dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Szukam pomysłu na kolorystykę salonu

    Witam. Proszę doradzcie coś w sprawie kolorów ścian bo musze pomalować mieszkanie . Parkiet jak widać to jasny dąb ( malowany lakierem wodnym ) , meble w salonie dębowe , kuchnia połączona z salonem a w niej szafki w kolorze orzecha.Szafy w przedpokoju tez w kolorze orzecha. Moze zasugerujecie jakieś dodatki ? Nad sofą jest wyjście na kinkiet Czy doradzilibyście malowanie na biało tak aby powstał fajny kontrast ( biel, dąb , orzech ) czy bawić sie w jakieś odcienie ścian ? Beże itp ? Farba pełny mat (3 ) czy lekki połysk (5 ) ? A może satyna (7) ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0551.jpg
Wyświetleń:	927
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	282062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0555.jpg
Wyświetleń:	814
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	282063   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0556.jpg
Wyświetleń:	752
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	282064   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0558.jpg
Wyświetleń:	699
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	282065   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0562.jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	282066  

    Ostatnio edytowane przez mich83 ; 29-09-2014 o 12:12

  2. #2

    Domyślnie

    kolejne zdj.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0563.jpg
Wyświetleń:	724
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	282067   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0565.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	282068   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0570.jpg
Wyświetleń:	452
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	282069   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0584.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	282070   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0600.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	282071  


  3. #3

    Domyślnie

    cd
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0626.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	282072  

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Na początek rozprawiłabym się z tymi dywanikami, wszystko się zlewa w tych odcieniach brązów, a ich funkcja jest nieco dyskusyjna. Beż na ścianie to wg mnie dodatkowy gwóźdż do trumny. Przejechałabym się również po nakryciach sof. Jeśli chcesz kolor, to może tędy droga i może nie takie kuse, bo na razie nie wygląda to jakoś szczególnie elegancko, choć pewnie jest praktyczne.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    proponuję odcienie zieleni i kremową biel..

    jak kolor dodatków tutaj ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	282217













    Ostatnio edytowane przez piu ; 30-09-2014 o 19:48

  6. #6

    Domyślnie

    Dywanik w przedpokoju jest do wymiany. Często w miejscu gdzie lezy wchodzi sie w butach , więc ochrania on parkiet. Jaki dywanik by tam pasował , jednolity beżowy ?
    Co do nakryć sof , sa w identycznym kolorze co sofa , rozumiem ze żle to wyglada ponieważ powinno sięgac do ziemi ? A może dać w innym kolorze/materiale ?

    Zieleń na ścianie jakoś do mnie nie przemawia.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -ula-
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał mich83 Zobacz post
    Co do nakryć sof , sa w identycznym kolorze co sofa , rozumiem ze żle to wyglada ponieważ powinno sięgac do ziemi ? A może dać w innym kolorze/materiale ?
    Źle wygląda, bo w ogóle są. Wypranie sofy od czasu do czasu to chyba nie jest aż taki problem przy dzisiejszych materiałach? Nawet zwierzę czy małe dziecko w domu nie usprawiedliwia dla mnie takich "ozdobników".

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Zgadzam się z Ulą i jako kolejna dołączam do zwolenników zieleni w Twoich wnętrzach. To byłby dobry wybór.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym w ogóle zrezygnowała z nakryć sof, ciężko mi znaleźć jakieś praktyczne uzasadnienie dla nich. Wyglądają jak płachty narzucone na meble w trakcie remontu, żeby się nie kurzyły. Po co mieć piękne meble, jeśli zamierza je się niedbale (przepraszam, ale tak wyglądają) przykrywać? Pokrycia można wyczyścić, podobnie jak trzeba te narzuty prać, więc argumenty o zachowaniu czystości według mnie upadają.

    Podobnie wszędobylskie koronkowe serwetki - to relikt dawnych czasów, szpecą!

    Masz piękną podłogę i potencjał na eleganckie, klasyczne wnętrze, a psujesz to takimi "dodatkami". Na sofę proponuję kilka ładnych poduszek, na ścianę zawiesić jakiś obraz (w tej chwili kącik wygląda pusto). Widziałabym w tym mieszkaniu delikatną sztukaterię pod sufitami i eleganckie zasłony od góry do samego dołu (zdemontować karnisze, a zrobić szyny przykryte sztukaterią na całej długości ściany). Zasłony bez żadnych upięć, wzorów, proste, z dobrej grubej tkaniny, spływające po bokach okien będą podkreślały piękne okna i dadzą efekt podkreślenia - okna wydają się większe, jeśli nie widać wyraźnie ich boków. Mogą wtedy pozostać gołe, ale jeśli chcesz firanki to również do samej ziemi, proste, delikatne, zwiewne. Nie przesadzałabym tutaj z fakturami i koronkami, bo przy stylizowanych meblach będzie już wszystkiego po prostu za dużo.

  10. #10

    Domyślnie

    Pozwoliłam sobie zrobić wizualizację w paint'cie, użyłam zasłon z IKEA, bo sama mam je w sypialni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0551.jpg
Wyświetleń:	732
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	283076  

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Koniecznie zdejmij te nakrycia z sof. Zgadzam się z Viann również co do serwetek. Sztukateria nie koniecznie ale proste zasłony zdecydowanie na tak.
    Na początek zdejmij nakrycia, serwetki, dywanik z korytarza i zrób zdjęcia. Mam wrażenie że nie wiele więcej będzie trzeba by odmienić to wnętrze.
    Dołożyłabym jeszcze wymianę ławy.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem serwety koronkowe pasują, bo to jest styl retro. Nie pasuje natomiast ława przy kanapie.
    Brakuje mi trochę oslony na wielki grzejnik w części jadalnej. No i ten telewizor.
    Szkoda też, że płytki przy oknie w kuchni tak nagle się kończą. Dwa rzędy za oknem były niepotrzebne.

    inspiracje:
    http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,9...12604.html?i=8
    http://www.urzadzamy.pl/salon/meble-...dy,4_7097.html
    http://czasnawnetrze.pl/mieszkanie-i...-w-stylu-retro
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-10-2014 o 23:32

  13. #13

    Domyślnie

    Dzieki za odzew. Co do tych serwetek na stołach to zdjęcia robiłem w okolicach świąt i dlatego na nich lęzą , nie wiedziałem ze tak wpłynie to na wnetrze

    Viann co do karnisza na całą szerokości pomieszczenia to najbardziej podoba mi sie to ze rzeczywiście okna optycznie sie powiększają , a są one moim zdaniem wielkim atutem mieszkania. Coś co zakrywa troche okna ( teraz są firanki ) niestety musi być, ponieważ naprzeciwko jest blok i i jest efekt zaglądania sobie do mieszkań . Nad tym pomysłem pomyśle , ale jaki kolor miały by mieć te zasłony , bo firanki chyba białe ? Wnętrze jest klasyczne ale niechciał bym aby było ciężkie, tak jak te wnętrza podane post wyżej w linkach.Bardziej podoba mi sie nowoczesna klasyka, chciałbym te wnetrze ożywić, a nie wpadać w styl retro. Także niewiem czy firanki właśnie by tego nie uczyniły i ta sztukateria.

    Co do koloru ścian , zielonym rozumiem że polecilibyście pomalować jedną ze ścian czy całość ? Wolał bym jednak tego zielonego uniknąć , nie lubię za bardzo tego koloru. Jeśli nie zielony to kremy ?

    Dzisiejsze lepsze gatunkowo farby mają to do siebie że ich bazy wpadają w żółć / krem. Jednak chyba średnio to wygląda. Czy poszukać poprostu zimnej białej farby czy może jakiś off white, np Tikurilla s 0300 N. Najbardziej zbliżona do bieli farba jaką znalazłem na wzorniku, wpada minimalnie w pomarańcz ( taka ciepła biel ) ?Przy świetle słonecznym praktycznie nie rózni sie od bieli , natomiast przy żarówkowym ma już taki morelowy/ceglasty/łososiowy odcień.

    Teraz najważniejsze jest dla mnie pomalowanie ścian , później skupie sie na dodatkach. Rzadko kto maluje chyba teraz mieszkanie na biało jednak w tym przypadku może niebyło by to złe rozwiązanie , pomocy Zimna biała farba czy jakiś off white ?
    Ostatnio edytowane przez mich83 ; 08-10-2014 o 11:10

  14. #14

    Domyślnie

    Tak wracając do mojego wątku , nie uważacie że moze jednak poprostu białe ściany tak jak jest teraz tylko odświeżone były by najlepsze ?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał mich83 Zobacz post
    Tak wracając do mojego wątku , nie uważacie że moze jednak poprostu białe ściany tak jak jest teraz tylko odświeżone były by najlepsze ?
    jak uważasz.....ja akurat nie lubię bieli z dębowymi meblami, kojarzy mi się z latami 90-tymi (źle mi się kojarzą te lata).

    lubisz styl rustykalny. meble zostają. co z kanapami - zrzucisz nakrycia, czy planujesz nowe, może tapicer? nakrycia bardzo źle wyglądają.
    pierwszy kolor jaki mi przyszedł do głowy np. creekside green z Benjamina Moore. nie zastępuj go zielenią z tanich farb, bo efekt może być koszmarny. musi być ta śmietankowość porządnej farby. jest droga, ale zmywa się lepiej niż olejna i masz ją na lata. koniecznie wtedy muszą wylecieć te serwety i dywanik z kuchni, dla zaostrzenia coś czarnego: na ścianach coś w czarnych ramkach (super byłyby pióra jak u jednej z naszych forumowiczek, albo własne zdjęcia np. czarno-białe) , jakiś czarny dodatek np. czarny abażur na stojącej lampie. żadnych rozcapierzonych kwiatków w drobnych donicach, jak już to jedna porządna roślina w dużej donicy, jeśli małe to dwie-trzy jednakowe.
    oczywiście to tylko jakiś tam zamysł - można myśleć dalej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6762ff899cc8d12b0246c9ad4a2e9019.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	37,4 KB
ID:	285582

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4-paint-livingroom-color-xl-32584990.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	285583

    masz fajny układ, szczególnie okna dają świetne możliwości. widzę tam piękne zasłony. jakieś lustro, tego fikusa dałabym w większą donice o ładnym kształcie. masz możliwości na stworzenie bardzo eleganckiego wnętrza.

    doczytałam, że zieleń do ciebie nie przemawia. ale to już druga taka propozycja, więc cos w tym jest......
    chociaż trudno to nazwać zielenią.
    uwierz, że czarne dodatki (niewiele - tylko np. ramy obrazków i jeden abażur w aksamitnej czerni) bardzo "zaostrzyłyby" wnętrze.
    krem proponowany przez Piu tez byłby dobry. szczerze mówiąc z tymi meblami nie masz dużego wyboru kolorów.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	191332684143569044.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	285599inna propozycja - bardziej w niebieskości - Pleasant Valley, również Benjamin Moore. widzę go z tymi dębowymi i orzechowymi meblami
    chyba bardziej "odświeżająca"
    dodatki mogłyby być jw.
    białe zasłony

    nie mogę znaleźć dobrej inspiracji, ale tutaj jest ten kolor:

    Załącznik 285585


    życzę odwagi w wyborze......to tylko farba

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Krążymy Ogródku wokół tych zieleni, ale właściciel mieszkania chyba w nich nie gustuje, a szkoda O kremowych ścianach to ja myślałam tylko na II planie, w tych ciemniejszych miejscach, jak. np. przedpokój, w samym salonie coś z tonacji zieleni, mnie by się podobała wpadająca w teal...





    http://hauteindoorcouture.blogspot.c...-progress.html








  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    taki odcień dębu jak u mich83 właśnie najczęściej chyba zestawia się z delikatnymi zieleniami-oliwkami-kremami.
    na ostatniej inspiracji jest piękny odcień kremu-wanilii, nie wiem jak to nazwać. w tym kolorze mogłaby być kuchnia, przedpokój i zasłony (kanapy tez są podobne). pokój w którejś z tych zieleni (jasnej). kilka ramek z bardzo pastelowymi lub czarno-białymi obrazkami, jakaś lampa i lustro. do tego te dębowe meble - byłoby chyba nieźle.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Ogródku

    ja mam ten kremowy, nazywa się natchnienie (Dekoral Fashion)





    aczkolwiek nie są to wyżyny, jeśli chodzi o jakość w porównaniu do farb BM.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krabielko

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-560
    Posty
    1

    Domyślnie

    Taki wręcz powiedziałbym amerykański polot. Osobiście lubię*połączenie nowoczesności z dajmy na to klasycznymi wypoczynkami pasującymi do pozostałych nowinek.

    [ale bardzo prosimy bez spamu]
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 22-10-2014 o 12:26

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony