dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz2006

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Gorzów Śląski
    Kod pocztowy
    46-310
    Posty
    4

    Domyślnie Jaki piec na pelet ?? DEFRO DUO EKOPELL czy PELMAX

    Witam wszystkich forowiczów borykam się od pewnego czasu z kilkoma pytaniami odnośnie ogrzewania mojego domu. Buduję nowy dom 160m "DOM W ZŁOCI 2G" i na wiosnę planuje wpuscic hydraulika. Chciałbym znac wasze zdanie na tematy :
    1) Czy ogrzewanie podłogowe jest bardziej wydajne i ekonomiczne niż kaloryfery
    2) Który piec wybrać tylko do peletu marki PELMAX czy wydajny również będzie Defro z dodatkowym paleniskiem na drewno.

    Chodzi mi przedewszystkim o jak najniższe koszty i mały bałagan w kotłowni. Dodam że ściana u mnie to poroterm 25 + 20 styropian grafit i planuje zamontować Rekuperacje Aeris 240 z GWC.

    Bardzo proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    1) Jest bardziej bezwładne. Dłużej się nagrzewa i stygnie. Ekonomia może wynikać z niskiej temperatury zasilania szczególnie dla kotłów gazowych kondensacyjnych i pomp ciepła.
    2) Co do wszystkiego to do niczego. Jak wpakujesz się w dodatkowe palenisko z rusztem wodnym to tylko raz.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Podłogówka jest fajna sprawa, ale faktycznie długo się nagrzewa. Mój brat ma i podłogówkę i kaloryfery. Początkowo myślałem, że przesadza, że będzie za gorąco, ale jest ok. Myślę, że faktycznie byłoby zimno, gdyby miał samą podłogówkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony