dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny problem jak autor tematu. Potrzebuję dobrej ale nie w pełni profesjonalnej pilarki spalinowej. Mam trochę drzew do pocięcia , głównie akacje z czego większość to gałęzie ale znajdzie się też kilka grubszych pni. Pilarka będzie wykorzystywana maksymalnie kilka razy w roku głównie do pocięcia drewna na opał lub do obalenia jakiegoś drzewka. Mam na oku trzy modele i chciałbym uzyskać Wasze opinie na ich temat.
    1. STIHL MS 181
    2. HUSQVARNA 135
    3. Oleo Mac GS 370 lub GS 350c

  2. #22

    Domyślnie

    Ja bym wybral tego slabszego stihla. Mam takie szczescie ze zawsze jak cos kupuje z idea "a ja bede korzystał raz w roku i nie potrzebuje markowego urzadzenia" to zawsze to urzadzenie mi sie zepsuje. A to przeciaze, a to padnie bo wykananie jest kiepskie. Zawsze rozwali sie w polowie roboty i nerwy mi puszczaja. Teraz jak nie potrzebuje jakiegos mocno profesjonalnego narzedzia to kupuje slabszy model ale dobrej marki, Nie stac mnie na firmy "no name" bo zawsze po tym musze kupic nowe markowe.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mam stihl 181. jestem mega zadowolony z jednym małym minusem - oryginalny łańcuch strasznie się naciąga. kupiona na budowe ze względu na wagę. Do więźby super sprawa.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Kup tego Stihla będzie z tego towarzystwa najlepszy z Husqvarną możesz mieć problemy,Stigę sobie odpuść bo to Chińczyk

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mikegolf

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam stihl 181, to moja pierwsza w zyciu pilarka - bardzo polecam, lekka i daje rade.
    Jedyna wada to znany problem z wezykiem oleju - po jakims czasie zaczyna puszczac, na szczescie jego wymiana to 10 minut dla amatora jak ja
    ps podobno stihl zamierza wypuscic w koncu wzmocniona wersje tego wezyka zeby rozwiazac problem - tak mi powiedzieli w sklepie z pol roku temu

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar RobsonC
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    38

    Domyślnie

    Również posiadam S181. Moja pierwsza pilarka ale zapewne nie ostatnia.
    Do prac wokół domu i obróbki gałęzi zwieszających się z drogi jest super. Dużą zaletą jest waga. Trzeba dbać o płyny

    Pozdrawiam
    Robert

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony