dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin89

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Piwnicy ja bym nie odpuścił.

    Co prawda plany na odległą przyszłość, ale myślę o dwupoziomowej piwnicy. Pierwszy poziom to taki bardziej "pokój rozrywkowy", czyli zestaw kina domowego, stół do bilarda, lodówka na przekąski i do piwa, jakaś konsola, drugi poziom to "piwnica właściwa".
    Darmowa porównywarka kredytów, leasingów i pożyczek online - zapraszam: www.przegladarka-pozyczek.pl

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ja też bym mojej piwnicy nie oddał
    Od początku przebudowy nie celowałem w dom pasywny. Stwierdziłem, że koszty zmiany ze standardu energooszczędnego na pasywny nigdy się nie zwrócą. Nie bawiłem się w żadne ciepłe montaże okien, drzwi wejściowe mam za 1500 PLN i pewnie mostków sporo ale mam coś ok 35kWh/m2 i mnie wystarcza. No i oczywiście z piwnicą. Co prawda tylko pod częścią ale i tak uważam, że to najlepsze pomieszczenie w domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01856.JPG
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	325476
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ja też bym mojej piwnicy nie oddał
    Od początku przebudowy nie celowałem w dom pasywny. Stwierdziłem, że koszty zmiany ze standardu energooszczędnego na pasywny nigdy się nie zwrócą. Nie bawiłem się w żadne ciepłe montaże okien, drzwi wejściowe mam za 1500 PLN i pewnie mostków sporo ale mam coś ok 35kWh/m2 i mnie wystarcza. No i oczywiście z piwnicą. Co prawda tylko pod częścią ale i tak uważam, że to najlepsze pomieszczenie w domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01856.JPG
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	325476
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  4. #24

    Domyślnie

    Sorki przewas ale ustaliliśmy że to twoje 380 m2 to na papierze a nie w realu , stad do 35kwh/m2 dużo braknie.

  5. #25
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Zapraszamy, zobacz ciekawy film poradnikowy związany z tematem.



    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  6. #26
    Banned
    mareknumet

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-502
    Posty
    1

    Domyślnie

    Według mnie piwnica jest niezbędna.

  7. #27

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Piwnica ? a pasywność ? to taki dogmat standardu pasywnego z chałup w darmsztad ..
    ale to tylko "standard" i aż standard. Jak sobie powiem że nie 15 kWh/m2 a 12 kWh/m2 to będzie już mój standard.
    A to jak do tego dojdziemy ? to już inna inszość. Cóż ja piwnicę mieć muszę pod domem i tu wielkiej dyskusji nie ma
    ponieważ nie miał bym gdzie mieć nawet blaszaka, gracenie skromnej działki ? wolę to przeznaczyć na kawałek ogrodu.
    Zwłaszcza że dom stoi wkomponowany w brzeg, jak by naturalnym jest iż będzie wysoka podmurówka, co zatem idzie -
    aż się prosi o piwnicę, a że wyniki obliczeń zachęcają do wcielenia piwnicy do reszty i nie komplikowanie sobie sprawy...
    Zwłaszcza jak się ma trochę "pola" tj koło 2ha - tym bardziej muszę gdzie trzymać akcesoria do haratania trawy np .

  9. #29

    Domyślnie

    poczekajcie bo nie kumam to może być pasywny bez piwnicy czy nie może, hale sportowe budują pasywne nawet bez piwnic zdaje się ???

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Powinien być bez zresztą .. tak jak warunek tego że mostki termiczne nie mogą być większe jak 0,01 W/mK ..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mostek.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	334103 powinno być 0,103 W/m2K.. i w liczbach i 4,959 heat flow .. a jest ile 5,7406 wata
    o 0,78 więcej .. co po podzieleniu przez DT daje ile ?0,78/38st 0,02 W/mK...

  11. #31

    Domyślnie

    To masz merkawa 2h gruntu i nie masz miejsca na pomieszczenie gospodarcze ( dodatkowy garaż, domek ogrodniczy itp ) tylko będziesz kosiarkę ( przy 2h to chyba jednak traktorek ) i inne klamoty do piwnicy taszczył :

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Działka gdzie stoi dom - jest jakby oddzielona od reszty, normalnie jak bym był mieszczuch ...
    właśnie tam gdzie dom - potrzeba mi szpargały trzymać .. chyba że faktycznie garaż zrobił bym w innym miejscu .. i tam jeździł sobie szperać przy aucie.
    To

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Działka gdzie stoi dom - jest jakby oddzielona od reszty, normalnie jak bym był mieszczuch ...
    właśnie tam gdzie dom - potrzeba mi szpargały trzymać .. chyba że faktycznie garaż zrobił bym w innym miejscu .. i tam jeździł sobie szperać przy aucie.
    To
    Poćwicz sobie noszenie w sezonie kosiarki 1x w tygodniu po schodach - może skłoni cię to do zmiany koncepcji .

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Piwnica wychodzi często drożej niż piętro (izolacje przeciwwilgociowe itp.). A jest to tylko ciemna piwnica. Moim zdaniem dzisiaj (w większości przypadków) jej budowa jest pomyłką.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #35

    Domyślnie

    Buduję do energooszczędny, jak najbliżej pasywnego, z piwnicą.
    Jeśli komuś niepotrzebny budynek gospodarczy, to piwnica zbędna. Ja będę miał tam warsztacik, spiżarnię, kino domowe, miejsce na różne sprzęty.
    Dzięki piwnicy (gdy nie mamy płyty fundamentowej) można zastosować na fundamenty z betonu komórkowego (specjalna wersja) lub keramzytu, łatwiej jest też ocieplić fundamenty.
    Zyskujemy miejsce o temperaturze, która nie spada poniżej zera, nie potrzebuje dachu i może nam robić za takie GWC.
    Pozdrawiam
    Adam

  16. #36

    Domyślnie

    A co z izolacją wodna ? Jak masz piasek i domek na górce to fajnie, jak nie to już nie jest tak różowo.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony