dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 267
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 5324
  1. #1801
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Liwko, animuss

    Ok, to napiszcie swoje propozycje.Po to jest FM, może uda się przekonać do pomysłu decydentów.
    Szczerze powiem, że nie wiem.

  2. #1802

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A ja spróbuję groch. Ewentualnie zrobię upgrade do PC za parę lat. A zrobię tak bo groch na obecnym etapie wyjdzie inwestycyj-nie dużo taniej.
    A co do Arturo 72 szkoda że nie liczyłem ile razy mnie zbluzgałeś od debili itp. pod czas jednego z moich wątków.
    Wszystko jest jawne,pokaż to w formie cytatów bo telefonicznie nie rozmawialiśmy a ja też już prosiłem moda o pokazanie tych cytatów.
    Przypomnij pierwszy mój post do Ciebie co proponowałem.Na pewno nie pompę A czemu w dalszym ciągu uważasz,że jak nie ekosyf to musi być pompa i czemu do tego to wszystko sprowadzasz ?
    Kilku inwestorów tutaj wypowiadających się mają ogrzewanie na prąd m.in budowlany_laik ProStas coulignon.Co Ty na to ? Zrobiłeś już OZC i masz już wyniki czy dalej uważasz,że w ten sposób Cię obrażam ?
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ogrzewanie na prąd to głupota
    No proszę kulibob
    Ładnie to tak ublizac innym inwestorom których wyżej wymieniłem ?
    Moderator finlandia i Redakcja tego typu postów nie widzi ?
    Bo nie ma zgłoszeń ???
    WSTYD !
    Ostatnio edytowane przez zaś tam ktosik ; 03-11-2015 o 19:00

  3. #1803
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaś tam ktosik Zobacz post
    .......?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A co to wg Ciebie znaczy "za duże" ? Jak to się przestawia u Ciebie w PLN ?
    A czemu masz patrzeć czy masz już gotować żarcie czy nie ? Ktoś Cie do tego zmusi ?
    Ile ten bojler zużywa energii miesięcznie na ile osób ?
    Ile zużywasz energii na cele bytowe tzn na żarcie,TV,kompy itp i w jakiej cenie ?
    Jak nie ma ciepłej wody to znaczy,że masz za mały bojler na tyle osób.
    Zanim coś się zrobi,coś się kupi to się myśli czy po kupnie będzie ok i czy wystarczy wody.


    O widzisz,czyli nie masz zielonego pojęcia o niczym a tym bardziej o cenach energii a już wiesz,że prąd jest drogi.
    Bardzo ciekawe podejście do tematu,czyżby typowe dla pewnej grupy osób z moim "najlepszym" systemem grzewczym ?
    Taryfa G12W Tauron Gliwice
    Tania od poniedziałku do piątku w godzinach 22-6 13-15 i od piątku od 22 do poniedziałku do 6.00 czyli cały weekend koszt 1kWh 0,29zł
    Droga od poniedziałku do piątku od 6-13 i od 16-22 koszt 1kWh 0,59zł

    Jako ciekawostkę zapodam,że gdybym grzał prądem to za ogrzewanie płaciłbym mniej niż sąsiad z ekosyfem bo ja 1800zł a on ponad 2000zł.
    Budowaliśmy domy w jednym czasie on ma mniejszy o 10m2 ode mnie.
    I co,szczena opadła ???
    Generalnie nie chce mi się przeglądać tamtego wątku bo większość to przepychanki/. Coś tam było że mi słoma wystaje
    OZC podarowałem sobie wolę za to kupić część rur do wentylacji lub glikol do GGWC. A zapotrzebowanie znamy 5-6KW + CWU. A kWh/rok zależ od zimy więc też niema co liczyć.

    @Liwko ja doprowadziłem do tego że mam kominy, ale u mnie nikt nie narzeka na eko groch więc tak zrobiłem. W jednym was posłuchałem wszędzie będzie podłogówka wrazie zmiany na PC. A co do prądu jestem przeciwnikiem tego bo prąd to bardzo drogi nośnik mówię oczywiście o COP-1
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #1804

    Domyślnie

    I mam nadzieję,że Redakcja i moderator filnandia po tym poscie pójdą po rozum do głowy....
    Bo jak nie to faktycznie ręce opadają na to co tu się wyrabia.

  5. #1805

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Ps. A może zainicjować społeczną akcję uświadamiającą inwestorów ?
    Może Redakcja pozwoli na stworzenie takiego tematu?
    Myślałem też by po prostu stworzyć osobny wątek o tym, że:
    - dom energooszczędny to możliwość używania droższej kWh oraz tańszego inwestycyjnie źródła ciepła (np. kocioł elektryczny, kable)
    - taki dom to małe wahania temperatury w ciągu doby, a także nie przegrzewanie latem, czyli komfort
    - pieniądze zainwestowane w izolację są do odzyskania w przypadku sprzedaży domu, natomiast kasa wyrzucona z kominem - nigdy
    - ogrzewanie bezobsługowe to więcej czasu na inne rzeczy, mniej hałasu przy cięciu bali z lasu, mniej sy... - przepraszam - ekosyfu wewnątrz, mniejsze ryzyko obcięcia palców siekierą (rąbanie drewna do kominka)
    - salon to nie kotłownia
    - spaliny są trujące, rakotwórcze, mutogenne
    - budując dom, kupując działkę, marzymy o spacerze wśród pachnących łąk, a nie zasmrodzonym wędzonką osiedlu

    Każdy powyższy punkt jest do rozwinięcia. O samym przegrzewaniu latem mogę napisać parę stron - jak jest u mnie, a jak cierpią sąsiedzi.

    Reasumując: taniej, mniej pracy, czyściej, bez hałasu, ekologicznie, bezinwazyjnie, inwestycyjnie korzystniej, bardziej komfortowo, z poszanowaniem dla środowiska i sąsiadów.

    Dlaczego ludzie w nowych domach stawiają kominy? Bo nie wiedzą o powyższych punktach albo nie wierzą w nie!
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 03-11-2015 o 19:13
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  6. #1806

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A co do prądu jestem przeciwnikiem tego bo prąd to bardzo drogi nośnik mówię oczywiście o COP-1
    Patrząc na Twoją izolację, to powinieneś zainteresować się pompą powietrzną albo gruntową ze źródłem poziomym wykonanym metodą gospodarczą - koparka na godziny + pomoc. Czysty prąd to nie przy tych parametrach jakie masz.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  7. #1807
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Patrząc na Twoją izolację, to powinieneś zainteresować się pompą powietrzną albo gruntową ze źródłem poziomym wykonanym metodą gospodarczą - koparka na godziny + pomoc. Czysty prąd to nie przy tych parametrach jakie masz.
    No własnie zdaję sobie z tego sprawę że na prąd to za cienko.
    Ale to nie o moim domu tu rozmawiamy
    Arturo twoja postawa doprowadza do konfliktów.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 03-11-2015 o 19:17
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #1808

    Domyślnie

    Spróbuj uzyskać wycenę z paru źródeł od polskiego producenta pomp - Ecopol System albo wyceny na pompy powietrzne - zapytaj w odpowiednich wątkach.
    Porównaj później z kompletnym systemem grzewczym na ekogroch, miejscem na jego składowanie + pomyśl o pracy, jaką włożysz w opanowanie sezonu grzewczego.

    Czysty prąd to przy parametrach: 25-30 cm na ściany, w podłogę tyle samo oraz od 40 cm na poddasze.

    Piszę bez związku z tematem wątku - EOT z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 03-11-2015 o 19:21
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  9. #1809

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Arturo twoja postawa doprowadza do konfliktów.
    Że zadaje pytania na które nie potrafisz odpowiedzieć a które są kluczowe ?
    A czy nie jest to właśnie postawa żeby to inwestor sam sobie na nie odpowiedział i sam doszedł do odpowiednich wnioskow a nie żeby był skolowany przez jednych czy drugich sprzedawców czegokolwiek ?
    Masz wyniki już z OZC i co one mówią ?
    Ostatnio edytowane przez zaś tam ktosik ; 03-11-2015 o 19:30

  10. #1810

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Idiocie nie mówi się, że jest idiotą, bo z reguły, on o tym wie - (bardzo stara zasada mediacji).

    Problem jest w tym, że idiota nie wie dlaczego jest idiotą - przeto tłumaczyć, tłumaczyć, tłumaczyć, tłu............................... aby nie nabierał się na sztuczki marketingowe producentów systemów grzewczych - w tym także kotłów na węgiel.
    Widzisz, czlowiek im starszy tym bardzie ostrozny w ocenianiu innych. Ake to moze ja sie juz tak zestarzalem.
    Na tym spotkaniu muratora byla opowiesc o takim wlasnie "idiocie" ktory budowie wlasnego domu a w zasadzie marzeniu ojego posiadaniu poswiecil znaczna czesc swojego zycia i zdrowia, popelniajac przy tym mase bledow. Czy jest on idiota ktorego trzeba edukowac? Raczej nie bo swoj system ogrzewania juz wybral i raczej go nie zmieni. Jego wybor podyktowany byl pewnymi uwarunkowaniami i okolicznosciami w ktorych dokonywal tego wyboru. Od smieciucha system ten rozni tylko szybka i sprawnosc - gorsza. Jednym slowem "idiota syfi " natomiast jego upor i determinacja, doswiadczenie zyciowe ktore nabyl i cena ktora przeszlo mu za to zaplacic powoduja ze postrzegam go z duzym szacunkiem. W pewnym sensie przy budowie wlasnego domu kazdy z nas jest debilem bo nikt nie wybudowal domu*bez popelnienia jakiegos bledu. A wiekszosc domow jest pierwszymi i zarazem ostatnimi.
    Wybor systemu ogrzewania to tylko jeden z wielu wyborow przy budowie wlasnego domu kazdy ma swoje uwarunkowania przy jego podejmowaniu na co zwrocil Ci wczesniej uwage adam mk. Decyzje w tym zakresie nikomu nie daje podstaw do kwalifikowania i ponizania innych forumowiczów tym bardziej w sytuacji w ktorej dokonali juz oni swojego wyboru.
    Redakcja nappisala jasno i krotko NIE BANUJEMY ZA POGLADY A ZA SPOSOB ICH WYRAZANIA. Ja staralem sie to zobrazowac na przykladach. Teraz zamiast spierac sie po raz kolejny i tlumaczyc geneze slowa "syf " jako wulgarnego okreslenia choroby wenerycznej od syfilis i kwalifikowanej formy balaganu, komus kto tego i tak nie jest w stanie zrozumiec bo np. piszeisze sam o sobie na forum w osobie trzeciej, sklaniam sie do wcisniecia odpowiedniej ikonki. Po kilku latach stykania sie z chamstwem i tanim cwaniactwem, zachowaniem kwalifikowanym, juz nie w kwesti kultury osobistej lub jej braku, a w kategoriach medycznych, szkoda mi mojego czasu. Perspektywa wcisniecia odpowiedniej ikonki jest bardzo kuszaca. Moze kiedys sie przelamie i nacisne.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 03-11-2015 o 20:36

  11. #1811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Widzisz, czlowiek im starszy tym bardzie ostrozny w ocenianiu innych. Ake to moze ja sie juz tak zestarzalem.
    Na tym spotkaniu muratora byla opowiesc o takim wlasnie "idiocie" ktory budowie wlasnego domu a w zasadzie marzeniu ojego posiadaniu poswiecil znaczna czesc swojego zycia i zdrowia, popelniajac przy tym mase bledow. Czy jest on idiota ktorego trzeba edukowac? Raczej nie bo swoj system ogrzewania juz wybral i raczej go nie zmieni. Jego wybor podyktowany byl pewnymi uwarunkowaniami i okolicznosciami w ktorych dokonywal tego wyboru. Od smieciucha system ten rozni tylko szybka i sprawnosc - gorsza. Jednym slowem "idiota syfi " natomiast jego upor i determinacja, doswiadczenie zyciowe ktore nabyl i cena ktora przeszlo mu za to zaplacic powoduja ze postrzegam go z duzym szacunkiem. W pewnym sensie przy budowie wlasnego domu kazdy z nas jest debilem bo nikt nie wybudowal domu*bez popelnienia jakiegos bledu. A wiekszosc domow jest pierwszymi i zarazem ostatnimi.
    Wybor systemu ogrzewania to tylko jeden z wielu wyborow przy budowie wlasnego domu kazdy ma swoje uwarunkowania przy jego podejmowaniu na co zwrocil Ci wczesniej uwage adam mk. Decyzje w tym zakresie nikomu nie daje podstaw do kwalifikowania i ponizania innych forumowiczów tym bardziej w sytuacji w ktorej dokonali juz oni swojego wyboru.
    Redakcja nappisala jasno i krotko NIE BANUJEMY ZA POGLADY A ZA SPOSOB ICH WYRAZANIA. Ja staralem sie to zobrazowac na przykladach. Teraz zamiast spierac sie po raz kolejny i tlumaczyc geneze slowa "syf " jako wulgarnego okreslenia choroby wenerycznej od syfilis i kwalifikowanej formy balaganu, komus kto tego i tak nie jest w stanie zrozumiec bo np. piszeisze sam o sobie na forum w osobie trzeciej, sklaniam sie do wcisniecia odpowiedniej ikonki. Po kilku latach stykania sie z chamstwem i tanim cwaniactwem, zachowaniem kwalifikowanym, juz nie w kwesti kultury osobistej lub jej braku, a w kategoriach medycznych, szkoda mi mojego czasu. Perspektywa wcisniecia odpowiedniej ikonki jest bardzo kuszaca. Moze kiedys sie przelamie i nacisne.
    Czyli jednoznacznie pokazujesz,ze Redakcji tudzież całemu Muratorowi zależy na "produkcji" tego typu "idiotow" jak to określiłeś nie mających pojęcia o budowie żeby na przyszłych spotkaniach mogli się uzewnętrzniać i żeby była "afera" i temat do dyskusji.
    Nie bez powodu Arturo72 przy każdej swojej wypowiedzi miał link w stopce do swojego dziennika budowy,gdzie od wykopania pierwszej łopaty pokazywał jak można dobrze i tanio wybudować dom na poprawnym fundamencie czyli płycie, bez syfu z komina i bez grama wełny mineralnej z poprawną wentylacją i z dobrym zamontowaniem okien,gdzie system grzewczy miał być oparty na "najdroższym" wg niektórych ale wg mnie najtańszym systemie grzewczym czyli na grzaniu prądem.
    Jak widać komuś to bardzo było nie na rękę,żeby propagować tego typu budowy czyli domy energooszczędne w których ogrzewanie na ekosyf nie ma racji bytu.
    Jak ktoś by zapomniał to proszę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...szcz%C4%99dna-)

    A tu Regut1 masz na temat montażu okien a nie ogrzewania tudziez twojej lub Waszej ulubionej "pompki",żeby mniej było "idiotów"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5053944

    A tutaj:
    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Arturo72-pisałeś nam tutaj,że znasz lepszy sposób na ciepły montaż niż taśmy. Napiszesz co miałeś na myśli?
    To już "zgłaszajacy"trójkąty lub własnie finlandia odpowiedzą żeby z bocianka 2015/2016 nie zrobić w/w "idiotę"
    Bo Arturo72 to przecież zaraz "pompkę" zaproponuje lub odpowie z "złym stylu"


    P.S.
    Mnie to naprawdę wali bo w każdej chwili zaś tam ktoś czy owoś może się wypowiedzieć o czymkolwiek w każdej kwestii ale chodzi o fakt,że jest burdel na forum zrobiony celowo przez kogoś tam a jako stary i stały użytkownik forum to widzę i pokazuje.
    Żle sie dzieje na forum i to od dawna.
    Ileż to było jednopostowców pytających się prowokacyjnie tylko o systemy grzewcze,ilez było prowokacyjnych pytań ze strony "nie kumatych" ewidentnie inwestorów.
    Ileż na PW dostawałem pytań prowokacyjnych na temat systemów grzewczych właśnie od jednopostowców lub zeropostowców.
    Moderatorzy tego nie widzą bo nie mogą bo jedynie reagują na zgłoszenia i tylko to widzą.
    Ostatnio edytowane przez zaś tam ktosik ; 03-11-2015 o 23:15

  12. #1812
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaś tam ktosik Zobacz post
    Czyli jednoznacznie pokazujesz,ze Redakcji tudzież całemu Muratorowi zależy na "produkcji" tego typu "idiotow" jak to określiłeś nie mających pojęcia o budowie żeby na przyszłych spotkaniach mogli się uzewnętrzniać i żeby była "afera" i temat do dyskusji.
    Nie bez powodu Arturo72 przy każdej swojej wypowiedzi miał link w stopce do swojego dziennika budowy,gdzie od wykopania pierwszej łopaty pokazywał jak można dobrze i tanio wybudować dom na poprawnym fundamencie czyli płycie, bez syfu z komina i bez grama wełny mineralnej z poprawną wentylacją i z dobrym zamontowaniem okien,gdzie system grzewczy miał być oparty na "najdroższym" wg niektórych ale wg mnie najtańszym systemie grzewczym czyli na grzaniu prądem.
    Jak widać komuś to bardzo było nie na rękę,żeby propagować tego typu budowy czyli domy energooszczędne w których ogrzewanie na ekosyf nie ma racji bytu.
    Jak ktoś by zapomniał to proszę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...szcz%C4%99dna-)

    A tu Regut1 masz na temat montażu okien a nie ogrzewania tudziez twojej lub Waszej ulubionej "pompki",żeby mniej było "idiotów"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5053944

    A tutaj:

    To już "zgłaszajacy"trójkąty lub własnie finlandia odpowiedzą żeby z bocianka 2015/2016 nie zrobić w/w "idiotę"
    Bo Arturo72 to przecież zaraz "pompkę" zaproponuje lub odpowie z "złym stylu"


    P.S.
    Mnie to naprawdę wali bo w każdej chwili zaś tam ktoś czy owoś może się wypowiedzieć o czymkolwiek w każdej kwestii ale chodzi o fakt,że jest burdel na forum zrobiony celowo przez kogoś tam a jako stary i stały użytkownik forum to widzę i pokazuje.
    Żle sie dzieje na forum i to od dawna.
    Ileż to było jednopostowców pytających się prowokacyjnie tylko o systemy grzewcze,ilez było prowokacyjnych pytań ze strony "nie kumatych" ewidentnie inwestorów.
    Ileż na PW dostawałem pytań prowokacyjnych na temat systemów grzewczych właśnie od jednopostowców lub zeropostowców.
    Moderatorzy tego nie widzą bo nie mogą bo jedynie reagują na zgłoszenia i tylko to widzą.

    Dzieńdoberek.

    Przecież obok tego nie można przejść obojętnie.Ścierają się tu dwie kultury budowlane.Jako pierwsza ta mocno forumowo nazwę ją "pod płaszczykiem" , mądra inaczej kultura sprzeciwu o wszystko t/z dominująca - narzucająca i ta druga to kultura indywidualna FM , z niewątpliwą domieszką roszczenia ale i bronienia się.Co mi przeszkadza.Jeśli wybudowałem swój dom i włożyłem w to swój pomysł , jest mi z tym dobrze , konserwuje ,serwisuje itp. by przedłużać jego byt czyli to co stworzyłem to pytam gdzie jest granica mojej naiwności i kto powinien ją oceniać.Zakładając hipotetycznie ,że mam jako źródło pozyskiwania energii kocioł gazowy,część podłogówki ,dobrze wyizolowany dom bez płyty fundamentowej i za to źródło płace niskie rachunki to o co ta batalia ???. Jeśli jako drugie źródła pozyskiwania energii mam KZPŁW i mało spalam sezonowanego drewna mam przyjemność w obcowaniu z nim bo poza satysfakcją daje mi jeszcze uczucie komfortu to o co ta batalia??? Jeśli mam PC jako trzecie źródło pozyskiwania energii wodną i niewiarygodnie dobrze mi się sprawuje mało płacę za rachunki to o co ta batalia. ??? .Jeśli mam jako dodatek czyli kolejne źródło pozyskiwania energii , solary i coś tam zdawkowo donosi by obniżać jakąś cześć rachunku to o co ta batalia ??? Wreszcie jeśli jako następne źródło mam śmieciucha na węgiel i inne dobrodziejstwa pozyskane i oszczędzam jak mogę to o co ta batalia ??? Kuriozalność tego o czym piszą i co wnoszą ci "pod płaszczykiem" jest sprzeczna z etyką i regulaminem FM.Bombardowania osób bez PP (czyli nazwę to bez uprawnień) , a "spod płaszczyka" to nic innego jak dyspensa bez pieniędzy od Redakcji .Dlaczego tak jest to tylko wie Redakcja.Nie rozumiem tego :
    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Oczywiście, że powinien wykupić PP. Prosimy o sygnał, kogo takie nadużycie dotyczy.
    czyli jeśli sygnału nie ma to bezkarnie sobie taki oponent hula i w to mu graj.Reklamuje się bez kasy ,jeśli ktoś zwraca mu uwagę to jeśli "spod płaszczyka" to można mu nagwizdać.Tak to działa.

    serdecznie pozdrawiam.

  13. #1813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Na tym spotkaniu muratora byla opowiesc o takim wlasnie "idiocie" ..........
    Trochę i chyba rozpędziłeś się nie w tę (tą?) stronę - bo mój wpis nie odnosił się do konkretnej sytuacji, tylko przywołał stosowaną regułę mediacyjną - merytoryczną (w zasadzie).

    Odniesieniem jest, bezgraniczna (często) wiara, ze producent chce dobra inwestora. Tu dodatkowo "producenci" (z płatnym profilem) są "chronieni" przez Redakcję.

    Była "batalia" czy też krucjata skierowana przeciw producentom (dystrybutorom) pomp ciepła, którzy w imię "interesu" inwestora drastycznie zawyżali moc obliczeniową (dobranie) i COP oferowanych PCi - sprawdź zapisy od końca 2006r.
    Tyle że wtedy było to (jeszcze) Forum konsumenckie i protesty producentów nie miały takiej skutecznej wagi.
    Nie dostałem (w tamtym czasie) bana za stwierdzenie, że pompa ciepła tak jak Media-Mark - nie dla idiotów.
    Teraz (najprawdopodobniej) takie hasło (kotły węglowe nie dla idiotów) nie spodoba się jakiemuś producentowi i podkabluje z wiadomym skutkiem.

    Efekty - tamta krucjata spowodowała, że przewymiarowanie PCi w zasadzie w "przyrodzie" nie występuje (poza nielicznymi i uzasadnionymi wyjątkami), a inwestor decydujący się na PCi robi to świadomie, znając wady i zalety takiego rozwiązania.

    Fakt - może i w niektórych wypowiedziach zbyt często występuje argument siły, a brakuje siły argumentów.
    Może i język jest zbyt drastyczny z obu stron - tyle, że ręka Redakcji (moderatorów) jest (często) kierowana siłą komercji i zupełnie pozbawiona "siły" merytorycznej.

    Ps. O zagadnieniach związanych z wentylacją i haniebnej roli darmowego szeptacza nie piszę, bo dostałbym pokarm dla małp na całe życie.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 04-11-2015 o 08:48 Powód: dopisałem - czerwone.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #1814

    Domyślnie

    Moderatorze finlaldia i Redakcjo,niektóre osoby NOTORYCZNIE obrażają innych a ich "styl" wypowiedzi jest raczej dalece od poprawnego wg Moderatora finlandii i w dalszym ciągu bez konsekwencji:
    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    I poleciał raporcik na cymbała, chorego psychicznie który nie potrafi żyć bez forum i ciągle zakłada kąta klony.

    mam jedno pytanie, dlaczego tak mało ludzi ogrzewa dom prądem ?
    A powyższa "nie stylowa" odpowiedź była do ponizszego i jakże prawdziwego postu oparta na prawdzie historycznej z cytatami z forum:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6986502

    Czy są tu jacyś kumaci ludzie zarządzający tym forum ???
    Czy zakazane jest na forum pisanie i pokazywanie prawdy ?
    Czemu ta prawda lub w tym wypadku wykazanie nie prawdy i wprowadzania w błąd innych niektórych tak boli że aż skłonni są do "nie stylowych" wypowiedzi ?
    Ostatnio edytowane przez zaś tam ktosik ; 05-11-2015 o 22:36

  15. #1815

    Domyślnie

    no i tu właśnie jest problem...mimo że zgadzam się z wieloma kwestiami o których piszesz, to nie zgodzę się na taki (jak zwykle prezentujesz) styl wypowiedzi - bo można napisać dokładnie to samo , a nikt nie poczuje się obrażony.

    Kolejna kwestia, dla mnie niedopuszczalna - jak dostałem bana na 2 tygodnie - mniejsza o to czy słusznie czy nie, to cierpliwie czekałem aż kara się skończy i potem dopiero się wróciłem do tematu .Takie zachowanie jak twoje jest dla mnie niedopuszczalne i kwalifikuje się w moich oczach pod bana permanentnego.
    Zrób sobie dłuższą przerwę od FM, bo faktycznie zdradzasz objawy silnego uzależnienia
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #1816
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    no i tu właśnie jest problem...mimo że zgadzam się z wieloma kwestiami o których piszesz, to nie zgodzę się na taki (jak zwykle prezentujesz) styl wypowiedzi - bo można napisać dokładnie to samo , a nikt nie poczuje się obrażony.

    Kolejna kwestia, dla mnie niedopuszczalna - jak dostałem bana na 2 tygodnie - mniejsza o to czy słusznie czy nie, to cierpliwie czekałem aż kara się skończy i potem dopiero się wróciłem do tematu .Takie zachowanie jak twoje jest dla mnie niedopuszczalne i kwalifikuje się w moich oczach pod bana permanentnego.
    Zrób sobie dłuższą przerwę od FM, bo faktycznie zdradzasz objawy silnego uzależnienia
    Nie przypisuj mu rzeczy ,które ciebie mogą spotkać.Jesteś krótszy od niego ale pilnuj się z tymi osądami. Aha i nie ma takiego ciała na FM w banach jak permanentny.Coś pomyliłeś.Jest dożywotni..Dlaczego o tym piszę ponieważ mój syn dostał bana dożywotniego bez uzasadnienia.Przepraszam za "podwójna tożsamość"wiadomo od kogo.

    p.s dlaczego stronniczość bierze górę???.Dlaczego inni mogą i są bezkarni i nadal nękają swoimi prowokacjami w kolejnych wcieleniach.Sygnały do Redakcji docierają ale nic poza tym.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 06-11-2015 o 07:13

  17. #1817
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    O, w końcu wróciliśmy do tematu. Jupi! Szkoda, że ogień musiał sam wygasnąć, bo nikt inny na tym forum nie trzyma porządku. Są fora gdzie "staff" trzyma w wątkach poziom nie tylko merytoryczny (kasowanie z miejsca OT, moderatorzy to niezależne jednostki, decydują sami zamiast czekać na zgłoszenia, rozliczani z ew. "niefajnych" działań są przez "górę"), ale także poziom dyskusji dyscyplinując użytkowników zanim jeszcze dojdzie eskalacji konfliktu. Tutaj nie. Po raz kolejny odnoszę "dziwne" wrażenie, że szanownej Redakcji zależy na utrzymaniu konfliktu w celu utrzymania "poczytności". No jakbym patrzył na naszą jakże genialną scenę polityczną i społeczeństwo.

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    no i tu właśnie jest problem...mimo że zgadzam się z wieloma kwestiami o których piszesz, to nie zgodzę się na taki (jak zwykle prezentujesz) styl wypowiedzi - bo można napisać dokładnie to samo , a nikt nie poczuje się obrażony.
    Problemem jest prowokowanie do takich wypowiedzi, a to w myśl, jak to określiła szanowna Redakcja "Kto sieje wiatr, zbiera burzę". Wiec nie ma się co dziwić, skoro jest na to odgórne przyzwolenie. Ja się tylko nadal dziwię, że to działa tylko w jedną stronę i nadal nie otrzymałem odpowiedzi DLACZEGO tak się dzieje. Uwzględniając poziom merytoryczny, ta druga "lepsza" strona jest daleko w lesie -- ale nadal bez bananów.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #1818

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie przypisuj mu rzeczy ,które ciebie mogą spotkać.Jesteś krótszy od niego ale pilnuj się z tymi osądami. Aha i nie ma takiego ciała na FM w banach jak permanentny.Coś pomyliłeś.Jest dożywotni..Dlaczego o tym piszę ponieważ mój syn dostał bana dożywotniego bez uzasadnienia.Przepraszam za "podwójna tożsamość"wiadomo od kogo.
    a tu się akurat mylisz...
    pozory mylą

    @Myjk - prowokacje są i z jednej i z drugiej strony. Tak było jest i będzie. A proporcje kar są nierówno rozłożone. I ty dobrze wiesz dlaczego
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #1819
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    a tu się akurat mylisz...
    pozory mylą

    @Myjk - prowokacje są i z jednej i z drugiej strony. Tak było jest i będzie. A proporcje kar są nierówno rozłożone. I ty dobrze wiesz dlaczego
    a tu się akurat mijasz z prawdą.Prowokacje typowe FM te zaczepne obustronne są nazwę to łagodne stylowo ,natomiast te w których Bogu ducha winna niezainteresowana osoba bierze udział , co nie daj Bóg rodzina , jest obrzydliwe i wstrętne używając, wręcz podpierając jako argument walorami zewnętrznymi tejże osoby.Kara dla wszystkich jednakowa.Bez względu na układy.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 06-11-2015 o 08:38

  20. #1820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    @Myjk - prowokacje są i z jednej i z drugiej strony. Tak było jest i będzie.
    Ale już reakcja na prowokacje jest zupełnie inna.

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    A proporcje kar są nierówno rozłożone. I ty dobrze wiesz dlaczego
    Chciałbym żeby to ktoś z zainteresowanych napisał -- tak dla zasady. Ale tu cały czas głowa w piach i tyle z tematu wałkowanego już grubo od ponad roku, a forum dalej wędruje na dno.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 91 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony