dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    To czerwona jest w łazience? Generalnie samtex 3 jest dobrą farbą ale niekoniecznie nadaje się do pomieszczeń typu łazienka. Do łazienek w jasnych kolorach stosuje się indeko-W, przy ciemniejszych samtex 7 bądź latex-samt 10. Samtex 3 jest farbą matową, dlatego przy wycieraniu mogły powstać wybłyszczenia. zwłaszcza przy intensywnych kolorach. To samo tyczy się zacieków. Jaki jest układ warstw?

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    atad7

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-257
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    To czerwona jest w łazience? Generalnie samtex 3 jest dobrą farbą ale niekoniecznie nadaje się do pomieszczeń typu łazienka. Do łazienek w jasnych kolorach stosuje się indeko-W, przy ciemniejszych samtex 7 bądź latex-samt 10. Samtex 3 jest farbą matową, dlatego przy wycieraniu mogły powstać wybłyszczenia. zwłaszcza przy intensywnych kolorach. To samo tyczy się zacieków. Jaki jest układ warstw?
    Tak. to łazienka ale dlaczego są też plamy na jasnej? To kuchnia. Co to pytania o układ warstw to nie bardzo wiem o co chodzi. Firma budowała dom pod klucz i to oni są fachowcami a nie ja. I teraz co? Mam się męczyć z takimi zaciskami albo plamami które się nie wycierają tylko powiększają? Przecież się zapłacze patrząc na to wszystko. Mieszkam od miesiąca a już taki horror! Co mogłabym z tym zrobić? Anna

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    mówiąc o układzie warstw mam na myśli to co jest pod tym samtexem. to czy był grunt i farba podkładowa oraz czy było malowane na tynku CW czy na gładzi. Najlepsze rozwiązanie w łazience to przemalować latexem samt 10 - farba satynowa. 1 klasa na szorowanie. Plama w kuchni wygląda hmm dziwnie. Tam bym pomalował podkładową i raz nawierzchniową, przy założeniu, że podłoże było gruntowane. Skoro to kuchnnia to tez coś w 1 klasie na szorowanie, ewentualnie Capasilan. Ale tak jak mówiłem najpierw układ warstw.

  4. #64

    Domyślnie

    Panowie potrzebuje rady jak i czym malować gdy używam farby Magnat Ceramic.
    Pomalowałem kilka ścian w pokoju i efekt jest daleki od zamierzonego.
    Ściany które maluje są wykonane z:
    -płyta k-g
    -gładź bezpyłowa multi-finish (lekko przeszlifowana papierem 150 przed pierwszym malowaniem i odpylona)
    -farba gruntującą Froste
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c13d05be7be11018gen.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	319690Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	62d7ed7d1b7a1f7bgen.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	319691
    Do tej pory użyłem wałka Dynamic Poly-Pro 240mm (15mm długość włosia) oraz wałka sznurowego 180mm (6 mm).
    Technika malowania:
    Najpierw maluje wszystkie krawędzie ścian pędzlem później nanoszę farbę wałkiem góra-dół,prawo-lewo,gdy jest już rozprowadzona,przejeżdżam ją wałkiem kierunkiem góra-dół prawie nie dociskając,i przechodzę do nakładania farby na wałek.
    Nakładanie robię w jednym ciągu(staram się to robić szybko bez żadnych przerw gdy maluję ścianę)

    Problemy:
    -widać linię gdzie malowałem pędzlem
    -widać pasy od nakładania farby wałkiem (wałek 180mm)
    -ściana jest niejednolita, nie ma powierzchni lustra ,w niektórych miejscach jest bardziej matowa ( wałek 240mm)

    dzięki za pomoc

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pono śnieżka jest statynowoa chce być jak lustro.
    https://www.youtube.com/watch?v=8SRqRfAq78M

    Może chłonność podłożna jest nie ten tego ?

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimhaumman Zobacz post

    Problemy:
    -widać linię gdzie malowałem pędzlem
    -widać pasy od nakładania farby wałkiem (wałek 180mm)
    -ściana jest niejednolita, nie ma powierzchni lustra ,w niektórych miejscach jest bardziej matowa ( wałek 240mm)

    dzięki za pomoc
    Zawsze będzie widać fakture pędzla, nie jesteś profesjonalnym malarzem aby to przeskoczyć.
    Możesz to ominąć, że jeśli pomalujesz pędzlem, przejeżdżasz po świeżej warstwie wałkiem.
    Wałek 180 wyrzuć, już lepiej prezentuje się ten pierwszy, choć chciałbym go mieć w dłoni.
    Reszta to wróżenie z fusów. Generalnie technikę masz ok. Powierzchnię lustra to ona będzie miała tylko przy malowaniu agregatem.
    Przypuszczam, ale pewny nie jestem, że za mało farby na za dużą powierzchnię, jakby to napisać: za bardzo "rozmasowałeś" farbę.

    Pozdrawiam

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Siema, nie piszesz o tym ale domyślam się że obcinasz małym wałkiem całe pomieszczenie na raz ? Czy tylko jedną ścianę a potem ją malujesz wałkiem?
    Generalnie aby uniknąć przejść obcina się jedną ścianę i zaraz maluje ją dużym wałkiem. Tak farba nie podeschnie na "obcince" i wyschnie jako jedna "tafla". Nakładanie farby też nie do końca rozumiem. Prawo-lewo? Malujemy tak, że aplikujemy góra-dół techniką na "kopertę" a potem podsuszamy wałek na sąsiedniej ścianie i z wymalowanej wcześniej powierzchni "ściągamy" nadmiar farby i ujednolicamy strukturę ale uwaga, wałek prowadzimy tylko w jednym kierunku. Zapobiega to powstawaniu pasów tak jak u ciebie na foto. Chociaż, dodam z własnego doświadczenia z farbami za 100-150zł wiadro 10L nic nie zrobisz choćbyś był Picasso

  8. #68

    Domyślnie

    To zdjęcie które zamieściłem na górze to ściana przed malowaniem,później po pomalowaniu farbą gruntującą białą czyli podkładem-to jest tylko jedna warsta.
    Zdjęć z malowaniem magnatem nie wrzuciłem.
    Gdy maluje fabą Magnat Ceramic obcinam ścianę którą maluję nie są one duże,a później od razu przystępuje do malowania.
    Takie wiadro 10L Mangnatu kosztuje około 280 zł,no ale jest to ciągle mało w porównaniu do Flugger Desko 5,gdzie 3L farby kosztuje 150zł jasne kolory i 190zł ciemne.
    Mój opis góra-dół i prawo-lewo to mój opis techniki na kopertę.
    Pogoda też nie pomaga bo jest ciepło,temp. na poddaszu to na pewno około 25 stopni C.
    Tego wałka używałem do malowania (240mm)
    http://allegro.pl/profesjonalny-wale...387487752.html ale na nosi on za dużo farby którą muszę później rozprowadzić.
    Myślałem żeby zakupić taki,który ma krótszy włosień 10mm.

    http://allegro.pl/profesjonalny-wale...415393760.html

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Długość włosa na wałku nie ma znaczenia. Ja maluję z włosem 2,5cm (fasadowy) i rzekłbyś że ściana malowana była agregatem.
    ps. nie lubię wałków typu "owcze runo" jak z twoich linków. Żle mi się nimi maluje. wolę sznurkowe.
    Ostatnio edytowane przez ZygmuntRolicz ; 07-06-2015 o 12:17

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZygmuntRolicz Zobacz post
    Długość włosa na wałku nie ma znaczenia. Ja maluję z włosem 2,5cm (fasadowy) i rzekłbyś że ściana malowana była agregatem.
    ps. nie lubię wałków typu "owcze runo" jak z twoich linków. Żle mi się nimi maluje. wolę sznurkowe.
    Zygmunt nie polecaj mu takich walkow bo sobie nie poradzi i bedzie szlifowal farbe albo i kolejna warstwa mf pojdzie.

    Pozdrawiam

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Poradzi, poradzi.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    A ja nadal jestem ciekaw gruntu. Użyłeś gruntu czy na gładź prosto farba podkladowa?

  13. #73

    Domyślnie

    Na gładź prosto farba gruntująca .
    Na gładź multi-finish nie trzeba używać gruntu,pracowałem za granicą przez 5 lat i nigdy nie używaliśmy gruntu.
    Pomalowałem kilka sufitów farbą DULUX CLASSIC WHITE i nie ma żadnych problemów z chłonnością podłoża.
    W tamtym roku zrobiłem gładź na suficie w łazience z k-g którego pomalowałem chyba śnieżką kuchnia-łazienka i też żadnych problemów a malowałem prosto na gładź.

  14. #74
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    opisany przez Pana problem może wynikać z różnicy w chłonności podłoża. Przed malowaniem MAGNAT CERAMIC, zgodnie z zaleceniami producenta, zaszpachlowane podłoże należy zagruntować farbą gruntującą MAGNAT PRIMER: http://www.magnatfarby.pl/produkt/ma...jaca-do-wnetrz MAGNAT CERAMIC należy nanosić w dwóch warstwach za pomocą pędzla, wałka MAGNAT (naturalny, sznurkowy o długości włosia 10-19 mm) lub przez natrysk. Farbę nanosimy starannie i równomiernie w takiej samej ilości na jednostkową powierzchnię ściany. Ostatnie pociągnięcia wałkiem wykonujemy w jednym kierunku. Kolejną warstwę farby należy nanosić po upływie minimum 2 godzin. Temperatura wynosząca około 25°C nie powinna być problemem, gdyż wyrób można aplikować w temperaturze do + 30°C. Powłoka farby uzyskuje pełne właściwości wytrzymałościowe po 28 dniach od zakończenia prac malarskich.
    Pozdrawiam serdecznie
    E-rzecznik Magnat

  15. #75
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hakob800

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-667
    Posty
    1

    Exclamation Farba Dulux na 1 raz - zapomnij

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post
    My najpierw gruntowalismy Śnieżka -farba gruntujaca.Rewelacyjna koszt ok 60 zł za 10l.Mogę z czystym sumieniem polecić.
    Farby mamy z Duluxa i wystarczylo pomalować 1raz!!!!
    żadna farba nie pokryje na jeden raz, chyba, że chcesz aby popękała w narożnikach. Tam niewiele osób zagląda ale takie są fakty, pomaluj gęstą farbą jeden raz zostaw za 1-2 dni i sprawdż. Jak nie ma mikropęknięć - to poleć innym ja nie znam takiej farby. Pierwsza warstwa rzadsza - producent podaje ile można dolać wody - DULUX ale raczej polecam tańsze farby, średnio ok 10% ale to bzdura w warunkach ostatnich temperatur 30 stopni i więcej - na prawdę trzeba dobierać jak za starych dobrych czasów na oko - ma mieć konsystencję śmietany - nie masła, lub skrajność wody. "Fachowcy" twierdzą pootwierać wszystko i wietrzyć - kolejna bzdura - farba musi powoli schnąć inaczej będzie pękać , oczywiście nie można jej "zakisić", cyrkulacja powietrza musi być, ale !!! nie przeciągi, np można wstawienie małego wiatraczka i otworzenie drzwi do sąsiedniego pomieszczenia, ale bez uchylania czy otwierania okna w pomieszczeniu świeżo pomalowanym.
    dotyczy to także podłóg wylewanych i mas samopoziomujących - które tak na prawdę jeśli ich dobrze nie rozprowadzisz to na pewno same się nie rozpłyną.
    Pozdrawiam
    Przeżyłem ostatnio gruntowny remont i coś na ten temat mogę powiedzieć. -Jestem zupełnie niezależnym opinniodawcą.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony