dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Odpiszę tak: współczuję pani dzieciom, skoro pani sądzi, że Pan Skitek udzielił mi "fachową odpowiedź" i ze "szczerego serca".

    Pani Lodsto. Proszę nie tracić entuzjazmu w wychwalaniu pod niebiosa Pana Roberta. Ja mogę się mylić - Pan Robert NIGDY!

    A może chociaż dwa zdania w temacie? Jak pani ocenia funkcjonalność pomieszczeń w moim projekcie?
    Po pierwsze nie musi p. współczuć moim dzieciom - już mieszkają w swoich pięknych nowych pokojach i mają się świetnie.
    Po drugie moja ostatnia porada - mniej jadu.
    Po trzecie - dwa zdania to zbyt dużo aby marnować czas po tym jak się pani tytaj zaprezentowała.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć, że jak bardzo podoba mi się dom Roberta, tak w sumie nie rozumiem ataku na autorkę tego wątku. Rozumiem, że architekt z doświadczeniem od razu widzi błędy ale wychodząc z założenia, że inwestor to zwykły człowiek, który nie studiował architektury i nie musi się znać a wydając jakąkolwiek kasę na konsultacje chciałby być pewien, że to co za tę kasę otrzymał trzyma się kupy, dlatego zakłada wątek i prosi o poradę. Niepotrzebny sarkazm Roberta i w sumie niepotrzebne tak personalne obieranie przez portagę, bo przecież ona się nie zna zupełnie i nie ona plany robiła - zapłaciła fachowcowi, który powinien był jej powiedzieć co się da, czego nie warto i podpowiedzieć jak rozwiązać przyszłe niedogodności a wg tego co napisał Robert trafiła na kogoś kto się nie zna... Tylko współczuć :/ Nie każdy ma wyobraźnię przestrzenną, doświadczenie życiowe czy budowlane a jednak każdy musi gdzieś mieszkać. Każdy ma swój zawód i są różne fora - na tym dzielimy się doświadczeniami budowlanymi i zapewne znalazłoby się forum, na którym portaga mogłaby Robertowi w czymś pomóc... Reasumując szanujmy się nawzajem.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    Muszę powiedzieć, że jak bardzo podoba mi się dom Roberta, tak w sumie nie rozumiem ataku na autorkę tego wątku...
    zgadzam się z andariel

  4. #24

    Domyślnie

    Zebrałam się, żeby napisać kilka słów.

    Przykro się czyta takie rzeczy - ktoś chciał opinii, ktoś chciał pomóc, a wyszło brzydko i wylał się jad.

    Nie chciałabym nikogo bronić ale uważam że Robert chciał dobrze - może nie najszczęśliwiej ubrał to w słowa ale być może było to spowodowane wkurzeniem człowieka z branży, wkurzeniem kogoś, kto chciałby, żeby klient był obsłużony z właściwą starannością i uwagą, a być może takiej staranności nie dostrzegł. Gdyby napisał to, co napisał do mnie, wzięłabym sobie uwagi do serca.

    Zdecydowanie milej byłoby przeczytać "sugeruję zmianę kierunku otwierania drzwi w garażu" lub "nie ogrzewany garaż w bryle budynku powoduje straty ciepła - wypadałoby ocieplić jego ściany od strony domu" (bo chyba o to Robertowi chodziło) i od razu byłoby milej. Pytanie o to, co zawiera projekt było dosyć istotne - co innego projekt architektoniczny, a co innego wykonawczy - płaci się również za branże. Byłoby milej ale zostało napisane tak, jak zostało.

    Portago, napisałaś jednak, że każda uwaga mile widziana, nie rozumiem więc Twego obruszenia. Nie podobało mi się również odwinięcie się Robertowi - z tą stodołą to już mogłaś się powstrzymać - nie ocieniamy gustów - chyba że się mylę.

    Projektowanie domu to sztuka kompromisów - nie da się zrobić wszystkiego idealnie - sama przez to przeszłam i mimo że mocno się starałam, nie udało mi się uniknąć błędów. Mam na przykład spiżarkę od południa i będę z tym żyć - nie będzie w niej okna, ściana docieplona jest 25cm styropianu i jest ok.


    Nie wiem, na jakim etapie zaawansowania jest Wasz projekt, czy da się go jeszcze poprawić, czy da się zwiększyć gabaryty, dlatego nie podsunę żadnych konkretnych rowiązań, pewne jest dla mnie jednak,że w obecnym kształcie przeniesienie kotłowni w miejsce pokoju gościnnego niewiele pomoże. Powstały w miejscu łazienki i kotłowni pokój również będzie mało ustawny, choć myślę, że nie ma się specjalnie czym martwić, bo to pomieszczenie użytkowane od czasu do czasu. Gdybym była na Twoim miejscu, pralnię przeniosłabym na piętro - u mnie w projekcie pralnia również była w kotłowni ale rzutem na taśmę powędrowała na górę i choć nie mieszkamy jeszcze w naszym domu, już się z tego powodu cieszę.

    Mnie osobiście nie przeszkadza spiżarnia z wejściem z kuchni - każdy ma, jak lubi i w ogóle mnie to nie razi. Pokoje wyglądają na ustawne.

    Gdybym miała możliwość ingerencji w projekt, popracowałabym nad kotłownią i łazienką coś mi tam nie gra - nie wydaje mi się, żeby taki układ był wygodny w użytkowaniu. Dociepliłabym oczywiście garaż od strony domu oraz (choć to pewnie niemożliwe)"wyciągnęłabym" dom o 0,5 m na długość - być może wtedy udałoby się rozsądnie zamienić kotłownię z pokojem gościnnym i jeszcze łóżko by się ładnie zmieściło.

    Nie zrażaj się - ludzie na forum niosą pomoc i wsparcie. Życzę Ci powodzenia i dużo siły, bo za chwilę zacznie się piękna ale i trudna przygoda

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Też myślę, że chciał dobrze, gdyby nie chciał wcale by nic nie napisał Ot czasem wychodzi inaczej niż nam się wydaje. Też chciałam dobrze i nikogo nie chciałam oceniać. Bez sensu aby dorośli ludzie się kłócili gdy mogą sobie pomagać.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    Muszę powiedzieć, że jak bardzo podoba mi się dom Roberta, tak w sumie nie rozumiem ataku na autorkę tego wątku. Rozumiem, że architekt z doświadczeniem od razu widzi błędy ale wychodząc z założenia, że inwestor to zwykły człowiek, który nie studiował architektury i nie musi się znać a wydając jakąkolwiek kasę na konsultacje chciałby być pewien, że to co za tę kasę otrzymał trzyma się kupy, dlatego zakłada wątek i prosi o poradę. Niepotrzebny sarkazm Roberta i w sumie niepotrzebne tak personalne obieranie przez portagę, bo przecież ona się nie zna zupełnie i nie ona plany robiła - zapłaciła fachowcowi, który powinien był jej powiedzieć co się da, czego nie warto i podpowiedzieć jak rozwiązać przyszłe niedogodności a wg tego co napisał Robert trafiła na kogoś kto się nie zna... Tylko współczuć :/ Nie każdy ma wyobraźnię przestrzenną, doświadczenie życiowe czy budowlane a jednak każdy musi gdzieś mieszkać. Każdy ma swój zawód i są różne fora - na tym dzielimy się doświadczeniami budowlanymi i zapewne znalazłoby się forum, na którym portaga mogłaby Robertowi w czymś pomóc... Reasumując szanujmy się nawzajem.
    andariel
    - a jak tu zareagować, jeśli widzi się karykaturę pracy projektowej ?
    - w Polsce jest tak, że kucharz, murarz, … może założyć Pracownię Projektową.
    Paranoja, ale niestety !
    - również słowo „architekt” nie jest chronione prawnie, co z natury rzeczy wprowadza w błąd przyszłych Inwestorów.
    potarga
    - w projektowaniu i budownictwie jest odpowiedzialność osobowa ( nie Pracownia, Firma, … )
    - czy możesz napisać jakie kwalifikacje zawodowe posiada projektant obiektu ?
    - podejrzewam, że ich nie ma lub ograniczone ( domysł ), a chciałbym być tego pewny.
    - nie pisz oczywiście nr uprawnień !!!

    Na koniec :
    - w projektowaniu, jak w każdej usłudze jest zależność ceny do usługi, co widać w efekcie finalnym. ( przedstawione rzuty )
    - jeśli ktoś proponuje niską kwotę za wykonanie INDYWIDUALNEGO PROJEKTU BUDYNKU , to powinno zapalić się „ czerwone światełko ” , ponieważ nie obejmuje ona rzetelnie wykonanej pracy, nie tylko architekta, ale również pozostałych branż projektowych pracujących przy Projekcie Koncepcyjnym, a następnie Budowlanym.
    … a usługa / Projekt – odnosi się do budynku za około 500 000,-zł !
    Pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    andariel
    - a jak tu zareagować, jeśli widzi się karykaturę pracy projektowej ?
    - w Polsce jest tak, że kucharz, murarz, … może założyć Pracownię Projektową.
    Paranoja, ale niestety !
    - również słowo „architekt” nie jest chronione prawnie, co z natury rzeczy wprowadza w błąd przyszłych Inwestorów.
    potarga
    - w projektowaniu i budownictwie jest odpowiedzialność osobowa ( nie Pracownia, Firma, … )
    - czy możesz napisać jakie kwalifikacje zawodowe posiada projektant obiektu ?
    - podejrzewam, że ich nie ma lub ograniczone ( domysł ), a chciałbym być tego pewny.
    - nie pisz oczywiście nr uprawnień !!!

    Na koniec :
    - w projektowaniu, jak w każdej usłudze jest zależność ceny do usługi, co widać w efekcie finalnym. ( przedstawione rzuty )
    - jeśli ktoś proponuje niską kwotę za wykonanie INDYWIDUALNEGO PROJEKTU BUDYNKU , to powinno zapalić się „ czerwone światełko ” , ponieważ nie obejmuje ona rzetelnie wykonanej pracy, nie tylko architekta, ale również pozostałych branż projektowych pracujących przy Projekcie Koncepcyjnym, a następnie Budowlanym.
    … a usługa / Projekt – odnosi się do budynku za około 500 000,-zł !
    Pozdrawiam
    Łukasz, dlaczego paranoja? Pracownia projektowa to firma jak każda inna i może ją założyć kto chce, tak samo jak przychodnię, warsztat samochodowy czy kiosk z gazetami, ale projekt do pozwolenia na budowę muszą podpisać projektanci z uprawnieniami i to wystarczająco chroni architektów i innych branżystów. Co Cię obchodzi czy i jakie uprawnienia ktoś ma?
    Widzę, że NAJWIĘKSZY błąd, jaki zrobiła portaga, to fakt, że podała cenę za usługę, stąd to wielkie oburzenie - ktoś zgodził się zrobić projekt w takiej żenująco niskiej cenie, to chyba najbardziej boli "panów architektów"

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Łukasz, dlaczego paranoja? Pracownia projektowa to firma jak każda inna i może ją założyć kto chce, tak samo jak przychodnię, warsztat samochodowy czy kiosk z gazetami, ale projekt do pozwolenia na budowę muszą podpisać projektanci z uprawnieniami i to wystarczająco chroni architektów i innych branżystów. Co Cię obchodzi czy i jakie uprawnienia ktoś ma?
    Widzę, że NAJWIĘKSZY błąd, jaki zrobiła portaga, to fakt, że podała cenę za usługę, stąd to wielkie oburzenie - ktoś zgodził się zrobić projekt w takiej żenująco niskiej cenie, to chyba najbardziej boli "panów architektów"
    dlaczego paranoja?
    - paranoja ponieważ, jeśli przysłowiowy kucharz ( nie obrażając kucharzy ) założy Pracownie Projektowania Architektury, to zrobi to tylko i wyłącznie z chęci zysku, traktując ją, tak jak piszesz, jak : „ przychodnię, warsztat samochodowy, czy kiosk z gazetami ” …
    - taka osoba ( nie posiadająca uprawnień zawodowych i nie będąca w IARP ) może, ale nie musi ! stosować zasad etyki zawodowej. Tym samym może okazać się, że jest mu obca uczciwość, kompetencje, czy profesjonalizm ( wiedza + doświadczenie zawodowe ) … i to chyba najbardziej boli i stąd też moje pytanie o uprawnienia.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Widzę, że NAJWIĘKSZY błąd, jaki zrobiła portaga, to fakt, że podała cenę za usługę, stąd to wielkie oburzenie - ktoś zgodził się zrobić projekt w takiej żenująco niskiej cenie, to chyba najbardziej boli "panów architektów"
    Miałem się nie odzywać ale: wypraszam sobie takie oskarżenia. Napisałem nawet, że to temat poboczny i mało ważny.
    Najgorsze jest to, że ktoś wybuduje coś takiego i dopiero wtedy się obudzi. Ale to w gruncie rzeczy nie moja sprawa, więc już w temacie się nie odzywam. Proszę tylko o nierzucanie bezpodstawnych oskarżeń i opinii.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  10. #30

    Domyślnie

    Andariel święte słowa
    Zaleciało tu jadem profesjonalizm profesjonalizmem ale grzeczność jakaś obowiązuje

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    PRZEPRASZAM za moją poprzednią wypowiedz.
    - każdy może założyć Pracownię ( gwarantuje to Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej ) !
    - każdy również może projektować ! - pod warunkiem spełnienia wymagań : Prawo Budowlane / Rozdział 2 / Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie .
    - uczciwość to cecha osobowa ! - można byś uczciwym lub nie ( bez względu na profesję i wykonywany zawód )
    - kompetencje : w zakresie projektowania to uprawnienia ( za nimi odpowiedzialność zawodowa )
    - wiedza : osoba z Uprawnieniami powinna ją posiadać, Inwestorzy – nie koniecznie, ale tą podstawową powinni mieć, choćby z zakresu Projektu Budowlanego, czy procesu inwestycyjnego.
    - doświadczenie : wynika ze stażu, wielkości i ilości realizacji.
    Pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  12. #32

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    PRZEPRASZAM za moją poprzednią wypowiedz.
    - każdy może założyć Pracownię ( gwarantuje to Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej ) !
    - każdy również może projektować ! - pod warunkiem spełnienia wymagań : Prawo Budowlane / Rozdział 2 / Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie .
    - uczciwość to cecha osobowa ! - można byś uczciwym lub nie ( bez względu na profesję i wykonywany zawód )
    - kompetencje : w zakresie projektowania to uprawnienia ( za nimi odpowiedzialność zawodowa )
    - wiedza : osoba z Uprawnieniami powinna ją posiadać, Inwestorzy – nie koniecznie, ale tą podstawową powinni mieć, choćby z zakresu Projektu Budowlanego, czy procesu inwestycyjnego.
    - doświadczenie : wynika ze stażu, wielkości i ilości realizacji.
    Pozdrawiam
    Łukasz - za tą wypowiedź SZACUN
    pozdrawiam serdecznie

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    Miałem się nie odzywać ale: wypraszam sobie takie oskarżenia. Napisałem nawet, że to temat poboczny i mało ważny.
    Najgorsze jest to, że ktoś wybuduje coś takiego i dopiero wtedy się obudzi. Ale to w gruncie rzeczy nie moja sprawa, więc już w temacie się nie odzywam. Proszę tylko o nierzucanie bezpodstawnych oskarżeń i opinii.
    poboczny - a od analizy ceny/zakresu zaczyna się Twoja ocena projektu, dopiero w kolejnych punktach "odnosisz się" do tego, o co autorka wątku pyta

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    poboczny - a od analizy ceny/zakresu zaczyna się Twoja ocena projektu, dopiero w kolejnych punktach "odnosisz się" do tego, o co autorka wątku pyta
    Też mi argument... Może zwrócisz uwagę ile miejsca poświęciłem na ten problem w porównaniu z oceną błędów projektowych?
    Dopytywałem tylko jaki zakres w tej cenie jest uważany za standard, niestety nie dowiedziałęm się i przerwalem temat.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  16. #36

    Domyślnie

    Ja nie jestem architektem zawodowym, a równiez bym troszkę w tym domu zmieniła.
    "Poustawiaj" droga właścicielko meble i sprzęty w najbardziej strategicznych miejscach - typu kuchnia, łazienki etc a sama wyłapiesz kilka szczegołów, które po wybudowaniu beda ciężkie do skorygowania.
    Nie obrażaj sie na "doradców", nawet jak język maja nazbyt ostry - mnie takie na pozór "wredne" oceny uchroniły przed wieloma błedami.
    Nie zawsze to co wymyslamy jest idealne i bez błedów

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Słuchajcie, nie ma się co "przepychać", ważne by jej pomóc, bo bida wydała kasę i ma bubel. Pytanie o uprawnienia jest zasadne i należy tępić pseudo fachowców. Na miejscu portagi napisałabym tu dane "specjalisty od fuszerki" niech inni nie mają bigosu. No szkoda mi jej, bo jak już wydawać, to z sensem.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    Słuchajcie, nie ma się co "przepychać", ważne by jej pomóc, bo bida wydała kasę i ma bubel. Pytanie o uprawnienia jest zasadne i należy tępić pseudo fachowców. Na miejscu portagi napisałabym tu dane "specjalisty od fuszerki" niech inni nie mają bigosu. No szkoda mi jej, bo jak już wydawać, to z sensem.
    No i wszystko sprowadza się do WYBORU ARCHITEKTA / PROJEKTANTA.
    Pisałem o tym, ale chyba nie zaszkodzi napisać jeszcze raz :

    1 – sprawdzenie wiarygodności architekta / projektanta
    na stronie : http://www.izbaarchitektow.pl/ znajduje się zakładka : Wyszukiwanie czynnych architektów.
    Wpisując Nazwisko łatwo sprawdzić, czy osoba jest projektantem należącym do IARP, czy też nie.
    Przynależność do IARP dla architektów posiadających Uprawnienia do Projektowania jest obligatoryjna, tym samym jeśli osoba tam nie występuje, oznacza, że nie posiada wymaganych uprawnień zawodowych i nie może pełnić „ samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie ”, tj. nie odpowiada za nic ( w dużym skrócie ) i nie może opracowywać projektów budowlanych.
    2 – DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE - PORTFOLIO
    każdy architekt/projektant ma swoje Portfolio projektów/realizacji – warto się z tym zapoznać !
    3 – DIALOG Architekt / Inwestor
    jest podstawą dla osiągnięcia dobrego projektu, który przekłada się bezpośrednio na realizację obiektu.
    brak dialogu/rozmowy – to brak wspólnej drogi do osiągnięcia zamierzonego celu. Jednym słowem wszystko się rozmywa !

    do tych 3 punktów jw. należy dodać p.4 ( UWAGA ) odnoszący się do świadomości Inwestora, przyszłego użytkownika budynku :
    - projekt nie jest zbiorem podbitych i ponumerowanych stron - odnosi się bezpośrednio do realizacji obiektu i określa faktyczne parametry przestrzeni w jakiej przyjdzie funkcjonować przez najbliższe lata !
    oraz
    - słowo „ dobrze i tanio ” wykluczają się nawzajem.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #39

    Domyślnie

    Niezmiennie zastanawia mnie, co szanujący się architekci robią na tym forum...

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał lullaby Zobacz post
    Niezmiennie zastanawia mnie, co szanujący się architekci robią na tym forum...
    FORUM MURATOR – jest faktycznie „największym forum o budowaniu” – otwartym forum wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, … a że budowanie jest nierozerwalnie połączone z projektowaniem ( w dobrym sensie tego znaczenia ) - stąd moja obecność !
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony