dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 256
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 5103
  1. #2021

    Domyślnie

    Pusiu, ale u Ciebie przestrzeń!! Altana super profi i wielkie gratki dla połówki Zadaję się ostatnio więcej z młodzieżą gimnazjalną, więc język mi się trochę unowocześnił A jebadełko wypas!!

  2. #2022

    Domyślnie

    Pusia, a pora roku dla sadzenia borówek ma znaczenie? Czy za miesiąc np. będzie ok?
    w jakich odstępach sadzić? U mnie wody gruntowe czasami są na metrze, jak na wiosnę więcej pada, to nawet wyżej, czy to borówkom przeszkadza?

    Słoneczne miejsce mam, torf mogę kupić, pozostaje znaleźć sprzedawcę krzaczków. Masz może jakiś pomysł w południowo zachodniej Polsce? Podaj proszę jakieś odmiany, bo przy moim szczęściu, to samodzielnie dokonam wyboru najgorszego z możliwych

  3. #2023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    dzieki Pusia !!!!!! w tygodniu chyba wybiorę się po krzaczki jak będzie chwilka czasu

  4. #2024

  5. #2025

    Domyślnie

    no Ziomale, albo Ziomalki
    dużo dobrych w okolicy, to może coś na południu podrzucisz?
    jak gdzieś jadę, to ciągle jakieś szkółki widzę, ale zupełnie nie potrafię ocenić jakości roślin, więc potrzebuję łopatologicznie - "tu masz kupić "

  6. #2026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Maluteńkie, kolejne spełnione marzenie - moja własna szuflada z przyprawami:

    świetna jest! a takie pojemniczki uwielbiam w każdym wydaniu dla takich jak ja powstał sklep Tiger. Ale teraz nie kupuję, bo wiesz.... dopiero w nowym domu

  7. #2027

  8. #2028
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Sadząc borówki kupuję na każdą sadzonkę worek 80 l kwaśnego torfu (czyli 10 doniczek z sadzonkami + 10 worków torfu).
    Trzeba uważać, żeby nie kupić torfu odkwaszonego.
    Wykopujemy dół wielkości worka torfu, wywalamy z niego całą ziemię, wsypujemy torf i do tego wsadzamy krzaczek, wierzch i otoczenie dookoła krzaka wysypujemy grubą warstwą kory.
    Stosuję nawóz zakwaszający do borówek - garść pod krzak co 6 tygodni.
    Co 2 - 3 lata rozgarniam korę spod krzaków i dosypuję po pół worka (80 l) pod każdy krzak, na to kora.
    I w upały obfite podlewanie - takie lato jak zeszłoroczne - wiadro wody pod krzak codziennie.
    Kwaśna ziemia i woda to jedyne czego potrzebuje borówka by obficie owocować.
    Dzięki, zapisałem, na bank skorzystam i jak coś urośnie, to się pochwalę.
    Przy okazji czy jagodę kamczacką tak samo sadzisz?

  9. #2029
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Ale pewnie co innego było dla Ciebie ważniejsze, co jest całkiem zrozumiałe
    Wiesz Pusia, ze mnie taki ogrodnik jak z koziej d... trąbka.
    Nawet do tego stopnia, że ciężko mi określić, gdzie w ogrodzie będę miał stanowiska słoneczne a gdzie półsłoneczne
    Nie wspominając, o tym jaki rodzaj gleby mam (pewnie zaopatrzę się w taki czujnik kwaśności gleby i wtedy będę wiedział (mój dziadek coś takiego miał i jak byłem mniejszy to się tym bawiłem - teraz będzie z tego jakiś pożytek )
    No cóż człowiek jednak sporo będzie musiał się nauczyć o ogrodzie, bo to że umiem przekopać ogródek nie robi ze mnie ogrodnika

  10. #2030

    Domyślnie

    Wiadomość dla borówkarzy byłam i sprawdziłam - torf w workach po 80l w marketach kosztuje około 10 pln, kora 10 do 15, piszę informacyjne, żeby było odniesienie

  11. #2031
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Hihihi super podejście
    Najszybciej nauczysz się na własnych błędach.
    Ogród jest sztuką, ale warto w tę sztukę zainwestować, bo odwdzięcza się pięknem i pysznościami, no i frajdą, że to wszystko własnoręczne.
    A duży ogród będziecie mieli??
    jakieś 10 hektarów, czyli ok1000m2 a nie chciałbym, żeby wszędzie mi trawa rosła, a już tym bardziej, żeby obsiać całość kostką brukową!
    O ile jeszcze jakoś drzewka owocowe jestem w stanie ogarnąć (przynajmniej te podstawowe), o tyle, im dalej w ogród tym więcej roślin
    Póki co to jak gdzieś zobaczę ładną roślinkę, to zapisuję link, a później będę myślał gdzie co posadzić (i na pewno wykorzystam wszystkie ogrodniczki z tego wątku ... by udzieliły mi rad i informacji, żebym bez sensu nie sadził czegoś, co z góry w danym miejscu nie urośnie

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    W-w
    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    No żartujesz - to my (jak to się mówi - Tomkowej trzeba zapytać, ona teraz na czasie ) Ziomale??

    To u siebie w okolicach masz sporo dobrych ogrodniczych, w kierunku na Leśnicę kiedyś kupowałam roślinki, spory wybór był.
    Wy tak blisko mnie?? To my jesteśmy kumpele!! Ziomalki też jest w porzo

  13. #2033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Wy tak blisko mnie?? To my jesteśmy kumpele!! Ziomalki też jest w porzo
    A skąd Ty Tomkowa?

  14. #2034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Oj Pusia nie w tych okolicach

  15. #2035

    Domyślnie

    Cytat Napisał molikk Zobacz post
    A skąd Ty Tomkowa?
    Wyglądało na to, że z okolic mamik i Pusi, ale mamik nie dopisała "a"

  16. #2036

    Domyślnie

    Ja na jego miejscu pogryzłabym to w cholerę Ile on ma uścisku w szczęce? Da radę? Niech psa zawoła do pomocy Pusiu, jak Ty możesz tego używać?? Jak radzisz sobie z obitym ciałem, siniakami i otłuczonymi nerkami?? Te wypustki mogą zrobić krzywdę. A tak łatwo zrobić sobie samemu hula hop Ja zrobiłam swoje z rury do instalacji wodnej, łatwo się nagina i ma odpowiedni przekrój. W sklepie ucięli mi dokładnie taki kawałek, jaki chciałam (obręcz miała mi sięgać do bioder). Do tego kawałek sztywnej rurki, trochę mniejszej od tej głównej W domu do rurki włożyłam ucięty na podobny wymiar wąż ogrodowy (dla obciążenia), rozgrzałam w gorącej wodzie końcówki i połączyłam tym sztywnym kawałkiem, który wcisnęłam między dwa końce. Jak ostygło jest to nie do rozłączenia Gotową obręcz okręciłam kolorowymi taśmami izolacyjnymi i profesjonalne hula hop gotowe

  17. #2037

    Domyślnie

    Cytat Napisał molikk Zobacz post
    jakieś 10 hektarów, czyli ok1000m2
    ja tak tylko z wyjaśnieniem - 10 hektarów to 100 tysięcy m2 - dobrzy rolnicy tyle nie mają
    1 tysiąc m2 jest ok - bo inaczej to śmiertelnie mnie wystraszyłeś

  18. #2038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    też mam taki hula-hop i w sumie nawet siniaków nigdy nie miałam. Zwykłe hula hop są dla mnie za lekkie i za słabe

  19. #2039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Myślę, że to był żart ze strony Karola....

  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    dla mnie sadystyczne musiałoby być z drutu kolczastego

Strona 102 z 256

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony