dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 256
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 5103
  1. #1221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Obejrzałam kocioł i ...pomarańczowy taki.
    Kurna, nie znam się.

    Fajnie by dorwac kogos kto sie zajmuje szeroko pojetym ogrzewaniem i doradza, czego uzyć.

  2. #1222
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Fajnie by dorwac kogos kto sie zajmuje szeroko pojetym ogrzewaniem i doradza, czego uzyć.
    Nie ma takich osób, każdy będzie Cie próbował przekonać do swojego.
    Więc będziesz musiała porozmawiać z kilkoma specjalistami i konfrontować ich argumenty ze sobą i coś z tego wywnioskować.
    Jeden Ci powie, że pellet, drugi, że węgiel, 3 że nic poza kominkiem opalanym drewnem, 4 zachwali ekogroszek, 5 PC, a 6 powie, że centralne to przeżytek, nie sprawdza się i że lepiej niecentralne grzanie kablami elektrycznymi wspomagane, przez PC P/P (no ale jak będziesz chciała pogadać z tą ostatnią, to mogę CI tel podrzucić, albo będziesz musiała forum zmienić, bo dla niektórych to była herezja i dali mu bana na muratora - coś jak Pusia heretyczka, na forach kynologicznych - taki żarcik)
    I żeby nie było, każdy z nich ma swoje racje, swoje argumenty za swoim i przeciw reszcie

  3. #1223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Widzę, ze na tym forum kazdego z jakiegos innego forum wyrzucili
    Ja nie miałam tej przyjemności, za to wyrzucono mnie z mojego własnego watku
    Kiedys miałam inny.

  4. #1224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Dzieki za propozycje Moliku.
    Nie centralne z kablami...to chyba za duzo na moją styrana głowę.
    Nie wiem co ty do mnie...nic nie wiem o tym rozwiązaniu i pierwsze słyszę.
    Musisz zrozumieć, w marcu stuka mi 40.
    Takiemu matuzalemowi, to chyba tylko wegiel pozostał

  5. #1225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mój jest niebieski Możesz przemalować
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #1226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Szał ciał...niebieskich

  7. #1227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mari, coś Ci się liczydło wygięło
    12 x 30 = 360 i jeszcze x 2 = 720

    Ale weź pod uwagę, że iloś zależy od tego ile jest mrozu

    Fakt, że każdy kocioł, każda instalacja grzewcza pobiera też prąd. Bez tego nie ma cyrkulacji wody i grzania.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #1228
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Musisz zrozumieć, w marcu stuka mi 40.
    Tak jakbym ja był dużo młodszy
    Nawet już zacząłem siwieć ... co jest dobrym objawem, bo myślałem, że wcześniej wyłysieje

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ale weź pod uwagę, że iloś zależy od tego ile jest mrozu
    I jak bardzo ciepło chcesz mieć, okazuje się, że 1 stopień w tą, czy w tamtą to nie błahostka
    I fakt żre prądu, te nowsze już nie tak bardzo, ale wcześniej to nikt o tym nie mówił, a żarło strasznie dużo prądu

  9. #1229
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Dzieki za propozycje Moliku.
    Nie centralne z kablami...to chyba za duzo na moją styrana głowę.
    Nie wiem co ty do mnie...nic nie wiem o tym rozwiązaniu i pierwsze słyszę.
    Musisz zrozumieć, w marcu stuka mi 40.
    Takiemu matuzalemowi, to chyba tylko wegiel pozostał
    ja tak grzeję.. nie mam pieca, gazu, grzejników.. tylko kable elektryczne w wylewce.. szczegóły w dzienniku.. mnie 40tkw w kwietniu więc dasz radę
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #1230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Palę w Cichewiczu pelletem sosnowym, a w kominku grabiną, czasem brzozą.

    Z tym rozcinaniem worków dopiero w zasobniku, to nie tak fajnie. Sąsiad ma ecogroszek i całe szczęście, że do kotłowni wchodzi przez garaż Ale coś od dłuższego czasu oba samochody stoją na podjeździe.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 24-01-2016 o 22:56
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #1231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mari, coś Ci się liczydło wygięło
    12 x 30 = 360 i jeszcze x 2 = 720

    Ale weź pod uwagę, że iloś zależy od tego ile jest mrozu

    Fakt, że każdy kocioł, każda instalacja grzewcza pobiera też prąd. Bez tego nie ma cyrkulacji wody i grzania.
    No bo mnie siem cyferki popieprzyli.
    Policzyłam 25 kg jako 25 zł.

    No pisze przecież, ze matuzalem

    A tona wegla po ile ?
    Zna ktos cennik na pamięc ?

  12. #1232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Artur, ale w domu z drugiej reki to ja se mogę te kable...wiesz gdzie ?
    Przeciez nie rozwale domu i nie zaczne od początku

    Wiem, ze nic nie wiem.
    Ide gryźc poduszke i łkać do żelazka, z którego juz chyba cała woda wyparowała.

  13. #1233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    tona chyba coś koło 700? zależy w któym regionie kraju - im bliżej śląska tym taniej i czy ma być węgiel pl czy węgiel od putina, Warto zapytać się też w jednostce wojska, bo chyba w koszarach przechowują węgiel odkupiony ze zwałów przy kopalniach
    Ostatnio edytowane przez Emila3000 ; 24-01-2016 o 23:06

  14. #1234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    tona chyba coś koło 700? zależy w któym regionie kraju - im bliżej śląska tym taniej i czy ma być węgiel pl czy węgiel od putina, Warto zapytać się też w jednostce wojska, bo chyba w koszarach przechowują węgiel odkupiony ze zwałów przy kopalniach
    Emilko, Ty sama jestes jak kopalnia.
    Skad masz te tajne informacje ?
    Od kumpla z płota Twojego tescia ?

  15. #1235
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    A ja tak czytam wypowiedzi naszych panów (oczywiście oprócz Artura) i od wczoraj jestem kompletnie zniesmaczona .
    Zielony - kto Ty w ogóle jesteś ??
    Pierwszy post na forum i od razu w moim dzienniku, ani cześć ani papa i od razu porady
    O Karolu wiem, że dopiero będzie budował, Ty tez masz w profil wpisane - kiedyś zbuduję..
    Może najpierw pobudujcie, pomieszkajcie, pokorzystajcie z rozwiązań rozmaitych i dopiero je polecajcie bądź odradzajcie??
    O moim domu widzę, ze wiecie więcej niż ja sama, podajecie jakieś wartości wyssane z palca?? Ludzie to czytają, w błąd ich wprowadzacie.
    Porady dla Mari odpuście sobie - żaden z Was jak widzę nie przeczytał u niej w wątku informacji które podaje, a strzelacie rozwiązaniami jak z karabinu maszynowego. Jakieś wyliczenia - znowu teoretyzowanie??
    A nie to sorki, że podzielę się z kimś informacjami, które sam już uzyskałem i które z własnego doświadczenia znam (niekonieczne z doświadczenia z wybudowanego przez siebie domu) - Jeśli kogokolwiek wprowadziłem w błąd podając jakieś wartości, które piszesz, że nie są prawdziwe, to możesz sprostować (chociaż wydaje mi się, że z palca ich nie wyssałem).
    Poza tym człowiek pobuduje i wybierze nie rozmaite rozwiązania, tylko jedno i albo będzie zadowolony albo nie.
    Aniu masz doświadczenie z PC w nowym dobrze zaizolowanym domu i z tego co pamiętam z kominka z kiepsko izolowanego domu.
    Ja mam doświadczenie z grzania drewnem, węglem, gazem i prądem w domu średnio zaizolowanym (ale że go nie wybudowałem, to nie mogę się tym podzielić z innymi?)
    Bez urazy, ale ktoś tu chyba lewą nogą wstał? (ale, żeby bardziej nie drażnić, nie będę się w tych tematach więcej udzielał)
    Ostatnio edytowane przez molikk ; 25-01-2016 o 07:38

  16. #1236

    Domyślnie

    a ja się ciągle zastanawiam jak to jest z tym domem Marimag?
    bo kupno domu jest zawsze droższe niż samodzielna budowa (nawet za pomocą firm), więc coś nie pasuje, ale wiem, że nie znam szczegółów... to ma być jakaś darowizna jakby?

    pytanie czy dom jest w takim stanie, że można bez problemu założyć jeszcze podłogówkę? bo ja bym wtedy zaczęła od rozmów z gazownią.
    Marimag jak nie jesteś na tyle odważna żeby iść w nowe technologie, boisz się kosztów, pelletów itd. to chyba gaz jest wyjściem optymalnym kosztowo, technicznie, ekologicznie i pod względem codziennej obsługi.
    Może okaże się, że szybciej będzie gazociąg niż ruszysz z tym domem? a może przeczekasz na węglu? może na używanym piecu?

  17. #1237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    To sie narobiło
    Chyba to przeze mnie

    Pusia, niedźwiadek ?

    Juz nie bede pytac o nic.
    Tak sobie posiedzę i poczytam co u ciebie

  18. #1238
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    I znowu to robisz
    Nie mam doświadczenia z PC - od roku użytkuję PC, uczymy się siebie i jest to stanowczo za mało żeby komuś powiedzieć - instaluj PC bo to najlepsze co może być. Obserwuje, przekazuje jak się zachowuje nasza PC w jakich temperaturach itp.
    A z kominkiem też źle pamiętasz - właśnie to mnie wkurza, nie doczytasz, coś gdzieś Ci zadzwoni i podajesz to jako pewnik.
    NP. napisałam, że wyrzucono mnie z kociego forum Ty piszesz, że z psiego.
    Nie chodzi o to, żebyś się obraził, tylko otrząsnął - wczoraj z zielonym zrobiliście tu mała jatkę kompletnie nie mam pojęcia po co i dlaczego a wkurzyło mnie bo jeden i drugi co chwila używaliście w swoich potyczkach odniesień do mojej skromnej osoby.
    1 rok, jest wystarczający żeby cokolwiek powiedzieć - jest to i tak o rok więcej, niż większość specjalistów miała faktycznie do czynienia z PC - i wg mnie masz co najmniej 1 rok doświadczenia z PC (i pewnie równie długie "zaznajamianie" się z tematem?), który nie polegał na tym, że kupiłaś i działa, ale faktycznie interesujesz się tym jak to działa.

    a propos kominka:
    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Jestem zadowolona przede wszystkim dlatego, że mam porównanie z innymi ogrzewaniami, miałam już centralne w blokach z kaloryferami, miałam kominek, miałam piece na wszystko i takie co (1-2 razy w tygodniu).
    No chyba, że źle zrozumiałem że to nie było w ostatnim domu - to sorki, mój błąd, ale żyłem w przeświadczeniu, że w poprzednim domu miałaś i paliłaś w kominku.

    I się nie obraziłem - nie jestem 13-letnią gimnazjalistką, żeby się obrażać - jeśli Ci uraziłem, że stosuję odniesienia do Twojej osoby (nawet w kontekście bardzo pozytywnych przykładów), to przepraszam, nie będę.


    A i sorki, że forum kynologiczne pomyliłem z felinologicznym (jak dla mnie nie ma znaczenia z którego Cię "wyprosili", ważniejszy był sam fakt wyproszenia)
    Ostatnio edytowane przez molikk ; 25-01-2016 o 08:13

  19. #1239
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    I całe szczęście
    Przecież po tej samej stronie jesteśmy.
    ta po PCtowej stronie mocy

  20. #1240
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O, wesoło tu było przez weekend

    Ze swojego doświadczenia mogę do dyskusji dorzucić opinię, że stary dom generuje spore nakłady finansowe albo na docieplenie albo na ogrzewanie.
    Grzania ekogroszkiem nie polecę nikomu, mimo że mamy zasobnik i w mrozy zasypujemy go raz w tygodniu, syfu jest mnóstwo, cała kotłownia czarna, mąż jak wraca po czyszczeniu pieca, to wygląda jakby z piekła wyskoczył Do tego gdy się trafi beznadziejny węgiel, to piec się będzie wyłączał o dowolnej porze dnia lub nocy. Jest to jednak najtańsze rozwiązanie ogrzewania w tym starym domu.

    Za tonę ekogroszku końcem listopada płaciliśmy około 800 zł.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 62 z 256

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony