dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
  1. #81
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to poco zabierasz głos ???
    Jeżeli widzisz gdzieś błąd to go proszę wskaż, tylko bez farmazonów typu źle pali zy wybrał firmę A a nie B
    Błąd jest jeden.Pytasz i masz..Według mnie twoja instalacja wymaga oględzin fachowca.Nie tego z twej grupy tylko obcego.Poproś niezależnego i konfrontacja.Zawsze to jakiś konsensus.
    .

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Błąd jest jeden.Pytasz i masz..Według mnie twoja instalacja wymaga oględzin fachowca.Nie tego z twej grupy tylko obcego.Poproś niezależnego i konfrontacja.Zawsze to jakiś konsensus.
    .
    ale instalacji czego ? Czy kominek nie stoi do góry nogami ?
    Problem dotyczy prędkości nagrzewania wody, przy zamkniętym zaworze, wyłączonych pompkach

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    przy zamkniętym zaworze, wyłączonych pompkach
    a sprawdzałeś czy wszystkie zawory są sprawne?
    czy rurki wyjściowe z płaszcza są zimne w tym przypadku?
    odpływ z wężownicy nie jest przypadkiem do kanalizacji? jeśli na zewnątrz budynku to dość dziwne rozwiązanie ..

    u mnie hydraulik nie polecał ukłądu zamkniętego m.in. dlatego że zawory awaryjne do wężownicy często lubią się zepsuć, podobno miał kilka przypadków że puszczały wodę cały czas ..

  4. #84
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    A gdzie pomoc ze strony producenta tego wkładu ?
    Ktoś ten wkład polecił i sprzedał,,,,
    Wyprodukować i sprzedać to każdy potrafi .. ze wsparciem /konsultacją techniczną to już w wielu przypadkach odsyłają "na bambus"
    Darek B

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zaworów termicznych można używać również w układzie otwartym. Są takie, którym trzeba zredukować ciśnienie wody wodociągowej. Jak tego nie zrobisz, poszczają cały czas.

  6. #86
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    ale instalacji czego ? Czy kominek nie stoi do góry nogami ?
    Problem dotyczy prędkości nagrzewania wody, przy zamkniętym zaworze, wyłączonych pompkach
    Widzisz nie rozumiemy się.Proponuje (u mnie to skutkowało) żeby fachowiec niezależny, skoro twoi nie mogą sobie poradzić czego nie rozumiem,Przyszedł abyście rozpalili jak proponował forest i w praktyce ocenił gdzie ewentualnie występuje błąd.Ty z uporem chcesz dowieść to sam.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    a sprawdzałeś czy wszystkie zawory są sprawne?
    czy rurki wyjściowe z płaszcza są zimne w tym przypadku?
    odpływ z wężownicy nie jest przypadkiem do kanalizacji? jeśli na zewnątrz budynku to dość dziwne rozwiązanie ..

    u mnie hydraulik nie polecał ukłądu zamkniętego m.in. dlatego że zawory awaryjne do wężownicy często lubią się zepsuć, podobno miał kilka przypadków że puszczały wodę cały czas ..
    Tak sprawdzałem zawory, rurki przy wejściu do bufora są wyraźnie zimne do czasu odpalenia pompki. Rurki przy wyjściu z płaszcza te kilka cm pow - do odpowietrzacza stanowiły bazę do pomiaru temp, więc grzały się razem z płaszczem, ale to te 2-3 cm przy wylocie im dalej tym zimniej jak pomka stąła, ok metr dalej spokojnie można było ręką trzymać.

    Mój znowu nawet polecał ukł zamknięty bo mnie gratów jest. Wody u mnie nie puszcza by by słychać było i widać.

    Dzisiaj wykonawca przyznał mi się, że kilka dni temu udało mu się prawie zagotować wodę, bo rozpalił i zapomniał załączyć pompki. Twierdzi, że dość szybko załączyła się chłodnica - przynajmniej dobrze, że zadziałała

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    A gdzie pomoc ze strony producenta tego wkładu ?
    Ktoś ten wkład polecił i sprzedał,,,,
    Wyprodukować i sprzedać to każdy potrafi .. ze wsparciem /konsultacją techniczną to już w wielu przypadkach odsyłają "na bambus"
    Pomoc producenta wkładu jest, nawet w tym wątku. Na razie jedyny sensowny wniosek to brak zabudowy.

    Dzisiaj kominek otrzymał zabudowę z płyt o ile pamiętam krzemionko - jakiś tam . Dodatkowo płaszcz został oklejony wełną kominkową z folią, a rurki od wody ociepliłem grubą otuliną od solarów (podobno nadają się też do tego celu). Zainstalowano też sterownik Pluma.
    Tak, że w najbliższym wolnym czasie muszę znów potestować

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pomoc producenta dzielimy na pisanie elaboratów i podesłanie fachury ze śrubokrętem. 20 lat temu firma Spartherm "kupiła" polski rynek wcale nie najlepszym na owe czasy produktem, wysyłając sprawnego serwisanta do każdego zgłoszonego problemu. Firma Brunner zaś bardzo szybko traciła cierpliwość, klient ponosił winę za wszystkie problemy - w efekcie nie handluję tym niezłym produktem od 4 lat. Nie byłem w stanie czytać ich zawiłych i mało logicznych wyjaśnień.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony