dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skipper_78

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-004
    Posty
    4

    Domyślnie Wkład kominkowy Lazar silesia z nasadą konwekcyjną

    Witam, proszę Was o opinie na temat wkładu Lazar Silesia z nakładką konwekcyjną. Zastanawiam się nad podwójną szybą. Kominek będzie wykorzystywany często tj wieczorami w tygodniu i częściej w weekend. Na razie bez Dystrybucji ciepłego powietrza ale w przyszłości chciałbym zrobic. Dom 150m parterowy. Kominek na środku salonu z otwarta kuchnią. Myślicie że bedzie sie bardzo nagrzewać? Chciałbym możliwie uniknąć efektu przegrzewania...

    Jeszcze jedno pytanie co sądzicie w moim przypadku o "cieplej" zabudowie bez akumulacji? Czy ma to sens jeśli kominek ma pełnić funkcje dogrzewania wieczornego w tygodniu i moze 2 razy dziennie w weekend? Czy lepiej zrobic zwykłą zabudowę z dystrybucja ciepła? Oczywiście budżet ograniczony;(

    Z góry dziękuje za opinie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Silesia z nadstawą konwekcyjną to świetne palenisko. A zabudowa wykonana z materiałów szamotowych lub szamotowo - betonowych zawsze będzie lepsza od tej wykonanej z materiałów izolacyjnych. Silesia była konstruowana z myślą że będzie dedykowana właśnie do zabudów zduńskich, "ciepłych" i akumulacyjnych - bardziej wymagających zarówno pomyślunku jak i większych kosztów materiałowych.
    Jak masz ograniczony budżet to po prostu nie kupuj wkładu, który kosztuje z podwójną szybą 5,7 tysięcy zł netto ani nie rób zabudowy z droższych materiałów, tylko zrób kominek na swoją kieszeń.
    Albo zafunduj sobie kominek z Silesią tak,zeby miał przysłowiowe "ręce i nogi", nie oszczędzając na czym oszcędzić się za bardzo nie da - będziesz się cieszył później przez wiele lat z jego użytkowania
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 20-10-2014 o 06:53
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skipper_78

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Silesia z nadstawą konwekcyjną to świetne palenisko. A zabudowa wykonana z materiałów szamotowych lub szamotowo - betonowych zawsze będzie lepsza od tej wykonanej z materiałów izolacyjnych. Silesia była konstruowana z myślą że będzie dedykowana właśnie do zabudów zduńskich, "ciepłych" i akumulacyjnych - bardziej wymagających zarówno pomyślunku jak i większych kosztów materiałowych.
    Jak masz ograniczony budżet to po prostu nie kupuj wkładu, który kosztuje z podwójną szybą 5,7 tysięcy zł netto ani nie rób zabudowy z droższych materiałów, tylko zrób kominek na swoją kieszeń.
    Albo zafunduj sobie kominek z Silesią tak,zeby miał przysłowiowe "ręce i nogi", nie oszczędzając na czym oszcędzić się za bardzo nie da - będziesz się cieszył później przez wiele lat z jego użytkowania
    Pozdrawiam.
    Dziękuje za opinie. Jednak precyzując. Budżet mam ok 12 tys. Wg Twojej opini nie warto kupować tego wkładu do konwencji w normalnej tzw zimnej zabudowie? Dlaczego?
    Wydawało mi się ze wkład to podstawa i że nie warto tu oszczędzać bo przy stosunkowo dużej eksploatacji to się odbije. Myślałem o podwójnej szybie żeby aż tak nie emitowana ciepła przy kominku tylko przez kratki. W przyszłości myślałem o DBG.
    Co proponujecie alternatywnego tańszego? Hajduk? Kratki?

    Co do cieplej zabudowy, bez akumulacji myślicie, że naprawdę komfort byłby dużo lepszy niż przy klasycznej zabudowie?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Silesia była konstruowana z myślą że będzie dedykowana właśnie do zabudów zduńskich, "ciepłych" i akumulacyjnych - bardziej wymagających zarówno pomyślunku jak i większych kosztów materiałowych.
    .
    Moim zdaniem zarówno nakładka konwekcyjna jak i wodna to świetny dodatek do tego urządzenia, odzyskuje dodatkowe ciepło ze spalin jeśli kominek będzie podpięty bezpośrednio do komina. Producent zapominał o jeszcze jednej wydawało by się podstawowej opcji czyli zwykłym czopuchu. Najlepiej żeliwny regulowany taki jak występuje u Brunera który ma podobne palenisko konstrukcją. Silesia dzięki swej niskiej zabudowie nadawała by się do podpięcia kanałów akumulacyjnych typu CMA, KMS czy chociaż krążków. Moim zdaniem to upośledzenie dobrego jakościowo Paleniska.
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Grigo. Gdzie Ty widzisz przeszkodę by nie podpinać CMA czy KMS ?


    A paleniska są prawie identyczne tylko ich podobieństwo ma korzenie na Węgrzech

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skipper_78

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Panowie ja rozumiem że podpięcie krążków akumulacyjnych czy tez akumulacji innego typu jest najbardziej efektywne.
    Pytanie było moje jednak inne czy zrobienie tylko obudowy z Szamotu, czyli tzw cieplej zabudowy aż tak bardzo by poprawiło komfort użytkowania kominka vs zimna izolowana zabudowa z płyt krzemionowo-wapiennych???

    Drugie pytanie czy Lazar Silesia z nakładką i podwójna szyba to dobra opcja do takiej cieplej zabudowy BEZ krążków akumulacyjnych! lub do zabudowy zimnej jeśli ba ciepła nie wystarczy funduszy???


    Proszę o fachowe rady

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał skipper_78 Zobacz post
    Panowie ja rozumiem że podpięcie krążków akumulacyjnych czy tez akumulacji innego typu jest najbardziej efektywne.
    Pytanie było moje jednak inne czy zrobienie tylko obudowy z Szamotu, czyli tzw cieplej zabudowy aż tak bardzo by poprawiło komfort użytkowania kominka vs zimna izolowana zabudowa z płyt krzemionowo-wapiennych???

    Drugie pytanie czy Lazar Silesia z nakładką i podwójna szyba to dobra opcja do takiej cieplej zabudowy BEZ krążków akumulacyjnych! lub do zabudowy zimnej jeśli ba ciepła nie wystarczy funduszy???


    Proszę o fachowe rady
    Podwójna szyba w przypadku braku elementów odzysku energii z dymu, powiększy tylko stratę kominową (czyli Twoja stratę...). Sama obudowa z mat. ceramicznych, w zasadzie jest o tyle lepsza, że pozwala na wyeliminowanie wełny i krótkotrwałe (bardzo krótkotrwałe) poczucie komfortu pieca kaflowego .

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Grigo ... Silesia występuje jak najbardziej zarówno z krążkami akumulacynymi, do których są robione przez producenta przejściówki. Jak i można do niej podpiąć inną masę akumulacyjną, do której są dostępne przejściówki cermiczne jak i żeliwne ...
    Tyle tylko że tych rzeczy nie robią i nie sprzedają firmy kominkowe nie mające o tym zielonego pojęcia, a raczej wyspecjalizowane, doświadczone i "naumane" w tym względzie. A producenci (nie tylko Lazar) z premedytacją wręcz nie przedają takich zestawów komu popadnie i byle tylko w jak największej ilości ... za dużo na naszym rodzimym ryku złotych rączek i domorosłych fachofców, którzy momentalnie napytali by tylko takiemu producentowi biedy i zwiększyli by (i to wielokrotnie) odsetek problemów i spraw reklamacyjnych.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Grigo ... Silesia występuje jak najbardziej zarówno z krążkami akumulacynymi, do których są robione przez producenta przejściówki. Jak i można do niej podpiąć inną masę akumulacyjną, do której są dostępne przejściówki cermiczne jak i żeliwne ...
    Pozdrawiam.
    Kiedyś dzwoniłem do producenta z pytaniem o silesię z tradycejnym wylotem spalin fi-200. Przedstawiciel odpowiedział że w sprzedaży jest tylko wersja goła ale wtedy dziura u góry średnicy 40cm do której pasuje nakładka konwekcyjna lub wodna. Potwierdza to strona producenta, cennik oraz instrukcja obsługi. Nie ma w nich mowy o czopuchu żeliwnym cz jakimkolwiek innym.

    Do autora wątku.
    Te 12k powinno wystarczyć na dobre palenisko np. silesia z nakładką konwekcyjną (na pewno działa lepiej niż inny wkład podpięty bezpośrednio do komina), izolację tylnej ściany z silki czy Super Izola oraz zabudowę tanią ceramiką czy betonem od rodzimego producenta Cebud. Na 100% ciepła obudowa będzie lepsza od izolacyjnej (szczególnie tej g-k i wełny)
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skipper_78

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki to już konkret
    A czy warto Lazar do izolowanego zabudowy. Czy lepiej hajduk lub cos innego?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To już bez znaczenia co wybierzesz, Hajduka czy Lazara...(oczywiście dla nich nie ...)

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Grigo ... jak przeczytasz / zacytujesz ciąg dalszy mojej poprzedniej wypowiedzi, to będziesz wiedział dlaczego nie stanowi dla mnie probelmu sprzedaż czy wykonanie kominka z Silesią zaopatrzoną w ceramiczne lub żeliwne wyjście dedykowane do akumulacji ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #13

    Domyślnie

    Mam u siebie Silesię z nakładką konwekcyjną w obudowie szamotowej. Kominek całkiem niezły i szybko się nagrzewa, ale prawdę mówiąc miałem nadzieję na dłuższe trzymanie ciepła przez obudowę szamotową. Po wygaszeniu po około 3 godzinach jest już zimny. Niedawno byłem u swojej rodziny gdzie palono w małym piecyku kaflowo-szamotowym, zamurowało mnie jak zobaczyłem, że taki mały piecyk po 12 godzinach od wygaszenia był gorący !!
    Zastanawiam się teraz czy nie zmodernizować swojego kominka, aby trochę dłużej trzymał ciepło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony