dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 14
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 349

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Prawidłowe podłączenie kominka z płaszczem wodnym, pisze o palenisku przeznaczonym do układów zamkniętych, wcale nie jest takie skomplikowane i nie podnosi znacząco kosztów .
    Innym tematem są pomysły niektórych hydraulików potrafiących tak nawydziwiać z instalacją że nie wiadomo śmiać się czy płakać, w takim przypadku koszty rosną znacznie a efekt końcowy bywa różny
    Zgadza się, jednak jakby nie patrzeć,instalacja z wpiętym KZPW JEST bardziej skomplikowana od instalacji bez KZPW. Nawet jeżeli nie jest skomplikowana do wykonania to ZAWSZE jest bardziej złożona/skomplikowana..

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, to prawda. Jednak fahoffce potrafią to tak pokomplikować, że szok!

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kobraks

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    2

    Domyślnie

    tez myślałem o zmianie strony montażu, jednakże gdy zamontujemy go po prawej stronie, tracimy miejsce na telewizor itp. szerokość tam jest 2,2 m, biorąc pod uwagę iż kominek zajmie nie mniej niż 60 cm, zostaje nam 1,6 na telewizor szafkę itp. Może być troche zbyt mało

    tak teraz pomyślałem że można by było przenieść drzwiczki rewizyjne na bok a wlot do komina na przód i zamontować kominek na środku, jest to możliwe?, chciałem dodać zdjęcie ale się nie udało
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	294036  
    Ostatnio edytowane przez kobraks ; 14-12-2014 o 19:57

  4. #4

    Domyślnie

    Kilka ostatnich dni poświęciłem na konsultacje (osobiste i nie tylko) z kilkoma firmami.

    Wzbudzili we mnie uzasadnione wątpliwości co do rzetelności wycenienia wykonania masy akumulacyjnej. Jako, że o ile pierwotna wycena mówiła o kwocie 4000 złotych, to identyczny pomysł wyceniony został na kwoty między 9 a 11 tysięcy. Muszę jeszcze skontaktować się z pierwszym wykonawcą.
    Jeżeli faktycznie ta pierwsza wycena jest nieprawidłowa to dość diametralnie zmienia to obraz sytuacji.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Kilka ostatnich dni poświęciłem na konsultacje (osobiste i nie tylko) z kilkoma firmami.

    Wzbudzili we mnie uzasadnione wątpliwości co do rzetelności wycenienia wykonania masy akumulacyjnej. Jako, że o ile pierwotna wycena mówiła o kwocie 4000 złotych, to identyczny pomysł wyceniony został na kwoty między 9 a 11 tysięcy. Muszę jeszcze skontaktować się z pierwszym wykonawcą.
    Jeżeli faktycznie ta pierwsza wycena jest nieprawidłowa to dość diametralnie zmienia to obraz sytuacji.
    Ja mam w ofercie masy akumulacyjne, które w przeliczeniu na 1 klocek CMA z Cebudu, mogą kosztować: 110 zł, 180 zł, 260 zł, 340 zł, 550 zł, 620 zł. Zwykle używam tych w przedziale 260-340 zł. Raz sprzedałem te za 550 zł. Ceny netto loco Łaziska.

  6. #6

    Domyślnie

    Zainspirowany niektórymi postami wykonałem obliczenia dla przypadku salonu zetskiego
    Salon ma około 35m2, najtańszy kominek około 8-10KW w zupełności wystarczy do ogrzania tego salonu, jeśli większy to ciepło z kominka trzeba gdzieś przerzucić , powietrzem (ponoć nie ma gdzie kanałów zrobić i wg. opinii okazjonalnie używane śmierdzą) albo wodą, jeśli okazjonalnie przyjmiemy czas dużych mrozów i okresów przejściowych(przepalanie) to szkoda roboty/ceny obudowy, na mały kominek który obsłuży tylko salon, może jednak dołożyć płaszcz i wpiąć się w instalacje za 3-4tysie extra, bo to tylko 30% więcej całego zadania. A jak koszyk 15kg drewna przyniesiesz, napalisz, to ze sprawnego kominka 15*4kw=60kW/h*0.8sprawność=48/3h palenia=18kW na 1h z czego 20-30% przez podwójną szybę nie przegrzeje salonu. Resztę rurkami do CO i grzeją cały dom. W małym kominku co 0,5h trzeba dwie szczapki dorzucić, takie pyrkotanie nie palenie, salon gorący a najdalsze pomieszczenia chłodne.

    Piec czy kominek- hmmm, wszyscy mówią, że kominki z PW mają tak wysoka sprawność a jednocześnie daję efekt żywego ognia - co pozwala umieścić taki "piec z szybą" w salonie, bo jest i ładnie i ciepło w całym domu za jednym zamachem. Nic nie smoli, nic nie śmierdzi.

    Piec także może być ozdobny, to prawda, ale nie daje tego wrażenia obcowania z żywołem, z żywym ogniem. Piec to już taki oswojony, opanowany i uległy ogień. To trochę jak Bizon i wół. Dzikość kontra domestyfikacja.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze nie skontaktowałem się z autorem pierwszej wyceny. Także na razie nie mam wszystkich informacji.

  8. #8

    Domyślnie

    I co powiedział pierwszy s(z)pec?

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał erykky Zobacz post
    I co powiedział pierwszy s(z)pec?
    Czekamy co powie.

  10. #10

    Domyślnie

    Najogólniej rzecz ujmując, zostałem wprowadzony nieświadomie (?) w błąd....

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i jak to wpływa na ostateczną decyzję ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12

    Domyślnie

    Budzi mój niepokój ustawienie tak bliskie, obok siebie (na schemacie) kominka i telewizora (o sporych rozmiarach). Rywalizacja czy konkurencja będzie wnosiła niepokój pomiędzy tymi mediami tj. ognia (ciepła) i informacji.
    Kominek w moim domu wycisza, relaksuje i ogrzewa. Moim zdaniem swoją funkcję u pana kominek będzie spełniał tylko wtedy, gdy telewizor będzie wyłączony.
    Oczywiście, że takie połączenie jest możliwe. Ale emocjonalnie nie trzyma się kupy. Przepraszam, że tak osobiście, ale życzę innym tak samo dobrze jak sobie, albo jeszcze lepiej. Ciepło pozdrawiam,
    Ciągle w poprawkach

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefmat Zobacz post
    Budzi mój niepokój ustawienie tak bliskie, obok siebie (na schemacie) kominka i telewizora (o sporych rozmiarach). Rywalizacja czy konkurencja będzie wnosiła niepokój pomiędzy tymi mediami tj. ognia (ciepła) i informacji.
    Kominek w moim domu wycisza, relaksuje i ogrzewa. Moim zdaniem swoją funkcję u pana kominek będzie spełniał tylko wtedy, gdy telewizor będzie wyłączony.
    Oczywiście, że takie połączenie jest możliwe. Ale emocjonalnie nie trzyma się kupy. Przepraszam, że tak osobiście, ale życzę innym tak samo dobrze jak sobie, albo jeszcze lepiej. Ciepło pozdrawiam,
    Może nasz kolega relaksuje się w pracy?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i jak to wpływa na ostateczną decyzję ?
    Muszę to przetrawić.

  15. #15

    Domyślnie

    Jak na razie wnioski są mało zachęcające.

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    Po ponownym przeliczeniu wszystkiego według nowych danych, akumulacja wychodzi mi blisko 50% drożej niż PW.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Po ponownym przeliczeniu wszystkiego według nowych danych, akumulacja wychodzi mi blisko 50% drożej niż PW.
    Jakieś konkretne liczby?
    Przyznam że chciałbym wiedzieć jakie są wyceny...
    Gdzie ten kominek ma być budowany?

  19. #19

    Domyślnie

    To spora różnica, względem poprzednich danych? To znaczy jakich?

  20. #20

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw z czego to wynika.

Strona 10 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony