dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 18
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 349
  1. #261

    Domyślnie

    Jak na razie wnioski są mało zachęcające.

  2. #262

  3. #263

    Domyślnie

    Po ponownym przeliczeniu wszystkiego według nowych danych, akumulacja wychodzi mi blisko 50% drożej niż PW.

  4. #264
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Po ponownym przeliczeniu wszystkiego według nowych danych, akumulacja wychodzi mi blisko 50% drożej niż PW.
    Jakieś konkretne liczby?
    Przyznam że chciałbym wiedzieć jakie są wyceny...
    Gdzie ten kominek ma być budowany?

  5. #265

    Domyślnie

    To spora różnica, względem poprzednich danych? To znaczy jakich?

  6. #266

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw z czego to wynika.

  7. #267

    Domyślnie

    Doszedłem do następujących wniosków.
    Skłaniam się do zamontowania Zuzi z płaszczem wodnym, co ma się zamknąć kwotą 11 tysięcy na gotowo, ponieważ sama zabudowa akumulacji ma kosztować mniej więcej tyle, bez wkładu kominkowego.
    Poza tym zastanawiam się jeszcze nad zmianą warunków brzegowych, odwróceniem sytuacji, czyli zamiast kotła CO wspomaganego okazjonalnie przez kominek to kominek ma być wspomagany kotłem CO (duże mrozy, wyjazdy, CWU). W związku z czym akumulacja jest w tym momencie mniej atrakcyjnym pomysłem a DGP zrobić nie mogę ze względów konstrukcyjnych.

  8. #268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witam.

    Zetski...a tak z ciekawości - po co Ci kominek w którym nie zobaczysz ognia...ewentualnie w którym codziennie będziesz musiał myć szybę ???

    Nie lepiej za 11k kupić jakiś dobrej jakości piecyk wolno stojący ??? w tej cenie dostaniesz spokojnie nawet z akumulacją

    Pozdrawiam.

  9. #269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    oj tam od razu brudna szyba... jak się ubrudzi to się umyje a że trza będzie codziennie to potrzebny Ci tani i dobry płyn. Np. taki jak ten:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płn do szyb.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	298761  
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  10. #270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trochę offtop - takie płyny to przeżytek. Śmierdza, zle wpływaja na farbę wkładu, czy nadruk na szybach.
    Ostatnio znajomy przywiózł mi z DE cos takiego:


    Wodtke Glassreniger. Oleista ciecz, która idealnie rozpuszcza wszelaki syf na powierzchni szkła - o wiele bardziej skutecznie, niż spraye.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #271
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Witam.

    Zetski...a tak z ciekawości - po co Ci kominek w którym nie zobaczysz ognia...ewentualnie w którym codziennie będziesz musiał myć szybę ???....
    dlaczego uważasz, że kominek z wymiennikiem wodnym ma mieć brudną szybę, używam takowy bez żadnego czyszczenia, normalnie widać palące się drewno, no może na początku przy rozpalaniu mocno na siwo dymi-jak w każdym, ale nie czarna szyba.

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Witam.

    Zetski...a tak z ciekawości - po co Ci kominek w którym nie zobaczysz ognia...ewentualnie w którym codziennie będziesz musiał myć szybę ???

    Nie lepiej za 11k kupić jakiś dobrej jakości piecyk wolno stojący ??? w tej cenie dostaniesz spokojnie nawet z akumulacją

    Pozdrawiam.
    Dlaczego mam mieć brudną szybę?

  13. #273

    Domyślnie

    Dość radykalna zmiana koncepcji...
    Też jednak nie rozumiem czemu szyba ma być brudna (zakładam palenie zgodne z regułami sztuki)?

  14. #274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    z czarną szybą zapewne chodzi nie o to że z wkład płaszczem tylko że Zuzia

  15. #275
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czysta szyba :
    - temperatura spalania wynikająca ze spalania suchego drewna + konstrukcji wkładu..
    - kurtyna powietrzna
    - komora szamotowa
    - budowa wewnętrzna komory spalania
    - brak szybra , sterowanie tempa spalania dolotem powietrza
    Darek B

  16. #276
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Czysta szyba:
    Odpowiednia konstrukcja paleniska z właściwym rozdziałem powietrza do spalania. Wyłożenie wewnętrzne paleniska ceramiką, zapewnia praktycznie 100% spalanie drewna w optymalnej temperaturze.
    Niestety, ale takie paleniska muszą mieć swoją cenę.

  17. #277

    Domyślnie

    Czyli Zuzia tego nie zapewnia?

  18. #278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    To zależy jaka ...
    Masz do wyboru zwykłe modele - te najtańsze, ale i również takie z wyłożeniami szamotowymi, zintegrowanymi dolotami powietrza, kurtynami powietrznymi, podwójnymi szybami, normami DIN i BimSch oraz sprawnościami sięgającymi 85 %.
    Masz do wyboru Zuzie z serii:
    - Aquario - najbardziej zaawansowana technicznie, już całkiem stalowa seria palenisk
    - DECO - po "lifcie" fasady i z wyłożeniami ceramicznymi
    - DIN DECO - j.w. i z katalizatorem spalin
    - Eko Aqua - protoplastę serii Aquario ale żeliwnego
    - no i zwykłe - najtańsze
    Jeszcze jest wybór do układu otwartego i zamknętego.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #279

    Domyślnie

    Dlaczego Zuzia Aquario ma mieć brudną szybę?
    Te co widziałem miały czyste i nie wyglądały na świeżo umyte. O deklaracji producenta nie wspomnę.
    Może mój błąd, że nie doprecyzowałem którą wersji Zuzi mam na myśli.

  20. #280

    Domyślnie

    Ja dostałem flaszkę płynu do mycia szyb w kominku ale jakoś nie był ani zbyt wydajny ani zbyt efektywny... w sumie to chyba największy minus kominków...że szyba brzydko zachodzi...

Strona 14 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony