dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123
  1. #1

    Domyślnie rowery górskie

    co prawda temat besilnikowych dwóch kółek już był, ale może ktoś z Was jeździ na MTB w Beskidach?
    i na jakim sprzęcie jeśli można spytać?
    pozdrawiam
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  2. #2

    Domyślnie

    czy nikt z Was nie ma czasu przy tych budowach na chwilę relaksu na rowerku???
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  3. #3

    Domyślnie

    preev,
    swego czasu sporo jeździłem na rowerku. Złożyłem sobie także góraka no i parę razy miałem okazję wykorzystać wszystkie jego możliwości.
    zaliczyłem pare lat temu trasę z Częstochowy do Krakowa. Są tam górki jak w sam raz dla amatorów - niezbyt wymagajace ale można się zmęczyć.
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Co do sprzetu to ja mam akurat wszystko ze średnij pólki cenowej (może z wyjatkiem ramy, która kupiłem od kolarza po dwóch sezonach katowania).
    Rama Giant modelu nie pamiętam,
    manetki i dzwignie hamulców oraz hamulce i suport - shimano stx rc.
    przerzutka przednia deore lx,
    piasty shimano alivio,
    obrecze rigida - stożek na 32 szprychy(bardzo sztywne i pewne ale troche mi ich szkoda kaleczyć v-bake'ami,
    widelec przedni amortyzowany - jakaś lipa marki nie pamiętam - przy najbliższej okazji wymieniłbym go na jakiś model suntour'a - no ale na razie nie mam na to kasy.
    pozdrawiam roweromaniaków

  5. #5

    Domyślnie

    no to ja mam trochę gorszy sprzęt bo cały rower na osprzęcie Shimano Acera, rama Author Mystic'01 (Cr-Mo) i amorek RST Gila T4
    jak na razie moim największym sukcesem jest wjechanie (i zjechanie) na Pilsko od strony Korbielowa (do tego dochodzi Wlk. Racza, Rycerzowa, Polica... długo by wymieniać i to wszystko na moim ciężkim jak jasna cholera rowerku
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  6. #6

    Domyślnie

    Preev,
    rama CrMo wcale nie musi byc cieżka, zresztą rowery górskie aby być wytrzymałe muszą być ciężkie. Mój pomimo iz ma rame alu nie należy do lekkich. Nie wazyłem go ale myslę że waży z 15-18 kg (moja kolarka waży 8-9 kg). Accera to nie jest zła grupa. Ja akurat jak składałem rower to STX rc wychodził a poza tym wchodziły ośmiorzedowe przerzutki i v-brake'i wiec kupiłem to dużo taniej. Siedem przełożeń na tyle w zupełności mi wystarcza, a dzwignie hamulca starego typu współpracyja z v brake tylko treba mieć wyczucie co bo jest troche wieksze przełożenie siły na obręcz.
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    wcale nie uważam, że Acera jest zła, dla mojego stylu jazdy jest jak najbardziej odpowiednia bo stosunkowo tania , po prostu nie oszczędzam roweru i pogięte korby czy rozwalone przerzutki to dla mnie nic nowego, a hamulce mam V-brake ale na klamkomanetkach cantilever i z modulacją bywa różnie, ale jak mam zahamować awaryjnie to docisk jest kosmiczny (zresztą przecież piszę tego posta )
    a rowerek waży 16,5 kg czyli nie tak źle
    no i żywotność tego RST-eka mnie wprawia w zdumienie
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  8. #8

    Domyślnie

    Też mam klamki do do hamulcy cantilever ale na przednie koło taki ścisk jest właśnie odpowiedni, do tylnego założyłem zmiękczacz i też jest ok. Też mam amorek RST ale wiecej chyba nie kupię - od poczatku był do du... 16,5 kg to jest całkiem niezła waga. Mój rowerek też coś kole tego waży(teraz to pewnie więcej bo już z niego nie zdejmuję bagażnika itp. pierdół). Co do przygód rowerowych to mnie one zdazają się raczej na szosie. Chociaż pamiętam jak kiedyś kupiłem jakąś lewą oponę(miała za luźne opasanie) no i podczas jezdy testowej na właśnie złożonym rowerku, kiedy brałem siasny zakret, spadła mi opona - zaliczyłem pieniek brzozy, brzoze i totalną glebe - chyba wtedy miałem miększe kości bo nic nie złamałem. Na szczęście nie miałem jeszcze żadnych poważnych wywrotek na swoim góraku, a spotkania z drzewami i kamieniami kończyły sie na co najwyżej centrowaniu koła.

  9. #9

    Domyślnie

    Preev, słyszałeś może jakieś opinię nt. amorków firmy Suntour? Ja założyłem takie w dwoch rowerkach i sprawuje się idealnie. Myślałem o amorku tej firmy dla siebie tylko że wyższej klasy-jak będę miał wreszcie kasę na zbytki.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał godul1
    Preev, słyszałeś może jakieś opinię nt. amorków firmy Suntour? Ja założyłem takie w dwoch rowerkach i sprawuje się idealnie. Myślałem o amorku tej firmy dla siebie tylko że wyższej klasy-jak będę miał wreszcie kasę na zbytki.
    a ja w przyszłym roku kupuję ten rowerek (używany od znajomego ):



    Rama: Columbus Zonal 26'' Widelec: Manitou Skareb Comp 80 mm Lock-Out
    Manetki: Shimano XT Przerzutka tylna: Shimano XT Korby: Shimano LX 44-32-22 Hamulce: Shimano LX Waga: 11,70 kg (19'')

    poza tym jestem maniakiem marki Author i od zawsze kupuję ich rowerki
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  11. #11

    Domyślnie

    Łomatko to prawdziwy wymiatacz. Columbus to p ile sie orientuję oznacza że rurki sa "cieniowane" tzn w miejscach gdzie nie jest to niezbedne ich przekrój się zmniejsza. Kiedyś miałem ramę kolarki właśnie z takich rurek. Była za...cie lekka ale po dwóch sezonach zaczęłą strasznie pracowac. Jak składałem swój rower to moim mażeniem tez były przeżutki deore Xt albo chociaz lx. Postanowiłem nawet że jak tylko cos z mojego osprzetu stx zacznie szwankować to wymięnie to właśnie na lx albo xt, ale jak na razie wymieniłem tylko łańcuch. Za to mój kumpel połamał juz dwie korby xt, tylko że on postanowił że będzie robił na swoim guraku to samo z trudem znoszą bmx-y

    Pytanko: jeździsz w blokach ? jeżeli tak to jakie polecasz?
    Ja przyzwyczaiłem się do nosków na kolarce i mam je w góraku no i jakoś nie moge sie zdecydować - tymbardziej że trzeba wydać na bloki i buty sporo kapusty.

  12. #12

    Domyślnie

    na razie jeżdze w trampkach (serio)
    mam pedały aluminiowe zwykłe też authorowskie (nie do zajechania)
    po górach hardcore
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  13. #13

    Domyślnie

    Też jeżdże w zwykłych trampolach tylko co jakiś czas urywaja mi sie paski od nosków i już mnie to trochę denerwuję. Przymiezam się więc do jakiś fachowych pedałów i butów. Za jednym zamachem pozbyłbym sie problemu znajomych co to nigdy nie jeździli na wyścigowym rowerze no i chcieliby się koniecznie przejechać. Jak sie ma takie pedałki to bez specjalnych butów raczej trudno to uskutecznić. A na razie albo wychodze na gbura albo muszę patrzeć jak ktoś katuje mój wymuskany rowerek.

  14. #14

    Domyślnie

    mój rowerek wymuskany nie jest
    spotkania z kamieniami, drzewami, innymi rowerami, a raz nawet z samochodem
    ale nie daję nikomu na nim jeździć
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  15. #15

    Domyślnie

    źle sie wyraziłem: chodziło mi o to że bardziej o wysiłek jaki włożyłem w jego złożenie, dogranie wszystkich elementów i wyregulowanie tak aby wszystko chodziło jak w zegarku. No i wsiada na to ktos kto już po paru sekundach -co widzei i słyszę- wyłamuje mi przednią przezutkę bo wydaje mu sie że w takim roweże to mozna w kazdych warunkach nią manipulować

  16. #16

    Domyślnie

    też kupiłem authorka basica (wiosną)
    Rama: Alloy 26'' Widelec: RST Capa T4 76 mm Manetki: Shimano Alivio
    Przerzutka tylna: Shimano Alivio Korby: Suntour XCC-300 42-32-22
    Hamulce: Tektro 29 AL Waga: 13,35 kg (19'').
    Rowerek naprawdę zgrabny i cena chyba najbardziej ludzka za ten standard spośród wszystkich firm. przez sezon zębatki trochę "poszczerbiały", coś słabe...
    Preev, to co kupisz od kolegi to model Vision (cena katalog.5299 PLN....) i dla mnie to już chyba dalsza wizja-pomarzę sobie o nim jak już wybuduję dom (a dopiero zacznę na wiosnę). Ale fakt, to już pewnie samo jedzie, nawet pod górę
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    dzisiaj sobie pojechalem, na taka mala trase 25km, w bieszczadach i w polowie mi sie rower rozsypal , slimaka wcielo pomiedzy szprychy, i kolo zcentrowalo, zjajowalo, pare szprych urwalo ledwo co, w deszczu, bez hamulca tylnego, bez biegow, dojechalem

    w najblizszych dniach biore sie za naprawe

  18. #18

    Domyślnie

    Invx,
    To musiał byc duży ślimak
    Albo szprychy były xle naciagniete. Normalne ślimary takich spustoszeń w rowerach nie robia, chyba ze sie na nim poslizgniesz i przewrócisz.
    Pozdrawiam roweromaniaków.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    no bardzo duzy taki 18 cm dlugi, a w nim dwa male koleczka zebate do prowadzenia lancucha

  20. #20

    Domyślnie

    Nie rozumiem - chodzi ci o przerzutkę??

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony