dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Okno narożne. Czy to się opłaca? Jakie koszta?

    Witam. Jesteśmy na etapie projektowania domu i mam pytanie w związku z tym. W załączniku przesyłam wstepny rzut naszego domu. W salonie planujemy drzwi tarasowe oraz okno lecz zastanawiamy się czy nie będzie za ciemno w salonie z powodu niedochodzącego słońca które zatrzymywać będzie duży taras. Zastanawiamy się czy nie zastosować okna narożnego w salonie tak aby słonce wpadało z dwóch stron i tutaj pytanie do Was. Ile tysięcy drożej (mniej więcej oczywiście) będzie to nas kosztować niż normalnego okno tak jak na rzucie z lewej strony?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna.jpg
Wyświetleń:	1366
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	284921  

  2. #2

    Domyślnie

    koszt łącznika kątowego i dodatkowego okna

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Koszty dodatkowe :
    - wzmocnienie konstrukcji stropu
    - odpowiednio droższe nadproże
    - konstruktor który wykona wszystkie obliczenia
    - projekt zamienny , ulega zmianie elewacja domu

    Ścian zewnętrzna jest ścianą nośną budynku niema mowy o jej dowolnym osłabianiu .
    Darek B

  4. #4

    Domyślnie

    o rzeczach podstawowych nie ma sensu wspominać - wszelkiego rodzaju zmiany w projekcie MUSZĄ być zaakceptowane przez architekta-konstruktora
    Może okazać się, że nie będą to jakieś makabryczne koszty gdyż może wystarczyć obniżenie wieńca stropu - ale jak wspomniałem - to MUSI obliczyć ktoś z uprawnieniami i się pod tym podpisać
    Wspomniałem tylko o kosztach okien

  5. #5

    Domyślnie

    Projektu jeszcze nie mamy, dopiero będzie nam go robiła firma więc zapytam ale chyba odpuszczę to okno. Macie jakieś inne pomysły jak dostarczyć więcej światla do salonu? Wielkie okno w kuchni wystarczy?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam w oryginale narożne duże w sypialni i też się obawiałem tym bardziej że zrezygnowałem ze stropu lanego (wiązary).
    Koszt przeliczenia i rysunku 100 zł wykonał go konstruktor który robił mi projekt płyty. Czas realizacji 30 minut

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tytułowe pytanie jest nieszczęśliwie postawione, bo odpowiedź ciśnie się jedna - NIE OPŁACA SIĘ.
    To na pewno są koszty i to wcale nie małe (bo okno niemal droższe dwu-trzykrotnie). Ten problem powinien rozwiązać projektant a my co najwyżej możemy przytaknąć lub nie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    czy budowanie domu wogóle się opłaca ? Posiadanie dzieci - opłaca się? kupno samochodu - opłaca się ?
    Świat oszalał
    Na pewno okno narożne doświetli dodatkowo wnętrze i będzie rozwiązaniem "lekkim" i estetycznym w porównaniu z postawieniem tam w narożu betonowego słupa podpierającego nadproże
    Ale czy w tym zwariowanym świecie wszystko musi się "opłacać" zamiast sprawiać nam radość i zadowolenie z użytkowania, mieszkania
    Ja bym się nie zastanawiał, rzucił fajki, mniej jadł, nie wyjechał na księżyc by się przed innymi pochwalić tylko zrobiłbym okienko narożne

  9. #9

    Domyślnie

    policzyłem obie dokładnie pobór mocy żarówek w moim mieszkanku
    do tej pory miałem źródeł światła (energooszczędne rtęciowe, normalne, halogeny) o ogólnym poborze mocy 1335 W po zamianie na ledy mam raptem 115 W i do tego dwa lata gwarancji na led

  10. #10

    Domyślnie

    Mam 4 okna narożne i żadnego nie żałuje (mimo ceny), nie tyle dają więcej światła co dają je przez dłuższy czas w ciągu dnia ponieważ każde wpuszcza je z dwóch stron świata. Jeżeli jesteś na etapie opracowania projektu (nie adaptacji) to koszt sie nie powinien o wiele podnieść. Na twoim miejscu bym sie nie zastanawiał. Polecam.



    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Narożne jest fajne, ale dalej podtrzymuje.. nie opłaca się Taniej (czyli lepiej?) juz jest zrobić dwa niezależne okna. Chociaż.. czy beton potrzebny na wylanie słupa narożnego jest tańsze niż słupek wykuszowy (koszt ok 500-1000zł). Co będzie cieplejsze/zimniejsze ... itd itp...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    dodaj do tego estetykę i koszt ocieplenia tego słupa betonowego
    Brać to co się podoba a nie patrzeć tylko na koszty

  13. #13
    Banned
    gosiaka1

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    14

    Domyślnie

    Okno narozne niestety nie nalezy do najtańszych ale tu znów wszystko zależy od wielkości okna i tego czy ma być oknem np. balkonowym czy zwykłym. należy też pamietać, że im wieksze i im wiecej takich okien w domu tym więcej ciepła pomieszczenie będzie traciło.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Zawsze o takim marzyłam, jak również o szerokich parapetach, na których będzie można ułożyć stos poduszek i usiąść na nich z dobrą książką w ręku. Ale jak to ja mówię - w życiu wszystkiego mieć nie można, trzeba się cieszyć tym co się ma i nie narzekać, bo zawsze może być gorzej...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiaka1 Zobacz post
    ..... że im większe i im wiecej takich okien w domu tym więcej ciepła pomieszczenie będzie traciło.
    ciekawe spostrzeżenie i oderwane od realiów
    Im większe okno, im większa szyba w granicach rozsądku, czyli do maksymalnego gabarytu dla szkła grubości 4mm tym okno jest cieplejsze. tzn. im więcej szkła w oknie tym lepiej Reasumując najcieplejszy jest fix w ościeżnicy
    Powierzchnia okien wynika z zapotrzebowania pomieszczeń na światło no i oczywiście wizji architekta, bo coraz częściej budujemy szklane domy

  16. #16

    Domyślnie

    Zgadzam się, że nie wszystko należy przeliczać na pieniądze. Bo czasami warto jest dołożyć trochę grosza ale mieć więcej światła dziennego w salonie (czyli w pomieszczeniu gdzie spędza się większość dnia). Im więcej światła dziennego tym ogólny klimat jest lepszy, wpływa to na nasze samopoczucie, oszczędzamy na żarówkach, energii i antydepresantach .
    Jeżeli zrobimy FIX szklony w ramie pakietem trzyszybowym, to okno będzie ciepłe (tak jak już wspomniano powyżej).
    Koszt samego łącznika narożnego zależy już od wymiaru, koloru i typu okien (łącznik 90st. ze stalą to koszt ok 150-200 zł/mb).

    Podejmując decyzję pamiętajmy, że budowa domu to nie wydatek a inwestycja, także w dobre samopoczucie domowników.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asprodek

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1
    Kod pocztowy
    48-387
    Posty
    21

    Domyślnie

    Po przeczytaniu całego tematu, wszystkich za i przeciw nikt nie napisał jaki jest koszt takiego okna??

  18. #18

    Domyślnie

    a ze 1000 tyś
    a na serio
    Jakiego okna ? w jakim wymiarze? kolorowe ? białe ? w jakim systemie ? z jaką szybą ? z jakimi okuciami ? jak zamontowane ? itd itd
    Nikt o zdrowych zmysłach nie odpowie Ci na takie pytanie

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asprodek

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1
    Kod pocztowy
    48-387
    Posty
    21

    Domyślnie

    Wiem że to wróżenie z fusów. Chodziło mi jakiego rzędu to są kwoty mniej więcej także dzięki za odpowiedź

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony