dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 349
  1. #1

    Domyślnie Kominek do salonu

    Witam,
    etap tynkowania mam za sobą, a ponieważ korzystałem z dobrej ekipy (pozdrawiam Wykonawców z Żelazowej Woli), była to nieomal przyjemność. Nawet ja nie miałem się do czegoś przyczepić. Je żeli ktoś potrzebuje, to na zacbodnim Mazowszu BCS Sp. Z o.o. Ma najlepszą ekipę. Szczerze polecam!
    Dzięki lekturze forów próbuję rozpoznać następne moje wyzwanie, czyli kominek do salonu. Salon ma około 35m2, chciałbym aby kominek służył też do okazjonalnego dogrzania wnętrza domu. Nie wiem jednak czy lepiej kominek z płaszczem wodnym i próbować jakoś wpiąć się w instalację CO czy kombinować z dystrybucją powietrza?
    Problem jednak, iż to stary dom, który remontuję a nie budowany nowy.
    Ostatnio edytowane przez Zetski ; 24-03-2015 o 19:16

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jest jeszcze 3 opcja
    Kominek akumulacyjny w którym palisz stosunkowo krótko a dzięki zastosowanym nasada akumulacyjnym i obudowie z szamotu rozkładasz grzanie na wiele godzin , dodatkowo zabezpiecza to przed przegrzaniem tego salonu .
    Na naszej wystawie działa taki kominek z zabudową szamotową .. kto chce może go zobaczyć w akcji .
    Radze dobrać kominek o mocy regulowanej od 2-3 kW , zbyt duża moc spowoduje przegrzanie salonu co niesie z sobą wieki dyskomfort.
    W naszej ofercie mamy kilka odpowiednich modeli np Kv075 , KV025 F , Dymanic 2G
    Dodatkowo oferujemy nowy system akumulacji nazwany Mammoth .
    Darek B

  3. #3

    Domyślnie

    Ta trzecia opcja nie przemawia do mnie, bo dogrzewa tylko salon, a co z resztą domu?

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Przyjedź zobaczysz ..........zrozumiesz ....pokochasz ..
    Darek B

  5. #5

    Domyślnie

    My ogrzewalismy 90metrowy dom piecykiem kominkowym z obudowa szamotowa przez 2 lata. Kominek oczywiscie byl w salonie, bez rozprowadzenia ciepla, nie bylo zadnego innego zrodla ogrzewania a nawet w te ostra zime dwa lata temu bylo u nas cieplutko.

    Takze nie jest to taka zla opcja

  6. #6

    Domyślnie

    Nie mówię że zła, ale jakoś do mnie nie przemawia.
    Dom co prawda duży nie jest, bo to 110m2 z haczykiem, świeżo docieplony. Jednak obawiam się, że propagacja ciepła z punktowego jakby nie było źródła ciepła będzie zbyt wolna.

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jednak obawiam się, że propagacja ciepła z punktowego jakby nie było źródła ciepła będzie zbyt wolna.
    Operując taką wiedzą tajemną-kominkową po juhasa męczysz ucho???Czy ty wiesz ,że zduny forumowe vel Branża nie zna tego określenia.A tak na marginesie ,dziewczyny i chłopaki już ci odpowiedzieli.

    Ta trzecia opcja nie przemawia do mnie, bo dogrzewa tylko salon, a co z resztą domu?
    Przecież ci na tym tak aż strasznie nie zależy bo piszesz:
    chciałbym aby kominek służył też do okazjonalnego dogrzania wnętrza domu.
    Masz wszystko na talerzu...........co lubię w dwóch postach a ty grymasisz.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 21-10-2014 o 17:22

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dodatkowo oferujemy nowy system akumulacji nazwany Mammoth .
    Jakie są ceny tego systemu Mammoth?

    cytat ze stropy producenta:
    http://www.romotop.pl/akcesoria-wkla...rscien-mammoth

    Akumulacyjny pierścień MAMMOTH
    • łączy w sobie zaletę wysokiej zdolności przewodzenia ciepła
    wysoka zdolność magazynowania ciepła – Magnetytu
    • montowane bezpośrednio na króciec spalinowy (bez potrzeby stosowania redukcji)
    • do króćca wylotowego można łatwo wpiąć rurę dymową lub kolano
    • wysoka żywotność konstrukcji dzięki wewnętrznej żeliwnej podstawie
    • efektywne przewodzenie ciepła do środka masy akumulacyjnej
    • nie grozi pękaniem ścian
    • szczelne i zawsze demontowalne elementy
    • maksymalne wykorzystanie temperatury spalin
    • idealna akumulacja ROMOTOP MAMMOTH, wypalana w ponad 1000°C, nie wydziela przykrego zapachu
    • waga 38 kg/ dla 80 mm wysokości
    ciężar właściwy materiału 4,5 kg/l
    • akcesoria zatwierdzone przez producenta

    Do jakich modeli wkładów lub piecyków można to stosować?
    Ile sztuk montuje się ?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jakie są ceny tego systemu Mammoth?

    cytat ze stropy producenta:
    http://www.romotop.pl/akcesoria-wkla...rscien-mammoth

    Akumulacyjny pierścień MAMMOTH
    • łączy w sobie zaletę wysokiej zdolności przewodzenia ciepła
    wysoka zdolność magazynowania ciepła – Magnetytu
    • montowane bezpośrednio na króciec spalinowy (bez potrzeby stosowania redukcji)
    • do króćca wylotowego można łatwo wpiąć rurę dymową lub kolano
    • wysoka żywotność konstrukcji dzięki wewnętrznej żeliwnej podstawie
    • efektywne przewodzenie ciepła do środka masy akumulacyjnej
    • nie grozi pękaniem ścian
    • szczelne i zawsze demontowalne elementy
    • maksymalne wykorzystanie temperatury spalin
    • idealna akumulacja ROMOTOP MAMMOTH, wypalana w ponad 1000°C, nie wydziela przykrego zapachu
    • waga 38 kg/ dla 80 mm wysokości
    ciężar właściwy materiału 4,5 kg/l
    • akcesoria zatwierdzone przez producenta

    Do jakich modeli wkładów lub piecyków można to stosować?
    Ile sztuk montuje się ?
    Tutaj ci wszystko wytłumaczą, bo chyba zadajesz pytanie nie związane z tematem

    http://www.romotop.pl/pl/kontakt.php?skupina=62

  10. #10

    Domyślnie

    @niktspecjalny - moja wiedza o kominkach sprowadza się do kominka otwartego w domku na działce. Nie przeze mnie budowanego zresztą.
    Jako laik w temacie kominków nawet nie próbuję operować językiem fachowym. Próbuję opisać moje wątpliwości czy pytania możliwie ściśle, aby uniknąć niejednoznaczności.
    Kominek ma służyć do dogrzania w domu w okresach przejściowych, czyli dość ciepły dzień i zimne noce, czyli kiedy nie do końca jest sens uruchamiać klasyczne CO.
    Nie mam wszystkiego na talerzu, poza tym, że u jednej osoby się sprawdzało. Może i tak, ale z jakiegoś powodu zrezygnowała ona z tego
    Jeden plus sam widzę, relatywna prostota konstrukcji, nie wymaga specjalnej ingerencji w system CO ani w strop. Co jest handicapem dla pozostałych opcji.
    Argument o zabezpieczeniu przed przegrzaniem. Hmmm, jak to ma niby zabezpieczyć? Jest to argument za kominkiem z płaszczem wodnym, Zrozumiałym (przynajmniej dla mnie), ponieważ jak kominek jest podpięty do CO to część ciepła jest odprowadzana do innych pomieszczeń. Wydaje mi się, iż szamot jak typowy bufor absorbuje ciepło, ale jeżeli przekroczysz jego pojemność to pomieszczenie i tak przegrzejesz. I co gorsza ciepło nadal będzie oddawał w tym samym pomieszczeniu i do tego nie rozładujesz go szybko. Przy podłączeniu do CO, o ile nie zagotujesz wody w układzie, to cyrkulująca woda w miarę szybko odprowadzi nadmiar ciepła i ostudzi wkład. Czyli ograniczy grzanie w pomieszczeniu z kominkiem.
    Bazuję tu tylko na znajomości fizyki. Możliwe, że kominki rządzą się swoimi prawami - korzystają z jakichś rozwiązań mi, jako laikowi, nieznanych. Specjaliści jak sądzę mi to wyjaśnią, jeżeli się mylę.
    Ostatnio edytowane przez Zetski ; 22-10-2014 o 21:14

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myśliciel Zobacz post
    Tutaj ci wszystko wytłumaczą, bo chyba zadajesz pytanie nie związane z tematem

    http://www.romotop.pl/pl/kontakt.php?skupina=62
    Fajnie że przekierowujesz na kontakt do mnie .. Żabia Wola ..
    Powyższe tłumaczenie tekstu o akumulacji Mammoth , może niedoskonałe w przekładzie, także pisałem ....

    O zaletach i odpowiednim doborze ilości tej masy będę się produkował na najbliższym szkoleniu dla dilerów marki Romotop 7.11.2014 w Żabiej Woli..

    System Mammoth pasuje do wkładów Romotop :
    KV 025LN,
    KV 055 :AN , BN
    KV 065AN
    KV Angle
    itd
    Darek B

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myśliciel Zobacz post
    Tutaj ci wszystko wytłumaczą, bo chyba zadajesz pytanie nie związane z tematem

    http://www.romotop.pl/pl/kontakt.php?skupina=62
    to było pytanie do Zduna Darka B

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zetski.. skoro widzisz tylko wkład do c.o. to taki zastosuj

    Akumulacja na parterze nagrzana wczoraj jeszcze teraz godzina 22,10 w sposób odczuwalny utrzymuje ciepło w : salonie 38 m,holu 20m , kuchni 16m, małym pokoju na parterze 16 , w sypialni na piętrze 35 .... Z tego co pisałeś to troszkę więcej jak Twój dom...
    Darek B

  14. #14

    Domyślnie

    Nie, nie widzę tylko kominka z płaszczem wodnym, na wstępie pisałem przecież, iż albo taki albo kominek z dystrybucją ciepłego powietrza. I napisałem potem, czemu kominek z akumulacją budzi moje wątpliwości.
    Widzisz, ze mną jest taki problem, iż muszę zrozumieć. Z całym szacunkiem dla fachowej wiedzy, ale nie umiem przyjąć na wiarę sugestii czy opinii jeżeli nie zostanę przekonany, że jest to najlepsza czy jedyna właściwa opcja. A jedyna droga do tego to zebranie opinii o wszystkich opcjach. Dopiero wtedy mogę podjąć decyzję.
    Broń Boże nie odczytuj tego jako podważanie Twoich kompetencji!
    Po prostu opinia "To .... jest the best" bez wykazania dlaczego jest lepsze od innych, mnie nie przekonuje. To że u Ciebie się sprawdza nie oznacza, że tak samo będzie u mnie. Wystarczy przecież niekorzystny być może rozkład pomieszczeń i komunikacji aby propagacja ciepła była do bani.
    Jak już pisałem, moja podstawowa wątpliwość. Ciepło z punktowego źródła dłużej będzie się rozchodzić niż z kominka podłączonego do CO czy z dystrybucją powietrza. Chyba, że się mylę?
    Ostatnio edytowane przez Zetski ; 22-10-2014 o 21:49

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Założenia są takie, że woda ma wędrować w miarę szybko. Wolne zaś rozchodzenie się ciepła z pieca akumulacyjnego to jego clou...

    Przegrzewanie w jednym i drugim wypadku sobie daruj. Trzeba się podszkolić w paleniu. Sztuka obsługi zarówno jednego i drugiego urządzenia to kolejny klucz do sukcesu. Zresztą, jakie znaczenia ma fakt sporadycznego przegrzania pomieszczeń które musi się zdarzyć? Taki efekt czeka cie również przy innych źródłach ciepła. Nagrzana podłogówka nie ostygnie Ci od razu, tylko dlatego, że nagle temperatura zewnętrzna podniosła się o kilkanaście stopni. Akumulacja (ta prawidłowo zbudowana - a nie modne "ciepłe kominki), niewiele się od podłogówki rożni.

    Popatrz jak kółko się zamyka! Dążenie do płaszcza wodnego i najlepszej jego formy - podłogówki, to nic innego jak dążenia do pieca akumulacyjnego...

    A co wybrać, to nadal Twój problem.

  16. #16

    Domyślnie

    Skoro zabezpieczenie przed przegrzaniem jest podawane jako jedyny argument ZA kominkiem z akumulacją, to do niego się odnoszę. Ty z kolei piszesz "daruj sobie" czyli to żaden argument Twoim zdaniem, tak? Stąd mam jedną opinię że to ważne i jedną że nie.
    Podłogówki nie mam, bo jak mnie przekonali weterynarze, jest niezdrowa dla zwierząt domowych. Niewątpliwie jest bardziej komfortowa dla ludzi, ale mamy psy, nie możemy narażać ich zdrowia dla naszego komfortu.
    W MOIM przypadku powolność rozchodzenia się ciepła to raczej wada (a przynajmniej brak zalety) niż plus dla powolnego źródła ciepła, ponieważ chodzi o w miarę szybkie dogrzanie w chłodny wieczór a nie delektowanie się komfortem nagrzewania pomieszczenia.
    Na pewno wielu rzeczy nie wiem i dlatego pytam się tutaj, na forum, licząc na wszechstronne opinie praktyków a nie teoretyków czy sprzedawcy u którego chcę kupić np. kominek. Co wynika z faktu, iż sprzedawcy nie zawsze są uczciwi, a ci uczciwi nie zawsze są kompetentni. Liczę, iż opinia na forum będzie bardziej rzetelna bo od osób w jakiś sposób zaangażowanych w temat i znających go głębiej niż przeciętny sprzedawca w sklepie, który wczoraj sprzedawał buty, dzisiaj kominki a jutro nie wiem, może cukierki...
    dlatego czytam, myślę i pytam
    Ostatnio edytowane przez Zetski ; 23-10-2014 o 11:45

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    W MOIM przypadku powolność rozchodzenia się ciepła to raczej wada (a przynajmniej brak zalety) niż plus dla powolnego źródła ciepła, ponieważ chodzi o w miarę szybkie dogrzanie w chłodny wieczór a nie delektowanie się komfortem nagrzewania pomieszczenia.
    Szybkie dogrzanie i co dalej... (wyłączyć kominek?) szybkie dogrzanie to doraźne działania.
    Kominek palący działający tylko na zasadzie konwekcji dodaje duże ilości ciepła, non stop.
    Zakładasz jakieś duże, może nieprzewidywalne skoki temperatur w budynku mieszkalny?
    Warto się skupić na utrzymaniu komfortowej temperatury, bo o to chodzi w mieszkaniach przecież.
    Mały nakład pracy i niskie koszty późniejszego użytkowania, to też bardzo ważne.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-10-2014 o 07:38

  18. #18

    Domyślnie

    Tak, ale już pisałem że kominek ma być tylko pomocniczym/awaryjnym źródłem ciepła a nie podstawowym.
    Podstawowym jest gazowy kocioł CO, kominek tylko wtedy, gdy trochę bez sensu będzie hajcowanie kotła.
    Albo wyłączą prąd...
    Ostatnio edytowane przez Zetski ; 23-10-2014 o 17:50

  19. #19
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post

    ....... przeciętny sprzedawca w sklepie, który wczoraj sprzedawał buty, dzisiaj kominki a jutro nie wiem, może cukierki...
    To widzę , czytam , że w kilku sklepach już byłeś ...
    Darek B

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Tak, ale już pisałem że kominek ma być tylko pomocniczym/awaryjnym źródłem ciepła a nie podstawowym.
    Podstawowym jest gazowy kocioł CO, kominek tylko wtedy, gdy trochę bez sensu będzie hajcowanie kotła.
    Albo wyłączą prąd...
    Bohusz dobrze ci odpisał.Ja to jeszcze bym zapytał jak prąd ci zaiwanią, to jak rozpalisz kominek z PŁW???Okazjonalnie jak wybierzesz jego musisz też pomyśleć ,że to drugie rezerwowe źródło pozyskiwania energii musi być przed tym zabezpieczone.

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony