dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 349 z 349
  1. #341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Czyli obniży sprawność akumulacji...

  2. #342

    Domyślnie

    @Stefmat: Nie, będzie bliski pierwotnej idei kominka z płaszczem wodnyml. Po dłuższych przemyśleniach i dyskusjach z osobami kompetentnymi (albo wprost przeciwnie) wycofałem się z pomysłu akumulacji.
    Ostatnio edytowane przez Zetski ; 12-04-2015 o 16:04

  3. #343
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    ... "albo wprost przeciwnie"....

    Czasami strach ma WIELKIE oczy....
    Darek B

  4. #344

    Domyślnie

    To nie kwestia strachu. W mojej ocenie osoby z którymi rozmawiałem o kominku i doradzały mi akumulację w mojej konkretnej sytuacji, ulegały swojemu zafiksowaniu na punkcie akumulacji. Stąd takie sformułowanie odnośnie ich kompetencji. Zapewne w innych warunkach ich sugestie byłyby słuszne.

  5. #345
    Banned
    Vitcas Polska

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nowoczesne technologie akumulacji ciepła są najchętniej wybierane do przestronnych salonów. Przede wszystkim należy jednak przeanalizować warunki danego wnętrza, by dobrać odpowiedni typ obudowy tak, aby kominek maksymalnie wykorzystywał ciepło ze spalanego drewna. Zastosowanie wartościowych i trwałych materiałów akumulacyjnych marki VITCAS znacznie poprawia wydajność jego pracy.

  6. #346
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vitcas Polska Zobacz post
    Nowoczesne technologie akumulacji ciepła są najchętniej wybierane do przestronnych salonów. Przede wszystkim należy jednak przeanalizować warunki danego wnętrza, by dobrać odpowiedni typ obudowy tak, aby kominek maksymalnie wykorzystywał ciepło ze spalanego drewna. Zastosowanie wartościowych i trwałych materiałów akumulacyjnych marki VITCAS znacznie poprawia wydajność jego pracy.
    Wreszcie nastaną zdrowe i nowe czasy.

  7. #347

    Domyślnie

    Tylko, że u mnie jest inny przypadek.

  8. #348
    Banned
    TomaszKow85

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja mam kominek wolnostojący w swoim salonie. Bardzo polecam takie rozwiązanie. Nie chciałem kłopotliwego montażu wkładu a poza tym piec wolnostojący zajmuje mało miejsca. Model Elements jest stalowy dodatkowo wyposażony w kamienie thermostone, które magazynują ciepło. Wybrałem kominek obrotowy, żebym miał szerokie pole widzenia ognia. Piec jest bardzo wydajny i ogrzewa nie tylko salon.

  9. #349

    Domyślnie

    Mnie czeka wybór kominka, chciałem taki troszkę wyciągnięty ze ściany, z szybą z trzech stron. Również z płaszczem. Salon jest dość duży bo prawie 45m, pytanie jakich rozmiarów powinien być kominek?

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony