dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czy w mojej sytuacji da się zamontowac brame segmentową?

    Witam.

    Sytuacja wygląda tak: mam garaż na 2 stanowiska, w projekcie brame 5m szeroka na 2,2 m wysoka. W garażu, w odległości ok 2,4 m od zewnętrznej ściany domu biegnie poprzeczny podciąg strasznie duży, tzn szeroki na 50 cm i tak też chyba wysoki. Od chudziaka do tego podciągu, jak i nadproża bramy garażowej jest praktycznie taka sama wysokość, która w tej chwili wynosi 245 cm.

    Pytania:
    - czy 5/2,2 m to standardowy rozmiar bramy?
    - czy w mojej sytuacji da się w ogóle zamontować bramę segmentową, czy też będę musiał obniżyć nadproże bramy, żeby w ogóle było możliwe jej zamontowanie?


    Dzięki za podzielenie się swoją wiedzą
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nadproże trzeba będzie obniżyć a raczej "zamaskować" różnicę wysokości. Szukaj bramy 2125 z jak najniższym prowadzeniem (niekoniecznie ze sprężynami z tyłu bo na nadprożu masz przecież miejsce).

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem czy 2,2 to standardowa wysokość natomiast po tym co ukazałeś wiem, że brama nie została dobrana do otworu i napisałem też co może być powodem
    Jeszcze jest możliwość że sam zamówiłeś, lub kupiłeś bramę typową (bo tańsza) nie konsultując z monterami
    Musisz teraz znaleźć sposób na zamocowanie poziomej górnej listwy z uszczelką - jak obniżysz bramę będzie ona wisieć w powietrzu
    Pocieszające jest to, że nie pełni żadnej funkcji montażowej, jest tylko mocowaniem dla górnej uszczelki
    Można wręcz pokusić się o ponowne, niższe zamocowanie bramy i podklejenie nadproża styrodurem do którego, na zwykłe, długie spaxy tą listwę przykręcisz
    (dla niedowiarków - niech wkręcony spax długości 10 cm spróbują wyrwać ze styroduru - stawiam skrzynkę piwa że im się nie uda)
    Ciekawe czy sięgnie dźwignia od sterowania bramą, może okazać się że cała szynę z silnikiem trzeba też obniżyć

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam na razie kupionej bramy. Byłem o wycenę okien i to sprzedawca , którego się zapytałem, czy belka nie będzie problemem poinformował mnie, że jest to problem i to spory, bo brama nie będzie się miała gdzie schować... Otwór w tej chwil ima taką wysokość, bo to na razie chudziak, więc docelowo mial być wyżej.

    Wymiary 5m na 2,2 mam z projektu, tak samo z projektu mam kurcze wysokości docelowe nadproża i belki. Sprzedawca, gdy go zapytałem, czy projektant nie powinien wiedzieć, że ta belka powinna byc wyżej stwierdził, że projektanci nie wiedzą, jak się montuje bramy i to jest problem... Tez właśnie coś mówił o dorobieniu nadproża... Kurde, no, a miało być tak pieknie..
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie ma co płakać bo to dość częsty przypadek (przynajmniej u mnie).
    Jeden z moich klientów w podobnej sytuacji obniżyl naproże podwieszając belkę drewnianą. Inny poszedł w bramę roletową (nie wiem czy doszedł a jeszcze inny miał 290cm, czyli tyle ile potrzeba było na zmieszenie prowadnic ale napęd był już konieczny inny niż standardowy. .
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-10-2014 o 17:35 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, mam otwór 245 cm. Ale zawsze jest jakieś ale. Jak dam 10 dodatkowego nadproża, a posadzkę będę chciał mieć tak, jak wcześniej, równo z posadzką domu, to co, zostanie mi brama 210 cm, a to nijak się ma do wymiarów bram... Pozostaje obniżyć posadzkę. Garaż nieocieplony, więc się da. Ale jak to by można rozwiąząc, gdyby garaż był ogrzewany ogrzewaniem podłogowym i trzeba by zalewac posadzkę i dawać styro odpowiedniej grubości? Jak wtedy byście to rozwiązali? Pytanie nie takie teoretyczne bo nadal chciałbym miec tą posadzkę równo w całym domu...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Tak jak pisałem, mam otwór 245 cm. Ale zawsze jest jakieś ale. Jak dam 10 dodatkowego nadproża, a posadzkę będę chciał mieć tak, jak wcześniej, równo z posadzką domu, to co, zostanie mi brama 210 cm, a to nijak się ma do wymiarów bram... Pozostaje obniżyć posadzkę. Garaż nieocieplony, więc się da. Ale jak to by można rozwiąząc, gdyby garaż był ogrzewany ogrzewaniem podłogowym i trzeba by zalewac posadzkę i dawać styro odpowiedniej grubości? Jak wtedy byście to rozwiązali? Pytanie nie takie teoretyczne bo nadal chciałbym miec tą posadzkę równo w całym domu...
    W jakiej odległości masz drzwi z garażu do domu licząc od bramy? Może wystarczy zrobić (zalecany zresztą) lekki spadek posadzki w kierunku bramy i spokojnie uzyskasz 2125 albo i więcej?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    W jakiej odległości masz drzwi z garażu do domu licząc od bramy? Może wystarczy zrobić (zalecany zresztą) lekki spadek posadzki w kierunku bramy i spokojnie uzyskasz 2125 albo i więcej?
    Jakieś 300 cm tylko. Ale przecież trzeba jescze zamontować napęd...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Jakieś 300 cm tylko. Ale przecież trzeba jescze zamontować napęd...
    No to dając zaledwie 1% spadku uzyskasz 213 w progu bramy a to wystarczy.
    Przykładowo brama Normstahl Superior potrzebuje wprawdzie 20cm nadproża ale w dalszej części garażu (nawet przy prowadzeniu standardowym) wystarczy 12cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony