dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie Dobrze oprocentowane lokaty. W jakim banku ?

    Czy ktoś ostatnio zakładał sobie lokatę? W banku w jakim obecnie mam konto zaproponowali mi marne 2% ....
    Czy gdzieś da się znaleźć lokatę, która oferuje 4 albo 5% w skali roku.
    Pamiętam, że jeszcze 2 lata temu nie było z tym problemu. Jak jest teraz?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bez żadnych zobowiązań to dla nowych środków w BGŻ Optima masz 3,5. Może znajdziesz gdzieś 4 ale to juz z zabloowaniem kapitału. Z Optimy w każdej chwili możesz przelać na swoje konto.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  3. #3
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Bez żadnych zobowiązań to dla nowych środków w BGŻ Optima masz 3,5. Może znajdziesz gdzieś 4 ale to juz z zabloowaniem kapitału. Z Optimy w każdej chwili możesz przelać na swoje konto.
    Mogę stamtąd wypłacić pieniądze bez utraty oprocentowania? Rzeczywiście jakiś bank oferuje taką ofertę? Bo jeśli tak to rzeczywiście byłaby to dobra oferta.
    Z tego co się orientuję to w zasadzie z każdej lokaty można obecnie zrezygnować ale z tego co wiem traci się wszystkie zarobione do tej pory odsetki.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Takie są zasady tego konta oszczędnościowego:
    Optymalna elastyczność - wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz, bez utraty naliczonych odsetek
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  5. #5
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Takie są zasady tego konta oszczędnościowego:
    To faktycznie dobre zasady. Muszę się tym zainteresować.
    Jestem trochę jednak nieufnie nastawiona do kont oszczędnościowych ponieważ założyłam kiedyś jedno - również dobrze oprocentowane i po pół roku zmienili oprocentowanie na 1 %

  6. #6

    Domyślnie

    aktualnie expander ma świetna ofertę lokaty na 1 m-c na 5,5% z kapitałem 20000-60000

  7. #7
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał -Wirus- Zobacz post
    aktualnie expander ma świetna ofertę lokaty na 1 m-c na 5,5% z kapitałem 20000-60000
    No to widzę,że całkiem dobra promocja
    Sama zrobiłam sobie wczoraj porównanie:
    http://www.comperia.pl/ranking-lokat.html
    I widzę,że dość dobrą ofertę ma Bank Zachodni WBK - 4% w skali roku a także Meritum Bank tak więc może wybiorę się do jednego z nich.

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem Ci tak - 4% w skali roku to całkiem dużo. Lepiej to bierz - bo niedługo i tego nie będzie. NBP obniżyła stopy procentowe, a więc dla oszczędzających idą trudne chude czasy.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    BGZ optima mam juz ponad 2 lata. Najlepsza jest swoboda z jaką moge dysponować swoimi pieniędzmi - bez żadnych ograniczeń i strat. ja wolę mieć te 0,5% mniej i nie czekać aż minie określony czas lokaty.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja na przykład wolę te krótsze lokaty ponieważ dają o wiele lepsze oprocentowanie. W sytuacji kiedy bez problemu wszystko można załatwić przez internet taką lokatę bez problemu można sobie załozyć przez internet. Tak wiec nie trzeba nawet marnować czasu na wypad do banku.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    BGZ optima mam juz ponad 2 lata. Najlepsza jest swoboda z jaką moge dysponować swoimi pieniędzmi - bez żadnych ograniczeń i strat. ja wolę mieć te 0,5% mniej i nie czekać aż minie określony czas lokaty.
    3,5 masz tylko dla nowych środków po 11 września, a skoro masz konto 2 lata to masz oprocentowanie 2,5 lub 3 (jeśli trzymasz powyżej 150 000)
    ja korzystam z http://www.oprocentowanielokat.pl/lokaty_top100.php

    ostatnio Idea bank ma niezłe promocje (ok 3,7-3,9)

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dark01 Zobacz post
    3,5 masz tylko dla nowych środków po 11 września, a skoro masz konto 2 lata to masz oprocentowanie 2,5 lub 3 (jeśli trzymasz powyżej 150 000)


    ostatnio Idea bank ma niezłe promocje (ok 3,7-3,9)
    No to w sumie nie jest tak źle. A czy orientujesz się jakie oprocentowanie oferują przy niższej kwocie? Nie każdy ma ponad 150 tys. oszczędności ( powiedziałbym,że raczej nieliczni...).

  13. #13

    Domyślnie

    W kwietniu tego roku wpłaciłem 30 000 zł w Credit Agricole na fundusz inwestycyjny Amundi i po pół roku mam 1 800 zł więcej.....łatwo policzyć jaki procent
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7 Zobacz post
    W kwietniu tego roku wpłaciłem 30 000 zł w Credit Agricole na fundusz inwestycyjny Amundi i po pół roku mam 1 800 zł więcej.....łatwo policzyć jaki procent
    To nie jest tak źle ! Na pewno lepiej niż na lokacie. Sam jednak wolę lokaty. I konta oszczędnościowe. Co jak co ale na funduszach to jednak trzeba się znać i w tym po prostu siedzieć.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ixsup Zobacz post
    Szukacie fajnych lokat to zajrzyjcie na MODEROWANO Ostatnio mają świetne oferty.
    Rzeczywiście "fajne".
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-01-2015 o 13:16 Powód: link reklamowy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Rzeczywiście "fajne".
    Z tego co widzę to strona została zablokowana? Tak więc niczego się nie sprawdzi
    Sam jeszcze zastanawiałem się nad inwestycją w złoto ale ostatecznie założyłem sobie tą lokatę Happy 5% w Idea Banku. Co jak co ale pewien procent zarobków co roku jest a złoto w ostatnich latach nieco potaniało tak więc nie mamy pewności czy aby cena tego kruszcu jeszcze nie spadnie.

  17. #17

    Domyślnie

    No ja się zastanawiałam jakiś czas temu nad założeniem sobie lokaty za granicą ale oprocentowanie jakie tam oferują jest bardzo niskie...
    Wynosi jakieś 2% czyli jak widzicie nie zarobi się tam raczej nic.
    Tak więc już zostałam przy Polsce. Zawsze jak nie wie się co wziąć można się przecież skontaktować z doradcą finansowym. Na pewno chętnie pomoże.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitar34 Zobacz post
    To nie jest tak źle ! Na pewno lepiej niż na lokacie. Sam jednak wolę lokaty. I konta oszczędnościowe. Co jak co ale na funduszach to jednak trzeba się znać i w tym po prostu siedzieć.
    Ja ,również się nie znam i nie mam czasu aby się tym zajmować.....poprostu zaufałem doradcom finansowym którz panują nad sytuacją i pomnażają wplacone pieniądze......poza tym mam wgląd i każdego dnia mogę obserwować jak to wygląda.....
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  19. #19

    Domyślnie

    W mBanku na nowe środki są lokaty 3,0% i wyżej, a dla nowych klientów 3,5% Nie bije na głowę poprzedników, ale konto w tym banku ma wiele atutów (np. brak opłaty za fundusze inwestycyjne).

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez forscher ; 23-06-2017 o 13:02
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony