dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 256
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 5103
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    to na 1,5m podwyższyliście dom? to jest dość wysoko.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tissana
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    okolice Opoczna
    Posty
    49

    Domyślnie

    Nie mogę doczekać się zdjęć nowego domku. Ależ mnie ciekawość zżera.....))

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    to od strony skarpy jaką część domu macie? bo chyba nie salon?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Czemu nie salon??
    bo dziwnie by to wyglądało i było chyba mało praktyczne. salon powinien być od południa i fajne jest z niego wyjście na taras a jakby był salon na skarpie to z tarasu nici. z drugiej strony jakoś może by się udało coś z tego zrobić. ale poczekamy na fotki z nowego domku.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ja się nastawiam na pasywność więc temu myślę o stronie południowej i działkę mam skierowaną na południe.

    pisałaś że zaczęło się 15 lipca a płyta gotowa 21czerwca???? dobrzy chłopcy jak działają wstecz

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Ależ my też jesteśmy nastawieni na pasywność.
    Jednak po pierwsze, ustawienie domu względem stron świata to tylko jedna z dróg do pasywności domu, można do niej dążyć za pomocą innych rozwiązań, a tym samym nie być niewolnikiem swojego domu.
    Przy takim ociepleniu jak ma nasz dom spokojnie mogliśmy sobie odpuścić nieprzyjazny nam południowo ustawiony układ domu.

    Cały czas podkreślam, że oczywiście każdy sobie według siebie wszystko planuje.

    Nam właśnie takie rozwiązania pasują, zwłaszcza, że są wynikiem wieloletnich obserwacji i doświadczeń.

    Nie wybudujemy sobie salonu czy tarasu od południa po to by potem z niego uciekać, bo jest jedną patelnią.
    Przy takim układzie jak mamy w południe nie ma duchoty w salonie, a po powrocie z pracy mamy cudownie ocieniony taras, nawet w największy upał.
    idea pasywności opiera się na zyskach słonecznych i projektowaniu domu tak aby z tego słońca jak najwięcej korzystać. dobre okapy od południa, dobrze dom wykonany i gwc powinno bez problemu domek schłodzić. pasywny sam się ogrzewa i sam chłodzi. jak się przegrzewa to coś jest źle zrobione czy źle przemyślane. ale jestem ciekaw jak to macie u siebie rozwiązane.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Strasznie mi miło, ze tak sumiennie czytasz moje posty Dzięki za zwrócenie uwagi, oczywiście poprawiłam. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko wczesną godzinę wpisu, widać jedna kawa to za mało
    nie ma problemu. dla mnie Twój dziennik to jest jakby przetarcie szlaków i będzie łatwiej mi wszystko załatwić bo wiem na co się nastawić.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    masz rację. jeżeli od południa miałbym ruchliwą ulicę to też bym się na tą stronę nie wystawiał i pewnie zrobiłbym podobnie jak Ty. pompą ciepła tez się będzie mieć małe rachunki. ja idę w stronę pasywności bo mam działkę tak ustawiona do słońca że temu będzie sprzyjać. mam na to idealne warunki więc mogę próbować.
    czekamy na ciąg dalszy opowieści

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    już gdzieś widziałem budowę tego domu, tzn tą konstrukcję z styropianu. chyba w którymś odcinku domu marzeń się to przewinęło, ale nie jestem pewny. no chyba że takich domków już kilka postawili i ten w filmie nie jest wasz.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=ARrybR2SUdU chyba w tych filmach widziałem gdzieś Twój. szczerze mówiąc mnie te filmy natchnęły na chęć mienia własnego domu pasywnego.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    http://www.youtube.com/watch?v=ARrybR2SUdU chyba w tych filmach widziałem gdzieś Twój. szczerze mówiąc mnie te filmy natchnęły na chęć mienia własnego domu pasywnego.
    Ne, nie ma tam naszego

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ale podobnie wygląda. technologia ciekawa ale domu piętrowego ze styropianu sobie nie wyobrażam. a co w tej technologi służy do akumulacji oprócz podłogi? bo ściany pewnie są z karton-gipsu?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Technologia iście nieziemska! Ciekawa jestem co dalej! Tempo prac imponujące - oczywiście z poprawką na urzędasów, ale jak już wiesz całkowicie to rozumiem, podobne koszmary, konserwatory i inne Czekam na więcej wpisów w dzienniku!!!
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    skoro ściany są z styropianu to jak zamontowane są okna? zazwyczaj kotwy są przymocowane do muru a tu muru po bokach brak. w tej części co murowane to pewnie tradycyjnie jest montaż w ociepleniu ale w samym styropianie?

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Wstawiona jest płyta mdf.
    Tak samo drzwi, dach i rynny.
    ale te płyty nadają się do mebli. ale skoro to robiła firma to może tez się nadaje tylko co jak podejdzie wilgoć do tego?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Mały wtręt - spójrzcie na datę - nadal walczymy z bankiem - nadal nie ma I transzy dom rośnie i nasze przerażenie też rośnie
    to ile można na to czekać? z czym są problemy? skoro budujecie na kredyt i na to się zdecydowaliście to podejrzewam że mieliście sprawdzone i macie zdolność bo inaczej byście się w to nie bawili. też chyba kredyt macie przyznany więc co jest nie halo?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jaki to bank abym wiedzial ktory omijac szerokim lukiem?

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    alior i alianz

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ja chyba w pko bp bede o kredyt sie starac lub w banku slaskim

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Zapomniałam wspomnieć, że należy jeszcze doliczyć koszt operatu bankowego - czyli wycena działki i wycena nowo budowanego domu przez rzeczoznawcę bankowego z uprawnieniami.
    No i te wszystkie mapy, wypisy, wyrysy.
    No i oczywiście co rok składka za ubezpieczenie na życie (plus minus wysokość raty).
    Sumka wychodzi ładna.
    O stresie nie wspomnę.
    Tych wszystkich kosztów nie ponosi się w przypadku kredytu gotówkowego. Tak więc ta osławiona "taniość" kredytu hipotecznego to rzecz względna.
    niby tak ale 400tyś na gotówkowy nie weźmiesz. w pko bp rata mi wychodzi niecałe 2k na 30lat i wychodzi jakieś 320k to co zarobi bank a przy gotówkowym pewnie by wyszło ponad 500k więc mimo wszystko gra warta świeczki. może przy mniejszych potrzebach jest to na granicy opłacalności ale to trzeba sobie dobrze przeliczyć.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Masz rację. Kredyt jak wszystko - trzeba dopasować pod siebie.
    Wychodzi, że im wyższy tym bardziej się opłaca. A my braliśmy malutko, nawet nie połowę sumy o której piszesz.

    Pomijając fakt opłacalności, te przewlekające się irracjonalne "procedury" mnie dobiły.
    Ty masz z tym jeszcze taki problem że Tobie zależy na czasie. mnie przykładowo nie zrobiłoby większej różnicy czy zbuduję teraz czy za rok bo mam gdzie mieszkać ale fajnie szybciej mieć swój domek. każdy miał jakieś przejścia z bankami i urzędnikami. tylko nie wiem czemu w waszym przypadku wszyscy czekali na ostatnia chwilę aby przykładowo powiadomić o jakimś problemie aby zdążyć w terminie coś załatwić. dzięki Tobie wiem że muszę przygotować się na najgorsze i nie liczyć na cuda że szybko wszystko załatwię.

Strona 2 z 256

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony