dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 256
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 5103
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    możesz wrzucić jakieś fotki z etapu gołych ścianek działowych ale tak zeby było widać jak sufit wygląda - bardzo jestem ciekawy jak to się zgrywa..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    masz rację. szczerze mówiąc najbardziej obawiam się tych umawianych terminów. ja planuje budować sam z pomocą rodziny i po pracy więc jak z kimś się będę musiał umówić na konkretną godzinę poranną w danym dniu a się nie zjawi to też mnie coś wtedy trafi i nerwy puszczą bo urlop na to będę musiał brać.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    niestety żyjemy w takim kraju a nie innym. sprawy urzędowe powinny być załatwiane od ręki lub co najwyżej 2 dni a nie miesiąc. jak dobrze Cię zrozumiałem to urzędnicy czekają na ostatnia chwilę z sprawą którą mają zrobić a pewnie robią to w kilka minut. tak szczerze mówiąc w bankach też sprawa powinna być od ręki załatwiana. powinien być system programów w którym można prześwietlić daną osobę i jak wszystko się zgadza to bank powinien dać kredyt w kilka minut. mamy takich polityków którzy nie patrzą na interes zwykłych ludzi a wszystko da się zrobić. coraz bardziej mnie kusi właśnie iść do polityki i zrobić porządek z całą biurokracją w naszym kraju ale tak na dobrą sprawę nie wiem jak się za to zabrać a po drugie lubię swoją obecna pracę i nie chcę jej zmieniać.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ogrzewaliście już dom? była taka potrzeba?

  5. #45

    Domyślnie

    Jaki był koszt budowy nowego domu? Cena za m2 stan np. deweloperski...

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Obowiązywała nas cena z 2013 r.

    1500 zł/m - stan deweloperski
    A czego ten stan deweloperski nie obejmował? (bo różnie to może być)

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    gratuluje ! i wspolczuje tych przejsc formalno-prawnych z urzedami i bankiem
    sam zastanawialem sie nad tą firma i technologia - ale żona powiedziała kategoryczne nie takim scianą i sufitom

    sam uwazam za bardzo dobre i tanie rozwiazanie
    ciesze sie ze opublikowaliscie swoja budowe

    PS. po co PC do domu pasywnego !?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    No jasne.
    Stan deweloperski ma wiele definicji

    Nie obejmował tzw. białego montażu, drzwi wewnętrznych i okładzin.
    To jeszcze , cena netto czy brutto
    Ostatnio edytowane przez Marek.M ; 28-10-2014 o 11:39

  9. #49

    Domyślnie

    Rewizytuję

    To Dolny Śląsk, prawda??

    Imponujące tempo, naprawdę. To wyoblenie pomieszczeń jest dość ciekawe, ale ja mam to swoje skrzywienie postindustrialne.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tempo budowy - rewelacyjne! Technologia budowy pewnie temu sprzyjała, ale wydaje mi się, że i dobra organizacja inwestorów Inwestycja odważna! To lubię! Więcej zdjęć wnętrz proszę - strasznie mi się ten sufit podoba, a jakie daje możliwości!
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    http://www.m3system.pl/?page_id=12
    mnie ten tekst o tym że styropianowe ściany akumulują ciepło rozłożył na obie łopatki. tekst że polistyren jest materiałem ekologicznym też jest kłamstwem.
    domy ekologiczne są to domy zrobione tylko z naturalnych materiałów czyli to co merkava preferuje, czyli słoma i glina, cała reszta domów pasywnych jest tylko ekonomicznie uzasadniona a każdy materiał użyty do budowy jest sztucznie wytworzony. ale jest niedrogo więc ekologię każdy ma gdzieś.
    ciekawe kto używa na zakupach torby papierowej? pewnie mało kto bo to mało popularne w dzisiejszych czasach. ale trzeba szukać rozwiązań które wywierają najmniejszy wpływ na środowisko bo nie ma takiego który jest w pełni ekologiczny.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    widzę że problemów jest ciąg dalszy. a myślałem że po Pnb będzie już lepiej ale trzeba się ostro pilnować. nie miałaś jakoś już przygotowane otwory pod typowe drzwi?

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    No jasne, ze miałam. Normalne otwory w ścianie 90 x 210 wielkość tych otworów. Nawet zdjęcia im wysyłałam.
    Wszystkim trzeba cały czas patrzeć na ręce.
    Ze wszystkim co robimy sami a nie przez M3System mamy "pod górkę".

    Kłopotów ciąg dalszy.
    Nasz kochany bank, przez niedopatrzenie swoich pracowników została w takiej sytuacji, że dał nam kredyt a równocześnie przyszło zawiadomienie z sądu, że wniosek o ustanowienie hipoteki został odrzucony z przyczyn formalnych - brak jakiś pełnomocnictw, które miał przysłać bank.
    Jak można było się spodziewać, w niedługim czasie mamy telefon z banku z prośbą, żebyśmy jeszcze raz założyli sprawę, oni już wszystko doślą itp.
    Więc pytam a co z kosztami bo to 200 zł znowu trzeba wydać, a skoro nie z naszej winy to czemu ja mam płacić.
    No oczywiście oni zwrócą i bez problemu i w ogóle.
    Tu zaprezentowałam całkowite otępienie umysłowe bo się zgodziłam, zamiast zażądać pieniędzy z góry.
    Efekt?? Bardzo prosty do przewidzenia.
    Mija prawie 2 miesiące, a bank z najwyższą kulturą bankowości ma problem z oddaniem klientowi zawrotnej kwoty 200 zł.
    Żałosne.
    powiem Ci że nad wymiarami pod drzwi wewnętrzne to też mocno się zastanawiam. pod typowe drzwi każdy producent ma inne wymiary otworów i bądź tu mądry do którego się zastosować??? normalnie się nie da po ludzku. ja planuję dom murowany więc jak raz ustawie to wolę aby to było dobre. Ty masz w środku z gk więc to można odkręcić profil i trochę przesunąć ale jak tak masz z wszystkimi otworami to współczuje.
    myślałem że z bankiem wszystko masz już ok. szczerze mówiąc to nie rozumiem tych wszystkich problemów. powinno się iść, jest zdolność i wszystko spełnione co trzeba to się wypłaca, buduje i spłaca i finito. przecież bank zarabia na kredytach i powinni jak najszybciej załatwiać takie sprawy.
    co to jest ustanowienie hipoteki? co ma do tego sąd?

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    z tymi drzwiami to faktycznie problem. jeżeli firma normalnie przyjmuje zamówienia jako na skrzydło to w Twoim interesie powinno być tak to zamówione aby było dobrze. jak nie umiesz to powinno się do tego wziąć fachowca a tak to jest lipa. jeżeli sama zamawiałaś to jak nie masz tego na piśmie to raczej nic nie wskórasz.
    pracuję w firmie hydraulicznej i dorabiam przewody hydrauliczne i też jak przyjmuję zamówienia to żądam długość przewodu całkowitą a ludzie różnie sobie zamawiają. dla jednych to długość samej gumy albo węża bez końcówek a mnie to nie interesuje. w technice podaje się długość całkowitą i to jeszcze w milimetrach to tak klient ma podać. też się zdarzało mi że klient miał na kartce długość 860cm ale nie zauważyłem tych cm i zrobiłem długość w mm. ale było to na piśmie wiec mój błąd ale jakby nie miał tego na piśmie to nie mógłby żądać reklamacji bo nie ma dowodu. ale też zdarzało się że klient przyszedł i zamówił węża na 200 i nie wiedział że zleceniodawca chciał w mm a u mnie zamówił w cm a potem przyjechał i skracał. dlatego wymiary i ich poprawne podanie jest bardzo ważne. rozmowa telefoniczna tylko jak jest nagrywana może być podstawą do reklamacji a tak to zamówienie na piśmie. można zamówić normalnie telefonicznie ale jak będzie jakiś błąd to się za niego samemu zapłaci. tak jest wszędzie i powinno to pisać w warunkach sprzedaży które każdy kto kupuje telefonicznie powinien znać. a w praktyce jest tak jak zwykle czyli dzwoni kowalski i zamawia i nic nie wie.
    jak to w końcu będziesz mieć rozwiązane?

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    jak na mailu masz napisane że zamawiasz drzwi i podajesz wymiar otworu w świetle muru to powinni tak to przygotować. liczy się to co na piśmie ale po rozmowie telefonicznej mogliście tak rozmawiać że ta pani co Ci to przyjmowała mogła Cię źle zrozumieć. zwróć uwagę na to że fachowiec rozumie niektóre pojęcia inaczej niż klient. wyobraź sobie że pracujesz w firmie i codziennie przyjmujesz zamówienia o rozmiarze X i wszyscy Cię uczą że tak to się zamawia aż tu dostajesz telefon od klienta i nagle zaczyna wymyślać swoje rozmiary YZ i Ty jako fachowiec rozumiesz to jako X a klient myśli o YZ i potem jest problem bo można się źle dogadać. ale oni zapieprzyli to że nie przyjechali na pomiar jeżeli to było w umowie. jak się zleca fachowo pomiar i wykonanie to ma to pasować i nie powinno Cię interesować czy im się chce przyjechać na pomiar czy telefonicznie ryzykują że dobrze im podasz. co innego jakbyś pomiaru nie chciała ale za to zapłaciłaś więc powinien być wykonany.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Witam,

    Podgladam wasza realizacje i perypetie, ale po szczesliwie zakonczonym drzwiowym zamieszaniu - gratulacje

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    (...) Mamy PRAWIE ukończone pomieszczenie techniczne, zainstalowana pompa ciepła, została tylko instalacja deszczówki, zakup i instalacja zmiękczacza (...)
    Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu http://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Zmiekczacze/69 Dla użytkowników forum murator oferujemy specjalne rabaty!
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #58

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Przeczytałam Wasz dziennik na początku ze zgrozą. Jednak u nas pojęcie państwo dla ludzie to nieporozumienie.
    Dom bardzo mi się podoba. Nie spotkałam się z taką technologią, ale sam proces budowania wygląda fantastycznie.
    Trzymam kciuki, za bezproblemową resztę.

    Do kamilb1978b, czy masz już wydzieloną swoją działkę? Z tego co wrzucałeś w pierwszych stronach tego wątku rzuciło mi się w oczy brak drogi dojazdowej do przyszłej działki? Czy jakoś to już rozwiązaliście?

    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Znowu jakieś łuki jak w projekcie IGLO u Garfielda Co ludzi tak ciągnie do łuków tego kalibru ? W waszym projekcie brakuje tylko wieży z krzyżem i można poczuć się jak w kościele

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBATRIX Zobacz post
    Znowu jakieś łuki ...
    Zarejestrowac sie tylko po to by wyladowac sie w 3 roznych watkach? Ponizej krytyki.

Strona 3 z 256

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony