie sądzę, że jest to powód do"hurtowego" sądzenia się ze wszystkimi wykonawcami innymi niż elektrycy. Jak ktoś się czuje pokrzywdzony - jasna sprawa.
    Myślę, że jeśli nie był by to Asolt, to nie było by tematu z Twojej strony, przynajmniej w takiej skali.
    Liwko - lubić lub nie Ciebie można za całokształt, a akurat należysz (moim zdaniem oczywiście) do tych, którym "się chce" pomóc/doradzić innym, więc sprawa jest oczywista. Natomiast w temacie Twojej "krucjaty" anty As..wej mam podobne zdanie jak Tomasz131.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #3014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Myślę, że jeśli nie był by to Asolt, to nie było by tematu z Twojej strony, przynajmniej w takiej skali.
    I tu się mylisz.

    A co do krucjaty.
    Możecie to nazywać jak chcecie, możecie na mnie wieszać psy, mody mogą mnie banować a nie jego, ale to on oskarżył mnie na tym forum, że jestem zakamuflowanym sprzedawcą pomp ciepła. Nie dostarczył do tej pory żadnych dowodów, nie przeprosił i pomimo próśb do władnych tego forum włos mu z głowy nie spadł. W takim razie wytłumacz mi, w jaki sposób mam domagać się swoich praw? Mam iść z tym do sadu?

    Na tym forum miałem wiele konfliktów z forumowiczami, w szczególności z branżą węglową. Po czasie okazywało się, że to ja miałem rację. Dlatego jeżeli uważam, że ją mam, a nikt nie poda mi argumentów przeciw, to zawsze będę jej bronił. Nie myśl że uważam, że jestem alfą i omegą, bo niejednokrotnie potrafiłem przyznać się do błędu i wiele osób przestrzegałem przed swoimi (nie dalej jak wczoraj).

    Zobacz o co ten spór

    asolt twierdzi, że architekci (wrzuca wszystkich do jednego wora) to oszuści. Wolno mu?
    Proszę o dowody. Wolno mi?

    Coś mi się zdaje, że ta krucjata zaczyna dotyczyć mnie, a nie tego którego powinna

  15. #3015

    Domyślnie

    Liwko, oczekujesz sprawiedliwości? Nie ma szans. I na FM i w życiu. Na prostowanie FM szkoda czasu - i tak nie wygrasz. Są układy, są PP, są sympatie, są interesy, są MODowie rozsądzający wg przydzielonej im funkcji. I też może dobra zmiana wyciągnęła tu rękę.

    Kiedyś to było forum... Mi się wydaje, że było inaczej. Bez tylu wojenek, posty były merytoryczne. Wielu ludzi już nie ma, albo siedzą cicho, wielu też zostało. Ale to były stare czasy, rok 2009, jeśli pamięć mnie nie myli

  16. #3016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Architekci sobie poradzą bez pomocy Liwko
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #3017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam troch dłuższy staż na forum. Kiedyś te z było inaczej. I co z tego? Tamte czasy nie wrócą. Istotne jest tylko teraz.



    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Liwko, oczekujesz sprawiedliwości? Nie ma szans. I na FM i w życiu. Na prostowanie FM szkoda czasu - i tak nie wygrasz. Są układy, są PP, są sympatie, są interesy, są MODowie rozsądzający wg przydzielonej im funkcji. I też może dobra zmiana wyciągnęła tu rękę.

    Kiedyś to było forum... Mi się wydaje, że było inaczej. Bez tylu wojenek, posty były merytoryczne. Wielu ludzi już nie ma, albo siedzą cicho, wielu też zostało. Ale to były stare czasy, rok 2009, jeśli pamięć mnie nie myli
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #3018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie oceniam czy krucjata, ani przeciwko komu.

    Problem tkwi w nieznajomości przepisów i bazowaniu na wiedzy (w tym zakresie) projektantów/architektów.
    Niestety prawda jest taka, że cierpi na tym inwestor - Liwko ma rację, naciąga się inwestora w imię niejasnych celów.
    Projektant/architekt nie zna najnowszych przepisów i leci z projektem tak jak było kilka lat temu.
    A teraz nie OZC jest istotne dla projektu, tylko wskaźnik EP.

    I jeszcze raz OZC nie jest wymaganą częścią projektu budowlanego - OZC powinno być częścią projektu ogrzewania - bo do tego jest przeznaczone.

    Dlatego nie rozumiem twierdzenia, że projektanci/architekci to oszuści, bo ............. źle liczą OZC - już pomijam, że fachowca poznaje się też po właściwej terminologii (tak to jest złośliwość z mojej strony).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #3019

    Domyślnie Tezy wątku

    Zgłaszam propozycję, aby do każdego wątku był przyklejony rozdział zatytułowany "Tezy wątku". W nawiasie podana byłaby liczba użytkowników, którzy głoszą taką tezę. Lista tez byłaby edytowana przez moderatora, aby uniknąć tez różniących się np. spacją. Każdy po wpisaniu postu mógłby (powinien?) podać że w tym poście popiera daną tezę. Oczywiście jak dyskusja toczy się przez wiele stron, to wiele postów będzie popierało tę tezę, ale będzie można łatwo znaleźć te wszystkie posty i od razu wstrzelić się w środek wątku; przeczytać to co przed artykułem i po nim. Popieranie tej samej tezy wielokrotnie nie zwiększy liczby użytkowników w nawiasie. Po kliknięciu na daną tezę można by wyświetlić listę postów, które daną tezę popierają. Pomysł mój pojawił się stąd, że wiele wątków ma kilkaset postów i ciężko coś wysupłać z tego, a tak byłaby przynajmnije jakaś segregacja głoszonych opinii. Przykład takiej strony z tezami:
    "Wentylacja mechaniczna - tak (758 )"
    "Ściany z silikatów - tak (494 )"
    "Pompa ciepła grunt-woda - nie (328 )"
    "Dach płaski jest tani w budowie (189 )"
    Można się zastanowić co zrobić, gdy ktoś zmieni zdanie (!) i przestanie popierać jakąś tezę.

  20. #3020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz od tego dział "sondaże" - jak chcesz zobaczyć procentowo jak rozkłada się poparcie za jakąś tezą budowlaną, starczy założyć odpowiedni sondaż.

Strona 151 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony