dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie jaki wegiel prosze o porade

    Witam jaki wegiel najlepiej bedzie kupic do pieca zasypowego tradycyjnego/ czy wegiel typu orzech o granulacji 20-40 bedzie odpowiedni chodzi mi o to ze chcialem kupic wegiel w workach bo narazie nie mam go gdzie skladowac?i jaka kalorycznosc bedzie najbardziej odpowiednia

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał paradox2604 Zobacz post
    Witam jaki wegiel najlepiej bedzie kupic do pieca zasypowego tradycyjnego/ czy wegiel typu orzech o granulacji 20-40 bedzie odpowiedni chodzi mi o to ze chcialem kupic wegiel w workach bo narazie nie mam go gdzie skladowac?i jaka kalorycznosc bedzie najbardziej odpowiednia
    Witaj,

    Tak orzech będzie ok, kaloryczność przelicz na cenę za MJ i pod tym kątem porównaj te, które masz możliwość kupić.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #3

    Domyślnie

    a czy jest jakis grubszy wegiel od orzecha pakowany w worki?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał paradox2604 Zobacz post
    a czy jest jakis grubszy wegiel od orzecha pakowany w worki?
    To zależy od składu i tego w jaki sposób tam workują - generalnie na życzenie mogliby zworkować każdy rodzaj.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał paradox2604 Zobacz post
    a czy jest jakis grubszy wegiel od orzecha pakowany w worki?
    Nie wiem jak w Twoim rejonie, ale u nas każdy węgiel da się kupić w worach. Ja osobiście u siebie standardowo workuję do sortymentu orzech - bo taki mi przechodzi jeszcze przez maszynkę. Więc worki z orzechem leżą na składzie gotowe do sprzedaży. Kostkę muszę workować ręcznie - nie przechodzi przez maszynkę. Znaczy człowiek bierze łopatę i sypie w worki umieszczane w takim uchwycie. Niestety jest to dość wolny i upierdliwy sposób, dlatego workuję ją tylko na zamówienie i doliczam stówkę do tony za tak zworkowany węgiel. Myślę że to raczej norma w kraju i prawie każdy skład Ci zaworkuje co tylko chcesz. Wyznacznikiem kosztu będzie zapewne podobnie jak w moim przypadku to czy da się to zrobić maszynką czy trzeba postawić pracownika do ręcznej roboty.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony