dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 212
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Okna
    kilka fotek z oprawą okien, która mnie bardzo się podoba.

    Nie lubię zasłaniania okien. Uważam, że nie po to wyniosłam się z miasta, by odcinać się od przyrody za oknami. Mam w domu strasznego zakapiora, jeśli chodzi o zasłanianie. Kilka lat prawie biegaliśmy za sobą po domu – on zasłaniał, ja odsłaniałam, a za moment znowu były zasłonięte Tłumaczyłam i wojowałam, ale wreszcie jest po mojemu, okna zasłania się tylko wieczorem i tylko w sypialni. Mój J polubił nawet otwarte okno w łazience podczas kąpieli (latem oczywiście). Aaaaa... zasłaniamy czasem, gdy są duże upały. Wtedy okna są pozamykane i zasłonięte do zachodu, ale tylko od strony oświetlonej

    Mam w oknach sypialni (dodatkowo), w kuchni i łazience na parterze półprzejrzyste rolety rzymskie. Jednak marzy mi się zainstalowanie zamiast zasłon wewnętrznych shuttersów.

    Nazwa:  The-Berwyn-Mill-08.jpg
Wyświetleń: 761
Rozmiar:  89,6 KB

    Nazwa:  OM-House-09-1-800x1204.jpg
Wyświetleń: 762
Rozmiar:  86,3 KB

    Nazwa:  house_11×11_titus_bernhard_architekten_15.jpg
Wyświetleń: 763
Rozmiar:  93,9 KB

    Nazwa:  house_at_big_hill_kerstin_thompson_architects_2-thumb-468x624-48036.jpg
Wyświetleń: 761
Rozmiar:  54,0 KB

    Nazwa:  Cat Hill Barn-by-Snook-Architects_dezeen_10.jpg
Wyświetleń: 762
Rozmiar:  79,7 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Kasiu, zainspirowałas mnie. Zaraz będę o tym pisała u siebie, dzIekuje, kochana

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Lecę sądzę, że chodzi o okna
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    a właśnie, ze nie, bo o poddasze

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Andariel, świetnie sobie radzi u siebie i jest pełna pomysłów





    Dlaczego mając możliwość zrobić niebanalną przestrzeń w domu i na dodatek nie przepadając za podwieszanymi sufitami, chcesz położyć je sobie na]
    witam serdecznie na początek proszę, zostaw wklejone przez Siebie inspiracje w komplecie. Teraz wyjaśniam "podwieszane sufity" wynikają z drewnianej konstrukcji- muszą zostac podwieszone pod belki, bo belki same w sobie wyglądaja gorzej niz na zdjęciach. Tez myslalam o rozwiązaniach powiększających kubaturę, Twoje inspiracje są przepiękne, ale żeby moje deski ładnie wyglądały wymagałoby to chyba dużego nakładu czasu i pewnie też środków, a efektu nie jestem pewna, trzeba by dodatkowo jakoś rozwiązać przejścia deskowania pomiędzy np. Salonem a kuchnią, cięzko mi to wytłumaczyć, poszukam zdjęc i wkleję. Na szczęscie nawet "podwieszony" sufit będzie na wysokości 3m.
    Ostatnio edytowane przez fafulja ; 30-12-2014 o 07:59

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    O JAK BOSKO!!!!
    Zastanowilabym sie na Twoim miejscu czy by jednak nad tym nie popracowac. Jak by to super wygladalo... Nawet jesli poszlabys na latwizne i wszystko na bialo pomalowala. Ale gdybyscie zostawili czesc belek poolejowanych czy pobejcowanych a reszta biala. CZAD!
    Z takimi wysokosciami mozesz zrobic nawet antresole ;p

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    O JAK BOSKO!!!!
    Zastanowilabym sie na Twoim miejscu czy by jednak nad tym nie popracowac. Jak by to super wygladalo... Nawet jesli poszlabys na latwizne i wszystko na bialo pomalowala. Ale gdybyscie zostawili czesc belek poolejowanych czy pobejcowanych a reszta biala. CZAD!
    Z takimi wysokosciami mozesz zrobic nawet antresole ;p
    popieram na 200%!!!

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja bym się nie bała tych belek. Moje były tak upaprane tynkiem, że prawie się rozpłakałam jak zobaczyłam. Szlifiereczka i śladu nie ma. Pobejcowaliśmy i nikt by nie powiedział teraz, że to był taki koszmar. Żeby nie zdjęcia, też bym już nie pamiętała.
    Można tylko przepolerować i pomalować na biało, albo szaro, albo grafitowo, albo czarno.
    W skosy dachowe wyłożone kg nad tymi belkami wyglądałyby genialnie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #49

    Domyślnie

    Kusicie, oj kusicie podobają mi się takie wysokie wnętrza. Przeczuwam jednak pewne problemy jesli chodzi o M- po pierwsze argument, ktorego użyje, to będzie CZAS- na razie zastój i poza wizytą pana od kotłowni we czwartek, który ma robić wycenę na "żywym" organizmie nic poza koncepcjami nie posunie sìe do przodu- na to trzeba "money,money" a te mamy zamrożone w wystawionym na sprzedaż mieszkaniu. A z chwila sprzedazy lawina ruszy, jak juz pisalam i w ciagu mca musimy zrobic jak najwiecej, począwszy od docieplenia. I tu sie boję, że ocieplanie skosów potrwa dluzej(na pewno będzie tez drożej, ale to przy pomocy ładnych inspiracji chyba bym mu wperswadowała). Te szlifowanie dech musialoby byc przed gladziami chyba, a z kolei podlogi po gladziach i wszystko się może skorkować . Co do antresoli z pomysłu Andarjel - chciałabym, chciała ... i jeszcze dołożyć ze dwa okna dachowe wtedy- ale czy drewniana konstrukcja podtrzymująca dach by to wytrzymala? Byla projektowana pod totalnie nieużytkowe poddasze- nie znam sie zupelnie, ale.nie chcialabym dachu wewnatrz domu



    A wogole muszę się wyżalic- wczoraj zabiłam swojego ukochanego laptopa - buuuu- miał juz tyle lat i wiele razem przeszliśmy, myślalam, że jest niezniszczalny, ale nie przetrwal zamkniecia w nim na scisk pendrajwA- wylala matryca i po nim reanimowac sie chyba nie opłaca, na nowy szkoda teraz kasy. Zostaje komorka, więc przepraszam za literówki, bo cięzko się pisze. No i muszę rozkminić dodawanie fot, bo mam tu z tyn problem.
    Ostatnio edytowane przez fafulja ; 21-10-2014 o 10:32

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Co do ocieplania, to sie zupełnie nie orientuje, bo dopiero przede mną ten temat.

    Nie wiem jaki masz telefon ale mój ajfon robi strasznie duże i ciężkie foty a tu można dodać używając ikonki do dodawania do 5 fotek o ciężarze do 120 kilo chyba. W każdym razie jeśli muszę coś dodać z telefonu, to robię print screeny wybranych fotek i te zmniejszone zdjęcia wstawiam.

    Dziala tez patent ze wstawianiem na fejsa ale niestety trzeba na stałe a nie z prywatnej wiadomości, bo wtedy sie gubią. Kopiujesz adres obrazka z przeglądarki i wstawiasz go pomiędzy znacznikami - bez spacji: [ img]http://link.jpg[/img ]

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    W ramach namawiania na odkrycie skosów sufitu Na ArchDaily pojawiło się wnętrze, które warto żebyście Ty i twój zobaczyli. To jest apartament po renowacji, jeszcze bez mebli, ale widać, że umeblowanie będzie nowoczesne. Belki wyglądają na szpachlowane przed malowaniem na biało
    http://www.archdaily.com/558317/renovation-of-apartments-in-1720s-house-_-studiomama-studiomama/?utm_source=ArchDaily+List&utm_campaign=eb16a1d0d5-RSS_EMAIL_CAMPAIGN&utm_medium=email&utm_term=0_b5a 382da72-eb16a1d0d5-409942397

    Ocieplanie częściowo robiliśmy sami. Raczej docieplanie drugą warstwą wełny i to głównie mój J. Ja byłam tylko od cięcia tego świństwa i podawania. Jeszcze mamy do zrobienia kawałki wokół okien dachowych na poddaszu. Mogę podzielić się i zdjęciami, i opowieścią, ale (napisałam u Andariel) może jutro lub po jutrze nawet.

    Mamy takie same belki nad salonem jak Ty. Były obrzydliwe, rozpaczliwie, ale dało się sczyścić. Szliwierka aż tak strasznie nie kurzyła. Szybko poszło

    Zajrzyj na forum do Jagny i Petera. Ona jest fajna kobitka i wykończeniówkę robią sami w większości. Są na etapie kończenia ociepleń dachów – ukośnych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...86#post6644886
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-10-2014 o 13:33
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #52

    Domyślnie

    Pestko, poczekam cierpliwie i na zdjecia i na opowieść. My bedziemy robic całe ocieplenie od gory, bo jest dachowka, folia i deskowanie pelne, a welny nie ma jeszcze wcale. Kusi mnie ta antresola dodatkowo nad kuchniai częscia salonu, jutro na kompie w pracy porysuje, bo w tel albo na tablecie nie ogarniam. A teraz idę poogladac watek ktory mi wskazalas

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Zostaw belki, oczywiście jeśli podoba ci się taka otwarta przestrzeń.
    Ja już u siebie pisałam kiedyś że żałuję że nie zostawiłam choć belek na widoku. Tylko że my chcieliśmy mieć składzik na strychu, do tego u nas tylko w sypialniach była taka możliwość bo z użytkowym poddaszem mamy. Jakbym miała parterówkę, szczególnie gdyby strych był za mały na jakiekolwiek zagospodarowanie (nawet na składzik za nisko) to bym zostawiła przestrzeń pod sam dach. Jeśli nie na całości to chociaż nad salonem. Na pewno w rodzince usłyszałabym głosy że to ciężko ogrzać ale nie dałabym sobie tego wypersfadować. Nie po tych wszystkich inspiracjach wklejanych i u ciebie i u Andzi.

    A tak poza tym to się witam u ciebie. Ciekawie się zapowiada więc zostaję

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #54

    Domyślnie

    Doriko witaj poszedł do Ciebie priv

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    I tu sie boję, że ocieplanie skosów potrwa dluzej(na pewno będzie tez drożej, Co do antresoli z pomysłu Andarjel - chciałabym, chciała ... i jeszcze dołożyć ze dwa okna dachowe wtedy- ale czy drewniana konstrukcja podtrzymująca dach by to wytrzymala? Byla projektowana pod totalnie nieużytkowe poddasze- nie znam sie zupelnie, ale.nie chcialabym dachu wewnatrz domu .
    Prawdopodobnie tak, ale prawdę powiedziawszy, nawet jeśli byście zrobili stropy, to i tak warto ocieplić dach.
    Po zrobieniu stropów, na strychu utworzy się Wam "poduszka powietrzna". Jeśli ocieplicie dach a nie strop, będzie ona pomagała Wam w utrzymaniu korzystnej temperatury w domu. Tak mi się wydaje.
    A najlepiej to i jedno i drugie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    Co do antresoli z pomysłu Andarjel - chciałabym, chciała ... i jeszcze dołożyć ze dwa okna dachowe wtedy- ale czy drewniana konstrukcja podtrzymująca dach by to wytrzymala? Byla projektowana pod totalnie nieużytkowe poddasze- nie znam sie zupelnie, ale.nie chcialabym dachu wewnatrz domu .
    Wydaje mi się że u nas domy projektuje się z mocnym zapasem, więc nie ma problemu.
    Czy dom został już oddany do użytku? Jeśli nie, to i tak, żeby zrobić antresolę (o ile znam się na prawie budowlanym) architekt powinien zaktualizować projekt.
    No ale przecież i tak czekacie na sprzedaż mieszkania, więc teraz akurat jest czas na dopytywanie się, szukanie materiałów i wykonawców, zmiany projektowe itd
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Teraz też we własnym zakresie (własnymi rękoma) moglibyście spróbować oczyścić belki. Potem je zabezpieczyć, np folią malarską by przy kładzeniu płyt i cekolowaniu już ich nie zabrudzić.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #57

    Domyślnie

    mysle, ze jesli sie z tej antresoli nie "wylecze" to i tak bede kontaktowac sie z projektantem, moze podpowie jak to ugryzc. Choc z drugiej strony tak patrzę i nie widzę miejsca, gdzie ta antresola miala by sens- tam nie bedzie zadnej scianki kolankowej, wiec powierzchnia pozwalająca na wygodne poruszanie niezbyt duza, bo nad samym salonem i jadalnią chciałabym wtedy pustkę.
    Co do ociepleń-szkól jest kilka, jednak przy założeniu prostego sufitu po całości najwięcej "fachowców"doradza ocieplenie nad stropem- bez ocieplania powierzchni pod skosami- nieuzytkowe poddasze.

    Doriko- ma to sens- jesli przekonam M- zaczynam pracowac nad tym, ale poczekam na instruktaź w zakresie oczyszczania dech od Pestki jak ogarnie nowy sprzet komputerowy.

    No i fajnie, że będzie z kim kawkę wypic
    Ostatnio edytowane przez fafulja ; 30-12-2014 o 08:00

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    ...
    Co do ociepleń-szkól jest kilka, jednak przy założeniu prostego sufitu po całości najwięcej "fachowców"doradza ocieplenie nad stropem- bez ocieplania powierzchni pod skosami- nieuzytkowe poddasze.
    ...
    mój fachowiec (mąż ) też tak uważa i u nas tak zrobione - ocieplony mamy strop by ciepło pozostało na dole (parterówka)... dach będzie ocieplany kiedyśtam dopiero gdy górę zechcemy sobie użytkować...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    lukasz69karolina my też tak mamy i tez kiedyś ocieplimy pod dachem na strychu. Ale to głównie z oszczędności chwilowych bo nie mamy kaski by to teraz zrobić. Na pewno lepiej jest gdy ocieplone jest i tu i tu.

    Ale jeśli ktoś nie ma planów na użytkowanie strychu to szkoda marnować przestrzeń.

    Fafulja jeśli ci się podoba zostawienie wolnej przestrzeni nad salonem i ta antresola to walcz o to Mężowie mają to do siebie że lubią przyznawać rację gdy już jest za późno na zmiany (lub gdy są one zbyt kosztowne a do tego trzeba zniszczyć wcześniej wykonaną pracę). Jak dasz zabudować strop i ocieplenie tam zrobisz to już tym bardziej nie dasz rady przekonać męża by to rozwalał i robił od nowa. Przemyśl dobrze i pokazuj mężowi zdjęcia. Faceci potrzebują żeby im pokazać bo z wyobraźnią raczej u nich krucho.

    Ech, gadam jakbym umiała urobić faceta ale ciągle trenuję.

    P. S.
    Ja też się cieszę

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #60

    Domyślnie

    zawsze może ocieplić stop tylko nad tą częścią gdzie on będzie + ocieplić ścianę graniczącą z antresolą i już będzie ciepełko nie uciekało

    ja bym też walczyła o antresolę bo macie taką możliwość - zawsze jak się nie spodoba/nie sprawdzi to strop możecie dorobić... bo rozumiem że będzie drewniany???

    u nas też miałabyć pustka nad salonem do dachu... ale jak szalowali strop (bo u nas betonowy) to się rozpędzili i nad salonem tez wylali
    zmieniłam więc koncepcję, ale też nie wyszła... ehhhh czasem tak bywa niestety - ale nauczyłam się widzieć plusy tej sytuacji i już nie rozpaczam tak bardzo tej pustki... ale Ty walcz

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony