dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eska80

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    4

    Domyślnie dom kontenerowy arthauss art130 modern

    Jest to mój pierwszy post, na początek pragnę się przywitać.
    Jestem zainteresowany budową domu "kontenerowego". Wybrałem projekt art 130 modern firmy arthauss z Częstochowy. Jest to dom z płaskim dachem. Chciałbym zasięgnąć opinii praktyków, być może są tutaj osoby które wybudowały dom z tą firmą. Przeczytałem wątki dotyczące tej firmy, nie wydaje mi się, aby porównywanie jej z firma amber gold było zasadne, ale cóż może się mylę. Przyjmę wszelkie porady i spostrzeżenia osób które zechcą podzielić się swoimi opiniami na temat tego konkretnego domu.
    Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Arthaus incoming

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eska80

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Już teraz widzą skąd tyle postów...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ileż razy można pisać o tym samym... ? wystarczy troszkę poszukać na forum.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eska80

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumienie. Wybudowałeś z tą firmą dom super, słucham twoich opinii, znasz kogoś kto z nimi budował super, jakie są jego opinie chętnie posłucham. Nie budowałeś, nie znasz takiej osoby nie komentuj, nie drwij nie odstraszaj innych głupimi emotkami. Nie pomagasz to choć nie przeszkadzaj, to niegrzeczne. Przeczytałem twoje posty dotyczące tej firmy, nic nie wnoszą do sprawy. Jeśliś taki oświecony wskarz w swojej łaskawości wątek spełniający założenia z pierwszego postu. Będę bardzo, bardzo wdzięczny. Jeśli nie możesz, nie chcesz po prostu nie komentuj.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...light=arthauss było tu ...

    no użytkownik z trzema postami i to jeszcze z "Częstochowy" czyżby firma potrzebowała zleceń ?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eska80

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ale co "było tu..." No jak się ma twoja podpowiedź do mojego pytania. Jesteś zwykłym teoretykiem w sprawie o którą pytam, więc dlaczego zabierasz głos. Nie wiem czy firma potrzebuje zleceń, czy ich nie potrzebuje, napiszę to bardzo łagodnie ... Człowieku rzeźbisz w kale. Nie będę więcej odpowiadał na twoje zaczepki, nabijaj posty gdzie indziej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał eska80 Zobacz post
    Ale co "było tu..." No jak się ma twoja podpowiedź do mojego pytania. Jesteś zwykłym teoretykiem w sprawie o którą pytam, więc dlaczego zabierasz głos. Nie wiem czy firma potrzebuje zleceń, czy ich nie potrzebuje, napiszę to bardzo łagodnie ... Człowieku rzeźbisz w kale. Nie będę więcej odpowiadał na twoje zaczepki, nabijaj posty gdzie indziej.
    Jesteś tutaj Świeżakiem a się rzucasz - uważaj na swoje opinie wyrażane na forum . Opinia na temat tej firmy jest każdemu znana i nic więcej na forum niż na poprzednich postach nie usłyszysz. Osoby co wybudowały z nimi się nie wypowiadają - albo to źle albo to dobrze nie wiadomo. Kolega wyżej może i jest teoretykiem, ale zna całą tematykę lepiej od ciebie - powinieneś się go zapytać o radę niż bluźnić. Tym bardziej że jesteś z Częstochowy nasuwa się kilka podejrzeń, wyluzuj !!!.

  9. #9

    Domyślnie

    Zarejestrowane są dwie spółki Arthauss: Arthaus gmbh sp. komandytowa założona przez MYSLIWIEC SEBASTIAN BOGUSŁAW warta 5 tys zł! i Arthauss Comfort sp. z o.o. założona przez MYSLIWIEC ANIKA też warta 5 tys. zł. Telefony do tych firm nie działają lub są odbierane przez osoby które nie mają pojęcia o takich spółkach. Cała reklama domów to jakieś oszustwo. Byłem w zakładzie gdzie stoi budynek modelowy. Dowiedziałem się od pracowników, że obecnie oszukani "klienci zaczynają składać zawiadomienia do prokuratury" Strony tej spółki przestały działać. Osoby oszukane przez firmy Arthauss proszę o kontakt na priv. Mam już doświadczenie z takimi sprawami. Sam dałem się oszukać, Chętnie pomogę.

  10. #10

    Domyślnie

    W jednym z ciekawszych blogów można było poczytać na temat tej firmy:

    Już od jakiegoś czasu pojawia się "doskonała, urocza, niepowtarzalna" i niestety bardzo nieuczciwa w mojej ocenie reklama "Lidera Domów Pasywnych" na polskim rynku, firmy ArtHauss GmbH Polska...
    Nie chciałem o tym na razie pisać, bo są tematy ciekawsze i dużo bardziej istotne, ale DOM PASYWNY - piszę o tym już od jakiegoś czasu - to Jakość - dlatego nie można przemilczeć tej i tym podobnych reklam, promujących "domy pasywne" własnego pomysłu, bo potencjalni klienci - po wybudowaniu swoich "domów pasywnych" w tym standardzie będą mogli na tą - w rzeczy samej - doskonałą i przyszłościową technologię tylko... psioczyć i przeklinać... psując opinię prawdziwym DOMOM PASYWNYM, które za powyższe nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

    Czemu jestem tak sceptycznie nastawiony do powyższej reklamy? Ano, sprawa jest dość prosta, ArtHauss promuje produkt, który z domem pasywnym w moim odczuciu ma niewiele wspólnego.

    Ale po kolei...

    Zgodnie z reklam ą, firma ArtHauss GmbH to stara niemiecka (podprogowa informacja o jakości produktu) marka, lider budownictwa pasywnego, który po wielu latach działalności rozpoczął ekspansję na rynki ościenne, między innymi na rynek polski...

    Jak wygląda rzeczywistość? Firma ArtHauss GmbH Germany praktycznie nie istnieje. W niemieckim odpowiedniku polskiego KRS - w HRB 31308 - firma ArtHauss GmbH zarejestrowana jest w Kaiserslautern pod datą... 26.04.2012 (mniej więcej na miesiąc przed "ekspansją na polski rynek"). Adres siedziby firmy znajduje się w bocznej uliczce osiedla domów jednorodzinnych, w której - nomen omen - funkcjonuje również polskojęzyczna kancelaria adwokacka. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby się okazało, że ArtHauss GmbH Germany to firma składająca się w Niemczech tylko ze skrzynki pocztowej pod powyższym adresem. Za tym podejrzeniem przemawia również telefon kontaktowy z okolic Berlina (700 km od siedziby "niemieckiej spółki matki"). I data utworzenia firmy. I na koniec również jej profil działalności - firma została stworzona jako... przedstawicielstwo handlowe firmy Dospel Sp.z.o.o. z siedzibą w Częstochowie, w celu sprzedaży produktów tejże firmy na rynku niemieckim... i tutaj koło się zamyka.. do profili działalności nowozałożonej firmy włączono na szybko działalność budowlaną, i w ten sposób - firma ArtHauss GmbH Germany została w ciągu nocy, cudownym zrządzeniem losu, najpierw liderem budownictwa pasywnego na rynku niemieckim, by już wkrótce, po mniej więcej miesiącu, dokonać "agresywnej ekspansji na rynek polski" i przynieść nam nowoczesną technologię... DZIĘKUJEMY!

    Firma ArtHauss GmbH Polska, z siedzib ą w Częstochowie została zarejestrowana w maju 2012 roku, KRS każdy może sobie odszukać w internecie.. Czy można mówić o liderowaniu na polskim rynku po 8-10 miesiącach działalności polegającej na promowaniu/lokowaniu nieistniejącego produktu (DOM PASYWNY), potrafi również każdy sam ocenić.. tym bardziej, jeżeli jedynym osiągnięciem nowo stworzonej firmy jest wybudowanie jednego (1!) modelowego budynku w pobliżu siedziby w Częstochowie, który - zgodnie - z opinią wielu forumowiczów [i] jest po prostu - piszę to bardzo ostrożnie - niedopracowany.

    Zgodnie z wypowiedziami pracowników firma jest na rynku od 2011 roku, pomimo że wpis w KRS świadczy jednoznacznie, że to nieprawda. "Firma matka", "wieloletni" lider budownictwa pasywnego na rynku niemieckim, istnieje zgodnie z wpisem w HRB niewiele dłużej, co również świadczy o nieprawdzie. Zresztą profil firmy nie ma wiele wspólnego z budownictwem pasywnym, które z natury rzeczy jest skomplikowane i niekoniecznie dla każdego wykonawcy już dziś dostępne... Ekspansja technologii odbyła się przez noc... Zdarzył się wielki cud.

    Jestem tym wszystkim MOCNO zniesmaczony, bo w ten sposób raczkujący rynek budownictwa pasywnego w Polsce zaczyna od dużego przekrętu...

    W trakcie rozmowy z pracownikami firmy usłyszałem, "nasze domy spełniają standard domów pasywnych, dostanie Pan certyfikat, który to potwierdzi"... po bardziej dociekliwym dopytywaniu, okazało się, że domniemany certyfikat/świadectwo energetyczne niekoniecznie będzie miało coś wspólnego z rzeczywistą certyfikacją domu pasywnego, ot - klient dostanie "papier", w którym "ktoś " bliżej nieokreślony potwierdzi "coś", co potencjalny klient, będzie mógł na własny koszt potwierdzić, przeprowadzając kosztowne badania, obliczenia i certyfikację domu... Na pytanie, co jeśli certyfikacja się nie powiedzie i klient nie będzie w związku z tym mógł skorzystać z umorzenia kredytu zaciągniętego na dom pasywny, "uczynna pracownica firmy" nie potrafiła udzielić żadnej konkretnej odpowiedzi.. Bo i cóż w takiej sytuacji odpowiedzieć? Zwrócimy pieniądze? NIE, bo ArtHauss prowadzi działalność biznesową a nie charytatywną, ukierunkowaną na maksymalizację zysków... Poprawimy? NIE, bo fuszerkę nie zawsze da się poprawić... Wybudujemy tak, żeby działało? NIE, bo to zależy od tak wielu czynników, że bez dobrego, przemyślanego projektu i nadzoru w trakcie budowy, takiej gwarancji nikt nie może udzielić. Zrobimy rzeczywistą certyfikację domu pasywnego? NIE, bo to dla producenta domów dodatkowe niebagatelne koszty.

    Cóż więc robić? Ano, w mojej ocenie - jeśli chcemy wybudować prawdziwy dom pasywny, nie budować go w oparciu o technologię ArtHauss, tylko w oparciu o rzetelnie, pod konkretną działkę wykonany projekt, z fachowcami, zachowując dużo rozsądku przy dokonywaniu wyborów.

    Inny „lider rynku domów pasywnych” jeszcze w ubiegłym roku oferuj ą cy, jak ArtHauss, „domy pasywne” oparte na technologii prefabrykatów, składane na budowie, już się z tego pomysłu wycofał... i próbuje budować w sposób konwencjonalny.

    Jakie są zatem domy ArtHauss? Tutaj ciężko o konkretną wypowiedź, bo na stronie internetowej poza dużą ilością ogólnych informacji nie ma absolutnie NIC, co pomogłoby dokonać jakiejkolwiek oceny. Dom wzorcowy został już dogłębnie opisany i skrytykowany pod poniżej zamieszczonym linkiem, gdzie odsyłam zainteresowanych... i doradzam dużą Ostrożność... Budując własny dom wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze.

    Warto o tym pamiętać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony