dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Docieplenie dachu płaskiego płyty thermano 5cm

    Witam,
    Mieszkam w domu sprzed ~30 lat z dachem płaskim ocieplonym szlaką(pow. 100m2). Sciany mam docieplone 10 cm styropianem, teraz przyszła kolej na dach.Wysokość attyki(ogniomuru) to w najniższym punkcie ok 8 cm. Nie mogę więc dać na dach zbyt grubego docieplenia bo zrównam się z attyką a raczej wolałbym uniknąć jej podnoszenia.
    Dotąd myślałem o styrodurze 6cm, teraz dostałem ofertę na docieplenie płytami balex-metalu - THERMANO które mają bdb właściwości izolacyjne - lambda 0,022.
    Jednak płyty te mają grubość 5 lub 8 cm-wchodzi więc w grę 5 cm.
    Mam dylemat i proszę o radę czy pomimo ich dobrych właściwości tych płyt jest w ogóle sens inwestować w ocieplenie 5 cm - czy w ogóle poczuję różnicę bo koszt całej inwestycji to kilkanaście tys zł.
    Może ktoś już docieplał tymi płytami?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przelicz sobie - wzór na przenikanie ciepła przez przegrodę nie jest niczym tajemniczym:
    U= λ / d
    Gdzie λ to współczynnik oporu cieplnego a d to grubośc przegrody w metrach.

    Płyta termano ma 0,022 W/(mK):
    U= 0,022/0,05= 0,44
    Styrodur ma 0,034 W/(mK)
    U= 0,034/0,06 = 0,56

    Standardowe, współczesne ocieplenie dachu ok. 30 cm styropianu lub wełny. Weźmy zwykły styropian o λ=0,04
    U = 0,04*0,3 = 0,13

    Przez dach ucieka najwięcej ciepła. Skoro to inwestycja na kilkanaście tyś, to nie wiem czy lepiej te kilkanaście tysięcy nie dołożyć do ogrzewania zamiast osiągnąc za kupę kasy tak słabe parametry.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-10-2014 o 12:27

  3. #3

    Domyślnie

    Faktycznie po przeliczeniu nie wyglada to najlepiej. Dziękuję za pomoc.Moge zamontować grubsze ocieplenie jednak wtedy zrównam sie z attyka. Rozmawiałem z dwoma fachowcami i mam dwie sprzeczne opinie. Jeden mówi ze mogę się zrównać a drugi ze zmienię w ten sposób konstrukcje budynku i powinienem to zgłosić do urzędu. Jak więc jest? Czy zrównanie się z ogniomurem moze miec jakies konsekwencje? Dodam ze spad jest w jedna strone-jedna rynna.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a kto sprawdzi czy masz ponizej attyki czy rowno?

  5. #5

    Domyślnie

    Po drugiej stronie ulicy jest kilka wieżowcow w ktorych może mieszkać życzliwy-jak teraz czytam to widzę ze kary sa b.wysokie.Interesuje mnie jednak jeszcze to czy tak po prostu może być(nie patrząc na przepisy).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pejello Zobacz post
    Po drugiej stronie ulicy jest kilka wieżowcow w ktorych może mieszkać życzliwy-jak teraz czytam to widzę ze kary sa b.wysokie.Interesuje mnie jednak jeszcze to czy tak po prostu może być(nie patrząc na przepisy).
    moim zdaniem to w zaden sposob nie narusza konstukcji dachu

  7. #7

    Domyślnie

    szkoda , że wszyscy albo pseudo , albo budowlańcy a widać niewielu wie jak taki dach remontować najprościej . Po pierwsze ze szlaki pozostała wyłącznie breja , gdzie więcej jest siarki jak czegokolwiek co przypominało by docieplenie . Kiedyś takie rozwiązania funkcjonowały ponieważ podświadomie , a może mnemotechnicznie stwierdzono , ze było to całkiem dobre . I owszem przez 10-15 lat nawet niezłe . Niestety wzrost wymagań mieszkańców i podnoszenie temperatury takich domów spowodowało , że część pary wodnej przedostająca się przez strop i zamieniająca się w krople wody zlasowała położony żużel . Ponieważ powstała breja zamarza zimą i odpuszcza na wiosnę , powoduje przy okazji rozsadzanie najsłabszego elementu , którym jest powierzchnia górna dachu . Ponieważ pewnikiem na dachu leży papa , dzisiaj nie widać , ze cała powierzchnia tego dachu to już nie jest monolit , ale popękany beton który bardziej przypomina puzle niż powierzchnię dachu.
    W takiej więc sytuacji ocieplanie takiego dachu nie ma sensu , bez jego całkowitej rewitalizacji . Siarka znajdująca się w brei znajdującej się pod rozkruszoną płytą betonową dachu powoduje niszczenie całej pozostałej substancji budowlanej , co powoduje konieczność jak najszybszego jej usunięcia . DAM SOBIE RĘKĘ ODCIĄĆ JAK TO NIE JEST PRAWDĄ . Wystarczy oderwać papę , by przekonać się , że mam rację . To praktyczny przykład dla wszystkich niedowiarków i niedouków budowlanych , którzy twierdzą , ze "ściany nie oddychają" . Ano oddychają i wilgoć przez ściany i stropy przenika i to , że jak twierdzi Pogorzelski jest pomijalna dla budynku , nie jest prawdą , bo może być przyczyną jego zniszczenia , tak samo jak niszczy wszystkie budynki pasywne .
    W omawianym" budynku to co jest jego wadą , bardzo łatwo można zamienić w jego zaletę i uzyskać bardzo dobry , ciepły i nowoczesny dach , ale niestety rada dla Ciebie jest taka : TEGO DACHU NIE OCIEPLAJ , JEŚLI GO NAJPIERW NIE NAPRAWISZ , BO POPEŁNISZ KARYGODNY BŁĄD BUDOWLANY . Jeśli jesteś zainteresowany co dalej , czekam na koncie osobistym , ponieważ jak widzę większość na tym forum i tak nie zna tego tematu . Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    barakuda - czy ktokolwiek doradzał mu ocieplanie bez remontu dachu?
    Ja odradzałam jego pomysł na docieplenie...

    Autor wątku rozmawiał z jakimiś fachowcami lokalnymi, spoza forum na temat swojego dachu.
    Więc nie gadaj głupot i nie rób z siebie jakiegoś super fachowca, bo w niczym się nie wyróżniasz wśród innych forumowiczów - budowlańców.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-11-2014 o 01:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony